V adrenalinem nabitém remaku filmu z 80. let vezme bývalý bojovník MMA Dalton (Jake Gyllenhaal) práci vyhazovače v motorestu. Brzy se ale ukáže, že ne všechno je tak, jak se zdá být. (Prime Video)

rockwoman

Shodou okolností jsem se nedávno podívala na originál z roku 1989 a opět se u toho bavila. Asi to bude tím, že tyhle nenáročný akčňáky z osmdesátek a devadesátek měly fajn atmosféru, vtipný nezapomenutelný hlášky, chytlavý songy, občas i nějaký ten příběh, který diváka víc vtáhnul do děje a dal mu tím prostor víc se přiblížit všem jeho trefným záporákům a sympatickým klaďasům jako byli tenkrát Patrick Swayze a Sam Elliott. Někdo tu zmínil, že Swayze neměl tak perfektní postavu na roli Daltona jako Gyllenhaal. Naopak Swayze v té době a na tu roli měl dokonalý tělo, stačí vzpomenout na jeho tai-či v přírodě atd. Gyllenhaal je tu sice ve formě, ale to je tak asi vše. Jinak absolutně žádná chemie mezi ním a doktorkou. Žádný parťák z minulosti. Tak abych to shrnula, nebudu se tady rozplývat diváckým nadšením, není totiž nad čím. Zůstávám věrná originálu, ať už byl jakkoliv jednoduchý, pořád se dá na něj dívat a člověk se opravdu zasměje a hlavně je to všechno víc opravdový, tím myslím akční scény atd. Swayze udělal dobře, že tuhle roli tenkrát vzal, protože do toho dal hodně, aby se odprostil od role tanečníka a dokázal, že na to má zahrát si byť třeba i jen takovouhle malou nenápadnou roli vyhazovače. ()

rowdys

Pohodičková southern comfort guilty pleasure s namakaným soundtrackom, ktorý mi putuje rovno do auta, dobre odvedeným technickým remeslom a pošahaným CMG, ktorého podozrievam, že toho psychopata ani nemusel hrať a len bol sám sebou. Palec hore za Artura Castra, ktorý si s McGregorom podáva comic relief štafetový kolík a la Alternatino. Liman s Gyllenhaalom si natočili remake len tak pre radosť a keby Jack Reacher jedného dňa vystúpil z Greyhoundu na Floride, nevyzeralo by to inak. ()

elanius

(24/2024) / Docela netradične si tu struhnem dvoj-recenziu, keďže včera sa mi podarilo pozrieť si aj Road House z 1989. Výsledok je vcelku prekvapivý a nový remake z toho veru nevychádza nijak oslnivo. A ešte zaujímavejšie je, že teraz viem dokonca ešte viac tu klasiku oceniť. Jasné, chvíľu mi trvalo kým som si zvykol na ten oldschool štýl, ale po priamke cringe-guilty pleasure-pure pleasure sa tomu nakonec fakt nedalo odolať. A vlastne až po pozretí Road House 2024 mi to doklaplo, ono to malo aj super postavy a príbeh. Remake s Gyllenhaalom, čo inak je slušná voľba, je (chce byť) síce po každej stránke cool, ale je to prázdnučký, plochý film v ktorom ma prebral snáď len Conor McGregor. A je to pritom dlhší film. A navyše, chýba tu Jakeovi parťák, aj keď Swayze dostal Sama Elliotta, čomu sa snáď konkurovať nedá. Bol to vcelku zaujímavý 'experiment' takto porovnať dva námetom podobné filmy s odstupom 35 rokov. (5/10) ()

brando

Ten přelom osmdesátek a devadesátek je z toho cítit na sto honů. A i kdyz je to v zásadě příjemný závan minulosti, nic to nemění na tom, že je tenhle film sprostá jednohubka. McGregor jako esence čerstvého vzduchu, ale nebýt hypeu okolo jeho filmového debutu, tolik by se to neřešilo. I tak doporučuju. ()

hroubek

Čekal jsem trochu více. Road House je akční blbost na víkendový večer. Bohužel to funguje tak na půl. Logika a smysluplný scénář si vzaly volno a evidentně to nikomu na place nevadilo. Což o to, to by samo osobě tolik nevadilo, kdyby to byla zábavná blbost, ale tu jsem nedostal. Fakt jsem nečekal, že se budu nudit a film bude mít dvě hodiny. Režisér Doug Liman to ze začátku rozehraje velmi dobře, ale v půlce přehodí výhybku, a celé se stočí směrem, který mi nesedl. Film je místy správně přepálený a hloupý, a pak je místy až moc absurdní a jsou tu hnusných triků. Stále přemýšlím, zda se mi tímto stylem natočené souboje líbili nebo ne. Jinak Jake je nehorázně cool a vysekal se neskutečně, Connor je zábavný, a Daniela je nádherná a hezky se na ní kouká. Na víkendový večer, kdy si potřebujete odpočinout je to ideální film, ale hlavně nečekejte žádné veledílo. ()

Hennesy

Pohodový letný oddychový film, ktorý 2/3 stopáže celkom s prehľadom doručí feel good atmosféru. Gyllenhall je spoľahlivý ako vždy, McGregor not great not terrible. Čo mu podráža nohy je posledná pol hodina, ktorá pôsobí ako po lobotómii, niektoré nelogické - nedotiahnuté motívy a zbytočné a lacné CGI efekty. Trošku precíznejšej scenáristky a mohlo to byť trvácnejšie. Takto je to príjemná, ale stále len jednohubka. ()

Pump

Souhlasím s komentářem uživatele Verbal, přesto mě to bavilo. Do půlky jsem koukal na mobilu a pak zapnul TV. Říkal jsem si, že Connor by nešel do ničeho kde umře... Natáčení mohlo být veselé. :-D Hlavní ženská postava je moc hezká +1* a tak trochu mi připomíná mladou Angelinu, myslím, že má budoucnost. ()

m.a.t.o.

„Čo máš s prstami?“ – „Zlomil mi ich vyhadzovač.“ – „Aspoň, že ho nezožral krokodíl.“ Originál som síce nevidel, ale aj tento remake mi pripadal ako teleportovaný priamo z 80. rokov do súčasnosti. Bolo to rovnako debilné a zároveň zábavné ako 80s béčka. Jake Gyllenhaal opäť spoľahlivý výkon, Conor McGregor prehrávajúci tak akurát. 55 % ()

kenkaku

Řekněme si to na rovinu. Kdyby si film nehrál na remake klasiky co znám a mám celkem rád, ani bych si ho nevšimnul. Tedy bez srovnání to opravdu nepůjde. A z toho srovnání nevyjde “remake pro moderní publikum” ani trochu dobře. V první řadě “Dalton“ má být stylový a zásadový frajer a ne troska se sebevražednými sklony, co místo práce jen blbě čumí nebo ODEJDE pryč. Dál, postavy mají být sympatické a s hlavní postavou se doplňovat. Ne tabulkový bizár, kde se evidentně více hleděl na různorodost než na kvalitu postav. No a pak ten scénář. To je takový nudný slepenec bez jakékoliv snahy s dějem pracovat až to není hezký. Prostě se jen dohromady plácají nějaké úryvky. Dost často se “něco děje” když u toho není kamera (přijdeme až k hotovému) a když už ano, je to více než debilní (viz to co se dělo před koncem na moři). ()

