Čo s tým má láska?

• Česko Láska podle plánu (viac)

Hlavná hrdinka Zoe (Lily James) žije v Londýne, živí sa natáčaním filmov a rieši rovnaký problém ako väčšina z nás: Ako nájsť v dnešnom svete trvalú lásku? Tinder jej zatiaľ nepriniesol nič iné než množstvo trapasov, niekoľko nepodarených rande a celý zástup tých nepravých. Jej svojrázna a sarkastická mama v podaní skvelej Emmy Thompsonovej by už svoju dcéru rada najradšej videla pod čepcom, Zoe však všetky matkine pokusy o dohadzovanie „milých“ a „dobrých“ kandidátov na budúceho zaťa jednoznačne bojkotuje. Zoein kamarát z detstva Kazim (Shazad Latif) to skúša inak. Po viacerých neúspešných vzťahoch sa rozhodne nasledovať príklad svojich rodičov a zvolí si cestu tradičného, vopred dohodnutého manželstva. So svojou nastávajúcou, ktorú mu vybrali rodičia, sa má tvárou v tvár stretnúť až na samotnej svadbe. Bude to láska na prvý skype...? (Bontonfilm SK)

castor

O Shekharu Kapurovi, který svůj zájem o historii dvakrát demonstroval Královnou Alžbětou či výpravnými Čtyřmi pírky motajícími se okolo symbolu zbabělosti, určitě nelze říct, že by byl zrovna produktivní. Za kameru se nežene (buď mu producenti nevěří, nebo nenacházel „správnou“ látku) a vrátil se až po mnoha letech s průměrnou romancí, kterak partnera po zbytek života vybírají rodiče, prostě příběhem s hodnotami, které jsou nám poměrně vzdálené. Snad navždy sympatická Lily James už by se nebránila založení rodiny, ale opačné pohlaví si k sobě moc nepřipouští, navíc jí spoustu času zabírají její dokumentaristické aktivity. A když se pákistánská rodina jejího nejlepšího kamaráda rozhodne kvůli víře pro asistované hledání synkovy ideální manželky, hodlá tenhle pro ně tradiční krok sledovat pohledem kamery... Humoru je málo, vyloženě milých momentů taky. A i když se na to celé docela dobře dívá, nejde o nic, co bych si chtěl někdy pustit znovu. PS: Chlapík sedící v letadle vedle Emmy Thompson, vypadá jak indická verze George Clooneyho. ()

Vančura

Jméno režiséra (a hlavně jeho dosavadní filmografie) ve mně moc důvěru nevyvolávalo, ale stejně jsem to chtěl vidět kvůli Lily James, která mě kdysi okouzlila v Popelce. V tomto ohledu mě dost otrávilo obsazení jejího hereckého protějšku, protože Shazad Latif s ní tvoří pár více než nesourodý, a pokud jde o Emmu Thompson, její filmovou matku, ta aspiruje na nejotravnější filmovou postavu všech dob (skutečně si nevybavuji, kdy naposled mě někdo ve filmu tak iritoval). Jinak pokud jde o děj, je to samozřejmě dokonale předvídatelné od začátku do konce, a navíc otravně dlouhé, protože sledovat skoro 2 hodiny film, kde přesně víte jak dopadne, je prostě úmorné, a osobně jsem si u toho jen prohloubil averzi k současným romantickým komediím, které aktuálně považuji vedle hororu za asi nejpokleslejší žánr, což mě mrzí o to víc, že jsem ho kdysi měl moc rád. ()

silentname

V princípe je "What's Love Got to Do with It?" ďalšou pohodovou britskou romantickou komédiou, ktorá vám svojimi momentkami vyčaruje úsmev na tvári. Nedá sa povedať, že je to nejako vysoko inteligentné, alebo, že by to búralo štandardy romantických komédií, no rozhodne to za to jedno pozretie stálo. Je tu niekoľko skvelých momentov, ktoré ma fakt pobavili a mnoho z toho plynie hlavne vďaka skvelej Lily James, ktorá do toho filmu dala snáď celé svoje srdce. Jej postava ma bavila, mala skutočne dobré hlášky a okrem toho svoje vlastné príbehové úpravy starých známych rozprávok. Najviac ma asi pobavila tá o Popoluške, nakoľko sama jednu mala možnosť hrať. No film sa nebráni ani citlivejším témam a zvláda asi všetko čo je potrebné zvládnuť schopne. Nie je to nudné, nie je to únavné a hoci sa počas filmu dočkáme veľkého množstva starých známych klišé, ktoré poznáme tak práve zmysel pre humor, ktorý film má ho zachraňuje a dáva mu svoj skvelý šarm. Dajte mu šancu. Najmä ak máte radi romantické komédie. Môžete byť prekvapený zo solídneho kúsku. Hodnotenie: B+ ()

nash.

Není to ani tak romantická komedie jako spíš na růžovo nalakované romantické drama. Humoru je minimum, zápletka je vystavěná na tradičním „mají to před očima, ale nevidí to“. Mnohem zajímavější věci se odehrávají na pozadí, když odhalují některé nepříliš veselé skutečnosti. Třeba, že většina domluvených sňatků nekončí láskou „která časem přijde“, ale spíše smířením s osudem a „budeme předstírat, jako všichni ostatní“. A že současná vlna woke je pro umění smrtící, když filmový dokument o domluvených sňatcích Pákistánců končí v koši „protože ho natočila bílá režisérka“. Taky je tu spousta slov podbarvených jímavou hudbou o tom, jak muslimové milují své děti a rodiny, jak mají pochopení pro lásku, ale pšt, ani slovo tom, jak otcové vraždí své dcery, protože udělají něco netradičního. Ale ty pohádky, které Zoe vypráví dětem, ty nemají chybu. ()

Arsenal83

Chceli kolonizovať Indiu a teraz India s Pakistanom kolonizuje ich. Každý návštevník Londýna si to rýchlo všimne. Napriek tomu je tu trochu kritiky - dohodnuté manželstvá ako kultúrny neduh. Ale nakoniec sa aj tak všetko pekne multi-kulti spojí, no tádžmahálske disko a zápach kari vás sprevádza ešte niekoľko hodín po odvysielaní. Komédia ani náhodou. ()

Chrustyn

Ničím překvapivá romance, kterou táhnout hlavně velice dobří herci a pohled do odlišné kultury, který má ve filmu výrazně více prostoru, než by se mohlo zdát. Nijak laciné ale ani originální. ()

Stanislaus

Kapurův snímek nesází vyloženě na neotřelý námět jako spíše na autenticky napsané a sympaticky zahrané postavy, jimž láska ne úplně vždy vychází podle plánu. Jistým ozvláštněním je ale určitě zasazení příběhu do prostředí s hodnotami, které jsou nám, Evropanům, zcela cizí. Stejně tak jako příběh ústřední dvojice Zoe a Kazima mě zaujala i linie se zapuzenou dcerou. I když člověk od začátku tuší (a ví), jak to celé skončí, tak se i přesto na film hezky dívalo - a to díky milému obsazení, ale i nezvyklému kulturnímu koloritu (viz svatba či dohazovací služba). Tři a tři čtvrtě hvězdy! ()

Lacike

Príjemná exotická romantická jednohubka, tentoraz z prostredia komunity Pakistancov žijúcich v Anglicku. A samozrejme sa pozrieme aj do Pakistanu. Samotná zápletka nič extra originálne. Ústredný pár sa kamaráti od detstva, ale zase musí uplynúť skoro celá stopáž, kým pochopia, že sa milujú. Preto okrem sympatickej Lily, absolútne zbytočnej Emmy, najviac zaujme práve tá Pakistanská kultúra. Proste na jedno pozretie ok. 5/10. ()

M.i.k.e

standardní romantická pohodovka, která není ani dramatem, protože se tu nic extra dramatického neděje a už po pěti minutách divák ví co se stane a jak to celé skončí, a není ani komedií, protože se tu neděje nic vtipného a humor který tu je jede na volnoběh a neškodnou jistotu. V jádru příběhu stojí dva dávní kamarádi, kdy ona má v lásce smůlu a on se rozhodne jít cestou "jistoty" v podobě předem domluveného svazku a v průběhu jim samozřejmě dojde, že by tak nějak měli být spolu, akorát to celou dobu velmi (ne)překvapivě neviděli. Nejlepší část je ta odehrávající se v Pakistánu, která hýří barvami a nechybí ani náznak bollywoodského tance. A pak je tady samozřejmě Lily James, která je sympatická a roztomilá jako vždy a nejspíš bych jí odpustil a fandil i kdyby hrála v Ordinaci v růžové zahradě...60% ()

Aljak

Aj keď som bol ohľadom tohto filmu trochu skeptický (najmä kvôli rozporuplným hodnoteniam), tak napokon to bolo veľmi milé prekvapenie. Áno, bola to typická šablóna s očakávaným vývojom deja, ktorá sa aj naplnila. Ale v tomto prípade mi to akosi ani neprekážalo. Film mal vynikajúcu nosnú tému, kamaláska medzi Zoe a Kazimom bola evidentná od samého začiatku, avšak "tradícia je tradícia". Mal to výborný spád, multi-kulturálny rozmer, dôvtip, drámu, dilemu - proste všetko, čo by mala romantická komédia mať. Za mňa jeden z TOP filmov tohto žánru. Veľmi dobré a vydarené! 5* ()

vydumnica

Boli časy, keď som na romantické komédie chodila do kina pravidelne. Ešte stále chodím do kina veľmi rada a aj pomerne často, ale na romantické filmy už len výnimočne. Treba ich hľadať ako ihlu v kope sena, mám na mysli tie ozaj dobré, ktoré by stáli za návštevu kina. What's Love Got to Do with It? som chcela vidieť hlavne kvôli Lily James a zaujalo ma aj to, že jej filmovú mamu si tu zahrala tiež skvelá Emma Thompson, hoci mám pocit, že táto rola jej príliš nesadla. Lily James je ako Zoe fajn, ale až tak veľmi nemala čo hrať. Už to je klišé, žena tridsiatnička chce kariéru, nechce muža, dieťa hej, ale ešte nie a vlastne ani sama nevie čo chce! Už je to stále o tom istom, bla bla bla. Hlavný hrdina, sympatický Shazad Latif ma nakoniec z celého filmu bavil najviac. Aby bolo jasné, komédia to nie je, nezasmiala som sa ani raz, dokonca ani Emma Thompson tu nebola vtipná. Toto je vlastne problém dnešných romantických komédií, že sú málo vtipné (prípadne vôbec) a málo romantické (ak vôbec)!!! Celkovo ide o priemernú oddychovku, ktorá je viac pakistánska ako britská :-). A samozrejme divák už od prvej minúty vie presne ako to skončí. 60%. "Walk into Love...Fall in Like".. Zoe: "I don't want you to marry someone you don't love. Life is too short. And too long to marry the wrong person". ()

Streeper

Šíleně moc jsem se na ten film těšila, snažila jsem se ho najít všude na internetu bez úspěchu, ale naštěstí při zpáteční cestě z dovolené ho měli v nabídce v letadle. Možná jsem byla natěšená až moc a očekávala jsem od toho příliš, protože nakonec jsem docela zklamaná. Není to vyloženě nic originálního, vlastně už ze začátku je jasný, kam hlavní představitelé směřují a jak to skončí. Emma Thompson tady nedostala tolik prostoru kolik by si zasloužila a celkově ani nevím, proč tam hraje. Naštěstí oba hlavní představitelé jsou sympatičtí, takže se na to dalo koukat, ale příběh jako celek je nudný a nezajímavý. ()

Pajky3

Úplně obyčejná romantika, která je nejspíš nejzajímavější tím, že divákovi trochu představí jinou (Pakistánskou) kulturu. Že spolu hlavní dvojice skončí je jasné od prvního okamžiku, kdy se spolu objeví na obrazovce. Lily James je sympatická a dobře se na ní kouká, což vyvažuje fakt, že Emma Thompson je v roli její matky, neskutečně otravná. Po všech stránkách průměr, nic víc, nic míň. ()

KRYSIOPICE

Vlastně to ani není komedie, je to celkem předvídatelné a je to tak trochu naivně sluničkařské. Ale po řemeslné a herecké stránce nebylo co vytknout. ()

oveckaoa

Spoilery Ženská má muslimského kamaráda v Londýně  a tomu rodiče domluvily sňatek s ženskou v Pákistánu ona chce o tom natočit dokument tak ji tam pozvou (původně chtěla točit o vraždách ze cti, ale to režisérovi nepasovalo jelikož to dělají muslimové). Tak, že chodí pořád s ním někam a poslouchá muslimské zvyky jaké je to být muslimem , muslimkou a pořád dokola a zajede za ní do Pákistánu. Tam mají nějakou rozlučku  se svobodou kde jsou i rodiče  , ale ty rodiče té holky odejdou tak ona se tam zhulí a opije a začne pařit pak později on zjistí, že tam má chlapa co ji miluje. Přesto dojde ke svatbě (nemají spolu žádnou chemii a jde vyloženě vidět, že ji k tomu rodiče donutily nejspíše jen kvůli tomu, aby mohly žít v Anglii)  a ta jeho kámoška natočí ten dokument na konci dá vsuvku rozhovor s jeho příbuznou co si vzala nemuslima rodina ji za to odsoudila (to měla docela štěstí muslimové za to i  zabíjejí , ale to muslimský režisér tam radši nedal to by jim nepasovalo ) což se jim nelíbí a on se s ní pohádá. Pak jí zavolají z té redakce, že její   film je dobrý, ale nechtějí ho, protože není muslimka (Co je tohle za blbost od začátku věděly, že to jde točit a nevadilo jim to tak proč naráz ano? Na druhou stranu je to dobrá narážka na současný stav v Marvelu a Disney kdy film s ženskou superhrdinkou může točit u nich  pouze žena a kdy měnění rasy v pohádkách jde jen z bíle na černou opačně ne) . Mezitím ona  má  x  chlapů , ale s nikým nevydrží pak si najde veterináře, ale ten jí řekne , že nechce být jen náplast na bolest tak ji opustí ona se pohádá s matkou co jí vyčítá , že je sama a řekne, že za to , že je sama může západní kultura (co to je za píčovinu a ať mě nikdo netvrdí, že každý muslim je ženatý a každý muslimka je vdaná o to více nasere , že to řekne běloška ). Tak se on s ní rozejde a něco slaví řekne to rodině a pozve tam tu příbuznou co má nemuslima rodina jí odpustí. On jde pak za tou kamarádkou a začnou spolu chodit (k tomuhle to směřovalo od začátku). 40 procent za hlavní herečku a 20 za scénu , že anglická královská rodina měla mít v rodině muslima , ale nelíbilo se jim tak princeznu Dianu zabila tohle se opravdu totiž stalo. 60 procent ()

Kurikmoon

Máte radi romantický žáner? Alebo občas letmo pričuchnúť k inej kultúre? Tak kuk! Bolo tu síce pár prvkov pri ktorých som musel prevracať očami, ale...  Pozitíva prevážili. To ako bola ústredná myšlienka podaná, plus pre mňa sympatické obsadenie. A nenechalo si to úplne ustreliť dekel, čo sa uletenosti týka. Vďaka zachovanej vážnosti v závere dávam hviezdu navyše. ()

Adramelech odpad!

Romanticko-hororová multikulturalistická agitka s velmi předvídatelným koncem. Uvážíme-li, že film natočili v Anglii a že londýnským starostou je muslim, trochu mě z toho mrazí. Výstižný komentář: Arsenal83. ()

toi-toi

Zakomplexovaní užívatelia tu riešia kolonizáciu a starostu Londýna. Rasisti čo nedošli ďalej ako na prvé pole za dedinou si ani neuvedomujú o čom bol asi film. Autori kopú do všetkých strán, kritizujú ako východné, tak i západne myslenie a ich neduhy. Až napokon zabúdajú na príbeh a nechávajú postavy sa topiť vo vlastných starostiach. Občas príliš komplikované a kruté, je takmer nemožné mať postavu, ktorej fandíte. Určite to nie je romantická komédia, skôr sociálna dráma s milou Emmou Thompson. ()