Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

Tessina

Titanic je film, který patří k mým oblíbeným. Forma zpracování mě naprosto ohromila. Tento film je podle mého názoru zpracován skoro ve všech směrech dokonale, ale byla jsem také zklamána. Nelíbilo se mi, že film vznikl i za účelem ukázat lidem, proč se taková ,,nepotopitelná" loď vlastně potopila. A ve filmu důvody potopení Titanicu nejsou zřetelně ukázány. I přes tento nedostatek, je film dobře zpracován a stojí za shlédnutí. ()

nikinikiniki

Na Titanic, coby můj nejlepší film z nejlepších, si jen tak nenechám sáhnout a bráním ho všemi možnými argumenty :) Jo a nechápu lidi, co ho nikdy neviděli do konce nebo ho neviděli vůbec! Přichází o hodně! ;) ()

dancool

Tento film nepotrebuje komentár. Dávam 5 hviezdičiek len preto, že viac sa tu nedá! Leo fakt dokonalý (a nielen po stránke estetickej:)),a nielen on - Kate, spracovanie, hudba, ... naozaj výnimočne úžasné. Aj po rokoch mám rovnako dobrý pocit, keď vidím ukážky z tohto filmu a mám chuť pozrieť si ho znova. ()

Tsuki003

Ten nejemotivnější romantický příběh na pozadí nejhrůznější lodní katastrofy, při které přišlo o život tolik lidí... Mrazí mě z toho. Závěrečné titulky, vy sedíte zaražení v křesle jak vidle v hnoji... Tisíckrát ohraná My Heart Will Go On má najednou tak zvláštní příchuť... Film je téměř dokonalý, neskutečné efekty, výkon herců (především DiCapria ale i mnoha dalších), úžasné záběry a jedinečný způsob vyprávění o nesmazatelné součásti moderní historie... Kolik chyb Titanic měl a kolik jich udělali zodpovědní lidé, pro slávu, ušetření peněz... novodobá Babylonská věž, kdy je lidstvo potrestáno za svou nekonečnou pýchu a pocit všemohoucnosti... Titanic prý zdaleka není nejhorší námořní katastrofa, ale rozhodně je nejvelkolepější, ale spíš co do hrůznosti. Ten příšerný pocit, co museli mít lidé v záchranných člunech, když se loď zvedla a tyčila se uprostřed ničeho jako ztělesněná hrůza. Pak zhasla světla a všude křik a panika... a potom, co se potopila, jen několik minut hysterie a pak ticho... jak jenom může být děsivé, to ticho uprostřed oceánu, kde vám před očima zmizela nepotopitelná loď, ocelový kolos, s patnácti stovkami lidských životů...? Tenhle film si zásadně pouštím jen osamotě, když se chci týrat a pobrečet si, protože po třech hodinách nikdy nezůstanou moje oči suché. Celá polovina filmu je o romantice, a v druhé se to zvrhne v boj o život, který ani hlavní hrdina nepřežije (jojo, Leonardo válel už tady, navíc se na něj moc dobře dívá). Nevím, jestli je tenhle příběh Jacka a Rose alespoň zčásti založené na nějaké pravdě, ale kolik lidí na palubě Titanicu bylo, a kolik příběhů nikdy vyprávěno nebylo a nebude...? Lidé by se měli ze svých chyb poučit. Pokud se za takové chyby platí životy, neměli bychom je opakovat pořád dokola... ()

laurence

Nejromantičtější doják, jaký si lze představit. Miliony dolarů tečou z každé vteřiny filmu, neodolatelná dvojka v hlavní roli a kolena podlamující soundtrack. Mistrovské dílo! ()

LCH

Bez debaty legendární veledílo! K tomu skvělá hudba ! To je prostě fakt. Nic víc není potřeba dodávat. (100%) Jasně za plný počet hvězd. ()

kacer4

Jedinečné dielo. Jedinečné v každom smere. Na môj vkus je tam veľa romantiky ale o to lepšie som si vytvoril vzťah k postavám. Premýšlam, čo sa mi nepáčilo, ale nič ma nenapadá. Jeden z najlepších filmov vôbec. ()

R.I.S.A

Vraťte se! Vraťte se! Nejsilnější romanticka scena jako fakt kdykoliv vidím jak DiCaprio mizí v moři řvu jak malá děvka :) Cameron to rozendal slušně jako :) ()

LencaN

Je zbytečné se rozepisovat :) Titanic je pojem a ikona. Je to skvost filmografie. Diváka to přímo vcucne. Děj je sice jednoduchý, ale jak se říká - v jednoduchosti je krása a tenhle film má jiné hodnoty než komplikované zápletky. A když se řekne velkofilm, vždycky si vybavím Titanic, i když jsem ho teď viděla zase až po dost dlouhé době. Zaryje se do paměti a nepustí, je jako klíště, jedno úžasné mistrovsky zpracované monstrózní klíště :) ()

Malkinka21

Absolútna klasika. Tomuto filmu, snáď nie je čo vytknúť. Cez námet, réžiu až po herecké obsadenie, má tento film málo konkurencie. Film sa dá pozerať dookola a vždy neostane ani jedno oko suché. 5 hviezdičiek ()

mikiqex

Na začátku mi Titanic přišel až nudně dlouhý. S odstupem času ale nedokáži ukázat na jedinou scénu, kterou bych z filmu škrtnul. Buď má vliv na děj, nebo je prostě zábavná. Počítačové animace (CGI) naprosto nadčasové, skvělé provázání současnosti a minulosti, úchvatný soundtrack a naprosto bravurní zpracování tématu. Film je mým prototypem filmového trháku, čelní příčky, oscarové zisky i 3D remake (důvod na film zajít do kina znovu) má naprosto zaslouženě. ()

