Mafia Mamma

• Veľká Británia Mafia Mamma (viac)

Kristin (Toni Collette) si žije svoj pokojný život v Amerike. Vo vzťahoch sa je veľmi nedarí, ale kamarátky pre ňu urobia prvé aj posledné a čas na pohárik sa vždy nájde. Keď sa dozvie, že sa stala hlavou mafiánskej rodiny po práve zosnulom dedkovi, jej život sa obráti naruby. Vyzbrojená umením vyrobiť neodolateľné muffiny sa Kristin vydáva do Talianska, aby prevzala kormidlo rodinného podniku... (Magic Box)

Arsenal83

Duo Toni Collette a Monica Bellucci je výborné. Jedna vie super hrať a druhá ešte lepšie vyzerať aj v predbabičkovskom veku. Feministický nádych filmu, kde sa žena prakticky s nulovými mafiánskymi skúsenosťami zrazu stane hlavou mafiánskej rodiny, kde ju dosadil dedko, o ktorého existencii ani nevedela, je absurdum samo o sebe a naznačuje, že v tomto filme nemožno nič brať vážne. A tak sme sa aj dočkali komédie, v ktorej postavy pripomínajú karikatúry. Ide v podstate o paródiu a jasné chyby v konaní hrdinov sú skôr scenáristickým zámerom než chybou. ()

verbal odpad!

Jedná se bezesporu o náramně vkusnou, velmi sofistikovanou a brutálně vtipnou komedii! Tedy pokud jste hrdý potomek uklízečky a řidiče hovnocucu, sedmi třídami základní školy postižená profesionální dojnice a hospodyňka, pohlupavý homosmíšek, popřípadě rozjařená chlamýdie. To se pak dozajista děsně nachichotáte a bodře si do ruda oplácáte kolena nad všemi těmi parádními tumory. Jestliže však do výše uvedené kategorizace nespadáte, vyhýbejte se tomu důsledněji než bolševník herbicidům, protože v tom případě jde o neskonale trapnou, uboze přitroublou a rakovinu vkusu způsobující žluklou mrdku. A v ní se například dozvíte, že odpudivý padesátiletý babochlap Antonín Kotleta je ve skutečnosti čarokrásná a neodolatelná čtyřicetiletá pichna s motorovým pekáčem, které úplně každý přenádherný italský metroseksuál bytostně touží nasmrkat ricottu do cannole. A když už jsem u toho nadívání, musím na tomto místě s nesmírnou ochablostí smutně konstatovat, že i kdysi jednoznačně nejšpikovatelnější prcatice filmového plátna i světa už to má satanžel za sebou, nemilosrdně zatuchá, tyje a tleje, a když už jeden při pohledu na ní jen slintavě nefantazíruje, jak jí co nejqalitněji napěchovat makrelu, začíná si s hrůzou všímat, jak děsivá je to neherečka. Takže žádám povinnou minutu mezer za Moniku „                                                    „, než se ve finální gradaci tohoto kokotmentáře dávivě pobliju nad tímto hnisavým pásovým oparem a s nudlí u nosu nostalgicky zavzpomínám na časy, kdy se ještě točily vtipné, inteligentní a nedementizující mafiánské taškařice. ()

Malarkey

Chápu, že to měla být fraška a musím se přiznat, že jsem se tu párkrát i docela fajnově zasmál. Jenže tady podle mě bylo potřeba, aby celý ten námět šel trošku do většího extrému. Trošku do brutálna. Protože když už se u mafiánů mám smát, má to být humor extrémní. Jenže to se tady nestalo. Toni Collette byla po většinu času ultra trapná a ty scénáristický kudrlinky si taky mohli strčit do prdele. ()

EvilPhoEniX

Odpočinková gangsterská komedie o tom, jak obyčejná ženská se ze dne na den stane hlavou mafiánské rodiny   Zábavné, dobře zahrané a Italsky švihlé. Akce je však průměrná a v žádné rovině to bohužel neexceluje, ale neurazí. Čistý průměr. ()

kingik

Dříve poměrně oblíbený a dnes již notně opomíjený koncept mafiánských komedií představuje dostatek vyblbnutí a groteskních grimas pro Toni Collette. Ta se jednoho dne zčistajasna stává šéfkou mafie v Itálii poté, co zemře její dědeček, o němž ani netušila, že je členem takové zločinecké organizace. Doma se jí ani moc dobře nevedlo, manžela přistihla při nevěře, syn odjel na vysokou a v kosmetickém ústavu, pro který pracovala, nepřichází s žádnými novými nápady. V nové rodině zažije nevídané. A čeká ji spousta práce. Hlavní prioritou je nastolit smír s konkurenčním gangem a ukončit tak letité nesváry. K ruce bude mít hodnou asistentku s umělou nohou. Tahle bláznivá komedie svedla dohromady Toni Collette, která si film produkovala, s Monicou Bellucci. Obě bojují s viditelnými známkami stárnutí a chytají odkvetlé mládí za pačesy jak se dá. Její o osm let starší konkurentka Bellucci vypadá přece jen o něco zachovaleji. Collette je ale hlavním tahounem filmu. Co chvíli se ksichtí a čelí nějakému nenadálému problému. O režii filmu se postarala zkušená Catherine Hardwicke, která doposud na svém kontě podobný typ šílené komedie nemá. Od dob Stmívání ušla poměrně dlouhou cestu, její filmografie čítá i kritikou uznávané kousky a i přes svůj nesporný režijní talent a uznání se začala vytrácet. A tak to tentokrát se svým ženským tandemem vzala přes italské provincie a naservírovala něco vtipného, správně trapného a i tak trochu krvavého. Ve filmu je hned několik ostřejších scén, které se nebrání explicitnímu zobrazení. Otázkou je, jak moc je tenhle film parodií na mafiánské filmy. Nějaké odkazy na stěžejní díla, jakým je kupříkladu Kmotr, se v něm vyskytují, film samotný se do parodické roviny pouští jen velmi zřídka. Skoro až neznatelně. v každém případě tahle bláznivinka představuje nenáročný relax se sympatickou herečkou v hlavní roli, která tentokrát zatoužila po slunění, bronzovém opálení a těstovinách na všechny možné způsoby v Itálii. 8/10 ()

Dzeyna

Nečekala jsem, že Toni Collette předvede tak super výkon. Vše jsem vsázela na Monicu Bellucci, nicméně mě to velmi příjemně překvapilo. ()

silentname

Nepovažujem sa za veľkého fanúšika Catherine Hardwicke, no "Mafia Mamma" ma celkom svojou prezentáciou zaujalo. Primárne som bol zvedavý na Toni Collette, ktorej herecký talent rozhodne nebudem spochybňovať. Dokonca dokázal práve ona predať aj posledný film režisérky, ktorý som mal možnosť vidieť "Miss You Already". Takže som bol zvedavý ako sa chopí role matky, ktorá sa vyberie na pohreb svojmu dedkovi a zoberie po ňom jeho mafiánske impérium. Čo ma na filme baví je v prvom rade ona samotná. Aj po hereckej stránke je vidno, že si to užíva. Napriek tomu, že je úplne mimo svojho prostredia, tak dokáže si zachovať svoj charakter po celú dobu. Love story, ktorú tu bude mať s Lorenzom ma celkom bavilo sledovať, hoci takisto ako asi väčšina ostatných som si hovoril, aká bude vo výsledku jeho agenda. Nevedel som prísť na to o čo pôjde, no fakt, že niečo skrýva je zrejmé. Reakcie niektorých postáv stoja za to. Ako keď si vždy odpľujú, keď spomenú meno konkurentnej rodiny, alebo ako sa neustále snažia presvedčiť Kristin, že všetko čo robia je vlastne úplne v pohode. Myslím si však úprimne, že keby sa do hlavnej role nedostala práve Toni Collette, veľa momentov by určite nefungovalo tak ako sa to filmu podarilo. Pretože veľká časť pozitív pre film prichádza práve skrz jej postavu a herecký výkon. No občas som mal pocit, že to trošku s červeným humorom film trošku prestrelil. Najmä keď som si úplne nebol istý, či obecenstvo malo zrovna záujem vidieť niektoré veci až tak detailne. V komédii to úplne netreba. Niekedy vidieť menej je lepšie. Baviť som sa každopádne bavil a tak film ocením tak, ako si to podľa mňa zasluhuje. Hodnotenie: B+ ()