sedm.1

S odřenýma ušiskama tomu ty 4* tedy vlepím, ale spíš než kvůli kvalitě, či zábavnosti je dávám v podstatě jen kvůli vůbec jeho vzniku, jelikož mám tyto nenáročné oldschool rubanice rád a je dobře, když se sem tam objeví, natož pak v právě takovémto provedení, tedy s hvězdným obsazením, pod taktovkou zkušeného režiséra a se slušnou finanční základnou v zádech, nicméně je bohužel ale fakt, že to nakonec zas až taková hitparáda není, a já osobně od toho očekával vážně víc, hlavně tedy co se celkové záživnosti týče. Každopádně první, co musím v souvislosti s Road House zmínit, je samozřejmě casting, na čele s luxusním Jakem Gyllenhaalem,  který je tu snad nařvanější a sympatičtější ještě víc než kdy jindy, ovšem zároveň musím ale i podotknout, že pro mě osobně to zde s tou svou pohodovostí a vysmátostí možná až přeháněl, takže sympatický a charismatický na maximum, přesvědčivý a důstojný ovšem ani náhodou. Daniela Melchior pak není sice úplně můj typ, ale své si tu jako holka hlavního hrdiny odvede, Magnussen se mi sem též díky své ohromné nevýraznosti nehodil a opomenout samozřejmě nemohu účast hostující hvězdy Conora McGregora, což je další dost diskutabilní prvek celého filmu, jelikož to co tu předvádí po rádoby herecké stránce, tak to je mix karikatury s parodií, zároveň ale je i pravda, že má i přesto takový koule a styl vystupování, že bez něj by to na druhou stranu působilo asi jako auto o třech kolech, takže fakt netuším co si o jeho přítomnosti vlastně myslet, natož pak o jeho další herecké budoucnosti, úplně to ale spíš nevidím dobře. Další, co musím po obsazení zmínit jako nejzásadnější bod filmu, tak je očekávaně akce. No a k ní asi takhle, co si budeme namlouvat, není ji sice moc, pokud se ale dostane ke slovu, tak v naprosté většině se jedná o parádní souboje, kdy šla nasnímat asi trochu přehledněji, jelikož je vidět, že borci umí, choreograficky to ale byla špička, navíc byla poměrně i krvavá, takže za mě ve výsledku určitě patřila akce v této podívané k tomu rozhodně lepšímu, ale jak jsem již zmiňoval, mělo jí být vážně víc. Asi nejtěžší je to ale se zápletkou. Jak už jsem také zmiňoval, stejně jakou Gyllenhaala mi přišla totiž také až zbytečně moc odlehčená, lehkovážná, prostě takový free styl, který mi tu ovšem moc neseděl,  a myslím, že mnohem drsnější a syrovější pojetí by tomu slušelo víc, než tahle přepísklá pohodovka. Dějově to jinak funguje jako klasická tuctová podívaná o hrdinovy, co přijde, sjedná pořádek a zas odejde, čehož si ovšem byli vědomi i sami tvůrci, že nemají v rukou žádné oscarové story, takže v samotném filmu na to právě vytvářejí i sami narážky, nicméně na můj vkus se tam právě na úkor akce dost kecá a řeší kraviny, takže to chvílemi postrádá ten správný drive, ale za vyloženou nudu to považovat také nemohu, no prostě takový průměr, který ale jen tak mimochodem označovat za remake Road House se Swayzem není úplně na místě, společného toho totiž mají fakt jen minimum, a to ještě spíš v detailech a náznacích. Můj celkový dojem z tohoto filmu je tak zkrátka takový rozpačitý, největší plusy určitě casting a akce, naopak největší minusy výkyvy zábavnosti a pro mě nepřiměřená odlehčenost, takže za mě nakonec asi přeci jen lehký nadprůměr, ovšem se zdvihnutým ukazováčkem a přesvědčením, že to mohlo být určitě mnohem lepší, jelikož prostředky ve všech ohledech na to tvůrci rozhodně měli. () (menej) (viac)

LexBarker

Tak tohle se nepovedlo. Hloupé dialogy vyplněné nudnou vatou a nevýraznými, slabými záporáky. Celé mi to vůbec připadá tak, že si Conor McGregor na sklonku své zápasnické kariéry zaplatil roli ve filmu, aby mohl dál zůstat v lukrativním byznysu... ()

radecacek

Dočkali jsme se nové verze kultovního béčkového filmu z roku 1989. Bohužel, remake naprosto ztroskotává na scénáři. Vedlejší postavy a scény, včetně romance mezi Daltonem a doktorkou, jsou tak povrchně vykreslené, že je obtížné navázat s nimi jakoukoli emoční vazbu. Conor McGregor se objevuje jako zábavná, avšak přehnaně karikovaná postava, která se zdá být vystřižená z úplně jiného příběhu. Akční scény jsou sice fantastické, ale jejich nedostatek. Celý snímek pak působí trochu jako jedna atrakce v lunaparku, na kterou hned po jízdě zapomenu a raději si pustím originál. ()

