J. K. Lister

Pokud nevíte, z čeho byl vyroben model vetřelce (vykašleme-li se na počítačovou animaci). Tvůrci vytvořili kovovou kostru. Vnitřek vetřelce tvořily najemno nasekané piliny ze dřeva a kůže z odpadkových pytlů. Stačí se podívat, jak se proti světlu krásně lesknou, stejně jako kůže na vetřelci, odmyslíme-li si face huggera či chestbustera. Vetřelci byl válečný film, ale i z něho šel strach. ()

marek.kral

Celá sága je naprostou klasickou k niž se vždycky rád vracím. Ponurá atmsféra budoucnosti v níž je vše, co bylo nově vybudováno už zašlé a špinavé mě neuvěřitelně baví. Vetřelci nejsou typickým filmem, který byste sledovali s napětím. Je to prostě milá podívaná. Sigourney jako Ripleyová je nepřekonatelná a především je to film z doby, kdy ještě Cameron nepotápěl milence v ledových mořích a nezachraňoval planetu s přerostlími šmouli. Vetřelci se nikomu nepodbízí :) ()

egones

Pekné dielko od Camerona, ktorým na seba opäť upútal pozornosť po úspešnom terminátorovi. Cameron je majstrom akcie a tento film jeho umenie neminulo :). Je to síce z trocha iného súdku ako Alien, ale aj tak je hrdým pokračovaním výbornej jedničky. ()

plostenka

Velice kvalitně natočený film, který patří mezi klasiku. Mám rád filmy, ve kterých si člověk vytvoří vztah k jednotlivým postavám a kde se o ně buď bojí, nebo jim přeje, aby jim něco v příštím záběru ukouslo hlavu - tento film mezi ně opravdu patří. Když se na něj podíváte, tak si užijete výborné herecké obsazení, na svou dobu perfektní efekty a poměrně solidní příběh, který podpírá výborné akční sény. Jestli váháte, který film shlédnout - tento je pro vás ! ()

pikinek

Pustým vesmírem unášený záchraný modul nákladní lodi Nostromo čekající na záchranu je začátkem dnes již legendárního scifi hororu Vetřelci, který navazuje na vynikající předchozí Scottův počin. Srovnávat tyto dva filmy je pro mě trochu těžké, protože každý z režisérů do svého díla vtisknul svou nesmazatelnou stopu a každý film vyniká něčim jiným. Zatím co Scottův snímek nám naservíroval neskutečně tíživou a depresivní atmosféru chladného a nekonečného vesmíru, kde posádka obchodní lodi Nostromo zachytí na tehdy ještě neobydlené planetě LV-426 signál a vyšle na průzkum výpravu, která se vrátí na loď s přicucnutým parazitem na jednom z nich. Parazit časem odpadne a vyklube se v zákeřného a krvelačného nepřítele se kterým posádka bojuje o své životy téměř s holýma rukama. Cameron vsadil na tvrdší notu a na pomoc od vesmírného šmejdu posílá na kolonii LV-426, se kterou byl ztracen kontakt po zuby ozbrojené a trénované mariňáky s ještě tvrdšími hláškami v čele s Ripleyovou coby poradkyní a musím uznat že to byl dobrý tah. Sice to trochu ubírá na hororovosti z prvního dílu, ale Cameron to plně vynahrazuje akcí, která není zase až tolik intenzivní, ale za to je excelentní a propracovaná. Vizuální efekty jsou na dnešní dobu sice zastaralé, ale na to že je snímek z doby kdy byli počítačové efekty ještě v plenkách jsou stále úchvátné a celkově s vymodelováním jak exteriéru tak interiéru základny na LV-426 a skvělou Hornerovou hudbou dávájí tomuto filmu nezapomenutelný nádech a jedinečnost. Pochválit taky musím herecké obsazení v čele se Sigourney Weaver která podala jeden ze svých nejlepších výkonů a v roli ,,poradkyně" byla výtečná, ale i ostatní herci se nemají rozhodně za co stydět. Hlášky z filmu se můžou zdát někomu trochu klišé, ale k mariňákům sedli jako prdel na hrnec a dotvářejí tak pocit jejich neohroženosti a velkého sebevědomí, s kterým jsou vysláni na misi jakoby to byla rutina. Ale ouha, nepřítel je zákeřnější než mysleli a ani s jejich bojovými schopnostmi a výbavou proti hordám krvelačných alienů nic moc nezmůžou, takže z tvrdých mariňáku se postupem času stávají bezmocné figurky zoufale bojující o vlastní přežití. Cameron svým kouskem vůbec nezahanbil o několik let starší Scottův kousek, naopak bych řekl že má trochu navrch a i po těch letech neztrácí na lesku. Na závěr bych chtěl doporučit prodlouženou verzi, která nabízí o pár záběru navíc a je tak příjemným zpestřením. Nemá tak zásadní zvrat v ději jako v Propasti, ale pěkně dokresluje celkovou atmosféru.Sečteno a podtrženo pro mě jedno z nejlepších scifi. ()

Andy.222

Přidávám se k většině komentářů a tvrdím: Jednička byla dokonalá jako horor, dvojka byla dokonalá jako akční film. Mým divácko-chuťovým buňkám více chutná Cameronova akce, protože je daleko větší legrace sledovat ozbrojené mariňáky, kteří se (nepříliš úspěšně) snaží bránit, než vesmírné špeditéry, kteří ze všeho nejvíc připomínají zoufale bečící ovce v ohradě pro které si přišel hladový vlk. Ps. Director's cut jsem neviděl, ale film samotný nesčetněkrát. ()

Svadbos

Napínavé pokračovanie je natočené Cameronom presne v štýle Terminátora: keď sa spustí akcia, už sa nezastaví! Sigourney Weaver je senzačná. ()

brezi

James Cameron nám naservíroval velmi ctihodné pokračování filmu „Vetřelec". Oproti jedničce Ridleyho Scotta jsou zde mariňáci (s mým oblíbeným a panikařícím vojínem Hudsonem) a nekončící zástupy vetřelců, tudíž i více střílení a tím pádem mnohem více akce. Existuje spousta filmových pokračování svých prvních dílů, nicméně mnoho z nich se nemůže pochlubit faktem, že jsou stejně dobré nebo dokonce lepší než jejich předchůdci. Vetřelcům se to povedlo. První díl i jeho pokračování kladu na stejnou úroveň, nemohu tedy říci, že ten či onen je lepší nebo horší, jsou založeny na něčem jiném. Oba mají perfektní atmosféru, jsou napínavé, ale akce je mi v tomto případě přece jen o chloupek bližší. ()

zurivymlok

Nevím, čím to je, ale když dá do placu režisérský sestřih Ridley Scott, většinou je film o dost lepší. Když to samé udělá James Cameron, většinou to filmu uškodí. Zatímco prodloužená verze filmu Vetřelec se mi dost líbila, tak u filmu Vetřelci stejně jako u Terminátora II. či Avatar sáhnu raději po kinoverzi. Nemohu říci, že by prodloužená verze byla vyloženě špatná (to ta od filmu Terminátor II. byla podstatně horší), ale faktem je, že některé scény tam opravdu být nemuseli. Snad jen scéna, kdy se Ripleyová dívá na svou na stáří zemřelou dceru, kterou opouštěla v 11 vysvětluje lépe rychle vzniklí vztah mezí ní a "Newt". /// Budu-li však hodnotit tu pro mě lepší verzi, tak Cameron i zde ukázal, že je výborný režisér. Jako dítě jsem měl tento díl nějraději, protože narozdíl od Scottovi a Fincherovi verze jsem se tu nebál. Jak už množí poznamenali, Cameron na to šel úplně jinak - film nenabízí tak děsivou atmosféru jako jednička, ale soustředí se spíše na akci. Díky svižné režii a dobrému námětu se povedlo Scottovi přiblížit kvalitou (nikoliv formou) a rozhodně tak nesnížil laťku. Přesto dnes je pro mě naprosto nejlepším dílem ta Ridleyho Scotta. Za zmínku stojí, že z pohledu dneška je přecejen vidět, že některé efekty (zvláště lety lodí) jsou poněkud nepřesvědčivé. To je snad jediné, co trochu časem ztratilo. Jinak si myslím, že tento film se může líbit i následným generacím filmových labužníků. ()

Mrtvobog

Stále geniálne pokračovanie jednotky (hoci mariňákov a podobné veci vo filmoch naozaj nemusím). Kultová záležitosť, ktorú som videl ešte na zrniacej VHS-ke s jednohlasným dabingom. Napriek tomu surové, dynamické a excelentné (podobne ako T2). ()

Shaman::..

Dvojka je chycena za úplně jiný konec než jednička. Klaustrofobní, místy až komorní atmosféru, vystřídala akční řežba. Technicky (jak jinak, když je to od Camerona) dokonalé, scénáristicky primitivnější. Do boje proti nově nalezeným vesmírným vetřelcům by byl určitě nasazen výběr těch nejblbějších mariňáků. A závěr, který takřka okopírovaný z jedničky, mi také trochu nasadil lehký úsměv na rty:-) Asi největší výtky. ()

nydahl

Po openeru muselo byt tezke vzit tenhle job a tak muzu jen rict ze Cameron ma teda koule a to ze dokazal udrzet tak neskutecne vysokou uroven je az zazrak.Tohle dilko natocit za 18 millionu dolcu to proste musite vedet co delate a snad mit i neco od boha jinak z toho musi vyjit sracka - a to se tady teda nekona. Muj nejoblibenejsi dil - hlavne kvuli hlaskam Vasquazove ale i bishopovi. Brilantne zvladnuty konec - kdyz Weaver vyleze z pretlakovy komory a je nasoukana do chodiciho jerabu tak proste padam na hubu no a kdyz po totalni rezanici s kralovnou bishop zahlasi "not bad for human " tak jsem pohlazenej po svy divacky dusi. Rikam 4 hvezdy a "not bad for human" Mr. Cameron ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015