Ako krtko k nohaviciam prišiel

• Československo Ako prišiel krtko k nohavičkám (viac)

Krtek si chce udělat kalhotky, a tak poprosí ostatní zvířátka, aby mu pomohla. Ruku k dílu přiloží mravenci, čáp, ba dokonce i rak. Když je hotovo, začne se krtek obdivovat ve svém zrcadle a je se sebou spokojen. (skinny9)

Karlos80

První Krteček a dodnes nejúspěšnější a nejcennější a můj nejoblíbenější. Jak píše Lima jeho podoba se teprve vyvíjela, ale co je důležité celý ten Krteček byl plný lásky, citu, soucítění a pohody, žádné násilí, to se prostě všem muselo tenkrát líbit. Film má navíc ale i jakýsi vzdělávací podtext aneb nás tenkrát i poučil o výrobě textilních materiálů. Jinak právě tady se poprvé setkáme i s jeho kamarády myškou, rakem, ježkem, rákosníkem, pavoučky, mravenečky, žábou a čápem, ti všichni mu nakonec pomůžou při výrobě gatí a s některými se setkáme i v příštích dílech. Petiškova knížka s Milerovými ilustracemi je však možná i lepší.. ()

Lima

Zde krteček vypadá trochu jinak, jeho podoba se teprve vyvíjela. Ještě nebyl tak roztomiloučkej, a proto "jenom" za čtyři :o))) Ale pohádka je to samozřejmě krásná. ()

Gemini

Skutečná legenda a kulturní symbol, nejlepší krtek (i když "zničit krtka" je těsně v závěsu;)). Klasická krejčovská výroba od lnu až po první zkoušku, navíc s dabingem jednotlivých "zvířat" v podání třeba i pana Filipovského. No nedejte pak 90%. ()

Renton

Kultovní Krteček a jeho asi nejznámější příběh podle knižní předlohy, kterou určitě dobře znají opravdu všichni, co byly dětmi.. ()

hirnlego

Na Krtečka jsem byla už odmalička dost alergická, avšak jeho osvětovost je neoddiskutovatelná - navíc při vzpomínce na tento díl uroním i nostalgickou slzu...ale můj idol to tedy nebyl ani náhodou (narozdíl od takového Toma) ()

Jara.Cimrman.jr

"Jů, hele, kapsy." Zapojení rákosníka, raka, čápa, žáby, ježka, mravenců a podobné havěti do vysvětlení pracovního procesu výroby kalhot je skvělou myšlenkou socialistických inženýrů. Proto mne mrzí, že rozvinuté kapitalistické mozky do dnešního dne nedokázaly plně využít možností fauny v textilním průmyslu a vytvořit tak konkurenci asijským vylepšovatelům log předních světových značek. Je to zkrátka pokrokový kousek s velkým poselstvím, v jehož budoucí využití pro blaho lidstva pevně věřím. ()

Pethushka

Od malinka miluji krtečka. A přestože ještě není tak vyšperkovaný a vyroztomilkovaný, příběh o tom jak přišel ke kalhotkám je úžasný! ()

flanker.27

Když to zrovna nebylo ve Studiu kamarád nebo jako předfilm v kině, listoval jsem leporelem. Pro ty mladší a blbější, taková raná verze formátu mp4. Zkrátka dětský hit, všechna zvířátka jsou na sebe hodná, mluví hezkou češtinou a nepůsobí to uměle. ()

brit84

Jen málo československých pohádek je tak krásných a zároveň pro děti poučných v tom, že pomáhat druhým není sprosté slovo. Výborně namluveno, byť jen pár vět. ()

Jezinka.Jezinka

Všechno ti rákosníčku povím. Na louce vyrostl len, s žábou jsme jej namočili, na sluníčku vysušili, čáp jej lámal, ježek pročesával, pavoučkové usoukali, borůvky mu barvu daly, mravenečci tkali a rak nastříhal. A tobě, rákosníčku, za ušití dík. Jediný díl, kde krtek mluví a proto nemám chuť ho za ty zvuky zašlapat zpátky do země, odkud vylezl. ()

CANNIBAL

Jest-li mě paměť neklame, tak todle je jediný a řádně dabovaný krteček od začátku až do konce. A je rozhodně také úplně nejlepší ze všech. Je obrovská škoda, že jich nebylo nadabováno mnohem víc. Tady bych klidně udělil i deset hvězd. ()