Anglie

Newt je výborná, to je bez debaty. Skvělá atmosféra, skvělá akce. Snad jen přílišná militantnost filmu by mohla někomu vadit. ()

Fanucci

Na svoji dobu působivé triky, napínavý děj a skvělým obohacením příběhu je záporná postava hraná Reiserem. Celkově je to hodně dobré, ale že by šlo o nezapomenutelnou, legendární podívanou? Tak to ne. To je pro mne v tomto žánru např. Terminátor. ()

Petfruf

Podle mého jsou Vetřelci nejlepší akční sci-fi. Proudloužená verze doplňuje děj hlavně na základně, před příchodem vetřelců. Za to má Cameron plusové bodíky navíc. ()

Chrysopras

Tak konečně jsem si odškrtl další z legend ze svýho seznamu restů - a nemůžu se ubránit lehkýmu zklamání. Ten film je totiž jen lehce nadprůměrný. Zápletka pěkná, hodná úspěšného předchůdce. Ale mé senzory zaznamenaly v některých pasážích nebezpečně vysokou hladinu klišovitosti a kalkulu - malá holčička, tvrdí marináci, karikaturní sobec etc. a dál nechci spoilovat. Prostě od 33. nejlepšího filmu všech dob bych čekal poněkud víc! Tohle je tak na 75% ()

Petroff

O dost lepší účesy než v jedničce... ale to je asi i dost tím, že jde o bojovou jednotku... Prvotní výsadek je učebnicí zásahu i nástupu akčního filmu forever. Stejně jako každá další druhá scéna... ()

GILLWANDER

Pokračovanie hororovej ságy, ktorá nadväzuje na úspešnú jedničku vo voľnom a zároveň zbesilom rytme. Strach a napätie cítiť v každom kútiku tohto hororového kolotoču. Adrenalín, ktorý vám koluje v krvi vás len viac pripúta k deju, čím si k vám urobí tento film akési puto. Až ku koncu ste pripútaný, uväznený a sledujete každý moment pokiaľ si tohto mimozemského masového vraha neodvedú záverečné titulky. Podľa mňa o čosi lepší Votrelec než je jeho predchodca. Cameron nesklamal, naopak. Predviedol nám pravý, nefalšovaný zážitok s príšerkami z ďalekého kúta vesmíru. 90% ()

dyfur

...dôstojné pokračovanie,napätia neubudlo,triky i výkony na úrovni...moja zaujímavosť: Ripleyová (Sigourney Weaver) nosí hodinky značky Seiko Speedtimer 7A28-7000. (dyfur) ()

ilemas

Akčnější než jednička, ale těžko říct, který díl je lepší. Celá série je výborná, ale první dva díly jsou nejlepší. Dodnes nepřekonaný film. Škoda, že dlouho slibovaná 5 a 6 se asi točit už nebude. Spolu s Válkou světů můj nejlepší film, nikdy neomrzí. ()

SonG

První díl moc rád nemám, protože u mne boduje nejvíce dvojka....po shlédnutí jsem spal radši s rozsvíceným světlem:-) ()

lioncel

Ano - prodloužená verze je to pravé ořechové, lépe pochopíme všechny souvislosti ... proč jen ta studia mají vždy snahu potopit to - do čeho investují .. a nepoučí se a nepoučí ... Cameron zde není nástupce Scotta, ale jeho důstojný pokračovatel .. (to má být .. jako, že uznávám jedničku i dvojku) ... - ... dnes vlastním unikátní kolekci : ALIEN QUADRILOGY .. devět nádherných DVD disků, kde je každý film z této série v původní kino-verzi a také v té režisérské a k tomu jako bonus vystříhané scény s komentářem a spousta dalších mnohdy velmi zajímavých materiálů … co mě ale vytáčí a úplně neskutečně ničí je to, že u obou verzí jedničky i dvojky chybí dopředu avizovaná zvuková stopa dolby digital i dts a je tam pouze dolby surround(!) … to jsem nerozchodil a nepochopil do dneška .. nevíte někdo proč ??? .. vždyť všechny zde vydané verze mají označení THX .. a přitom na samostatně vydaných DVD Alien i Aliens tyto zvukové verze jsou (DD, dts) ... ()

honajz2

O něco málo slabší než jednička. Dvojka je víc akční, ale na atmosféře jí to naštěstí ubírá jen minimum a já si tenhle díl opět dost užil. 5* ()

easaque

+4* Jelikož mi chyběly komentáře ke kultovnímu Vetřelci, tak jsem si ho dal znovu a rovnou s jeho dalšími pokračováními a víceméně se původní hodnocení nezměnila. Druhému dílu nechybí nic z vychvalovaných ingrediencí, které jsem popsal u jedničky a mnohé i přidal … jako vypiplanější efekty a nebo více akce, což určitě mnohým bude vyhovovat. Tentokrát už víme, co nás čeká, tak moment překvapení je chudší, ale i tak je tu dost napětí, že by se dalo krájet ;-). Jak mám mírnou averzi na vojáky, žoldáky a prostě všechno kolem militarismu, tak příběh mi sedl i s jejich zelenými mozky ;-). Nakonec mu silnější 4 hvězdičky nechávám, protože se James Cameron popral s vetřelci výborně a málo kdy se povede pokračování tak dobře. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

kombajn

Pro me asi nejlepsi dil cele serie. Jednicka je horor se vsim vsudy a dvojka je akční áčko. Každý z těch filmů je jiný, někomu se líbí I-cka, nekomu II-ka. Faktem je ze vyborne jsou oba dva dily. Silne doporucuji si sehnat specialni nesestrihanou verzi, ktera je opravdovou lahudkou. ()

Meridius

Báječná řežba s hláškujícími mariňáky ("Asi jsi nesledoval poslední události, ale dostali sme na prdel!") v režii Jamese Camerona, která mě dostane pokaždé. Určitě jeden z vrcholů sci-fi žánru. ()

rakovnik

Silně akční James Cameron, který se opravdu vyřádil. Od začátku bylo jasné, jakým směrem se tento film bude ubírat: napětí, střídané akcí, opět napětí a akce. Silně vyzbrojená jednotka žoldáků jde do boje s monstry, jejichž účelem je zřejmě zabíjení a využití těl jakýchkoli tvorů, které ve vesmíru potkají. Bez dechu až do konce. ()

Jonash87

Je lepší jednička, nebo dvojka? Já volím druhý díl. Cameron tu předvedl dynamický příběh plný děsivé atmosféry, superrychlých vetřelců, profesionálních a hláškami oplývajících mariňáků a to vše v čele s vynikající Sigourney Weaver. Bojové scény a akčnější nádech mi zkrátka sedly více než pomalý, ale gradující temný děj v jedničce. Proto 5 hvězd. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015