Hovor so mnou!

• Česko Mluv se mnou (viac)

Skupina kamarátov narazí na záhadnú mumifikovanú ruku, o ktorej zistia, že ich dokáže dočasne spojiť so svetom duchov, ak sa ruky chytia a vyslovia: „Hovor so mnou!“. Nebezpečná hračka sa stáva hlavnou atrakciou večierkov a vzbudzuje čoraz väčší záujem na sociálnych médiách. Pri jednom zo seáns sa však svety spoja príliš nadlho, čím prebudí a vypustí hrozivé nadprirodzené sily. (Vertigo Distribution)

zelvopyr

Solidní práce, která po delší době nenechá diváka chladným a koneckonců není ani nějak zvlášť ohraná. Bývala by mohla být s přehledem za plnou, jenže 1) hlavní postava je hrozně nesympatická a 2) expozice zhruba do otloukání stolu byla až nesnesitelně protivná. Sice to obojí do filmu hodně patřilo, ale subjektivně mě to fakt štvalo až za hranici otrávenosti... no a člověk se dobrovolně na film nedívá s tím, že chce být otrávený. Nebo možná jo, ale tuhle úchylku nemám. ()

Botič

Moderně střižená alegorie na všechna špatná rozhodnutí, která dělají puberťáci. Ale taky něčím strašně iritující podívaná. ()

Spiker01

V posledních několika letech už překlenula má averze k hororům do té fáze, že si opravdu vybírám a spotřebky, snad kromě Wanovo univerza, vynechávám. Talk to me mělo tak skvělé ohlasy, že jsem od toho čekal něco jako loni u Barbara a žel bohu, nejsem zklamaný. Výborný úvod se v mém případě překlenul do zajímavého děje, leč plný idiotských teenagerů, jež mě bavilo sledovat až do konce a neztratilo to švih. Žádný horor desetiletí, ale v té záplavě remaků známých hororů je tenhle snímek něco, co lze doporučit nad rámec ostatních brášků, kteří nyní před Halloweenem zaplavují kina. ()

castor

Studio A24 zase vítězí, protože se rozjuchaná mládež těší ze zpočátku neškodné spiritualistické (asi) zábavy v podobě mumifikované ruky vědmy (nebo možná satanisty), která umožňuje komunikovat se záhrobím. Respektive se na půl druhé minuty nechají posednout náhodným duchem. Stačí jeden stisk, nějaké to zaklínadlo a hlavně to nahrát na mobily. Mezi mládežníky je i jistá Mia, která se vyrovnává s traumatem po smrti matky. Lehkovážné seance se ovšem zvrtnou, jakmile do nich parta pustí dítě, respektive mladšího bratra jedné z hrdinek. A zároveň Mia ucítí příležitost, jak komunikovat s mrtvou mámou. První hodina je vážně velmi dobrá, má výbornou atmosféru a vydařené výkony mladých herců. Pak ovšem naznačených motivů začne přibývat, otěže naplno převezme bubákovina a v závěru režisérské dvojici jednoduše dochází dech. Celkově každopádně stylové, fyzicky bolavé a nápadité, někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nicméně bohužel nejhorší zprávou je, že to slušně vydělalo a producenti už odsouhlasily práce na pokračování. ()

*CARNIFEX*

Za mňa solídna vec. A zároveň chcem poďakovať za drbnutú mládež dnešnej doby, lebo bez ich primitívneho zmýšľania by bolo asi tak o 60% menej hororov, keďže aj toto jej jeden z mnoha, ktorý je námetovo vyskladaný práve na inteligencii násťročnej generácie tejto doby. Škoda, že nemal záver väčšiu gradáciu, no za mňa aj tak dobre .. ()

gogo76

Pomerne slušný zárez v hororovom žánri, navyše povedal by som ešte v takej neohranej forme, kde to síce ducharina je, no našťastie nie v 100x prevarenej podobe. Je to chytľavé, má to atmosféru, no záver začína byť pomerne zamotaný, nedostatočne vysvetlený (scény s otcom a mamou v závere). Naopak úplný záver bol skvelý. Škoda niekoľkých malých zaváhaní, malo to veľmi slušný potenciál. 70%. ()

Xmilden

První hodinka je po dlouhé době solidní hororová lahůdka, ale poslední půlhoďka je v podle mě chaos a zmatek. Chápu že bylo potřeba nějak to celé uzavřít, ale mě to prostě neuspokojilo. Dle mého soudu se velmi pěkně rozjetý hororový zážitek utopil ve snaze jít najednou všemi směry. Horová atmosféra úplně vymizela a postavy se začaly chovat vyloženě kravsky. Hlavní hrdinka bodne svého otce nedopatřením do krku a ani mu nezavolá záchranku? Podle mě zbytečně nadhodnocená záležitost, která rozhodně promarnila velkou příležitost. 60% ()

darkrobyk

Stačí ruka čarodějnice a komunikace s duchy může začít. Co by asi tak dokázala čarodějnice celá? Mia je rozporuplnou postavou, postupně se ale stává naprosto tragickou. Když sleduje svůj vlastní cíl, a nelze se jí až tak divit, nebere ohledy, čímž se do smrtelného nebezpečí dostávají všichni její blízcí. Scény posednutí jsou velmi intenzivní a já kvituji, že místo trapných lekaček se stupňuje napětí až k děsivému vrcholu. Duchařský horor s malým přesahem do čarodějnického staví na atmosféře a konfliktech postav. Skvělé masky, gore výborné - jistě, není až tak šokující, ale dostačující a věrohodné je. Prolínání světa duchů s naším, vidiny, halucinace a zlověstné větve stromu ohýbané větrem, zatím co Duckettova ruka klidně odpočívá na okně a čeká. Mia při kontaktu vypadá jako Michael Jackson v Thrilleru..., ale jinak dobrá. Škoda, že víc prostoru nedostala Miranda Otto, ale chápu, že omladina byla na prvním místě. Pro mne překvapení, páč duchařiny mě většinou nijak neděsí, co hravě strčí démony posledních let do kapsy. ()

DJ_bart

'Děti, neberte drogy: ve filmu'.... horrorová satira TALK TO ME je skvělou variací na báchorku o Opičí pracce, a zároveň ukrutně děsivým a neskutečně upřímným vhledem do generace Z, jejich každodenních závislostí [socky, chlast a chlebíčky], strachů a obav. TALK TO ME tak působí jako jeden velkej paranoidní DMT bad-trip alá Climax, akorát s echt úzkostlivou duchařskou písničkou uvnitř alá Šestý smysl na koksu, která šponuje napětí do takových extrémů, že diváka vystřelí ze sedačky v ten nejmíň očekávatelný moment. To vše a nejen to na pomezí "pouhých" 90 minut. Víc takových žánrovek! 9 malých černoušků z 10 .... #A24RULES ()

lamps

Symbolika ďábelské návykové látky a generační satira občas upouští nahromaděné napětí, ale skloubení hororové a rodinné linie vyústí v silný žánrový zážitek. Film si nezaslouží nahlížet jako čistokrevný horor, nýbrž jako komplexní psychologické drama, v němž do sebe všechny motivy hladce zapadnou a jehož jednotlivé scény působí navzdory duchařskému podhoubí neotřele a originálně. Není to revize, ale místy tak alespoň vypadá. A to osobně cením. 75 % ()

Cappuccino

Talk to Me je výborným hororom, ktorý dokázal z obohraného námetu vyvolávania duchov vytvoriť konečne niečo kreatívne a zábavné. Seansy sú vyobrazené netradičným spôsobom a nedá sa odhadnúť, či sa skončia smiechom alebo zhrozením a plačom. Skvelo sa predviedli aj herci, od najmladšieho Joe Birda (postava Rileyho), cez Sophie Wilde (Mia) až po skúsenú Mirandu Otto (Sue), ktorá hrala matku Jade. Ich postavy sú dobre napísané a žiadna z nich nelezie na nervy. Strach nie je natoľko prítomný, ako by sme možno od hororu očakávali, ale keď už je na scéne prítomný, cítiť ho naozaj intenzívne. Celovečernému filmovému debutu od austrálskej dvojice bratov Danny Philippou a Michael Philippou tak udeľujeme 8/10. Film už teraz spoločne s vynikajúcim Evil Dead Rise môžem zaradiť medzi najlepšie horory roku 2023. Viac v RECENZII. ()

666teen

Jedna paní, kterou ujel vlak, kdysi prorocky vyzpěvovala...Dej mi ruku, dám ti svou Ať zůstanou...tak to teda Iveto nedám. Jen tam buď. ()

pornogrind

V dobách kdy vládne(myslím co se týče hororů) bída je Talk to Me celkem vítaným zpestřením. Duchařina navíc zrovna není hororovej subžánr kterej bych vyloženě vyhledával. I tak to pro mě byl svěží závan do hororových vod kterej všemi deseti vítám a říkám si, že ještě pořád není tak zle. Úplně odvařenej z toho sice nejsem ale ty 4 slabší hvězdy dám. Vzhledem k tomu, že jde o prvotinu a s přihlédnutím k tomu že letos vychází opravdu horory spíš nevalných kvalit tak tohle je rozhodně jeden z těch kvalitnějších kousků. ()

Omnibus

Na pracku mrtvolnou šmátrala, po mámě v záhrobí pátrala.“ Svěží záhrobní vánek. Když na seanci se svíčkami a duchy, tak jedině k protinožcům! Vylekají vás zjevení umrlci i fakt, že australští adolescenti si seance vlastně užívají, hlavně však strašidelný casting. Většina teenagerů se očividně narodila v klokaní kapse a ti zbylí v doupěti psa Dingo. Na druhou stranu, pořád lepší než botoxové barbíny a hezounci se slámou v hlavě made in USA. Protože nehezcí australští chlapci a opuchlá aboriginská děvčata byli šik, víc ze života, a tak jsem jim rád držel palce. Záviděl jsem jim tu záhrobní pracku, chuť experimentovat a radost, s jakou se „sjížděli“ další a další dávkou vyvolaných duchů. RUKA ZA OKÉNKEM: [][] Jaké další „ruky s osobností“ znám?  Má nejoblíbenější, ruka - komorník, Addams Family.  Smrtelně zlá ruka, Evil Dead.  Černohumorně zlá, Ruka zabiják.  Omylem přišitá náckova ruka, Mrtvý sníh 2.  Nápomocná zombická ruka, Chata v lesích. [][] Originální i sugestivní film, zkrátka pevný stisk. Mia stokrát jinak. Traumatizovaná, sobecká, zoufale toužící i Mia obětující se. Chcete do filmu jít? „Dovoluji vám vstoupit.“  Ruku na to. ()

Goldbeater

Talk to Me je příjemná malá duchařina od protinožců, jež se nesnaží nahánět diváckou odezvu lacinými lekačkami, ale místo toho se věnuje notnou dávku času vztahy mezi hlavními postavami. Koncept duchařských seancí jako riskantní zábavy pro neopatrné zoomery je zajímavá premisa, která by v nesprávných rukou mohla vyznít naprosto směšně, zde však velmi solidně funguje hlavně díky uvěřitelným a neotravným postavám australských teenagerů. [Sundance Film Festival 2023] ()

Kudly4

Duchařiny vůbec nevyhledávám (nuda), ale jednou za čas, přijde něco osvěžující, nový, eRkový, jako je právě Talk to Me. Zpočátku zábavná hra, kdy stiskneš tajemnou ruku, vyvoláš ducha, se kterým můžeš mluvit a dokonce ho nechat vstoupit do sebe, se po několika kolech zvrtne v nepříjemnou podívanou. Třískání hlavou (nejen) o stůl, byla fakt chuťovka, ale zároveň to je snad jediná více děsivější scéna, což bylo na jednu stranu škoda, ale atmosféru to od té doby mělo vynikající. Každopádně, ve finále to byl za mě spíše smutný Horor. Určitě doporučuji, jediný k čemu mám ale výhrady, tak k tomu šíleně nesympatickému obsazení. Na Talk 2 Me, se ale určitě těšit budu. ()

Anderton

Pokiaľ vidím (triezvych, opitých, nahúlených...) teenagerov točiť na mobily kadejakú hovadinu, nech je to aj vyvolávanie duchov týmto zaujímavým spôsobom, dostávam automaticky osýpky a bohužiaľ sa stalo, že som sa vďaka prítomným postavám na párty-seanse už do deja poriadne nedostal. Uznávam kvality filmu a snahu tvorcov niečo povedať a neponúknuť iba prvoplánové šoky, ale osobne mi, čisto subjektívne, chýbala hutná atmosféra a ani kengury to nezachránili. Možno ak by tu bola aj koala. Teraz už snáď niekto nakrúti aj horor založený na hraní hry Človeče, nehnevaj sa. Určite ju budú hrať za stolom na párty opití teenageri. ()

Frajer42

Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna Austrálie bude zemí, která po dlouhé době vyprodukuje opravdu hodně koukatelný horor. Nesmírně se mi líbil nápad s mumifikovanou rukou spojující světy živých a mrtvých. Konečně nějaký originální nápad, který skvěle zafungoval. Atmosféra se skvěle stupňovala a hluchým momentů bylo minimum. Člověk byl neustále v napětí, co se bude dít. Výhrady bych měl snad jen ke kompletnímu pubertálnímu obsazení, kde mi extrémně lezla na nervy především ústřední gorilka a ta další čúza neidentifikovatelného pohlaví. Doporučuji sledovat s drahou polovičkou, kterou můžete následně celou noc strašit. [82 %] ()

Kothy

Docela originální duchařský horor z Austrálie. Bohužel toho nepřinese tolik nového, kolik by člověk čekal. Zápletka je docela jednoduchá, parta teenagerů se dostane k nabalzamované ruce nějakého média, který jim umožní mluvit s mrtvými. To co ze začátku vypadá jako sranda se brzo zvrtne v dost nepříjemnou situaci. Jeden kluk totiž zůstane posedlý a oni z něj démony nemůžou dostat. Podaří se jim to, nebo všichni postupně umřou? Ke konci je tam pár zajímavých scén. Jinak tam moc hvězd nehledejte. "Pusť mě dovnitř!" ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD