Mafia Mamma

• Veľká Británia Mafia Mamma (viac)

Kristin (Toni Collette) si žije svoj pokojný život v Amerike. Vo vzťahoch sa je veľmi nedarí, ale kamarátky pre ňu urobia prvé aj posledné a čas na pohárik sa vždy nájde. Keď sa dozvie, že sa stala hlavou mafiánskej rodiny po práve zosnulom dedkovi, jej život sa obráti naruby. Vyzbrojená umením vyrobiť neodolateľné muffiny sa Kristin vydáva do Talianska, aby prevzala kormidlo rodinného podniku... (Magic Box)

Shitonit

Komedie každým coulem, kdy přitroublá americká madrkau - chápej - matkokráva která drtila mou mozkovnu svou nehezkostí, neherectvím, a jiným prostě Ne!  ..během několika chvil rozehrává vcelku propojeně pospojovaně vymakanou snadno chápatelnou komediji, kdy od pohřbu až po konec jsem se tetelil blahem, přičemž je dobrý podotknout že není to nikterak přecpaný píčovinama, je to zasazený do fajn krajiny, podpůrný postavy jsou vcelku též bez demence, sem tam vodkaz na Gúdfátra jako aby se asi připomělo nezapomenutelný,  za mě jako fak dobrý ! Jíst - meditovat - píchat !   :-)  Zařazuju do svý toptenky. ()

papadoce

A toto bolo čo? Keď si predstavím, že toto sa vysielalo v kinách a vyhodil by som zato s pukancami a fantou dvacku, tak ma až obleje pot. Samotný fakt, že Toni Collette nie je vôbec peknou ženou mi nevadí, pretože každý máme rôzny vkus, že áno, ale to, že ju tu režisérka predáva ako neodolateľnú kosť pre o desať rokov mladších playboyov, ktorí z nej šalejú, je až negustovné. Ak ku tomu pripočítam škaredo, ale naozaj škaredo starnúcu Mončiči a prakticky úplnú absenciu humoru vo filme zaradenom medzi komédie, tak sa pýtam sám seba, prečo som nenapálil odpad. Neviem, ale lízlo to len veľmi tesne. ()

SilentMemory

Empowering And funny. Pozdvihlo mi to náladu takže to fakt oceňujem a hodnotím ako dobrú komédiu. Viackrát som sa dobre zasmiala. Navyše to nie je plytké ale má to celkom prepracovaný obsah a vtipné postavy (mimochodom to obsadenie=pastva pre oči, teda až na toho best killera). Ešte k tomu to má pridanú hodnotu v správe validate yourself and do not give a shit. Rozumej: nepreberaj zodpovednosť za to čo ti nenáleží. Alebo ďalšia perla: ,,Do not ,,Brava me". I did a Bad thing." XD Talianska kultúra to celkovo zaklincuje podobne ako kultúra slovenských babičiek...alá naložiť trojitú dupľu. Alebo v prevýchove vedúcej k prejaveniu rešpektu. ()

Mamlas

Jediný frk, co mě pobavil, byl vysloven hned zkraje, když hlavní hrdinka prohlásila: "Je mi čtyřicet". Nevím, proč se babička ztrapňuje hraním si na sexy a čtyřicítku a přitom není ani jedno, místo aby hrála odpovídající role s partnery odpovídajícího věku. Jinak je to užvaněná, uječená a trapná romantická komedie, do které přimíchali pár jako mafiánů, aby to nebyla zase až taková tuctová hovadina. (12%) ()

knihovna

Nehorázná chujovina. Collette je děsná ježibaba tady navíc na zabití. Hodně lidí tady chválí její výkon, já tedy ne. Pokud by chtěla, aby jí někdo oklátil musela by na plastiku ale hlavně by se nesměla chovat jako totální kráva. Klady - Bellucci je sice děsná herečka, ale pořád silně prcatelná. Italština je opravdu krásný jazyk,. Prostředí - myšleno lokace super. Vypnul jsem cca po 30 minutách, ale za ty 3 věci tomu dám jednu hvězdu pravda s velkým sebezapřením. ()

jokino

Úprimne povedané, toto mi moc nesadlo. Vyslovene paródia na legendárneho "The Godfather", mi skôr bola nesympatická. Myslel som, že to bude o niečom inom. Monica Bellucci predviedla skvelý výkon, Toni Collette mi väčšinu času liezla pekne na nervy. A akože "mafia" o 5 členoch 1 "rodiny", čo boli ukázaní ? Za mňa, dosť blbosť a to mám rád komédie, aj rôzne paródie.. ()

blondboss

Možno by tento snímok mal aj aký taký nábeh na slušnú mafiánsky ladenú komédiu, ale tuposť a nevysvetliteľne hlúpe konanie jednotlivých postáv tu bolo také viditeľné, že to až kľalo oči. Navyše Toni Colette v asi najhoršej filmovej roli vôbec, tie stupídne texty jej ozaj nesedeli. Monica Bellucci vo svojom veku prekvapilo postavou, ale určite nie hereckým umením. Jednoducho ako celok to nedávalo zmysel a v zásade je toto len čistý brainwash. 35 % ()

DonBraso

Ze začátku jsem si myslel, že se to bude hodně opírat o mafiánský filmy. Jasně, parodie to není to za prvé. Za druhé to bohužel není ani vtipné. Za třetí je tam Toni Collette, která má dvě L a dvě T jako Bellucci dvě L a dvě C. Náhoda...nemyslím si :) Tak dobře dobře. Kristin jako ženská, kterou manžel podvádí a syn jí taky nemusí. Ve zrychleném tempu tohle dostaneme a šup už jsem v Itálii. Převezmeme otěže, protože pradědek je její krev a tak Kristin v začátcích baví. Zde se Toni Collette našla a než se to přejí, tak je to jediné co fakticky baví, ač to není výrazně vtipné. Ani nevím jestli se o tom film vůbec snaží někdy. Spíš je to někdy až trapné a člověk si může říkat proč po ulici jsou na zemi pomeranče. Nejspíš asi hodně Aperolu nebo nevím.Jakmile po půlce filmu už víte všechno,tak Vás film začne nudit, protože vůbec už nedokáže zaujmout. Je to sterilní komediální vložka, která nepřekvapí. Jen občas ukáže vyškoubnuté oko, nějaká krev, jedna debilní přestřelka. Absolutně nezajímavá Bellucci, která nemá co hrát a jen tam chodí něco říkat bez velkýho významu. Dva bodyguardi, kde se čeká více situací s vtipností na scény taky žádná sláva. Dokoukat se to rozhodně dá, ale tak posledních 20 minut už bych nejraději přetočil na konec. Čistý průměr s dobrou Collette, která se postupem přejí. 50% ()

kokos.o

Mafia Mamma je po dlouhé době výborná komedie, kterou nelze než doporučit. Příběh je poutavý a nečekaný, a přináší skvělé herecké výkony, zejména od Toni Collette v roli Kristin. Její přesvědčivý výkon z ní dělá hlavní tahák filmu a posouvá ho na vyšší úroveň. Nicméně, samotný film obsahuje příliš detailní násilné scény, které by mohly být pro některé diváky příliš drastické. Násilí, jako je vydloubnuté oko z důlku, je zobrazeno velmi explicitně a mohlo by být pro některé diváky obtížné ke sledování. Avšak, se zpětným ohlédnutím na záměr těchto scén, se dá říci, že pomůžou divákům lépe se vcítit do role Kristin. Celkové hodnocení: 9/10  Art: 8/10    Akce: 8/10    Vtip: 9/10    Napětí: 8/10    Láska: 7/10    Soundtrack: 7/10    2D    04/2023 ()

ElisR

Naprosto trhlá komedie z prostředí mafiánské Itálie. Ač tam vlastně vůbec nic nedává smysl, mě to baví. Člověk se zasměje a o to jde v dnešní době přeci nakonec především. Většina z nás chce trávit volný čas smíchem. A tady se to daří...navíc slyšet italštinu a vidět italské prostředí je vždy oku lahodící. Klidně si dám tuhle komedii znovu! Navíc kdo opravdu v ději poznal co je Lorenzo zač? :))) /pro ty co neviděli, nebudu prozrazovat/ ()

Kushina

Takový dost fajn a neokoukaný druh komedie, kde se obyčejná hodná ženská stane členem mafiánské rodiny. A nějak tomu osud chtěl, aby se ji báli i ostatní členové jiné mafie, i když úplnou náhodou. 60% ()

zodiak217

Skvelo som sa bavil. Okrem toho, že mám rád Toni Collette ako herečku v tomto filme ukázala, že to dokáže hrať na všetky strany aj v komédii a svedčalo jej to. Bola z nej výborná mafiánska mama. Možno by som tam pridal viac trefnych a vtipných dialógov a viac vygradoval napätie to mi prišlo ako slabina. Mohli viac ukázať tueje zúrivú stránku, že si vie aj dupnúť nohou a dať všetkých do laty, no dá sa na to pozrieť aj opakovane. Prečo nie? Jedna z tých lepších komédii v tomto roku. ()

bonovox

Zvláštny mix komédie thrilleru či akčného snímku a celkovo spolu to príliš neladí...40%. Jediným pozitívom je vždy očarujúca Monica Belluci ()

gogo77

7/10 ... vyborna aj ked trosku jednoducha, prvoplanova komedia so skvelou Toni Collette, ktora hra podvadzanu matku ktorej syn ide na vysoku a ona straca podu pod nohami... no zrazu jej telefonat z Talianska zmeni zivot kedze zisti ze jej po smrti zanechal cely mafiansky klan ... spolu s odkazom ze ona je ta prava ktora bude najlepsim mafianskym bossom ... no na druhej strane ciha dalsi klan ktory chce za kazdu cenu noveho bossa zlikvidovat... ziska si respekt a uctu novej rodiny a ostatnych klanov? ()