Devadesát Dva

Nebudu lhát, jakožto MMA fanouška mě k remaku 'Road House' (originál jsem taky neviděl) nepřitáhl ani tak talent Jakea Gyllenhaala (který filmu udělal obrovskou službu tím, že k němu připnul svoje jméno a resumé), jako spíš zvědavost na to jak si povede Notorious Cona McGrega ve větší roli. (...) A přehrávající McGregor (definitivně na kokainu a na steroidech) nastupuje jako terminátor se svojí nahou prdelí (taky jsem to sledoval nahej, v ponožkách, jak Conor ve své opening scene v botech, haha) a s věčným šklebem pro mě nečekaně funguje v komediální rovině, protože působí tak děsně absurdně, až nefilmově, v celkově ulítlém violent béčku (hádám že originál se Swayzem je asi víc romantico oriented), dlouho jsem se hereckému výkonu/debutu tak nezasmál jako tady a nebál bych se to žánrově zařadit i mezi komedii. V Conorově typicky absolutně chaotické formě - mít double UFC championa v martial art filmu s rozpočtem, to je mezník i toho, jak Conor stále posouvá svoje cíle a sny, jak říkal "jediné, co to stálo bylo, že jsem do toho musel dát absolutně všechno". Rovněž tour, kde McGregor přiznával, jak náročný je herectví craft, dělat věci a scény pořád dokola a s Gyllenhaalem se vzájemně od sebe učili, respektovali (např scéna, kde Jake Conora škrtí a Conor mu během natáčení dává instrukce, jak ho škrtit lépe). Úlet, ale je to béčko, výplach, nečekejte od toho nic víc, než ptákovinu, dá se pochopit, že to nenasadili do kin, ale dali rovnou na VOD. P.S.: Post Malone v cameo roli rváče na začátku je taky fun addition. 6/10 ()

Finskej

Mohl to být velký průšvih a dobrá zpráva je, že není. Touto dobrou zprávou ale bohužel dobré zprávy končí. Film je nevalný a může za to především scénář, který je hodně špatný, což ani Jake Gyllenhaal nezachrání. Není důvod se bát film zhlédnout a není důvod film zhlédnout. Radši si dejte originál. ()

666Carnage

Remake jak hovado. Velice příjemná podívaná na pátek, jak dělaná. Svaly, pot, hlášky, vtipy a pěsti na každém rohu. Tohle se hodně povedlo a Gyllenhaal je tu famózní a McGregor není o moc horší a to, to není herec. Ale hrát magory mu půjde. 75% ()

iXtr3m3

Veľmi sympatický feel-good filmík, s maximálne sympatickým kastingom samozrejme na čele s vysekaným Gyllenhaalom, ktorý si to dáva na pána a čuduj sa svete aj fakt ďalším "sympatickým" záporákom, ktorý si to tiež dáva na pána a to Conorom McGregorom, ktorý si strihnul vyšinutého záporáka tak, že hneď si kradol kopu scén pre seba. Billy Magnussen je tiež sympaťák, pred pár dňami som s ním pozeral The Lift. Má to svoje super hlášky, má to atmosféru, má to fakt krásnu výpravu resp. scenérie, ako reklama na takmer dokonalý raj s problémami, fakt špička. Maličké mínus to má za to, že to skončilo ako westerny, čo by som si prial trošku inak, ale tak tam sa to hodilo. Dve hoďky ušli ani neviem ako a vedel by som si predstaviť ešte nejaké tie minúty navyše. Chýbal tam síce trošku nejaký ten "mentor" ako v origináli Sam Elliot, ale tu to v podstate tak nejako skĺbili, že Gyllenhaal zaúčal druhých. Nemôžem tomu filmu uprieť nič viac, možno len to, že to nemalo ambície ísť vyššie, len nám pripomenúť jeden z ikonických snímkov zlatých osemdesiatiek. Nemá to na päť hviezd, ale v tomto prípade sú to fakt že veľmi veľmi dobré štyri hviezdy a ja som za ten film rád. SPOILER ALERT: Možno predsa len jedno mínus a to, že neskutočne bilo do očí, ako skončil hlavný záporák s tým, čo dali počas záverečných titulkov, tam ma napadlo, že WTF? SPOILER ALERT END. ()

Hrozba smrti se dočká pokračování

Hrozba smrti se dočká pokračování

16.05.2024

Akční mlátička Hrozba smrti (Road House) v režii Douga Limana premiérovala na Prime Video před necelými dvěma měsíci a k dnešnímu dni přilákala k televizním obrazovkám už téměř osmdesát milionů… (viac)

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce