Prízrak v Benátkách

• Česko Přízraky v Benátkách (viac)

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (Cinemart SK)

Kingjiri

O parník lepší než dvojka a o fous lepší než původní film. Dlužno ale dodat, že laťka nebyla z mýho pohledu nikterak vysoko. Střet mezi “nadpřirozenem” a Poirotovou racionalitou se mi líbil (stejně jako způsobe, jakym se všechny záhady vysvětlily). Nicméně tyhle dektivky, kdy se ani nepátrá “v terénu” a pouze se vyslíchaj všichni podezřelí na místě vraždy, mě nikdy moc nebavily. Na mě je to prostě hodně ukecaná konverzačka bez větší porce napětí a samozřejmě nulovou akční složkou. Díky úsporný výpravě si ani nebylo možný pořádně užít výpravu do malebnejch Benátek. Za mysteriózní atmosféru, a námět tři jistý hvězdy. ()

Lenart

Slabšie než Orient express, lepšie než Vražda na Níle. Výborná atmosféra klasickej duchárskej detektívky odohrávajúcej sa v poloopustenom sídle, kreatívna kamera snažiaca sa vyťažiť z obmedzených kulís čo najviac, štandardne dobrý Branagh. A ľúbezná Kelly Reilly, na ktorú mám slabosť. Škoda len toho rozuzlenia, ktoré pôsobilo trocha nepoctivo a vycucano z prsta.          75 % ()

Likan7

Nevím, jestli jsou Přízraky v Benátkách nejlepší Branaghův Poirot, ale rozhodně jsou nejkomornější a určitě nejzajímavější. Menší rozpočet jde filmu velmi k duhu. Branagh se tu víc soustřeďuje na hutnou, někdy až velmi mrazivou a hororovou atmosféru, práci s postavami a kamerovými úhly. Bavilo mě to, překvapivě hodně a dalšího Branaghova Poirota bych si dal hned, konec je skvělý. ()

ViktorS

Po predchádzajúcej snímke Smrť na Níle som si myslel, že sa ďalšieho filmu už nedočkáme. Nakoniec sme sa dočkali a aj keď po skúsenosti so spomínanou Smrťou na Níle som sa bál, tak teraz musím povedať, že Prízrak v Benátkach je najlepším filmom zo súčasnej trilógie. Možno, že mám tento názor aj pre mierne hororovú atmosféru, ktorá v tejto snímke je, možno pre zaujímavú zápletku a možno skrátka pre to, že mám rád detektívky a v súčasnosti ich nie je na strieborných plátnach dosť. No možno je to spôsobené súborom všetkého dokopy. To že tento film má mierne strašidelný podtón je známe. Je to zaujímavý nápad, s ktorým som sa ešte nestretol v takejto podobe. Nejedná sa o doslovné scény na báze ,,jumpscare“, celková atmosféra je však citeľne temnejšia, ale nie je to vôbec rušivé v priebehu celého deja, že by divák nadobudol nefalšované pocity strachu. Stále sa jedná v prvom rade o detektívku. Veľmi sa mi páčilo, ako sa hlavná postava Poirota snažila použitím svojich sivých buniek vyvrátiť rôzne, na prvý pohľad paranormálne javy. Opäť to len dokazuje aký mimoriadne schopný a inteligentný tento detektív je. Jeho postava v podaní Kennetha Branagha bola opäť trochu modernejšie poňatá, ale mne sa páči aj tento štýl. Dáva to Poirotovi nový, nazvime to sviežejší rozmer, kedy si ale stále zachováva svoju dôstojnosť, eleganciu a perfekcionizmus. Príbeh je ako som spomenul temnejší, zo začiatku mi prišiel trochu uponáhľaný, ale je jasné o čo sa jedná. Predstavia sa nám rôzne postavy s odlišným správaním, takže pokiaľ človek nepozná knižnú predlohu, alebo iné filmové či seriálové spracovanie, tak je veľmi obťažné zistiť kto je vrah. Preto práve záver filmu bol vskutku prekvapivý. Čo sa spomínaných postáv týka, boli veľmi dobré. Vyzdvihol by som hneď po hlavnej postave Kelly Reilly. Veľmi sa mi páčilo jej hranie, kedy mi prišli veľmi skutočné a uveriteľné jej prejavované emócie. Ďalej aj malý Jude Hill bol veľmi dobrý. Na jeho vek to podľa mňa ani lepšie zahrať nemohol. No aj zvyšok sa nemá za čo hanbiť, pretože skvelo dotvárali prostredie filmu. Určite to nebol dokonalý film. Istým spôsobom je tu odignorovaný ten predchádzajúci, ale stále sa jedná o kvalitnú mysterióznu snímku plnú napätia, ktorú si musí pozrieť každý fanúšik detektívok. Takže teraz naopak ako pri minulom filme dúfam, že sa dočkáme ešte ďalších prípadov. ()

