V jednom malém městě v Nové Anglii zemřelo několik dětí na leukémii, protože místní chemická továrna zamořila spodní vody. Blazeovaný právník Jan Schlichtmann přebírá komplikovaný případ zprvu jen proto, že ho láká tučný honorář. On a jeho kolegové z kanceláře však mají před sebou těžký úkol, neboť oba bohaté koncerny, které firmu provozují, si najímají věhlasné právníky. Zprvu zištný postoj právníka se však v průběhu soudního jednání, kdy dochází ke konfrontaci s dětmi a rodiči, promění v touhu dosáhnout spravedlnosti pro nebohé oběti. (oficiálny text distribútora)

sarume

Viděli jste už nějaký právnický film o právním systému v Usa ? Pokud ne , pak je pro Vás žaloba dobra volba. Celkem přehledně Vás provede rozlištnostmi od práva jak ho známe zde. Je to dobrý startovní film, aby Vás tento žánr začal zajímat.Bohužel nic vic a nic míň. Ale zas tak moc se třeba od Erin nelyší. Problém těchto filmu, je že jsou podle skutečné události, takže mají poměrně uzké mantinely.Herecké vykony standartní.Mě prostě připadá , že na tak průměrný film se kvalitními herci až plýtvalo:). do kina byc na to asi nešla , ale zadarmo v televizi je škoda , že to davají ve všední den a až v noci:)A zajímavý konec:) ()

Chrysopras

Pro pana Duvalla mám jakousi slabost a tady se mi jeho výkon velmi líbil. I téma je zajímavý, ale přišlo mi to nějak rozplizlý nebo jak to nazvat... ()

Martin741

V ramci priemeru dobry a pozeratelny film. Skoda len, ze dej sa toci okolo Travoltu ako hlavneho herca. Zapletka slusna, ale reziser Zaillian predviedol len rutinu. 62 % ()

pakobylka

Ta kauza mohla diváka dostat do kolen - jen kdyby se trochu víc snažila. Bohužel se z ní stala jen mdlá, nevýrazná záležitost, která vyvolává jen velice vlažné emoce. Za vidění stojí jen kvůli námětu, který vychází ze skutečných událostí, protože ani John Travolta se zrovna dvakrát nevytáhl. Kromě toho jeho proměna z cynického právníka v obětavého zastánce slabých byla na můj vkus příliš náhlá a jen těžko uvěřitelná, ale to už je chyba režie ... 2,5* ()

Juto

Chytrý, tvrdý a pritom zvedavo dojemný film. Je to dráma v súdnej sieni, ktorá je dostatočne odlišná a vedie k zamysleniu, že ju môžem s pokojným svedomím odporučiť. 7/10 ()

GOREGASM

Suprově obsazené právnické drama, které ovšem trestuhodně nevyužívá tohoto hereckého kapitálu a prostor, který věnuje svým postavám je velmi neúměrný tomu, aby zpočátku velmi zajímavé drama vyústilo tak y v dramatickou koncovku. Obecně tomu od půlky chybí dravost i gradace, jako Steve Zaillian, scénárista i režisér v jedné osobě, ztratil tah na branku a místo toho, aby nás protáhl napínavým vyšetřováním a soudním procesem, vidíme pouze postupný rozpad Travoltova byznysu a to je sakra málo. Přitom ta vícevrstevnost se tak nabízela a byla by to sakra náročná tříhodinová jízda. Po supr rozjezdu, docela rozčarování, ale spíše zklamání, protože tady bylo s čím pracovat. 55% ()

tranquill

"Jestli mu chcete podrazit nohy, tak ať už nevstane!" - "V soudní síni není nikdy na hrdost místo!" - "Nesrovnávejte to, o co jste přišli, s tím, co jsme ztratili my!" - "Někdy je člověk tak blízko cíle, že pak ztratí to, co hledal..." ()

ER

Z toho až mrazí. Příběh podle skutečné události musí empatického diváka strhnout tak, jako právníka, který chtěl porazit "zlo". ()

Anianna

Travoltovi role nad očekávání sluší. Škoda, že se dějová linie příliš neliší od námětově podobných filmů. Boj jedince proti mocné firmě je jistě pro Američany tématem žádaným, ale objevuje se v tolika filmech, že už ničím nepřekvapí. ()

Pharlap

Přišlo mi to mix mezi Erin Brochovich a Vyvoláčem deště. Docela slušnej nášlap. Ale John Travolta mi v této roli vůbec nesednul a myslím si že po režisérské stránce to vůbec bylo divně zvládnuté. Od poloviny filmy vlastně o ničem, bez spádu, bez gradace, nic. A celé resumé a závěr filmu neuspokojivý. Tím pádem mi to zapadá do průměrné šedi podobných filmů s tématikou soudní síně a nespravedlnosti velkých společností vůči lidem. ()

gotham

Právnická dramata mě většinou hodně baví, i ty s horším hodnocením, ale tohle je fakt slabota. Travoltovi tu dobráckost fakt nežeru, jezdí si tam ve sporťáku, v klídku cáluje pokuty za rychlost a pak rozdá všechny svý prachy za boj o spravedlnost ? Navíc mi to přijde, jako by to kameraman bral přes šedý filtr, obraz byl takový nečistý, zakalený. 50% ()