Chrustyn

Herecky silné ústřední duo, bohužel v dost mizerném filmu. Ze zápletky, která na papíře nevypadá úplně špatně se nepovedlo vytvořit nic než nudnou báchorku, kde se nedaří vytvořit jedinou vtipnou situaci nebo zábavný dialog. Zbývá tak nuda nebo ubohá trapnost. 30% ()

rikitiki

Někdy máte chuť se podívat na pořádnou blbost. Mafiánská komedie s Toni Collette se zdála jasnou volbou. Jenomže, existují dobré blbosti a blbé blbosti. Mafia Mamma je druhý případ. Ač mohlo jít o švihlou podívanou, z tvůrčího štábu nikdo ničeho takového nebyl schopen. Takže sledujeme upocenou a přiznanou variaci na Jíst, meditovat, milovat. Bez meditace, zato s pořádnou dávkou nechutností, jak pomocí podpatku zlikvidovat nájemného zabijáka, nechat někoho slisovat atd. . Drastických a naturalistických scén bylo tolik, že by se za ně nemusel stydět ani průměrný horor, ale tady mělo jít o komedii. Pojďme se na to podívat. Vtipy téměř žádné, většina z nich staví na tom, že mafiáni jsou přitroublí, případně jak mamina z USA svými středostavovskými způsoby nezapadá do mafiánského prostředí. Z toho by se dalo něco rozehrát, jenomže tady autoři nedisponovali jedinou vtipnou buňkou, kterou by mohli předvést. A tak je ve finále tohle nekoukatelné pokoukání vlastně ubohé a svým způsobem i rasistické, protože z Italů dělá jedno velké mafiánské ghetto. V nadnesené komedii by se to dalo brát, tady byl ale kritický nedostatek nadnesenosti. SHRNUTÍ: Kterak Američané přešli od Kmotra ke Kmotře a na téhle cestě ledacos poztráceli. Například filmový um. ()

TheEvilTwin

Jó, tohle je přesně ten film, u kterého už od prvních minut cítíte, že to prostě bude fajn odreagovačka. Toni Collette je opomíjená čtyřicátnice přehlížená ve víru uspěchané Ameriky, jenž je nečekaně pozvána na pohřeb svého italského dědy. Místo sexu, pasty a vína ale dostane děděnou pozici hlavy mafiánského rodu a zábava může začít. Celý vývoj je mega prdel, chechtal jsem se skoro pořád a ikdyž zde není nic, co by vyloženě trhalo bránici, jde z filmu cítit úplně odlehčená parodie na italské gangsterky a nahrazení prodeje drog prodejem léků nebo způsoby, jakými mafia mamma "vraždí" své soky, jsou přinejmenším úsměvné. Největším trhákem jsou pro mě osobně její 2 ňoumové bodyguardi, kteří svou (ne)inteligencí nápadně připominají Tweedledum a Tweedledee a kterým prostě nejde nefandit či si je alespoň neoblíbit. Suma sumárum jde o úplně vychillovanou komedii s fajn Collette v hlavní roli, ze které nejde cítit žádná povýšená ambicioznost ani cíle bourat hranice top filmů 2023, ale naopak z ní číší čistě snaha bavit a strefovat se do vážného žánru italských gangsterů. Bavil jsem se skvěle. ()

Morholt

Na to, aby to byla plnohodnotná parodie na mafiánské filmy, to bylo málo střelené a na inteligetnější komedii zoufale blbé. Toni Collette považuji za vynikající herečku, ale tady je totálně na pěst a její postava je nebetyčná kráva. celý film je pak jen sáhodlouhým čekáním na vtip, který nepřichází. 15% za Monicu, která i přes blížící se šedesátku vypadá nehorázně šik. ()

Lacike

Čakal som inteligentnú komédiu z mafiánskeho prostredia. Dostal som dementnú paródiu na mafiánske filmy na úrovni tých najhorších dielov Scary Movie. Najviac prekvapí jedine to, že je to dosť brutálne a R-kový rating je využitý naplno. 1/10. ()

MoiJe

Vsetky "vtipy" su uz v ukazkach, zbytok filmu je len omacka okolo. Ale na priemer to povysuje obcasne celkom zabavne nasilie. ()

Dale

O čo viac milujem mafiánske filmy, o to viac neznášam priblblé komédie o mafii. Na tejto nie je vtipné nič, ani jediný moment, zato trápnych momentov požehnane. Nevytiahne to ani Toni, a Monica už len môže spomínať na zašlú krásu. Jediný pozitívny moment celého filmu - vydlubnuté oko. ()

M.i.k.e

překvapivě zábavná lehce akční komedie a ženě středního věku, jejíž snahy o kariéru ve zrychlené Americe naruší úmrtí jejího dědy, který byl shodou okolností hlavou mafiánské rodiny a Kristin si jako svou jedinou přímou příbuznou vybere jako svého následovníka. Celý film je slušně odlehčený a uvědomuje si svoje limity a jistou přitaženost za vlasy. Pro Catherine Hardwicke je to tak její doposud nejlepší režijní kousek, nicméně vzhledem ke konkurenci, kdy jejím nejlepším filmem byla do teď slaboučká Červená Karkulka není zas takový problém. Trochu škoda, že víc prostoru nemá Monica Belluci, ale Toni Collette to i tak zvládá táhnout s prstem v nose...60% ()

Aljak

Podľa popisu to síce nepôsobilo až tak vábne, ale zo zvedavosti som sa na to pozrel. A napokon to bolo veľmi milé prekvapenie. Aj keď si viem do role neohrabanej dedičky mafiánskeho rodu predstaviť aj lepšiu voľbu ako Toni Collette, napokon bola celkom znesiteľná. Až na niekoľkto prepálených a akčných scén to bolo až prekvapivo vydarené. Bolo tu množstvo sarasticko-ironických narážok, dôvtipných scén, takže si to zachovalo príjemný komediálny dojem takmer po celú dobu. Takémuto filmu dám bez problémov aj 4* ()

bourec odpad!

Ty vole. Snad dvacekrát po tu půlhoďku, co jsem film nechal běžet, byla naprosto příšerná Toni Collette na zabití. Ne ve filmu, ale jako herečka v týhle ukrutný kravině. No, ale co bych chtěl po takový blbce , jako je Hardwick. Pak sem tomu utnul tipec, protože to prostě nešlo. Hrozná slizárna. Brrrrrr. 0%. ()

Streeper

Lákala mě dvojice Toni Collette a Monica Bellucci. Naprosto božské obsazení, které ve filmu chcete vidět. Škoda jen, že se jedná o takovou ptákovinu jako tohle. Kdyby to byla alespoň nějaká originální komedie a ne jen nějaký zbytečný pokus o parodii na mafiánskou rodinu. Navíc postava Toni mi přišla neskutečně otravná a šla mi na nervy. Čekala jsem od toho daleko víc a mrzí mě, že z toho tvůrci neudělali něco víc serióznějšího. ()