Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Shaqualyck

"Toho budeš litovat do konce života! Obě dvě vteřiny!" Totálně rozkošné béčko s áčkovými parametry, ze kterého udělal parádní český dabing kultovní záležitost z časů, kdy ještě mělo smysl zapnout TV a v x-té repríze si dát výlet do "Kocourkova budoucnosti", kde si to hláškující hibernatus Sly rozdává s blonďatým poděsem v lacláčích se stejným nasazením, s jakým čelí nástrahám "nové epochy" v podobě třech mušlí a automatu na pokuty za porušení slovního morálního statutu. Neznámý Marco Brambilla evidentně pochytil od Ridleyho Scotta (z dob, kdy dělal mistrovi podržtašku) pár užitečných zlozvyků a stvořil přepychovou akcí překypující kvaziklasiku s nádechem šílenosti let 80tých a spoustou ironizujícího podtextu. Demolition Man se nebere vážně a takřka permanentně si dělá legraci sám ze sebe. Přitom jde o skvělou utopickou sci-fi o zcela regulérním souboji dobra se zlem (Jenže co je tu tím největším zlem? Řekl tady snad někdo filozofický přesah?:-)). Navíc, obsazení je napěchované zajímavými jmény a scénář zase tunou chytře vystavěného humoru, který se prostě neomrzí. ()

Lacike

Spolu s Tangom a Cash a Sudcom Dreddom je toto jeden z mala akcnych filmov v ktorych Sly hlaskuje a celkovo pôsobi netradicne uvolnene. A naviac to je este sci-fi v ktorych sa Sly tiez casto neohrial. Az to na mna pôsobi, ze ulohu v tomto filme zobral omylom namiesto Arnieho. Ale svoju ulohu zvladol na jednotku a cely cas je neskutocne zabavny hrdina. Proti sebe ma fantastickeho zaporaka v podani Wesleyho Snipesa v jeho zivotnej ulohe a kazdy ich stret stoji za to. No a ako zenska okrasa tu je mladucka a roztomila Sanda Bullock, ktora zakazdym domrvi nejaku hlasku. (Ve meste je novy šeřík) Co sa tyka zapletky, tak je originalna a neskutocne vydarena. Sledujeme nasho nekorektneho hrdinu v utopistickej spolocnosti zalozenej na politickej korektnosti. Stret tychto dvoch filozofii je neskutocne zabavny a vyplyva z neho mnoho vtipov. V dobe vzniku filmu pôsobila ta buducnost neskutocne zabavne tym jak bola absurdne prehnana. Dnes v roku 2016, cize stale 16 rokov pred tym predpovedanym rokom 2032 to zacina cim dalej tym viac vyzerat ako realita az sa mi z toho chce zvracat. A ktovie, mozno sa raz dockame aj tych legendarnych troch musli namiesto hajzelpapiera. Len mi stale vrta hlavou jak funguju. Par hlasok, ktore ma zakazdym rozosmeju:Vrazda, smrt, zabiti, Jsme policiste, nejsme vycviceni na takove nasilí a potom moje oblubene kombo, ktore pouzivam dodnes: šuki šuki, mambo, divocina. No a dokonca sa nezabudne ani na pomrknutie na Arnieho, ktore si v tom roku vo svojich filmoch vzajomne vymenili. Slyova ucast v Last Action Hero bola ale este zabavnejsia. Prva polovica filmu naplnena hlaskami k prasknutiu je dokonala. V druhej sa k slovu vo väcsej miere dostanu akcne sceny a tie uz nie su tak perfektne ako hlasky. Je to stale spickova kaskadeska robota. Aj samotny Sly a Wesley sa paradne predvedu. Vsetko je prehladne natocene. A to az tak dokonale, ze to miestami pôsobi trochu sterilne. Trochu väcsia dynamika by tomu prospela. Je to sice stale zanrovi nadpriemer, ale mohlo to byt este vymazlenejsie. Ale je akcie dostatok a dockame sa rôznych vybuchov, prestreliek a aj slusnej bitky vo finale, ktora ukazuje Expendables 3 ako ma vyzerat poriadna finalna bitka namiesto nejakeho trapneho fackovania. Takze vysledkom je neskutocne zabavna pecka a odkedy som film videl v kine (jeden z dvoch Slyovych filmov, ktore som videl v kine a radsej sa nepytajte, ktory bol ten druhy), tak dodnes to je jeden z mojich najoblubenejsich Slyovych filmov. Nastastie aj na blu-ray zachovali pôvodny skvely VHS dabing. Len z nejakeho nepochopitelneho dôvodu predabovali Taco Bell na Pizza Hut. Divne. 9/10. ()

Tommassi3

"Počkej !! Schwarzeneggerova knihovna ??" - "Ano, Knihovna Prezidenta Schwarzeneggera !! Nebyl herec, když...??" - "Stop !! On byl prezident ??" ;) ()

bouncer

Když já nevím...na **** to možná nebylo, ale v té době se mi to moc líbilo. Hezká vize budoucnosti :-) Snipes opravdu skvělý a Sandra také...jen ten Sly už nic moc. ()

erl

Zábavná podívaná! Do suché a vykastrované totalitní společnosti vtrhne skvělé demoliční duo Stallone , Snipes aby ukázaly těm sucharům že neandrtálští kostilamové ještě nepatří do mrazáku. Skvělé úderné hlášky , nadprůměrná akce a otravná Bullock tvoří akční koktejl který mne baví i po několikátém shlédnutí. ()

Johny_fork

Srdeční a kultovní záležitost, před 10 lety každodenní odpolední činnost. Sly a Wesley jsou dokonalí. "Končím s mušlemi!", Phenix jeden z nejlepších záporáků vůbec. Nesmrtelné hlášky. A jestli to budete kritizovat, dostanete pokutu 1 kredit za porušení slovního morálního statutu. ()

Terva

Los Angeles 1996. Proč je použita tak malá časová vzdálenost? Jen tři roky? Asi to v té době vypadalo v Los Angeles opravdu špatně. A útěcha pro policii v podání krásných nudných dnů...ale to je konec, slovo Medvídek přinese chaos a 187 - Vražda, smrt, zabití, bude převládat. Démonický blonďák Wesly Snipes a vtipná švadlena Sylvester Stallone toto město, teď již San Angeles 2032, zvednou z popela nudy. Akční snímek, který natočil Marco Brambilla letmo připomenul Polskou Sexmisi, v Americkém provedení. Jedna věc ale zaráží, presidentská knihovna Arnolda Schwarzeneggera, není zase taková utopie...ale to je zas o něčem jiném. PÍP: Huxleyová!!! Máte pokutu 1/2 úvěru za porušení slovního statutu morálky šeptem. ()

JohnCZ

Jestli použít spojení "americká slátanina" pro něco, tak je to určitě Demolition Man. A to rozhodně ne ve špatném slova smyslu, ale ve smyslu, že takový film dokáží natočit jenom 80 a 90koví amíci. Vysokorozpočtová akční blbina, která si dělá prdel z budoucnosti s naprosto stupidním, ale účelově jednoduchým příběhem a hromadami originálních hlášek a vizuálních drobností, kterým se divák opravdu upřímně zasměje. ()

PanCitron

Viděl jsem tenhle biják konečně v kuse a musím uznat, že to byl hodně příjemný akční film. Přehledná akce, hodně bizarní vize budoucnosti a fungující hlášky (tři mušle?). K tomu ještě hodně fajn obsazení. Wesley Snipes, Sandra Bullock a Nigel Hawthorne byli zábavní a i to Stalloneho mumlání se dalo docela docela snést. Prostě fajn dílo z doby, kdy tyhle tupé akční fláky nebyly jen změť předigitalizovaného bordelu. ()

svik

Hodnotím za 3 ..... No čím začít - nejspíše asi námětem ten nejspíše zaujme každého ranného diváka- je celkem srovnatelný s filmem soudce dred kterým si sylvester taktéž prošel. Na tomto filmu je na první pohled lepší režijní stránka a scénář na průměrné úrovní se celkem hodí k jednotlivým hereckým obsazením. Celkem jsem se bavil s odstupem času u mě však ztrácí tento snímek na kvalitě. ()

Expendable

Je to perfektní film s mým oblíbencem Sylvestrem Stallonem. Má kvalitní scénář, občas předvídatelný, ale i tak precizní. Stallone a Snipes srší jednu pecku za druhou (Je ti zima a nebo se mě bojíš?), (Šílenec chytá šílence), (Prominte, ale na toaletě vám došel toaletní papír a místo něj jsou tam nějaké 3 mušle, ty posraná, skurvená a vyjebaná bedno..hmm tímhle končím s mušlemi) a nebo s céna jak Stallone přetáhne Snipese televizí a k tomu ještě dodá - budeš v televizi mě tak rozesmála, že mi to vydřelo 5 minut, pak přišlo budeš toho litovat do konce života, obě dvě vteřiny. Nebo scénka, kde se Sandra Bullock nabýdne Stallonovi sex a pak přinese ty helmy byla asi nejelpší. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)