Čo s tým má láska?

• Česko Láska podle plánu (viac)

Hlavná hrdinka Zoe (Lily James) žije v Londýne, živí sa natáčaním filmov a rieši rovnaký problém ako väčšina z nás: Ako nájsť v dnešnom svete trvalú lásku? Tinder jej zatiaľ nepriniesol nič iné než množstvo trapasov, niekoľko nepodarených rande a celý zástup tých nepravých. Jej svojrázna a sarkastická mama v podaní skvelej Emmy Thompsonovej by už svoju dcéru rada najradšej videla pod čepcom, Zoe však všetky matkine pokusy o dohadzovanie „milých“ a „dobrých“ kandidátov na budúceho zaťa jednoznačne bojkotuje. Zoein kamarát z detstva Kazim (Shazad Latif) to skúša inak. Po viacerých neúspešných vzťahoch sa rozhodne nasledovať príklad svojich rodičov a zvolí si cestu tradičného, vopred dohodnutého manželstva. So svojou nastávajúcou, ktorú mu vybrali rodičia, sa má tvárou v tvár stretnúť až na samotnej svadbe. Bude to láska na prvý skype...? (Bontonfilm SK)

BOURQUE

Britský romkom, mixujúci tradičné a pokročilé myšlienky o vzťahoch a manželstve, predovšetkým zo strany pakistanských tradícii. Jednohubka, ktorá je predvídateľná a v mnohých prípadoch nevýrazná. P.S.: Emma Thompson dokáže zažiariť v každej vedľajšej roli. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

lemonova

Spomeňte si na všetky klišé, aké existujú a v tomto filme ich nájdete. Inak v ňom nenájdete nič iné. Jediné, čo stálo za videnie, bol  sympatický Shazad Latif. ()

Maximilianus

Možno sekundu som veril, že by to mohlo dopadnúť inak, ale to by aspoň nemohli dať ako hlavný obrázok oboch protagonistov, potom by to mohlo byť trochu prekvapenie. Je fajn, že táto romantická komédia stavia aj na láske iných kultúr a na zmiešaných manželstvách, ale teraz je už toho dosť v tv a filmovej produkcii, takže to už ani nepôsobí originálne. Navyše film nebol ani milý, ani vtipný, ani nijako výnimočný, takže 5,8/10. ()

bearmeedek

Překvapivě se na to dalo dívat a vůbec to nebylo blbé. Žádné influ-ženy a šílené výkřiky, pěkný výlet do Pákistánu a kritika (která je každém, jak ji pojme) dohodnutých manželství v dnešní době. 67%. ()

Trixinka

Lily James a především Emma Thompson byly hlavními důvody, proč jsem chtěla tuto romantickou komedii vidět. Emma Thompson je pro mě zárukou kvality a v komediích skvělých scén. Mírné zklamání u mě nastalo, když jsem v průběhu sledování zjistila, že se nejedná až tak o komedii ale spíše o romantické drama. Vtipných momentů tam opravdu moc nenajdete, spíše se jen tak pousmějete nad absurditou některých situací. Herecky je film (zejména od zmíněných hereček) zvládnutý skvěle, dějově opět žádná velká originalita (pozornému divákovi neujdou nelogické a protiřečící si momenty), prostředí Londýna a zejména Pákistánu zajímavé. Závěr filmu poměrně klišé, a rozhodně se nedá říct - tohle jsem opravdu nečekala :D ()

Mrs.Vader

Na to, ze to nebyl pribeh z prostredi, ktere by me zajimalo a jihoasijska hudba i kultura mi moc nesedne, tak musim uznat, ze to bylo sikovne udelane, libilo se me, jak prirozene herci pusobili a scenar byl realisticky, zadne kycovite z prdele vytazene dialogy. Cele to pusobilo velice uveritelne a svoje misto si nasla i dobre zvladuta mimika, mam rada, kdyz se ve filmech pracuje a neverbalnim projevem. Vuci Lily James sem vzdycky trochu skepticka, protoze jeji role sou hit or miss, ale tady byla spis nad prumerem, chemie taky fungovala, i kdyz by neuskodil nejaky ten silnejsi moment navic. Konec uz hranicil s kycovitosti,, ale herci to ustali solidne. Par peknych metafor se tam taky naslo. Z negativnich aspektu filmu musim zminit, ze Emma Thompson byla prekvapive na presdrzku a jeji postava tady zastava pozici Willa Ferrela v jakemkoli jinem filmu. ()

hrumsrt

Díky Lily James jsem věděl, že nepůjde o žádný propadák, a pak díky jménu režiséra Shekhara Kapura jsem doufal, že by Láska podle plánu mohla být i něco víc, proč? Inu jelikož Lily je aktuálně jednou z nejzajímavějších hereček a v posledních letech dokazuje, že má docela dobrý klíč volby dalších rolí a taky se na ni opravdu dobře dívá. A právě Shekhar Kapur v minulosti už ukázal, že minimálně obstojný kousek doručit umí, především v podání historický dramat, v nichž docela šikovně pracoval i se vztahy. Jenže Láska podle plánu není další přelom ani pro jednoho z nich a vlastně v životopisech jich obou nakonec pravděpodobně zapadne.. Příběh vypráví o pákistánském klukovi Kazimovi, který se rozhodl se vzepřít domácím vztahovým zvyklostem a zkouší si životní lásku najít obvyklou cestou. A právě na ní ho bude doprovázet Lily James coby Zoe, která jeho putování za láskou prostřednictvím všelijakých vychytávek hodlá zmapovat a natočit jako dokument. Hlavní duo se však na společné cestě sblíží mnohem víc než si představovali a oba se díky svým odlišným kulturním pojetím vzájemně kulturně obohatí.. Láska podle plánu nechce jít standartní žánrovou cestou a vznáší i několik otázek plynoucí ze zdejších multikulturních okének, ale vydrží tvůrcům odhodlání vzít romantiku trošku více empiricky až do konce a vynechat žánrové klišé? No, mají spíš štěstí, že ta Lily je sladká od začátku do konce, i když bych ji tu vlastně ani vidět nechtěl. 55% ()

blondboss

V poli žánru romantických komédií je tento snímok jedným z tých nadpriemernejších a natočených s nevídaným citom k téme, navyše s pevným presahom emócií na diváka. Podobný typ filmu som mal vždy rád a dobre som si pri tom oddýchol. Je to síce predvídateľné a nie až tak charakterovo vyspelé, ale na druhej strane s veľmi príjemným hereckým obsadením a s uveriteľným odkazom. 75 % ()

rigby

Oba se mají rádi, ale nejsou schopni si to říct, a tak nechají dojít až ke vztahové tragédii, aby si pak konečně vyjasnili, co k sobě cítí. Jisté napětí je mezi oběma hlavními hrdiny cítit po celý film, byli vybráni velmi dobře, jinak by se jednalo o propadák. Pěkné jsou i záběry ze svatebního obřadu v Pákistánu, tohle můžu. Nakonec tedy velmi příjemný film, na který bych se ale znovu nepodíval. 3+ ()

bonovox

Netradičný romantický príbeh pre nás Európanov z exotického prostredia. K väčšej dokonalosti chýba ešte viac britského humoru, či lepší spád filmu. Lily a Shazad sa ale k sebe celkom hodia. 60% ()

veverysiak

Od začiatku je úplne jasné, o čo tu ide a ako to skončí, ako vždy ide o cestu k finále a tá je celkom pozerateľná, chlapi stavili na exotické prostredie a komunitu a to zachránilo ich produkt pre totálnym zabudnutím, no a ešte chutná Lily, to by som sa úplne znemožnil, takže 45%. ()

Elisson

Ono je to dobre natočené a tvorcovia vedia ako hrať na modernú romantickú nôtu, ale v podstate je to len ďalšia agitácia za spájanie ľudí rôznych etník a náboženstiev..... ()

mirko123

Tak romantická komédia... Mám rád romantické komedie, zvlášť britské. To je vidno aj z mojich hodnotení. Toto ale nebolo ani romantické, ani komédia. Hodina a pol nepochopiteľného a nelogického správania postáv, aby to nakoniec dospelo k záveru, ktorý vám bol zrejmý už pri prvom zábere. ()

Estadra

Mě se to moc libilo. Bylo to jine ... A ano od zacatku je jasne jak film dopadne ale i tak to bylo super. V tomto filmu muzeme videt jak v jinych zemich jsou stale "asistencni svatby" neboli svatby dohodnute a jak se na to divaji lide kteri tento zvyk nemaji.  Davam 4* dle meho klidne tam mohlo byt vice ritualu. ()

LaruraMensa

OBSAHUJE tzv. “Spoiler” - vyzrazení části děje. Nebudeme to dlouho pitvat, průměrná britská romantická komedie, která zapadne do škatulky jedna báseň. Takový ten závan hezké voňavky na člověku, který vás moc nepřitahuje. Svěží, neotřelí hlavní protagonisté, kde chemii křešete za pochodu a kterým sice kryje záda legendární Emma Thompson….ale saháme po kotníky Bridget Jonesové, Lásce nebeské? Dámy a pánové - ani co by se plísně za palec válející se na plovárně vešlo.  Takže, kde nahánět kredit? Shodíme dnešní dobu a budeme si dělat legraci sami ze sebe…bílá režisérka dokumentu, čelí nezájmu mužů v produkci, aby nakonec učarovala námětem, natocila film, který nakonec producenti shodí, protože je bílá a ti ostatní ve filmu tak trošku ne…ale nakonec dostane za odměnu lásku…to už zkoušeli loni tvůrci Matrixu 4, uděláme mindf*ck na tom, že přiznáme limity a budeme se tvářit hodně “meta”, že překračujeme skořápku - takže je to staré a nefunguje to…moc. Komu to vyšlo byl Eminem v 8mile ve final battle…pak už nikomu prosimvás🙏 proto má Oscara a vy ne.  Ve chvíli, kdy postavíš premisu filmu na rozmanitosti kultur, otázce rasismu, možné diskriminaci žen a zabedněnosti jak západní, tak té východní strany, fifty - fifty…nikdy ti to divák po pár vtípcích úplně neuvěří.  Nicméně snímek přináší i věci mému srdci blízké, otázky víry, osamělosti mladé generace, sounaležitosti rodiny, heredity, tradic, formy výchovy potomka….a taky, otázka “svobodné volby”, kdy jsi svobodný asi jedině tehdy, když připustíš, že JÁ a ani ONI ne vždy rozhodují o dalších sekundách…minutách…existuje skrytá inteligence v nás nebo se jen málo posloucháme? Nebo tak dlouho ten song posloucháme, až se nám zalíbí a ve tři ráno na něj o měsíc později paříme, jakoby to byla láska  na první dobrou? ()