Od soudu odchází Rico, gangster, který byl právě zproštěn viny ve všech bodech obžaloby. Venku čeká rozlícený dav, policie Rica a jeho společníky doslova protlačí k autu. Cestou Rica i jeho kumpány zastřelí muž převlečeným za policistu. Je jasné, že kdosi vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Brix. O vyšetřování se ale na vlastní pěst zajímá i Harry Callahan, který byl před časem suspendován. Harry se večer zastaví u svého bývalého spolužáka Charlieho a získá dojem, že Charlie by mohl být oním mstícím se policistou. Brzy dojde k další akci maskovaného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle patřícím také jednomu z šéfů podsvětí. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zabil prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd - dochází k dalším zločinům - tentokrát se střílelo v bytě kokainového krále a poté byl zastřelen i policista, který se k případu připletl. Brix je přesvědčen, že za vraždami stojí další z šéfů podsvětí a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován - a opět se střílí. Harry je čím dál tím více přesvědčen, že mezi policisty existuje jakési komando spravedlnosti. Je mu také jasné, že se ho nejspíš pokusí odstranit, protože ví příliš mnoho... (oficiálny text distribútora)

Jonatthan

Stará dobrá akční detektivka ze sedmdesátých let. Velký bouráky, velký bouchačky a skvělý hlášky Clinta /Harryho/. Třeba odpověď na otázku té sousedky: "Poraď mi jak Ti mám říct, že se chci s tebou vyspat? - ...a zkoušela si zaklepat?". No pohodička. Jeden z posledních filmů Clinta ze sedmdesátých let, co mi do včerejška unikal... ()

AdrianMonk

Lepší než jednička? Těžko říct. Avšak to je minimálně stejně dobré. Všechny klady jedničky se zachovaly, zápor vesměs žádný, a tak je čistě věc osobního vkusu, který díl se vám bude líbit víc. Každopádně Magnum Force buší na dveře mého Top 10. ()

mr.bredok

nestárnoucí kriminálka. Callahan likviduje protivníky aniž by hnul brvou. těžko věřit tento výraz někomu jinému než Eastwoodovi. Film směřuje nekompromisně, stejně jako hlavní hrdina k cíli a nechává za sebou hromadu mrtvol.... ()

Gortyna

Velice pěkný, místy slaboduchý snímek, vhodný na letní večery, když venku prší. Škoda, že Eastwood nemá - aspoň ve filmech - smysl pro humor jako má Bruce Willis. Je to podobné srovnání jako Delon a Belmondo. S tím druhým byla vždycky větší legrace. ()

Ironhead

Film takříkajíc staré školy, nad kterým se ale nesmí moc přemýšlet. Aneb když policajti provádí vraždy služební zbraní se kterou se pak ještě chodí předvádět na policejní střelecké závody, je to trochu komické nebo tragikomické. :oT A ne, toto se nedá brát jako spoiler, protože to kdo ve filmu vraždí mafiány je každému jasné po prvních minutách filmu. Žádné překvapivé zvraty, o kterých tu kdekdo píše, se opravdu nekonají. ()

Sunwheel

Pokračovanie drsného Harryho prinieslo poľudštenie hrdinu a po kritike jeho "fašistického" chovania z neho spravili takmer bojovníka proti svojim nasledovníkom. Väčší rozpočet priniesol aj viac vrstiev na plátne pre širšie publikum. Katastrofa sa našťastie nekonala. Stále to má skvelé momenty, akurát tá štýlová jednoznačnosť sa z toho vytratila. ()

Gregor_Samsa

Neadekvátně dlouhý jak přistávací dráha 06/24 letiště v Ruzyni, slabší než entrée, ale silnější než secondi piatti. Kluci, co uměj vzít kolt do ruky, ale jinak to maj v hlavě takový pomíchaný, jsou nakonec i pro Clinta solidní výzvou, jenže Clint, jak víme, umí nejen střílet z Magnumu, ale nebojí se i řídit a k tomu ukáže, že navíc umí i slušně jezdit a hlavně brzdit na motorce. [50%; 2022-02-24 Home sweet home] ()

PTuranyi

Magnum force pokračuje v šľapajách Drsného Harryho. Rovnako dobrá produkcia s pachovou stopou 70-tych rokov a k tomu Clint Eastwood rovnako nekompromisný ako vždy bez ohľadu na to či má šerifskú hviezdu alebo policajnú placku. Film nemá veľa hluchých miest. Buď sa zahusťuje atmosféra sériou vrážd tajomným policajtom alebo Calahan rieši aktuálne incidenty vrátane konfliktov s nadriadenými spôsobenými jeho svojráznou povahou. Scenár samozrejme nezabúda na vykreslenie Harryho osobnosti v kontakte s kolegami a príslušníčkami nežnejšieho pohlavia. Odhalenie páchateľov je pritom len otázkou času, pretože každý by mal poznať svoje medze. ()

moorks

Další z filmů o Harrym Callahanovi přínáší opět to, čím se prezentoval už v prvním filmu. Akorát dostal trochu lidštější rozměr a je zde ukazán jako přemýšlivý polda s přesnou muškou na zločince. Clint Eastwood opět hraje ve skvělé formě. ()

Stinger78

"Člověk má znát meze svých možností". Velice povedený film, který zbytečně neplýtvá přehnanou akcí, ale přesto neustále nutí diváka sledovat a počítat mrtvoly. Vynikající a hláškující Dirty Harry, který nenávidí systém, ale pokud někdo nepŕijde s lepším, bude konat podle něj vs. poldové beroucí spravedlnost do svých rukou a pistolí. Klasika žánru. ()

Krupe

Tak kdo nám to tady vraždí Magnumem? Že by nějaký polda? Drsný Harry na to samozřejmě příjde :) Další skvělý filmeček s Clintem. ()

Agnostik

Výborný druhý díl trilogie o drsném San Franciském policistovi Harry Callahanovi,který si /po podle mě nejlepším 1 díle/opět nebere žádné servítky při jednání z různými kriminálními vyvrženci,ale jde tvrdě za svým cílem dosáhnout spravedlnosti.V jeho rukopisu vyšetřování alá ´´učel světí prostředky´´,tentokrát vyšetřuje serii vražd zločinců města u Golden Gate.Vše nasvědčuje tomu že někdo vzal spravedlnost do svých rukou a to doslova.To však našemu Harrymu nestačí.. ()

adako

Netuším v čo som dúfal po prvom dieli, každopádne zostal som podobne sklamaný. Dej naivný, totálne predvídateľný. Atmosféra nulová. Herectvo priemerné. Celý čas sa tam buduje úplne očividne morálny odkaz (lebo na jednotku všetci nadávali) a koniec ho ešte k tomu komplet zruší. Celé zle, nevidím jediný dôvod prečo by si niekto mal pozrieť tento film. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook