Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

deckardx

Giganticke, ale prilis sladke.. Na me to nezapusobilo tak, jako na vsechny ty akademiky, kteri rozdali 11 Oscaru.. Ale velkolepe to skutecne je.. ()

Styxos

Bylo mi čtrnáct, když jsem to poprvé viděl. Na konci byly slzy a dlouhodobý zážitek. James Cameron je opravdu jedním z nejlepších režisérů, jaké tahle planeta nosila na rukou. ()

Amputace

Jedna strana říká, že je tento film velice přeceňovaný a druhá říká, že si úspěch zaslouží. Já se hlásím ke straně neutrální. Milostná linie DiCapria a Winslet mi absolutně nic neříká; ačkoli je podána velmi čistě a dokonce se snaží i o nějaké to poselství; zato tragická část je skvostná a převratnými filmovými efekty jen hýří. Musím dále ocenit nádhernou Hornerovu kompozici (která spolu se Statečným srdcem stojí na vrcholu jeho tvorby devadesátých let) doplňující celkově tíživou atmosféru. ()

Sir-Filip

Kdybych hledal film, který opravdu hýbal světem, byl by to určitě "Titanic." Masová reklama, která za tímto filmem stála byla ale naprosto na místě. Puntičkářská režie J. Camerona je vidět na každé scéně. K téměř dokonalosti provedený interiér první třídy a luxus z něj vyzařující dávají divákovi opravdu jasně znát, že to skutečně byla loď snů. Snímek navíc obsahuje dle mého názoru nejlepší kamerový záběr všech dob, a to záběr na z auta vystupující Rose, který je absolutně dokonalý a vždy mě mrazí v zádech, když ho znovu a znovu mohu spatřit. A hudba? Opravdu nevím, co bych na ní vylepšil... prostě skvělá, velice hezky se poslouchá a člověk si i bez obrázků dovede představit, co se na plátně zrovna děje. O ústřední písni už vůbec nemluvím. Nezapomenu na to, jak jsme celá rodina seděli u nedělního Esa a čekali až bude opět první místo a "My heart will go on!" I přes pár větších nepřesností je to dodnes pro mě úžasný film, NIKDY UŽ NIKDO nemůže natočit LEPŠÍ nedokumentární FILM o zkáze této nepotopitelné lodi a na větu ""Titanic was called the ship of dreams, and it was, it realy was!" NIKDY NEZAPOMENU!!! "ENJOY IT !!!" ()

tommmy89

Mega rozpočtový film, akým sa otvára cesta do hlbín ku Titanicu a náhľad k jeho histórii. Niektorý to poznajú len z rozprávania, niektorý z filmov, iný zas od predkov, no možno aj z reality. J. Cameron sa pokúsil ideu Titanicu poňať objektívne a čo vzniklo, predišlo moje očakávania v takom rozmere, že od dôb, čo som videl film 1x, to bude asi 5-8 rokov, ale dneškom môžem poznamenať, že to je viac úctihodnejšie číslo, pohybujúce sa niekde medzi 10-15x. :) Krásna Kate Winslet v obsadení "bohatej Rose" a Leonardo DiCaprio v obsadení role "chudobného Jacka" sa ponoria do tajov samotného Titanicu a jeho histórie, akú nikto z nás nepozná :) 5 z 5 ()

ELduderino

Cynici všech zemí, vyližte si prdele. Výborný snímek, který vyčnívá režiserskou prací jednoho perfekcionisty. Kdo viděl making of ( třeba youtube) ví, o čem mluvím. Ten, jež říká, že je film přeslazený, mi může skočit na záda, protože jak napsal jeden z uživatelů, hororům taky nikdo nevyčítá jejich krvavost. Dalším důležitým dílkem mozaiky je hudba, která je jednou z nejlepších, které kdy byly složeny. Efekty, někdy je sice poznat, že se jedná například o miniaturu, ale panebože, psal se rok 97, takže odpuštěno. Herci, do jednoho skvělí. Nikdo nepřehrává, všichni jsou přirození. Vyšperkovaná záležitost, která ani po letech neztrácí nic ze svého lesku. 1211644616496 %. ()

