Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

FIBO

Tenhle film paradoxně nemá takovou podporu, jakou si zaslouží. Důvodů je několik - 1) Buď se najdou lidi, kteří tento film zatracují jenom proto, že má romantický nádech nebo lidi, kteří nesnáší Leonarda DiCapria. V zásadě obě skupiny lidí mají nepochopitelně velkou řadu zastánů a z tohoto důvodu bývá Titanicu ve všeobecném světle neprávem křivděno. Pak je tu ještě jedna skupina lidí, kteří Titanic nikdy jako film neviděli, ale vědí, že tam hrají dva mladí, možná viděli nějaké upoutávky a klip v televizi a na základě toho udělali úsudek "to bude sračka". Osobně jsem tenhle velefilm viděl v kině tuším roku 1998 a už tehdy mě upoutal a to z mnoha hledisek. Bylo to prostě něco do té doby absolutně nevídaného. Prolínačka z přídě vraku na monumentální model v životní velikosti doslova vyrážela dech. Největší kouzlo spíš než děj filmu mi přišlo realistický ztvárnění způsobem - vše do posledního detailu podle skutečnosti. Vždycky mě zajímal Titanic jako fenomén, dokumenty o Titanicu, knihy a najednou tu byl film, který všechno z toho přenesl do skutečnosti v neuvěřitelně autentických měřítcích. Aby toho nebylo málo, uplynul rok 1997 a postupně se začaly objevovat dokumenty z natáčení (behind the scenes), jak se co natáčelo, pomalu se začalo otvírát tajemství nemnoho zasvěcených lidí o tom, jak film vzniknul, co byla potřeba k natočení scén a nakonec zjistíte naprosto neuvěřitelný skutečnosti. Musím říct, že film mě nadchnul ale možná víc než hlavní příběh (Jack a Rose) mě doslova vyrazila dech autentičnost vzhledem ke skutečnosti do posledního detailu. Nepochopí ten, kdo se o Titanic nezajímá, nezajímal a neviděl k němu dobové dokumenty, výpovědi lidí atd. Z mojí strany - veledílo. O to víc dneska kroutím hlavou nad tím, kolik tenhle film má vynechaných scén. Mám special edici se 4 disky s řadou vynechaných (a hodně kvalitních scén) a teď zjišťuju, že to je jen zlomek vynechaných scén, které se natočily, ale nikdy nepoužily. Na internetu (YouTube) jsem viděl několik scén, které v SE nejsou a zůstával jsem na to koukat s otevřenou pusou. Více záběrů ze Southamptonu, dlouhý záběr podél boku lodi se západem slunce před tím, než Titanic vypluje na océn a např. scéna, kdy se pasažérka bojí nastoupit do záchraného člunu a posádka jí musí pomoct s jejím panickým strachem. Atd. No prostě síla :) Nemluvě o x dokumentech z natáčení, kdy každý je zaměřený na trochu něco jiného a když tohle člověk všechno vidí, tak nechápe, prostě nechápe. Jamesi Camerone, smekám před Tebou. ////// a nekonec jedna zajímavost, pro aboslutní přesnost kopíruju v origínale (zdroj: YouTube) - "here was 147 minutes worth of deleted footage from the movie "TITANIC" which consists of historical / fictional / romantic and action shots altogether. The film itself was suppose to run for 5 hours and 20 minutes but over 147 minutes had to be cut down for obvious reasons. Out of those 147 minutes worth of deleted footage only 29 of those 147 minutes worth were rated and picked as the 29 deleted scenes for the 3-disc special edition and 4-disc deluxe collector's edition." //// () (menej) (viac)

Rousse

Ano uznávám, že když jsem viděla film prvně (byla jsem v 7. třídě ZŠ, což mě omlouvá), brečela jsem už od půlky filmu. Každopádně od té doby uteklo hodně vody a já už jsem na film celkem alergická. Přes to stejně musím dát všech 5 hvězdiček a uznat, že po filmové stránce je to mistrovská práce - skvělá hudba (až na Céline Dion), kamera, kostýmy i herci. Ale ten příběh je tak strašně sladký, že z něj ukapává cukr a to opravdu nemusím. ()

