Ako krtko k nohaviciam prišiel

• Československo Ako prišiel krtko k nohavičkám (viac)

Krtek si chce udělat kalhotky, a tak poprosí ostatní zvířátka, aby mu pomohla. Ruku k dílu přiloží mravenci, čáp, ba dokonce i rak. Když je hotovo, začne se krtek obdivovat ve svém zrcadle a je se sebou spokojen. (skinny9)

fox171cz

Je fakticky nádherné sledovat krtečka jak se usilovně snaží přít ke svým kalhotkám. Je zde vidět vlídné zvířátka jak ktrtečkovi ochotně pomáhají v naplnění jeho snu. A zahřeje i u srdíčka, že je to naše česká pohádka, na kterou můžeme být pyšní ! ()

cold

Pohádka, kterou jsem miloval i jako knížku. Dodneška neztratila nic ze svého kouzla. "Kalhotky z kapsami jsou žádané i dnes, venku je nosí i kdejaký pes". ()

Castorr

Nejlepší díl Krtka!! Ještě teď mám doma knížku z dětství, kterou mě mamka četla před spaním a vznikl jeden z nejlepších večerníčků co jsem viděl. ()

duddek

Nepopírám, že jako dítě jsem to měl rád, ale teď se mi zdá, že krtkova snaha nechat si a stále při sobě nosit všechno, co najde na zemi, dvakrát výchovně nepůsobí. Ostatní zvířata jsou oproti němu na výši – nelpí na majetku a jsou ochotna pomoci i hrabivému krtkovi, kterému jinak nestojí za návštěvu. ()

Earl10

Z cyklu Mistři českého animovaného filmu! Úplně první film s krtečkem je sice krásně napsanej, ale jinak se mu nedostalo tolik péče kolik by si zasloužil. Je to příjemná zábava i pro dospělé a v dětství na tom určitě ujížděl úplně každej. Zdeněk Miler vytvořil jednu z nejznámějších postaviček českého filmu! [80%] ()

enyama

jéé, já bych chtěl kalhotky a s kapsami:-)) Já taky. Nestárnoucí Krteček, vždy potěší:-) Jako malá jsem s kamarádkou pořádala závody, kdo složí puzzle s Krtečkem v kalhotkách dříve (kostička tak 10x10cm - celé puzzle obsahovalo asi 6 kostiček). To byly časy:-) Já ho teď pouštím žákům ve škole - uvedu to jako luxusní dokument o zpracování lnu a když se ukáže krteček, tak se jim okamžitě uleví a vesele se baví:-)) ()

Paity

Naprostá Krtečkova klasika. Tohle je patrně můj nejoblíbenější díl, čímž patrně nebudu vůbec originální, ale o to přece nejde. ()

Gogo333

Snad neznámější epizoda Krtečka. Doma bych měl mít někde knížku s tímto příběhem. Ještě teď bych si možná vzpomněl na to jak kalhoty s kapsami vznikly. 90% ()

spiritus

Naprostá klasika v kresleném filmu. Díky svému synkovi, jsem v poslední době, viděl krtka nesčetněkrát a tudíž ho znám úplně nazpamět. Opakování matka moudrosti :-) ()

zelvicka.

Jako kluk jsem měl vždycky problémy s tím, že jsem měl v kapsách příliš mnoho věcí (a to tam kolikrát nebyl kapesník) a otázka kapes a módy mě trápí doteď, protože mít mobil, peněženku s doklady a klíče v jedněch kalhotách se vždycky na kapsách podepíše. Velice naučné, doteď si pamatuji technické zpracování lnu, zajímalo by mě, co si děti odnáší za poučení z Pokémonů a podobných krávovin. ()

fredisek

Bohužel nemůžu jinak. Zastávám se názoru, že dětem by se neměl cpát naivismus (pakliže není od celníka Rousseaua). Kresba pana Milera mi jde proti srsti. Zbytečně naivní, zbytečně oblbující, zbytečně výchovné. ()

kubyno

Škoda, že nejsou krtečci nějak spojení dohromady - takhle je tu strašně moc krátkých dílů a já nevím kolik jich mám jak ohodnotit. Takhle to shrnu zhruba za všechny. Krteček je česká klasika, pojem, plný krásných příběhů a ideální pohádka pro děti (nejen). ''Kalhotky'' byly můj první krteček (samozřejmě v knížce) a pořád nejoblíbenější, takže píšu zrovna sem. Bravo pane Milere, já určitě nezapomenu. ()