MiaMoonlight

Je sice hezké že je to legendární a nejdražší film a bla bla bla. Ale nehledě na to je to celkem nuda. Chaos a zmatek, nehledě na tu nudu prvních cca 45 minut. I když chaos k tomu příběhu patří, ale mě to prostě nesedlo. Nebýt legendární scény v autě, skvělého zpracování celé tragédie(závěrečné potápění Titanicu), zajímavého konce a sympatické babičky, čili Rose, tak jdu klidně na tři hvězdičky. Tohle je prostě typické "jednou a dost"... no ne, mžoná si to za pár let pustím znova, ale dřív ne. ()

venca163

Tak tady se nepřidám k těm, co jen aby šli proti proudu, tak řeknou, že je Titanic sračka. Vždycky jsem to považoval za pouze lehce nadprůměrný snímek, ale tento týden jsem stihnul poslední promítání v Imaxu a rozhodně musím svůj názor změnit na plný počet hvězd (a není to jen proto, že před filmem byl v kině bufet, kde jsem si zdarma pošmáknul na řízcích a všelijakých pochutinách). Byl to můj první Imax a dokonce i první třidéčko, ale rozhodně nelituju toho, že jsem se svojí osobní premiérou počkal právě na Titanic. Takže k filmu. V úvodních scénách si s prostorem vyhráli rozhodně nejvíc, logicky na začátku, kdy se na to lidi ještě těší, a logicky při podvodních scénách potopeného vraku, kde je spoustu příležitostí demonstrovat prostorové záběry, to není nic proti ničemu. Vzhledem k tomu, že byly natočené skutečné záběry potopeného Titanicu, přijde mi styl vyprávění - jakože ze současnosti z lodi, která prohledává Titanic - naprosto nenásilný a jako ideální úvod do děje a skvělá příprava na velké drama. Nevím, jak běžné to bylo v 97, rozhodně to ale byla tehdy ještě spíš novinka, dneska už to kopíruje kdekdo (a buhvíkdo všechno to kopíruje právě od Titanicu). Cameron se nás snaží naladit na vlnu zlatokopů, kteří berou Titanic jen jako zdroj peněz a v jeho příběhu jsou naprosto nezúčastnění a i přesto, že to člověk hrozně snadno prohlídne, tak mu to nevadí a žere mu to. Ví, že během filmu změní svůj cynický názor na tragédii stejně, jako posádka průzkumné lodi během Rosina vyprávění. Než se vůbec dostaneme k samotnému vyprávění z roku 1912, uběhne nějakých 20-25 minut, to je jedna z věcí na tomto filmu, nesestřihal bych ani jednu z 194 minut, všechny měly svůj smysl a všechny do plnosti příběhů přispěly svým dílem. Od prvních záběrů z "minulosti" posloucháme všechny pronášet dnes už proslulé věty, jako "Tato loď je nepotopitelná, ani samotný bůh ji nepotopí", "Čluny stačí tak pro třetinu pasažérů, ale žádné obavy, tato loď samotná je záchranný člun" a podobně. Ani nevím, zda tato lehká naivita (jako jeden z mála nedostatků) filmu vůbec uškodila, podle mě to tak Cameron chtěl. Aby si lidi řekli "no a dneska vidíme, jaký to byl omyl", je to sice trochu lacinné, ale opět říkám, do filmu to prostě i tak zapadá a ve výsledku to zážitek vůbec nezkazí. Postupně se rozehrává to, čemu se říká romantická část, a to, za co je film (když je) někdy vysmíván a házen do odpadů. Já osobně romantický filmy obecně nemam rád, ale Titanic je opět jiný. Nejvíc tomu pravděpodobně pomohlo pozadí tragédie, dále i opravdu skvělé herecké výkony Kate i Lea. Ten byl naprosto bezchybný, je to prostě firstclass herec! I Billy Zane v roli typickýho záporáka (ano, postavy jsou značně typizované) předvedl slušný výkon. Navíc si v této části užijeme i spoustu legrace, zejména na téma kontrastu mezi třetí a první společenskou třídou. Je ovšem jasné, že požitek z této části je přímo úměrný citové konstelaci diváka. Ne za dlouho po dovršení lásky dojde k objevení ledovce asi necelých 40 vteřin plavby přímo před lodí a k rozehrání neskutečně dramatické a prvotřídně katastrofické části. Scéna do nárazu byla impozantní až se tajil dech. Jsem přesvědčen, že z katastrofické části by bez toho všeho předtím nezbylo nic. Je velmi důlěžité, že se celá tragédie odehrává právě zejména na pozadí té lásky (ne naopak). To nic neméní na tom, že celá část potopení je zaměřená na tragédii jako celek. To, co udělalo film tak výjimečným a skvělým, je ohromná a neúprosná práce režiséra. Soustředil se na nespočetné množství detailů, jednak z hlediska historických události, jednak z hlediska technických triků, které téměř nezestárly. Potápění lodi je perfektně zvládnuté, vizuálně i co se týče zvuku. Člověk skutečně cítí loď jako ohromnou masu železa a ne jako ledajakou papírovou maketu. Největší opravdovostí je ovšem všudepřítomný chaos a zmatek při záchrané akci a neštěstí lidí přicházejících o své životy. Kapitán, co je zdrcen vlastní vinou, hudebníci, kteří tehdy skutečně hráli, zdrcený stavitel lodi, který taktéž nemůže unést, k čemu právě dochází. To vše přidává filmu na patetičnu. A to vše do tohoto filmu právě patří, byl vymyšlen a proveden do detailu perfektně a v tom je jeho síla. James Cameron, vizionářský tvůrce, stojí v jednom traileru právě na 3D Titanic. Zní to trochu přehnaně? Ano, ale v příběhu Titanicu to platí, on to zvládnul skutečně vytříbeným stylem a já mu za toto dílo, které je ohromným zážitkem, s vědomou dávkou přehnaně citově zabarveného projevu, tleskám! (100%) () (menej) (viac)

obivan568

Pokud by se někdo zeptal, co je velkofilm, nebo film všech filmů, určitě by se mnou mnoho z vás souhlasilo, že je to Titanic. Celý film je prostě parádní, ale to potopení... to je excelentní! Když jsem to viděl poprvé, vůbec jsem nechtěl, aby se to potopilo, protože jsem k hlavním postavám měl jakýsi vztah, který jsem si nikdy předtím k postavám nevytvořil. Leo, Kate, ale i všichni ostatní hrajou parádně, James Horner byl vládce tehdejší hudby a James Cameron nikdy nebude zapomenut! Nezapomenutelný film a první, kterému se podařilo mě rozbulet. Právě sem patří 6*! - 100% ()

Casablanca

Zkáza Titanicu je zneužita. Ale přesto to je svého druhu výjimečný film... A Leonardo s Kate - od té doby prokázali své herecké kvality. ()

voleman

Titanic je pro mě asi ten nejvíc Hollywoodský velkofilm co kdy vznikl. Je zde všechno a všechno dokonale funguje. Je tu láska, napětí, akce a na konci i smrt. Jsou zde i opravdu dokonalé triky, které i po patnácti letech působí dostatečně velkolepě a oslnivě. Je zde také skvělá hudba a ústřední veleznámá písen. Také herci se opravdu povedli a DiCaprio i Winslet hrají na svůj věk opravdu dobře. Cameron svou skvělou režii potvrdil že je jedním z největších filmařů současnosti a že takovéhle monstrozní a trikově napěchované filmy umí on točit nejlépe. I když má Titanic více jak tři hodiny tak na něm nic nenudí a vše působí dokonale. Za tenhle pro mě určitě nejlepší katastrofický snímek prostě musím dát Cameronovi 5* 95 % ()

Jello Biafra

V prípade tohto filmu je mi nejaká romantická zápletka absolútne ukradnutá. Jedná sa totiž o brilantne natočený film s až detailne dokonalou technickou stránkou, kvôli ktorej dokonca James Cameron natáčal priamo autentické zábery z potopeného vraku či nechal vybudovať úplne rovnaké shodisko aké bolo na lodi. Nehovoriac o mrazivých scénách davového šialenstva, paniky a nakoniec aj podrazáctva v záujme pudu sebazáchovy kedy jednotliví pasažieri pri potápaní lode zrádzajú ostatných aby zachárnili sami seba. Spoločne so skvelými hereckými výkonmi či dnes už notoricky známou melódiou je tento film podľa mňa jeden z najväčších blockbusterov 90tých rokov. A dvojica Kate Winslet - Leonardo DiCaprio sa už časom zaradila medzi najslávnejšie filmové dvojice histórie. Dokonalý filmový zážitok. ()

Lektor

Příval těch nejrůznějších ale hlavně nejúpřímějších emocí. Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších.. jeden z největších filmů všech dob. ()

fiLLthe3DD

Snímek mého dětství a pravý filmový poklad, jenž by rozhodně neměl zůstat ležet na dně Atlantiku! Klobouk dolů! Všechny scény působí reálně a to i navzdory tomu, že se na filmu již lehce podepsal „zub času." Záběry na potápějící se loď působily až přespříliš mrazivě a člověk si takřka dokázal představit všechno to utrpení, kterým si cestující na těch pár hodin prošli... Valící se voda, padající komíny a následné rozlomení lodi... Prostě epické! Svou zásluhu na tom mají pochopitelně i herci, hudební doprovod či páni trikaři a kameraman... Režiséra nevyjímaje... Ps: Scéna, ve které Rose skoči ze člunu na potápějící se "Titanic," aby mohla být se svým milovaným, považuji vůbec za tu nejemotivnější scénu z celého tohoto snímku! ... Jinak, na obrázek nahé Rose, který jsem „načmáral" v první třídě, se paní učitelka moc nadšeně netvářila... ()

Darth_AK

Jmenuji se Jack a umím balit holky na kemry, aneb jak sexy Leonardo k hlubinám moře přišel. Titanic je film který i nyní zaujme kvalitními efekty, docela dobrými hereckými výkony a hlavně skvěle zfilmovanou katastrofou samotné lodi. Co celý film brzdí je romantický vztah Jacka a Rose, který často narušuje zajímavé záběry svou nezajímavostí. Opravdu se mi nelíbí, když se dívám na to, jak se někdo trefí sekerou hned napoprvé, jak pořád naše krásná dvojice běhá sem a tam, zatímco Titanic jde ke dnu..Za to je jedna hvězda dolů, zbytečně to ničilo atmosféru potápějící se lodi. Naopak palec nahoru pro kapitána, který šel na můstek bojovat až do konce, pro jeho důstojníky, kteří dělali co bylo v jejich silách a pro toho anglického frajera co uprostřed potápění pronesl pasáž: "Chcete záchrannou vestu pane?" "Ne, ale dali bychom si brandy. Aspoň umřeme jako gentlemani!". Celé potopení je epická pasáž, bez něj by to byla jen romantická průměrná slaďárna, ale ten konec tomu přidává osudovost. Krásná písnička od Celine Dion, známá minimálně stejně jako film a velice dobrý soundtrack stojí také za zmínku. Pěkné čtyři hvězdy, jedna dolů za romanci v některých chvílích a za to že Rose na konci vyhodí ten diamant do moře a vyhekne u toho jak kdyby ji někdo střelil bazukou. "Pánové, bylo mi ctí s vámi dnes hrát!" ()

Smileface

Myslím si že v případě Titanicu naprosto selhala Americká Filmová Akademie a klasickému komerčnímu snímku si dovolila dát víc oscarů než nesmrtelným klasikám.Je rok 2003 a po Titanicu už nikdo ani neštěkne,narozdíl od Amádea či jiné skutečné klasiky.Titanic není nejlepší film všech dob ani umělecké dílo či klasika.Je to jen nafouknutá komerční bublina na níž je geniální jen to jak ji dokázal Cameron prodat.Pravidelné uhnízdění v programové "konstrukci" televize NOVA to jen potvrzuje :-( ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)