ZkuKol

Ano je to perfektní a dokonalé do detailu propracované dílo, ale já se u toho nudil a nebyl jsem to schopen dokoukat v kuse dokonce. ()

fruitbueno

Sedmá třída, dvě nejlepší kamarádky, kino s dřevěnými židličkami. Leonardo, Kate, příběh, který učaroval našim prepubertálním duším. Tehdy bezpodmínečně za 5*. O pár let později, Leo a Kate alias zakázaná láska Romea a Julie, katastrofický rámec, slza na začátku, v průběhu i na konci. Nemůže to být 5*, podobných slaďáren vzniklo víc a jiných (lepších, ale nejde to srovnávat), ale tenhle monstrfilm, filmařský majstrštyk a technická virtuozita dává 4*. S obrovským přehledem. ()

Danoboss

Ja chápem, že pre niekoho táto romantika moc nie je a má radšej napríklad scifi alebo westerny ale prečo sa nesnažiť hodnotiť aspoň trocha objektívne? Dať tomuto filmu jednu hviezdičku alebo odpad? To je ako nejaká recesia či závisť. Nie som zrovna romantik ale filmu sa nedá uprieť zaujímavo robená zápletka a veľmi slušné herecké výkony a naozaj skvelý koniec. ()

Lencha

Film na mě působil dojemně už tehdy, kdy si stará paní Rose prohlížela věci vylovené z Titanicu a útržkovitě vzpomínala. A to je teprve začátek filmu! Srdce mi bušilo v momentě, když viděla Rose poprvé Titanic, ve spojení s hudbou... Titanic sám o sobě je hrozně zajímavé téma k zamyšlení a vidět tu obrovskou, krásnou, nepotopitelnou (ha ha ha) loď, která ve filmu vypadala tak skutečně, pro mě bylo něco úžasného. Ve spojení s DiCapriem, Winslet, prostě nádhera. Úžasně zpracovaná katastrofa potopení Titanicu. Asi od půlky filmu jsem brečela. Maminka, která říkala pohádku dětem, zatím co se loď potápěla, hudebníci, kteří nedokázali přestat hrát. Ano, hlavní je příběh Rose a Jacka, ale právě proto, že je tento velkofilm tak dobře zpracován, tak jsem nevnímala jen tyto dvě postavy, ale i vše kolem. Další popis by byl na dlouho, protože tenhle film má v mém srdci velké místo. Zmíním už jen závěrečnou scénu, kdy stará paní Rose háže Srdce ocánu do oceánu a poté se mění vše na potopené lodi do podoby před potopením, Rose se setkává s Jackem a se všemi, kteří se utopili. To byla hrozně silná scéna a krásný závěr filmu. Film pro mě byl a je ÚŽASNÝM ZÁŽITKEM. ()

lskala

Romantiku příliš nemusím, ovšem když je to natočené Cameronem, výsledek je rázem opačný! A přitom je to zajímavé, protože každému muselo být předem jasné, jak film dopadne. Poprvé mě oslovila Kate Winslet, Leonardo nehraje také vůbec špatně a Billy Zane hraje asi svojí životní roli. Vizuální stránka je bezchybná, stejně jako režie. Hudební doprovod je na mě až příliš přeslazený, ale budiž. 91% - 5***** ()

Cejny

Hodnocení Titanicu je složité, když už jste ho viděli tolikrát, že ho znáte nazpamět. Ale musím říci, že jde o jeden z nejromantičtějších a nejdojemnějších filmů, které kdy byly natočeny. ()

MiaMoonlight

Je sice hezké že je to legendární a nejdražší film a bla bla bla. Ale nehledě na to je to celkem nuda. Chaos a zmatek, nehledě na tu nudu prvních cca 45 minut. I když chaos k tomu příběhu patří, ale mě to prostě nesedlo. Nebýt legendární scény v autě, skvělého zpracování celé tragédie(závěrečné potápění Titanicu), zajímavého konce a sympatické babičky, čili Rose, tak jdu klidně na tři hvězdičky. Tohle je prostě typické "jednou a dost"... no ne, mžoná si to za pár let pustím znova, ale dřív ne. ()

Germanotta

Titanic je môj osobný film ku ktorému sa stiahnem vždy ked potrebujem objatie :-) Veľmi kvalitný romantický film ktorý obsahuje všetko čo by mal skvelý film mať. Nepoznám človeka, ktorého by Titanic nedojal k slzám, tragický koniec zakázanej lásky povznesie srdce každej mladej dámy. Aj ked Jamesa Camerona nemám rada ako režiséra, myslím si že lepšieho režiséra ako James Titanic dostať nemohol, neverím že by to niekto vystihol lepšie. ()

Markussis

Velkolepé pojetí laděné do romantismu, které nám zde režisér Cameron předkládá, je podle mého názoru zde zvládnuto s takovou bravurností , že ani na okamžik nesklouzává na hranici kýče, což filmu velmi přidává na jeho hodnotě. Opět se zde nejedná o pouho pouhou faktografickou záležitost , ktérá byť sama o sobě v případě Titanicu je už dost bombastická. V tomhle filmu je vždy na každém místě něco navíc a každý si najde to své. Hodnotit jinak než plným počtem je dle mého názoru velmi nespravedlivé. V opačném případě je to pak věc vkusu , kdy ale neubírám hodnocení filmu jako takovému, ale spíše již přímo žánru do kterého spadá. ()

Yeosol

Spousta lidí co Titanic vidělo, si myslí, že to je slaďáček pro holky, ale s tím musím hrubě nesouhlasit. Romantika hraje ve filmu jednu z hlavních rolí, o tom není pochyb, ale je to taky hlavně film o největší a nejtragičtější lodní katastrofě v dějinách. A je krásný, když divák může sledovat romantickou zápletku, která vydrží až do nejposlednějích chvilek tragédie. Film dnes patří mezi to nejlepší co se podařilo natočit a James Cameron dokázal, že film, který má tři hodiny dokáže být zajímavý, neskutečně dojemný, akčně monumentální a vůbec ne nudný. Kdo by to u tak dlouhý stopáže řekl. Výprava, kostýmy, speciální efekty všeho druhu, fenomenální hudba Jamese Hornera, hlavní herecký obsazení, včetně nevyjímaje našich skrytých, českých kaskadérů, který jsou ze všech svých filmů, na kterých pracovali, nejvíce hrdý právě na Titanic a kdo by se jim taky divil. :-). To vše nemám absolutně žádnou chybu a je vyvedeno k dokonalosti. Jak už dnes všichni víme, tento velkofilm s velkým V si vysloužil tu poctu největší, a to neuvěřitelných jedenáct cen akademie. :-) ()

gutshoter

Podle mě až nevěřícně těžká práce v devadesátých letech pro Camerona. Ten ale z Titanicu udělal majstrštyk. Když nebudu brát ohled na příběh, který je nádherný a přitom tak hnusný, rád bych vypíchl detaily. Úžasné večerní romantické chvíle doplňeny stejně úžasnou hudbou dělají z mého těla husinu jen při pomyšlení na tyto okamžiky. Když převrátím a uvědomim si, jak bravůrně jsou vyobrazeny momenty katastrofy, jak je to celé skvostně natočené právě do onoho posledního detailu, mohu jen přikývnout hlavou a říci něco na ten způsob: "Jo, to by šlo..." :-) Obdivuju Jamese Camerona! ()

pavcas

Jedinej a asi poslední film v mým životě, na kterej jsem nelitovala peněz a šla do kina 4x. Zřejmě to tak udělalo víc lidí, jinak by ( i když nejen kvůli tomu) svýho času nedržel rekord nejnavštěvovanějšího trháku všech dob. Titanik je prostě nejvíc.... ()

The Viper

Viděno nespočetkrát. Jedna z rolí, ve které mi Di Caprio nebyl proti srsti. Jednoznačně nezapomenutelný film...a těch peněz co stál :) ()

Circumscriptor

Pán režisér sa tu, ako povedia naši českí susedia, dosť ,,vyřádil" a je to poznať. Je až neskutočné s akými nápadmi, či už do príbehu, alebo do efektov sa tvorcovia filmu pohrali. DiCaprio a Kate Winslet sú veľmi dobrí herci a neviem si na ich mieste predstaviť už nikoho iného. O tom samozrejme svedčí aj počet nominácii na Oscara. Je tu pár historických nekorektností, napr. už v tej dobe bolo dobre známe to, že sa Titanic nakláňal istým stupňom na ľavobok, čo bola pomerne lacná chyba, ktorá by sa dala odstrániť, ale to asi nikomu neprekáža. Prišlo mi taktiež trochu komické, keď pán režisér musel zaplatiť odškodné príbuzným Williama McMastera Murdocha za to, že ho vo filme vyobrazil ako "zbabelca". No narozdiel od ostatných filmov o Titanicu však tento do historických faktov v iných prípadoch až tak nezasahuje a za to si tento snímok celkom cením. Avšak, to be honest, je to v mnohých ohľadoch stále dosť zlé klišé. ()

Hallda

Na první zhlédnutí dojemné a poté už se začínáte snímku vyhýbat. Příjde vám, že je to ztracených pár hodin a tato alergie se má u opravdových velko filmů objevit o trochu déle. ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)