Merenre

silné téma a naprostý a neohrožený mistr komerčního výdělku. Film tak slavný a tak dlouhý, že je legendou. Nicméně největší práci odvedl mistr Horner. Jen díky němu ten film za něco stojí. ()

belinko

dlho som bojoval sám so sebou, či sa mám pustiť do napísania tohto komentára... veď - môžme si otvorene povedať, že píšem komentár k (asi) najúspešnejšiemu filmu všetkých čias... nie tým, čo zarobil, nie tým, koľko ľudí na ňom bolo v kine - proste slovo TITANIC je pojem, ktorý pozná každý... hodnotiť herecké výkony, je zbytočné, Kate i Leo svoje postavy zvládli na výbornú... hodnotiť prácu režiséra - tiež je to ako liať vodu do bazénu - načo, keď už z bazéna pomaly vyteká... tento film má všetko, čo dobrý film má mať, Cameron to vedel, že to tomu filmu vie poskytnúť a preto sa do toho pustil... nechápem ľudí, čo tomu dajú menšie hodnotenie ako 3*... ja už ani neviem čo napísať.... ()

sahier

Monumentálna nasladlá romantická vekolepá fantasmagória pre jednoduchého diváka , nič mi to nedalo ,ale ani nevzalo až na ten čas pozerania .Všetci sú krásny stále dokonale upravený a potom príde veľká dráma , z veľkej časti nezodpovedajúca historickej realite-ano aspoň to tam mohlo byť -tá realita. Tie dve hviezdičky aspoň za kostými a scénu inak veľká nuda . ()

vika.evil

Krásný romanticko-katastrofický film o zkáze ´´nezničitelné lodi´´´na,ktré vzejde láska až za hrob,jenže osud jím nepřal.Krasný film na večery.Obsazení je skvěle Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates,atd.Rozbrečí úplně,každého bez ohledu věku atd.Děj,ve kterém se tento film odehrává je impozantní.Scénárysta i režiser v jednom (James Cameron) odvedl moc moc dobrou práci.Na filmse dá koukat pořád dokola a neomrzý.. ()

zigy

Všichni píší: super efekty. Já říkám: průměr. Všichni píší: skvělá titulní píseň. Já říkám průměr. Všichni píší: nákladná výprava. Já říkám: neohromilo mě to........ Ale hernajs, proč nikdo nezmíní to VELKÉ SRDCE, které vložili tvůrci do filmu a které proměnilo na konci filmu oči tolika diváků v slzy? Titanic je totiž příběh o velké lásce, která je silnější než smrt, a vše ostatní včetně potopení monumentální lodi jsou jen trapné kulisy. Proto dávám čtyři hvězdičky - protože ten velký cit jsem tam cítil a závěrečná scéna, kdy všichni tleskají našemu ústřednímu páru mi zůstane v paměti ještě dlouho - těžko mohli tvůrci zvolit lepší závěr. Jinak ten film mohl být o dost kratší, ale tvůrci si asi řekli, že když už tu loď postavili...:) ()

LadyRainier

Tenhle film moc nemusím, prostě mi nějak nepřirostl ... Ale i když se na něj už asi znovu nepodívám, musím uznat, že herci byli vybráni celkem uvážlivě, natočený je to dobře, trošku od každého žánru, takže se v tom najde hodně lidí .. Za mě průměr .. na odpad nebo jednu hvězdu by to musela být mnohem větší srágora .. ()

HolyKeeper

Někteří Titanic trochu zatracují, kvůli přílišné přeslazenosti a protože jsou jím už přesyceni. Já si to nemyslím a samotný film je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších. Katastrofický film o obrovské, rádoby nezničitelné lodi, která vyplula na začátku minulého století přes oceán na americký kontinent, je z větší částí spíše filmem romantickým, kvůli jeho (nejspíše fiktivní?) vsuvce o seznámení se Jacka s Rose. Vztah mezi nima nabyde velké intenzity a tak když se vše zvrtne a všichni pasažéři na lodi bojují o život, se ve většině diváků probudí spousta emocí. Absolutně nevím, co bych filmu tohoto typu mohl vytknout. Má silnou romantickou zápletku a skvěle zvládnuté triky v katastrofickém závěru. Kdo ještě neviděl, měl by se vrátit na Mars, odkud přiletěl. ()

rytir1

Bezpochyby největší film moderní tvorby a jeden z nejlepších v celé historii. Co víc říkat. Snad jen, že kdo tomu dal odpad stejné kategorie jako Majoru Majsnerovi byl asi taky na návštěvě v Njů Jorku, jinak nevím :-) ()

Asso

Titanic som si ako dieťa zamiloval natoľko, že som ho videl ako sedemročný chlapec hneď niekoľkokrát. Zbieral som plagáty lode, Leonarda DiCapria. Fascinoval ma a James Cameron zasiahol týmto filmom aj moju vekovú skupinu. Po desiatich rokoch som si ho v televízii pozrel znova a učaroval mi po druhýkrát no úplne iným spôsobom. Dodnes ho vnímam ako veľdielo Cameronovho kalibru. ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)