djkacko

- Zo všetkých častí ma táto oslovila najviac, tvorcovia sa trošku viac sústredili na akciu a poriadnú dávku lakačiek /aj keď uznávam že čaro 1 časti čo sa týka napätia a atmsoféry nedosiahla/, kompenzuje to veľkou dávkou pre diváka zábavných momentov ktoré určite potešia aj tých čo si v jednotke neprišli na svoje. Priznám sa keď som bol mladší, rozumnejší a poslušnéjší tento film ma dlhé noci strašil. S napätím som pozeral a držal som palce Sgourney Weaver Aby si s tými príšerkami čo najrýchlejšie poradila. Po vzhliadnutí asi tak 30x a už vo vyzretejšom veku musím skonštatovať, že tento film jednoducho patrí medzi klasiky žánru. Skvelé efekty, mrazivá atmosféra, veľmi sympatický herci áno áno film ktorý by nemal chýbať v žiadnej poriadnej zbierke. ()

Lazy87

Pro mne srdcová záležitost. Nedostižitelný film tohoto žánru. Už jako malej kluk jsem slintal nad vetřelcema a tenhl film mě nenechal polknout. ()

Zofan

Málokdy je "dvojka" lepší než "jednička". Tenhle film je ale jasným příkladem toho, jak to vypadat má. Director's cut je navíc plný vystříhaných scén, které jsou vážně dobré. ()

liborzel

Ze čtyř mých nejoblíbenějších filmů natočil tři James Cameron a to už asi není náhoda.Přes pomalejší začátek jsou Vetřelci 130ti minutová strhující podívaná.Je to jediný horor,který jsem již viděl víc než 2x a je to i jeden z mála filmů kde je dvojka lepší než jednička.Někdo řekne,že mu to z filozofického hlediska nic nedalo.Mě je to ale ukradený-u tohoto žánru se nesmí nad filmem moc přemýšlet.Je potřeba se jen nechat unášet napínavým dějem.To James Cameron zase zvládnul dokonale.A dokonce to na americké poměry bylo i lépe nasvícené-většinou mají tyhle filmy úplně potmě a nic není vidět.Hudba pěkně svižná,ale přitom nikterak rušivá.Jen by mě zajímalo,jak se do půvabné Sigourney (Ripleyová) ten vetřelec dostal,když ho má v dalším díle v sobě?Ale s hereckými výkony jsem spokojený-hlavně moje oblíbená Sigourney Weaver-ale báječný byl třeba i Lance Henriksen s tou kudlou,nebo když byl rozpůlený.Škoda že někdo nedokáže udělat nějaký seriál,který by byl takhle dějově nabušený.(tedy kromě Hvězdných bran).Tak už se těším na další film pana Camerona. ()

Matejus

Pozrel som si všetkých 4 votrelcov s odstupom 2 dní, ale tento osobne hodnotím ako najlepší snímok. Tu je krásne vidieť precíznu Cameronovu prácu, videli sme začiatky "skoro dotykových" displejov, čo bolo na tú dobu určite pre väčšniu ľudí nepochopiteľné, votrelci boli stále krajší a krajší. Potlesk si zaslúži herečka Carrie Henn, ktorá ma ako malé dievčatko asi najviac presvedčila o strašnosti celej situácie okolo votrelcov. Nerozumiem, prečo bol toto jej jediný film, v ktorom hrala. Postava Vasquezové mi od prvej sekundy tak liezla na nervy, že som sa len modlil, kedy jej prerazí nejaký votrelec hrudný kôš a rozpáre ju na kusy. Na konci filmu pomaličky začínajú kvitnúť zárodky amerického klasického scenáru v podobe "EAT THIS" alebo "YOU CAN DO IT" alebo "TO ZVLADNES". Celkovo som bol príjemne prekvapený druhým pokračovaním. ()

Yelush

Každé pokračovanie kultového filmu je vopred odsúdené na neúspech a často je tento fakt aj skutočnosťou. Ale nie u Jamesa Camerona. Spôsob akým sa rozhodol nekopírovať skvelú atmosféru jednotky, ale zvolil síce inú, ale tiež geniálnu formu ako prerozprávať a posunúť príbeh, je naozaj hodná iba takého pána režiséra a scenáristu akým Cameron bezpochyby je. Skvelý casting na čele so Sigourney Weaver či vynikajúci Bill Paxton posúva túto už klasiku Sci-fi na piedestál tohto žánru. ()

Darmy

Nechápu, jak je možné, že má 2 víc procent než jednička, beru-li v potaz skutečnost, že je absolutní kopii originálního Vetřelce. Ano tento film je perfektní, ale vždyť už jsme to všechno viděli, žádné překvapení se nekoná a to dost ubírá výsledné atmosféře. ()

P/\/EL

prodloužená speciální verze na blueray je zajmavá, ale nemá to už moc spád, je to zdlouhavé a pomalu, aby by nám to mohlo připadat tochu jako nějaké béčko :) (je to samozřejmě zajímavé pokoušet se točit, co by kdyby, na jednu stranu se mi líbí, že lidé jsou pořád stejní a nedokonalí, nějaký pokrok tu je, ale základ je pořád stejný....), scéna s Ripleyovou dcerou je zajímavá, ale né nezbytná, je docela zajímavé sledovat třeba prodlouženou verzi Terminátora II, resp. vymazané scény, u Camerona jsou vždy zajímaAliensvé a někdy tak výpravné, že si člověk řiká, že jich byla škoda, ačkoliv.. - viz. ty kolonisti před zkázou - vypadá to trochu jak z Červenýho trpaslíka, kt. byl teda až pozdějc, asi náhoda...ikdyž na té planetě to moc idylka není a teda ta neustálá tma, zima, nevzhledné vojensko-průmyslové prostory základny, no, vyrůstat v něčem takovém, potěšpánbu, řekl bych, že tam museli mít spoustu sebevražd :), eh....nevím, Aliens jsou více o technickém designu a Cameronský režii, chybí kouzlo 1dílu, chybí více Giegera, je škoda, že Aliens jsou považováni za jistej vzor scifi....nevim, co k Aliens napsat, je to samozřejmě jeden z nej akčních scifi filmů a Sigourney zde dostává více prostoru než dříve a hraje velmi dobře....malá holčička, inu, nahrazuje jí tu dceru, co jí mezitim na Zemi zestárla a zemřela....Cameronův příběh je v podstatě nic moc (a ještě k tomu dost vykrádá z 1ky, části příběhu, záběry prohlížení prázdných interiérů lodi a nebo základny, viz. úvod 1ky, je to takové vlastně hitchcockovské....viz. Psycho a další jeho věci....je logické, že se snaží navazovat, ale bohužel je znát, že to není úplně jeho styl a nepasuje to moc na většinu - kt. je v jeho původní režii..), prostý, nic moc chytrého, důležitá je výprava a jeho technický styl.....ikdyž je to tedy dosti 80kové___ještě k těm kolonistům, tak objevení té ufo lodi, docela mizerně zrežírované (ještě sebou tahaj haranty ??!), stejná hudba jak z 1ky, ale atmosféra béčková.....dobře, že to šlo pryč....___k mariňákům, to je takové děsně americké, ale již kdysi sem si cenil, že budoucnost je taková genrově vyváženější :), vojandy se sprchují s ostatními :), možná je nadopovali něčim, co potlačovalo pudy :)?, Vasquézová - nejspíš lesbička byla :), jinak Bishop působí víc jako android (hodný android, to máme asi jako později hodný terminátor :), no........no, prostě jsem se více utvrdil v tom, že Aliens jsou značně přeceňená záležitost, který vyhovuje více mainstreamovému publiku, ještě ta holčička a první Alien se dá řadit někam mezi art, ale tohle je převážně popkultura.....jinak akční scény jsou dechberoucí...stále velmi působivé........tu a tam tu máme subjektivní pohled kamery - menší předzvěst akčních her - nemyslim AVP ale spíš Doom 3ky, myslim, Ripleyová najednou vojanda (stokrát šikovnější než profimariňáci :), de jí to uplně se všim, na co šáhne, ehm...)..no a ty hry - eště ten odpočet nábojů a lokátor nepřátel....závěrečnej souboj patří podle mě k těm nej ve filmech vůbec, ikdyž jsem ho měl trošku zidealizovanej, neni až tak dlouhej.......triky jsou z naprosté většiny výtečné, poctivé masky, modely, nechápu, jak udělali ten souboj, královna se pohybuje úžasně, když si vezmu, že Terminátor 1ka nic moc ta kovová kostra na konci, tak najednou obrovskej pokrok, tu a tam se použila i zadní projekce - výbuchy a tak, ztroskotání toho letounu, to je trošku znát, ale asi nejslabší jsou 2 scény, přistávání modulu na planetě - ten let do mraků a pak ještě vlet do základny, kdy chce Ripleyová zničit vejce a tak.....to tedy moc dobře nepůsobí a měli to raději udělat nějak náznakověji jako zbytek, který nestárne.......VEtřelci jsou zde výteční, je vidět pokrok v jejich snímání a v pohybu a tak vůbec, už to není jakov 1. díle, kde bylo chvílema znát, že to je herec v kostýmu - viz. ty nohy, hlavně na konci, tady v Aliens máte pocit, že jsou skuteční......sice je jich mnoho a dostávají značně na frak (je jich mnoho a bohužel si s lidmi dostatečně nehrají, ikdyž záběr, jak se vyrojí ze skrytu ve steně je naprosto famózní, neméně skvělý je záběr lezoucích vetřelců ve větrací šachtě, dále si cením, jak se chovají tak více zvířecky....k mariňákům nebyl čas a mnoho důvodů si vytvořit nějaký vztah, líto mi jich ani moc nebylo, malá holčička nebyla nesympatická, ale její řev na mě nepůsobil vždy dost opravdově, ikdyž si myslím, že musela být vystrašená jen z těch rekvizit a kostýmů....já nevim, bohužel, armofil moc nejsem, trošku mě vytáčelo, že to je taková divoká banda, v reálu to bejvaj většinou o dost vážnější a chladnější profesionálové :) (Scott se snažil daleko více o věrohodnost..), ikdyž co já vim, obsazení neřadim mezim bůhvíjaké klady filmu, to prostě nelze, nemám rád cameronovské hlášky, jejich otravné citování, koukám na scifi kvůli audiovizuálnu, atmošce, kdy teda hudba tentokrát nic extra, na hudbu z jedničky to nemá....designu, kdy teda Sulaco slabší než Nostromo a další věci také žádná sláva, futuristické vozidlo celkem fajn, scény s ním výtečné, mech nakládač naprostá pecka - když se Ripleyová v něm objeví..to je naprostá klasika, steadycamová zbraň Vasquezové supr, ale poněkud velké, moc mi to nesedělo do těch stísněných prostor, další dizajny moc nezaujaly, takové chladné, strohé, jako industriál beru, ale..po výtvarné stránce jednička nepřekonatelná...ikdyž tedy těch několik málo záběrů z Aliens, co jsem zmínil je božích...).... () (menej) (viac)

susilson

Pro mě naprostá kultovní klasika co se sci-fi akčních thrillerů týče. Výborně natočená, maximálně napínavá záležitost se skvělými Sigourney Weaver a Michaelem Biehnem. Scény jako první útok vetřelců na četu, při kterým většina mariňáků zařve, nebo třeba smrt Vasquezové jsou nezapomenutelný. Asi nejlepší díl celé série. Dávám 90% ()

stursky

Pokračování jak má být. Už ne tak atmosférická, ale zase akčnější než jednička. James Cameron některé prvky použil i v Avatarovi. ()

Lonelybiker

Je to tak, Cameron do toho šel s úplně jiným přístupem a vytvořil zabijáckou hrůzu plnou masakrů. Občas se dá zaslechnout i slušná hláška. Nedá se ubránit srovnání s jedničkou, takže v tomhle případě jde o horší "díl" a úplně z jiné škatulky. Přesto je to vynikajícím způsobem natočeno a Vetřelci si zaslouží plné hodnocení. ()

hanzikk

Několik lekavých momentů doplnila dobrá atmosféra a napětí. Postavy alienů velmi věrohodně udělané (ten sliz byl skvělý). Krom pár okatých scének není nic co by se dalo vytknout. ()

Chroe

Netřeba popisovat, všichni jste to viděli, všichni dýchali s Ripleyovou. Ale jednu věc napíšu, velmi závidím lidem, co ještě neviděli DC verzi. Protože těch necelých 20 minut přidá do filmu právě tolik, aby to vybrousilo tento diamant do maximálního lesku. Pro mě naprosto jednoznačně film číslo jedna a ne jen kvůli DC verzi, ale také proto, že si dodnes pamatuji jak jsem nemohl doma usnout po projekci v Alfě (to byly časy co) a do rána si film přehrával v mém tehdy ještě nedospělém mozku. Tady hvězdy nestačí, dávám prostě absolutorium a smekám před Cameronem klobouk...i když žádný nemám.) ()

ciapok

Konkurencieschopnosť filmu z doby, kedy počítač mal menšiu kapacitu pamäte, ako dnešný mobil, je jedna vec. Nulová nuda, nekompromisný scenár, dynamika, skrátka, šťava.... toto všetko je ale definícia vynikajúceho filmu (či už nového alebo staršieho). Ale keď celý štáb miluje svoju prácu, každou sekundou v dialógoch, v každom grame kulisy vytvára dejiny žánru.....toto sú Votrelci ()

QuietRioT

Mal som to potešenie zhliadnuť Votrelcov priamo z Cameronovho zostrihu čiže niečo vyše 2 a pol hodiny. Je to síce film starší ako ja, čo je aj vidieť, ale ak odhliadnem od efektov a podobných vecí, ktoré sa časom vyvíjajú tak je tu stále pár prvkov, ktoré mi bránili dať plný počet. Za prvé demencia elitných mariňákov. Títo machri môžu byť tak z moldavskej prvej čaty, proste žrádlo pre vymyté mozgy. Za druhé strašne dlhé a početné zábery na cesty uličkami. Postupom času už ani ta stále opakovaná hudba nebudila dojem napätia a začínalo to byť nudne. Napriek tomu odporúčam zhliadnuť. Kto nevidel trilógiu Alien tak sa hádam ani nemôže nazývať filmovým fanúšikom. ()

brano921

Čistá akcia s atmosférou ako hrom.Skvele napísané postavy,ktoré prirastú k srdcu a v dosledku toho je akcia na obrazovke intenzívnejšia a vtiahne vás do deja. no ako dieta ma TO VELMI VYDESILO ()

Gridd

Alien od pana Ridleyho Scotta je nepřekonatelný zážitek. Na druhou stranu pan James Cameron ukazuje, že druhé pokračování může být a v tomto případě opravdu je vyrovnanou záležitostí. Skvělé a velkolepé SCI-FI ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015