tlesk

Přízraky v Benátkách jsou jednoznačně z trojlístku Branaghových Poirotů tím nejlepším. Ale nejen to, jedná se v první řadě o výbornou detektivku, která má nesmírný spád a úžasně mrazivou atmosféru. Ta vás chytí prakticky od první minuty a neopustí do samotného závěru. A stačilo přitom tak málo. Pompéznosti a načančanému vizuálu přebrala žezlo komornost a prostředí jednoho domu v Benátkách uprostřed bouře. K tomu přimíchejte všudypřítomnou paranoiu, městské zkazky o prokletí, vraždy a samotného Poirota, který zde nemůže věřit ani vlastním smyslům. Navíc se tu snad poprvé prakticky neřeší protagonista, ale případ, díky čemuž skutečně dostává prostor stará dobrá zapeklitá zápletka, jitřící ony malé šedé buňky. Na úkor tvůrčích kreací s postavou detektiva. Ačkoli se pachatel vražd v tomto případě dá docela dobře odhadnout, i tak jsem díky překvapivě pochmurnému feelingu seděl během projekce jako na jehlách. Takhle povedenou staromilskou (a přitom moderní) detektivku jsme tu neměli od dob mého oblíbeného Na nože! Pokud máte jen trochu rádi dobré krimi a nebojíte se děje s nádechem hororu a mysteriózna, rozhodně vyrazte do kina! ()

noizcore

Další skvělý příběh na motivy Agathy Christie. Tentokrát o dost temnější, ale opět se skvěle vystavěným příběhem a rozuzlením celého případu. Celé pojetí je hodně netradiční a odvážné (hrátky s kamerou, pomalejší tempo nebo přesahy do hororového žánru), tak jsem zvědavý, jestli to není příliš velký risk a budeme se moci těšit na čtvrtý film. 8/10 ()

Marty7CZ

Branagh je prostě těžká váha a Poirot díky němu žije nás plátně bijáku v luxusním balení! V kině větší strach než u priblbly NUN 2, výborná zápletka a naprosto fenomenálně nasnímaný Benátky.... 75% ()

Nemmonn

Hele. Atmosféra je suprová, zajímává vás to ale je to prostě zvláštní film. Skoro celej film se nachází ve stejných prostorech, který jsou tmavý jak kunda a z celýho filmu pak máte divný vzpomínky a útržky. Ano, jsou hezky osvícený svíčkama a dekoracema ale to je vše. Pak hlavní zápletka, kterou jsem ze začátku strašně nechápal a doufal, že se to změní jinak se unudim k smrti. Naštěstí ano, z duchařinek se posuneme k vraždám, což je to na co jsem čekal a dostal to co jsem očekával, takže s tím jsem spokojen. Herci taky ujdou ale mohli by bejt lepší (až na Riccarda Scamarcia na toho jsem koukal pořád). No a vzhledem k tomu, že je to taky tak trošku horor, tak tu nesmí chybět pár těch jumpscárů, který na vás vybafnou úplně na random akorát k posrání ale to je taky věc, která se mi úplně nelíbila. Znovu bych si to už asi nepustil. 6/10 ()

mac000

Scénář i Brannaghovo pojetí dostatečně pozměněno, aby se odlišilo od Sucheta (bohužel tento etalon budeme asi hodně dlouho mít při dalších adaptacích Poirotových případů, pocházejících z pera Agathy Christie). Ale Brannagh se pomalu etabloval a možná už předčil i Petera Ustinova. Atmosféra je navozena výtečně, působivá je i hudba Hildur Guðnadóttira ()

ForGump

Kenneth Branagh se snažil mermomocí rozpohybovat toto divadelní představení a udělat z něj trochu akční podívanou. Z mého pohledu se mu to nepodařilo úplně dokonat. I velký dům má své limity, a byť jimi kamera létá hezky, působilo to už moc sterilně. Pozitivní je, že to nemá dlouhou stopáž, ale už po dvou dílech celkem vyčpívající a za mě nepříliš záživné. Což o to, je to natočené pěkně, kameraman si pohrával s úhly moc libě, pro mě je to hlavní klad celého filmu. Herci tentokrát nestojí moc za řeč, zdaleka nejzájímavě hrál ten papouš a Tinu Fey si sem Brannagh nasadil čistě z kalkulu. Člověk ani vlastně nepoznal v hudbě Hildur Guanadottir. Prostě celé bez chuti a zápachu. 50% ()

RAFT

Režisér Branagh na potřetí .Přízraky v Benátkách je o dost lepší ,než jeho předchozí natočený film smrt na nilu.Film má skvělou atmosféru,hororový příběh, film je temný,strašidelný.Možná, by se více hodilo lepší obsazení některých herců.80% ()

hrumsrt

Kenneth Branagh si i přes svůj finanční neúspěch a nepříliš hvězdně přijatou Smrt na Nilu prosadil třetí díl svojí vlastní série o Herculovi Poirotovi.. A jako jeden z posledních má ještě chuť zásobovat publikum detektivkou. Jenže Přízraky v Benátkách už dohání úplně všechno.. Kvůli finančnímu neúspěchu předchozího filmu se utahují opasky, máme komornější příběh, minimálně hvězdné obsazení a spíš než prohánět se v Benátkách se příběh uzavře do jednoho staršího domu uprostřed města. A všechno se bude dít právě tam.. V tísnivém prostředí se vyhrává především s postavami, které mezi sebou skrývají kdejaká individua až nakonec i samotného vraha.. Tvůrci těží z stahujícího prostředí, pár zajímavějších rozprav postav, které ale nemají s případem nic společného a spíše diskutují nad pojetím víry atd.. Největším problémem je samotná detektivní zápletka, kterou musí postarší Poirot v důchodu rozklíčovat. Naštěstí na to ani není tentokrát sám a jeho "Boucem" se stává spisovatelka Ariadna, která má mimo jiné ztvárňovat samotou Agathu, která je v samotném rozklíčování nápomocnější než by si Poirot i zasloužil.. Samotné vyšetřování tedy, to co by mělo takový film skoro až definovat, není příliš přehledné ani zábavné, a vlastně cokoli by Poirot v závěru přednesl ve své tradiční finální rozpravě, by nijak nepomohlo všechno urovnat.. Nejpříjemnější jsou určitě samotné rozpravy Poirota se sebou samým, kde se nám otvírá další náhled do jeho minulosti, přinášející příčiny svého chování a názorů.. Ale jako někdo, kdo přišel za solidní detektivkou, nemůžu odcházet spokojený.. Pro mě nejslabší Branaghův Hercule. 60% ()

Brooks

Najlepší diel série a vôbec po prvýkrát nemám z Branaghovho Poirota pocit zbytočnosti. Atmosfericky ponuré, inklinujúce až k hororu, zbavené rušivých digitálnych trikov, nehviezdne ale kvalitne obsadené, dejovo nepredvídateľné a svižné. Kvitujem aj výber neprefláknutej predlohy. Hrozivo snímaná vila v búrkou zahalených Benátkach je skvelým dejiskom. Finančný neúspech, ktorý sérií pravdepodobne zlomí väz, ma mrzí, najslávnejší detektív tu konečne našiel svoju tvár. 4* ()

J.e.r.e.c

V Benátkách nad Jizerou by se strachy posral i Hercule Poirot, takže tvůrci raději zvolili přichcanější variantu s jejich italskou coververzí. Třetí díl je daleko komornější než oba předchozí a klaustrofobické prostředí zavřeného baráku s lijavcem zuřícím za okny ve spolupráci s duchařskými proprietami notně přidávají na atmosféře. Což je nutnost, protože jinak by aktuální dobrodružství legendárního detektiva byla vcelku nuda. Tahle výtka jde na triko především samotné Agátě a jejím poirotovským předlohám, kdy už mě fakt nebaví sledovat pořád dokolečka se opakující schéma vražda - postupný výslech všech podezřelých – finální odhalení před nastoupeným družstvem. Navíc tentokrát na rozdíl od Smrti na Nilu není šance pachatele vydedukovat. Branagh jako Poirot je moc fajn, ale jako režisér mě baví už méně a pokud chce přitáhnout moji pozornost i příště, tak bude muset vytáhnout ty nejtěžší kalibry typu Deset malých černoušků nebo Curtain. 70 % ()

papadoce

Tretí Poirot disponuje slušnou dávkou mysteriózna a špiritizmu. Mňa prekvapujúco bavili oba predchádzajúce Branaghove počiny s Herculeom. Tento je z tých lepších medzi dobrými, malo to neskutočnú atmosféru a Michelle Yeoh bola dokonalá. Proste perfektná. Škoda, že nedostala viacej priestoru. Atmosféru by v niektorých momentoch závideli aj rýdzo duchárske filmy. Jednotkou pre mňa zatiaľ ostáva Vražda v Orient Express, ale dobrá je celá trilógia. Uvidíme kde sa Branagh zastaví. “Na pravdu treba vynaložiť úsilie.” ()

Ewík

18.02.24: Rozhodla jsem se nedávat víc hvězdiček jen proto, že ve filmu hrají velké hvězdy a je to počin magora Sira Kennetha Branagha - je to čistě moje osobní hodnocení. Na jednu stranu se mi líbilo pěkné ztvárnění divokosti Benátek, ale nesedla mi práce s kamerou (samozřejmě možná vlivem momentálního rozpoložení, ale nedělalo mi to dobře) a další věc je, že Hercules Poirot je pro mě jen jeden herec a tím je David Suchet, na kterém jsem vyrůstla. Takže pěkné, ale nein. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě