Lester

Vrcholné dílo žánru nejen 80-tých let. Propracované charaktery postav, podrobné vyobrazení technologií, vynikající speciální a zvukové efekty. Ani v době digitálních triků by to nebylo natočeno o moc lépe. Přesto, že je následován spoustou plagiátorů s R. Emmerichem v čele, dodnes jde o nejlepší akční sci-fi. ()

Hicks

Pouze náladový úvod je vzdáním holdu Ridley Scottovi, pak už Cameron nastartuje svoji verzi slizkých jatek. Xenomorphní bytost a člověk, dvě nejsilnější rasy vesmíru si to rozdávají až stříká krev a kyselina proudem. Vetřelci mají stejně jako Terminátor fantastický dějový drajv, na rozdíl od Scottova Vetřelce Cameron rezignuje na tajemno a vše nahrazuje skvělou akcí. Nikoli strach, ale adrenalin přibíjí diváka do sedačky. I když je to v podstatě válečné sci-fi, psychologie postav je dobře zmáknutá, hlavně pak mateřské instinkty Ripleyové vůči malé Newt. Právě mateřský pud žene Ripley do nervydrásající akce zpět do nitra základny, v situaci, ve které by i ten nejtvrdší mariňák rezignoval, ale nic nezastaví odhodlanou matku! Konec je pak grandiozním soubojem lidské matky a Královny - matky vetřelců. Nezapomenutelné. ()

Prochy

Z tohto snímku ( hlavne kostýmy ) cítiť 80-te roky. Vozidlo, ktoré používali na presun akoby poskladané z ABC-čka. Akčná stránka nie je žiadnym spôsobom úchvatná a mňa celkom nudila. Pre mňa, po poslednom zhliadnutí (december 2009), najslabšia časť. Scény, ktoré hodnotím pozitívne: útok mnohonožca v labáku, scény s matkou, scény s Bishopom. Edit 2023: 60% posúvam na 80 %. ()

Canniosh

Ve druhém díle vetřelčí tetralogie se vetřelec ukázal už v celé své kráse. Tento díl je pro mně osobně lepší, než první, ale je to asi dáno časovým odstupem a tím i většími filmovými a trikařskými možnostmi (a větším rozpočtem samozřejmě). Už se nejdená o klasický horor, kdy se bojíte něčeho, co nevidíte, ale spíše se bojíte toho, co vidíte, případně toho, co na vás vyhukne zpoza rohu. Výborné, nelze jinak než doporučit!!! ()

Trageeed

Když jsem Vetřelci viděl poprvé tak asi tři dny jsem byl neklidný z každého tmavého místa, protože jsem se bál, že na mě vyskočí larva nebo...!!! Nejlepší díl série!!! ()

TAURUS

Něco jiného než jednička. Akce střídá akci a na mě to působí mnohem lépe než předchůdce. DC verze je dovedena k dokonalosti. Pro mě jednoznačně nejlepší ze série. ()

Ondie

Camerona prostě žeru. Ale to mě nic neubralo na objektivnosti. Když někdo dokáže 10let vylepšovat filmové technologie kvůli jedinému filmu, tak to je borec. Je jasné, že Cameron posunul hranice filmařiny kupředu. No.....těšte se na Avatar. Ve filmu se objevuje spousta význačných artefaktů typických pro Camerona, např. uplný přerod Ripleyové z připosráné holky až k neohrožené válečnici. K plusum filmu bych připočítal i tuny vystřílené munice, opět skvělé prostředí i samotní vetřelci. ()

Tomulka

Lehký ústup dramatičnosti(ale opravdu jen lehký) nahradil dokonalý a organizovaný nepřítel. Hnízdo vetřelců a hlavně jejich vizuální stránka je naprosto skvělá. Matka vetřelců je perfektní. Díky svižnosti děje jsem se , ale bavil více u dvojky než u jedničky. ()

Bluesun

Zasloužené čtyři hvězdičky za skvělou podívanou. Ponurostí a výtvarným zpracováním na jedničku nemá, ale zase to dohání napínávým a skvělým scénářem. ()

svist10

Koment ke S. E.: Některé scény vyloženě přebývají, ale jako celek Vetřelci perfektně fungují. Úprková scéna má náboj a vůbec celé půlhodinové finále patří k vytesat do žánrového pomníku. Plus vidět vyloženě "nasranou" Riplayovou stojí vážně za to. Obrat o 180 stupňů od minimalistického hororu k v podstatě militaristické sci-fi nevypadal jako dobrý nápad, ale v režii Jamese Camerona bych věřil i filmu o sbírání borůvek. Všechny čtyři palce nahoru a ohromný krok vpřed v rámci žánru. A absolutní finále je jako vlhký sen fanoušků mechanime žánru. P. S.: Jako bonus je tu fakt, že Aliens jsou jedno z mála pokračování, které (sice o fousek, ale) překonávají první díl. ()

J!b

Srdcovka, která mi sedla více, než Ridleyův legendální Vetřelec. Jednoduché, přímočaré a hlavně dokonalé...prostě FLAWLESS. A Vazquezovou bych si s chlapem rozhodně nespletl...:) ()

jakes

Akcnejsie, menej tajomne, ale stale absolutne dokonale. Genialna predloha posunuta dalej, bez toho, aby jej bolo ubrane na vynimocnosti. Pre mna Cameronov najlepsi film (Titanic je hnoj, T2 je super, takisto Abyss a Avatar je 3D:). ()

james11

Od jedničky to šlo velkými kroky směrem k akci a už zde nebylo preferováno napětí, tak jako v prvním díle. Film byl ale skvělý, ale přes pár detailů se nemůžu přenést, jako Ripleová v pozici profi mariňáka (ke konci) a pak konec v podobném duchu jako první díl. Co jsem ale ocenil, byla královna vetřelců. Celkově na mě film ale dělá dobrý dojem a u mě si vysloužil 4 a půl hvězdičky. ()

killa black

Kromě Vesmírné odysei, neznám flm z prostředí kosmické lodě, který by mne bavil a Vetřelci nejsou vyjímka. Dost jsem se nudil a párkrát i usnul. Sem tam se mi líbila atmosféra, ale nesdílím všeobecné uznání a nadšení pro tenhle film. Kulantně řečeno jsem se s tím filmem minul, nekorektně řečeno - je to celkem sračka. ()

Peabody

Kdyby to byla jednička, dal bych asi *****, ale takhle ne, pro mne je to slabší. A to, že má tato jízda lepší hodnocení než jednička, je pro mne jen a jen dokladem, že i vkus se řídí Gaussovou křivkou a že vyjímečné věci nevejme každý. Což Cameron, král filmového marketingu a businessu, ví a umí, ostatně Titanic i Avatar nejsou nic jiného než kultivovaně podané pseudodílko pro masy, které si ještě připadají, že mají něco lepšího a vyššího - houby - to je právě marketing. Takže místo tajemna a napětí lezou vetřelci z každé klíčové dírky, kde je konec toho v prvním Vetřelci parádního využívání různých pohledů na věc - jen pars pro toto je pro mne ta obrazovka, na které leze jedna tečka ke druhé a Dallas je v pytli. "No blood, no Dallas". Tady se musí ukázat všechno pěkně, jako ze života, představivosti nenechám nic, divák bude spokojenější. Ano, akce, perfektně natočená, odehraná a sejmutá, ale bohužel, bohužel, už je to hodně nakrmit davy. I sentiment s kočičkou, i Newt, nic nechybí, aby si masa mohla taky vzlyknout a dojmout se, než nastane další akce. Tohle umí Cameron jako málokdo, je to klišé, ale perfektní. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015