C0r0ner

Málokdy se povede dvojkou vyrovnat, nebo dokonce překonat, úspěch jedničky. Co moje paměť sahá, tak se to podařilo pouze Krotitelům duchů, Terminátorovi a Vetřelci. Ne náhodou je u dvou posledně jmenovaných podepsán jediný člověk. Cameron vzal Scottovo monstrum a vytvořil s ním film snad ještě lepší, než ten původní. Tomu už však nebylo co vytknout, takže je hodnocení stejné. 100% ()

Cheeter

Přišlo mi to, co do úrovně podobné jedničce. Opět zdůrazním, že nemám moc rád tento typ filmů. Ale i tak to šlo se na to podívat. Myslím, že jednou vidět mi to stačilo. ()

Topco

Jeden z najlepších sequelov vôbec a Cameronov prvý štúdiový film. Suverénna sci-fi pecka v militantnom podaní s prelomovou postavou na poli akčných hrdiniek. Matka vs matka! ()

Phos4rus

Je to akce akce a jenom brutalni akce: A to my chceme! P.S. Hutchins: Cortezova, uz ti nekdo nekdy rekl, ze vypadas jako chlap? Cortezova: A tobe? Kultovni hlaska!!! ()

Flynn

Důkaz toho, že i druhý díl se může vyrovnat 1., když jsem Vetřelce viděl jako malý tak sem víc jak polovinu filmu raději koukal jinam, ale jako "dospělák" už jsem si ho několikrát užil a je to prostě klasika, kdo tohle ještě neviděl tak zaváhal. Skvělá atmosféra, napínavost. Doporučuju. ()

Wormboy

James Cameron jednoducho vie tocit filmy. Uvod je trosku roztahany, avsak atmosfera je budovana velmi kvalitne, no ale ked sa film rozbehne, tak je to riadna sekanica a posledna pol hodina je skutocne vyborna.4,5/5* (videl som Director´s Cut verziu) ()

zette

Vetrelci se mi libi o neco vice nez prvni dil, abych dal ale tomuto nametu plny pocet, musel by to asi natocit Billy Wilder nebo Lars von Trier:-). Ma to vetsi spad a vice akci. Dobre je udelana i navaznost deje. Weaver opet ve forme, nektere postavy komanda me ale neskutecne iritovaly, v cele s muzatkou Vasquezovou. Ac to neni muj zanr, tak se ve sve oblasti urcite radi k tem nejlepsim filmum. ()

lakikaki

Dokonalé napätie z jedničky je fuč, iritujúce scény zostali. A pribudlo jedno veľmi otravné malé dievča, ktoré castingom prešlo asi len nedopatrením. A záverečné zúčtovanie s „matkou“ je akčné asi ako wrestling pod vodou alebo v beztiažovom stave. A celé je to zbytočne dlhé. A štvrtá hviezdička je trochu otázna. A som sklamaný. [74%] ()

Martrix

Pokud jste sledovali zrod této legendy chronologicky, jistě jste si všimli, že film Vetřelec byl spíš ponurý horor, než akční nářez. Prostě taková seznamovačka s jedním milým parazitem. Mohlo se natočit pokračování v podobném duchu, ale naštěstí se tak nestalo. Většina z nás si po Alien říkala, co že je to vlastně za týpka. Kudy chodí, tudy kouše, stolovací návyky nic moc... . Autoři scénáře Aliens se rozhodli tuto zvědavost vyslyšet a vetřelce nám pořádně představili. K tomu jim náramně posloužila lidem tolik vlastní hamižnost a podceňování neznámeho. Takže už víme, že to nejsou zrovna demokrati, ale že žijí v monarchii v čele s královnou. A že monarchii jen tak cvaknutím spouště u samopalu, nesesadí ani parta mariňáků. Také víme, že včas utéct je sice dobrý nápad, ale mnohem lepší je zůstat doma a nikam neletět. Dvojka nemá zdaleka tak hutnou atmosféru jako Vetřelec, ale bohatě to vynahrazuje napětím a akcí. Skvělá ukázka rozdílných přístupů k podobné látce, naštěstí se stejně výborným výsledkem. Je spousta důvodů, proč může být i tento film pětihvězdičkový. Cameron spojil akci s poctivou filmařinou a svým pověstným perfekcionismem. Takže posunul křenícího se vetřelce jemným plácnutím po zadečku, vstříc dalším konfrontacím se šťavnatým lidstvem. Nejlepší outspace masakr všech dob. Ale... i když dávám plný počet zubů, tak na prvního Vetřelce, Cameronovi Vetřelci nemají. xxxxxx Po shlédnutí director's cut jdu s hodnocením dolů. Zatímco první půlka filmu je skvělá, mám za to, že v té druhé mohlo být naopak ještě dalších 15 minut ušmiknouto. ()

Pajky3

Velice povedený díl ságy o vetřelcích. Klasický postup dvojky, víc, víc a víc. Víc vetřelců, víc lidí a více mrtvých. Atmosféra dobrá, jen mě štvala Ripleyová, za to jak se chovala na konci se jí nedá fandit. Teda samozřejmě po morální stránce ano, ale po té "uteč, oni tě zabijou" ne. a navíc krásně to vyřešila Vasquezová. Ale i můžské postavy mariňáků byly sympatcký. ()

asinus

Tak já nevim, co vlastně chci, ale Cameron udělal ze svých Vetřelců něco mnohem přístupnějšího, přímočařejšího a zábavnějšího, akčňák, který mně bavěj víc, než hororové skovávané a vybíjené (to, co mě nebavilo na jedničce), a přesto to není určitě za víc, než osmdesát procent. Film mě v podstatě bavil víc, než první Alien, ale zase je mi mnohem méně sympatický tím, jak sundat potvoru je tady v podstatě nejmenší problém a navození atmosféry obstarává jen střelba, řvaní, či pípání všech těch jejich udělátek. Prostě mi to celé nějak nesedí a dost mě to mrzí. ()

pakobylka

Jistěže se musela vrátit - tam, kde došlo poprvé ke kontaktu ... A jistěže tam byli - dokonce se měli čile k světu. Možná byli rádi, že jim takřka pod nos přiletěla čerstvá potrava. Ovšem o poznání menší nadšení vzbudilo nepěkné chování tohoto nepochybně chutného a vydatného pokrmu: Drze vnikl do jejich obydlí - a kromě toho se neobratně pokoušel o jejich likvidaci. Není divu, že ztratili dobrou náladu - něco takového nehodlali trpět !!! Ke své vlastní škodě ale neznali Ripleyovou ... ()

kvasiva

Nejlepší díl ze série o Vetřelci. Napětí by se dalo krájet, akce střídá akci - prostě parádní kousek, který rozhodně stojí za shlédnutí. ()

PavelVanekArt

Kde Ridley Scott využil plíživé atmosféry neznáma tak Cameron tasí doslova těžkej kalibr. Z čistokrevného sci-fi hororu se stává akční jízda plná hlášek, skvělých dialogů a nového větvení Vetřelčího universa. Obrovskou pochvalu si zaslouží Stan Winston za dechberoucí praktické efekty a za rozpohybování Královny. Pokud je první díl kult tak tohle je legenda. Plná palba, jak jinak. Viděna režisérská verze na BR. ()

Juto

Vynikajúce pokračovanie, zodpovedá lesku prvého filmu. Pri tomto filme budete v obrovskom napätí, je to vzrušujúca jazda s úžasnou vizuálnou stránkou, úžasným hereckým výkonom a úžasnou hudbou. Je to dokonalé. 10/10 ()

fars

Tohle byl prvni poradny horor ktery jsem videl a malem jsem se u toho posral strachy. Uz ze sceny kdy poprve vstoupili do opustene kolonie a nasli zenskou, ze ktere vylezl vetrelec, jsem nemohl dlouho usnout. Tohle je pro me nejlepsi ze vsech ctyr dilu Aliena, dokonce bych rekl ze je napinavejsi nez jednicka, no proste skvost. Akorat mi vzdy trochu zkazi dojem cesky dabing, ktery se vubec nepovedl. Ja s mou rodinou a psem bych to nadaboval lepe, ale co se da delat... ()

emo

ALIENS je pre mňa jedným z najlepších filmov vôbec a jednoznačne najlepší diel votrelcovskej ságy. Cameron stvoril ďalšiu klasiku akčného žánru... ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015