Patrick Swayze v úlohe Daltona sa predstavuje v roli, v ktorej má šancu dokázať divákovi, že je nielen skvelý tanečník, ale aj veľmi schopný bojovník. Dalton je legendárny vyhadzovač, ktorý prichádza do mestečka Jasper v Missouri zo zvláštneho dôvodu - nastoliť poriadok v nebezpečnom Double Deuce bare. Tým, ako sa postupne zastavuje barových bitkárov, gangstrov a najatých vrahov, privoláva na seba hnev ich zamestnávateľa, notoricky známeho vydierača Brada Wesleyho. Obyvatelia mesta žijú v strachu, ale Dalton je odhodlaný bojovať. Stretáva sa s Weleovými kumpánmi v jednom znamenitom súboji za druhým, ale keď mu to vracajú stále krutejším spôsobom, uvedomí si, že sa musí postaviť samotnému mafiánskemu bossovi v rozhodujúcom súboji na život a na smrť. (TV Markíza)

dopitak

Dobová žánrovka jak poleno, se všemi neduhy, které k tomu patří. Když se vám podaří udržet si nadhled a přihmouřit oči, budete se skvěle bavit. V opačném případě se tomu radši vyhněte. Viděno v dabingu z Barrandova, a když Marii Fronkové odpustíme, že jím toho roku zřejmě došly dabérky a Eva Gedžitka Spoustová tak mluví většinu ženských postav, je to dobrý dabing, i když Swayze/Trávníček je docela nezvyk (ale Pavel ho namluvil moc dobře, tj. na svůj specifický hlas dost nevýrazně). ()

movie

Super orgasmická jízda v nejlepším produkčním stylu Joela Silvera. V roli hlavního poskoka místního mafiosa Marshall R. Teague, který neváhá tlouct Patricka Swayzeho jak žito a k tomu dodat "Chlápky jako tebe sem šukal ve vězení." Nejlepší na ROAD HOUSE je ovšem jeho dávkování. Po první hodině Swayze malinko omrzí, což nevadí - na scénu nastupuje reklama na sex Sam Elliott a film tak nabírá druhý dech. Doporučuju! Proč mi tohle tolik let unikalo? Jedním ze scénáristů ROAD HOUSE je David Lee Henry, chlápek, který nechal Charlese Bronsona v ZLOČINECH MUŽŮ ukroutit penis jednomu z vedlejších záporáků. ()

Pecival

Šílená, béčková ptákovina, která přestože ke konci trochu zvážní, si celý film drží ten správný osmdesátkový look. A ten já rád. Swayze je ten nejvetší macho bijec ever - velký drsňák, ale v srdci citlivá duše. Taktéž vystudovaný filosof, tai-chi master, amatérský ranhojič co nechce anestetikum a prvotřídní balič žen, kde i Duchovny je na něj krátký. Ale není žádné laciné zboží, takže jediná kdo bude moct ochutnat jeho mužného těla je jistá doktora (trošku přesolárkovaná, ale jinak docela ucházející). Souboje jsou samozřejmě slabé, ale čert to vem, já se bavil výtečně. Taktéž lze doporučit dabing, který sice není tak skvostně amatérksý jako HK mlátičky, ale Holy Shit překládá doslova jako svaté hovno. No neberte to. Sam Elliott je sympaťák. ()

kingik

Nebýt toho, že film vládne až nezvykle schematickým scénářem, tak mu nelze upřít jisté klady. Je to především herecké obsazení s Patrickem Swayzem v popředí, který svého vyhazovače uhrál dobře a v podstatě si troufl na akčnější polohu svého herectví. Měl proti sobě zdatné záporáky. Marshall R.Teague s Ben Gazzarem byli skutečně slizkými padouchy. Nechybí erotická scéna, skoncování se záporákem na břehu jezera a trochu zbytečné závěrečné zúčtování s hlavním padouchem v duchu seriálových opusů. Filmografie Rowdyho Herringtona je dost nevyrovnaná. Vládne výrazně televizním režijním rukopisem, ale tohle jeden z jeho nejlepších filmů. 60% ()

mira007

Tanečník Swayze jako mistr bojových umění vyhazovačem - kupodivu uvěřitelné v době boomu karatefilmů - taková roztomilá věc, která se mi jako malýmu líbila a dneska je koukatelná ze sentimentu ( scéna jak to auto na velikých kolech krosuje auta v autobazaru, tak to byla bomba, která v jiném filmu nikdy nebyla ) ()

• Když se Dalton (Patrick Swayze) v Double Deuce poprvé staví na své obvyklé místo v rohu baru, můžeme na dřevěném sloupku za ním vidět vyřezaný nápis „Buddy's Corner“ („Buddyho roh“), což je odkaz na Swayzeho civilní přezdívku Buddy. (ledzepfan)
  • V malé roli ve scéně z baru se objevuje virtuózní bluesový kytarista a zpěvák Jeff Healey. (ČSFD)
  • Auta, kterými jezdí James Dalton (Patrick Swayze), jsou Buick Riviera 1965 a Mercedes-Benz 560 SEC. (kostak)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)

Sequely od Sony

Sequely od Sony

13.07.2005

V Sony Pictures sa pomaly trhá neveľké vrece, z ktorého sa na nás v najbližších rokoch vysypú hneď tri pokračovania k známym filmom. Začnime najmenej zaujímavým - ROAD HOUSE 2: LAST CALL, ktorý bude… (viac)