Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

vadox

Keď som zaregistroval v časopie Elektrón v roku 1985, že Ballard objavil vrak Titaniku, zaujalo ma to a začal som získavať všetky možné informácie o tejto lodi. Dostala sa mi do rúk aj kniha od Miloša Hubáčka, kde je veľmi podrobne opísaný osud Titaniku a hlavných aktérov z tej doby. Keď do kín došiel film, manželka ma musela veľmi dlho prehovárať. Ja na romantiku nejako nie som ... Po premietaní som bol sám zo seba prekvapený. Bol som posledný, ktorý odišiel z kinosály. Pre mňa je tento film, dá sa povedať, dokumentárny. Teraz si už viem predstaviť, ako loď naozaj vyzerala. Dej je zo začiatku celkom pozerateľný, i keď nie celkom zaujímavý. Viem si strednú tretinu odmyslieť. Bod zlomu pre mňa predstavuje moment, keď lodný orchester dohraje Nearer my God to Thee a Wallace Hartley sa s ostanými hudobníkmi rozlúči. Potom zaznie lodný zvon a nastáva boj o holý život. Od tohoto momentu ma nikto a nič nedokáže z deja vytiahnúť. Zimomriavky po celom tele, oči upreté na plátno. Takéto zobrazenie paniky, boja o život, sebectvo, obetavosť a veľa ďalších emócii, vykreslenie ľudských charakterov na pozadí potápajúcej sa lode - to sa podarilo Cameronovi excelentne. Do toho emocionálna hudba, vynikajúce zábery z reálneho vraku, štúdiové animácie a prelínajúce sa obrazy zo spomienok Rose ... Aj záverečná scéna s fotkami a spiacou Rose je silno emotívna, ale popri tom necháva priestor pre fantáziu diváka. Čo vyčítam, je nie celkom historická presnosť. Aj keď je prevažná väčšina udalostí vo filme postavená na reálnych základoch, dobových dokumentoch a svedectvách, dosť zamrzí napríklad to, že sa Murdoch zastrelil, alebo že kapitán sa utopil na mostíku. Celkovo ale dávam 5*. ()

70s80s90s

James Cameron ukazal v jednom trojhodinovom filme, ze dokaze spojit katastroficku udalost s romantickou dramou, ktora nie je ani na okamih lacnym pribehom. Tak ako som bol priklincovany na premiere v sedadle v kine, ked som mal 12 rokov, tak to prezivam aj teraz ked mam 32. Velkolepy film s dychvyrazajucimi efektami a dojemnou hudbou. 5* je sakra malo. ()

PietroRose

James Cameron jednoznačně patří mezi nejlepší světové režiséry. Titanic byl opravdu zlomový film, který ovládl světovou filmografii - i po dvaceti letech to stále platí. Perfektní dílo s vynikajícími herci - Kate Winslet, Leonardo DiCaprio a mnoho dalších. S úžasnými efekty, hudbou, kostýmy, zpracováním interiéru, exteriérů a silným příběhem patří mezi nejlepší filmy všech dob. 5hvězdiček! ()

A.G.T.C.

James Cameron tady dokazuje, že je opravdový vypravěč a Robin opravdu je. Titanic byla nepotopitelná loď a to ona vskutku byla. Až na ten ledovec. Pýcha předcházela pád. Výborná kamera, scénář, režie, herci, dějství. Zkrátka vše a do toho přidána love story. Říkám třikrát bravo a pět hvězdiček. ()

dubur

Co si budem povídat - skvěle natočené, výborná hudba, nádherná (a herecky výborná) Kate Winslet..oukej, i ostatní herci byli dobří, jen jsem měl potřebu ventilovat úchylku. Nicméně možná trochu přílišná roztahanost a přece jen maličké chvilkové nedostatky mi brání jít na plný počet. Že to člověk poprvé viděl v 8mi letech a byl z toho paf (katastrofa! ledovec! kozy!!) samo o sobě na kompletní sbírku hvězd nestačí. Ale musím uznat, že jsem mezi 4* a 5* váhal delší dobu. ()

EYO EYO

další skvelý film od Jamesona Camerona ktory nesklamal . priznavam ze utiekla aj slza len ten scénar by mohol byť trošku premakanejší bol som aj na 3D verzii ktora bola super/100% ()

Soronthur

Príbeh pre málokoho neznámy, legendárny TITANIC. Tragická udalosť zo začiatku 20. storočia najluxusnejšieho parníka tej doby a jej pasažierov. Režisér J. Cameron nech točí akýkoľvek žáner, vždy sa pod film podpíše svojou precíznosťou a detailom. Tentokrát navyše spojil skutočnú dramatickú dych vyrážajúcu udalosť s vymysleným romantickým dejom. Skvelé herecké obsadenie roku ´97, okrem mladých vychádzajúcich hviezd DiCapria a Winslet ,sú tu hviezdy ako Billy Zane, Kathy Bates, Jonathan Hyde, David Warner či Bernard Hill. A režisérov kardinálny kúsok bolo obsadenie Glórie Stuart do roly starnúcej Rose, ktorá bola jediná členka hereckého štábu, ktorá žila v dobe, kedy sa Titanic skutočne potopil (v tej dobe mala 2 roky). Osobne na začiatku filmu som na chvíľu uveril že Glória Stuart bola skutočne na potápajúcom sa Titanicu ,síce nie ako hlavná hrdinka, ale jedna z pasažierov. No po skončení filmu som si svoje nedostatky z histórie doplnil. ()

hmyzovrah

Pohádka o lásce chudáka a bohaté princezny, v popelce to bylo akoráte naopak, tudíž děj velká 0. Pak narazí Titanic na ledovec a Titanic se potopí, což ovšem každej ví, takže druhá část děje opět 0. Tady jsem poprve narazil na DiCapria a musím říct, že je to týpek vzhledem tak do telenovel. Jedíné co mě potěšilo, byl jeho skon. Výkony herců nehodnotím, protože jsem film viděl před cca 20ti lety. Abych to shrnul, jedná se o velkolepou telenovelu, s šampónkem DiCapriem.. ()

luky312

Film môjho detstva. Nikdy ho nepremeškám keď ide v TV. Na to, že nemám moc rád romantické filmy na tento mám slabosť. Asi to bude tým, že sa zaujímam o loď Titanic. Veľmi dobre spracovaný film s veľmi veľkou historickou presnosťou skutočnej tragickej udalosti. ()

Raichu.Cz

Tenhle film dávám mezi nejromantičtější filmy, grafika je skvěla, hudba nádherná, příběh velmi přesný a romantický, herecký výkon chválím. Pokud rádi sleduje romantické filmy tenhle doporučuji ;) za mě 87% ()

GrooteLulu

Ani ta největší kra nikdy nepotopí mou vzpomínku na ten pocit, jenž nastal v okamžiku, kdy se rozjely závěrečné titulky a já před spolužačkami schovával dva širé oceány slziček a zkřivený výraz ve tváři.. za zmrzlého Jacka a jeho Rose s píšťalkou... "Anybody hear me?!!" ...soundrack znám nazpaměť... krom toho to byl po Pomádě, jediný další film v historii kinematografie v čechách (Přerov - KINO Hvězda), kdy se sedělo v kině i na schodech, protože kapacita hostů z 3. třídy se nedala unést... v dnešní době cca 25.let po promítání mě štve model titanicu a jeho tenké stěny, přes které pasažéři přepadávájí do vody a to že už se nedá ani vyzvednout, ikdybych ho zabalil do deky... ()

jerzy1976

Viděno už při premiéře a super. Dnes poprvé viděno po letech s dcerou a emotivní :-) Ten film nijak nezestarnul. Btw. nechápu, jak někdo může dat ODPAD. Oki, proc nemít výhrady, ale postavit takový film na roveň třeba Babovřesk. To me hlava nebere. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nevím jak ty, ale já o tomhle všem napíšu lodní společnosti dost ostrý dopis." Titanic je skutečný klenot. Film pro masy, přesto výborně natočený. Jednoduchý, přesto silný. Efekty, herci, výborná hudba, vše je na svém místě. To nejsou jen fráze, to jsou fakta. Titanic nikdy nezestárl a pokud jste ho ještě neviděli, nemáte co řešit. Tenhle katastroficko-romantický film si užije opravdu každý, tak si ho vyhledejte a zkoukněte. "Ženské srdce je hluboký oceán plný tajemství." - 100%. ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)