Hororová antológia zložená z príbehov, ktoré sú zachytené na videokazetách a odohrávajú sa v roku 1999. (Marceloo)

blackkocour

Minulej díl byl teda zábavnější, ale co mě nenechá u téhle antologické sérii udivovat, jak mají videozáznamy, hlavně z VHS velkou sílu autenticity. To je ta moje slabost na obskurní retro nahrávky. Některé příběhy byly slabší, některé doslova nejhorší, stejně si každý rejpal najde to svoje. Exkurze videopujčoven, té sekce za korálkovými záclony, kde mimo Terminátora s rychlo dabingem se dala najít kolonoskopická operace nebo homemade porno. No nic, vzít si pero a videokazetu obtočit do původního stavu.. ()

xLIGHTx

Hoci prvotné ohlasy neboli najhoršie, tak osobne som sklamaný. Cítiť tu šetrenie a vizuálne spracovanie v rámci snahy o 90-te roky nie je možno až tak šťastné, hoci jasné, je to na spôsob found footage a má to evokovať éru VHS (niekedy aj spracovanie monštier, masky a efekty pôsobia lacnejšie). Hoci autori amatérmi nie sú, neraz to vyznieva amatérsky (bude to asi zámer, len nie každému to môže vyhovovať). Prvé tri poviedky pozreté, ale nebol som v stave to dopozerať, prišlo mi to ako značne slabšie a išlo to nejako mimo mňa. Škoda. Za dve pokrčené vhs-ky, ehm, teda dve hviezdy. ()

BoredKid

Shredding - (Maggie Levin)  **  / Suicide Bid - (Johannes Roberts)  ****  / Ozzy's Dungeon - (Flying Lotus) ***  / The Gawkers - (Tyler MacIntyre) ***** / To Hell And Back - (Vanessa & Joseph Winter) ****                          Som fanúšik Found Footage a túto antológiu mám rád. V rámci subžánru FF, slušné 4. ()

JamesSi

U minulého dílu jsem řekl, že je to nejlepší ze série od dvojky. Šlo o příjemné překvapení po tragickém Virálu. U tohoto 99 to platí dvojnásob. Ale skoro bych ho nazval na úrovni právě druhého dílu. Dvě povídky geniální, jedna povedená a dvě průměr. Nutno říct, že VHS série je moje guilty pleasure, kde miluji sledovat, jak stupidní (velmi často nadržené) postavy dělají hloupá rozhodnutí, které vyústí v jejich blízkou smrt. Nyní se však z klasických 80s přesouváme do přestřelených devadesátek. Y2K apokalypsa, skajťáci, internet a webkamery. A překvapivě to neskončí nejhorším příběhem, tak jak to bylo u VHS klasikou. Naopak první povídka je tou nejhorší, ale i tak má daleko od nejodpadovějších příspěvků v téhle sérii. Má zajímavý punkový vibe, jen prostě konec je pobíhání po strašidelném domě, kde s roztřesenou kamerou není nic vidět. Druhá povídka sleduje iniciační rituál do vysokoškolského sesterstva a je nejen stylový ale i slušně klaustrofobický. Příběh je skvěle vypointovaný a praktické triky jsou skvělé. Další povídku vede autor filmu Kuso, hudebník Flying Lotus. U téhle povídky je skvělé, že když už čekáte, že už bude končit, vždy se objeví nějaký zvrat, který naprosto změní směr příběhu. A je to inspirované skutečnou epizodou soutěžního pořadu Nickelodeonu, kde si soutěžící zlomila nohu. Tahle povídka si dokonce zaslouží i zlatého bludišťáka. Další povídka není špatná, ale je to jen další variace na příběh z první VHS "Amatuer Night". Nadržení teenageři dostanou, co proto. Prostě nuda. Další! Poslední povídka se odehrává na přelomu tisíciletí, kde se banda dokumentaristů propadne do doslovného pekla. Tahle povídka je zábava a možná přijde i gender-swapový Glum. Tomuhle dílu pomohlo i to, že se vykašlal na "mezi-příběh", který většinou film zdržoval. Jestli nějaký VHS film zhlédnu ještě jednou v dohledné době bude to buď tenhle nebo dvojka (+ možná Amatuer Night a Ratman a Cyberpunkový akčňák z 94). NICE, a už se těším na další rok, kdy se prý vrátíme do roku 85. A Bruckner stojící za letošním Hellraiserem, se vrátí s ním. ()

borec999

Prvá poviedka o zombie underground kapele, ani druhá o čudnom prijímacom rituáli do univerzitného sesterstva ma príliš neoslovili, aj keď vyslovený prúser nebola ani 1 z nich. Tretia o fanatickej rodinke, ktorá si vytvorí vlastnú obdobu TV relácie je už lepšia a štvrtá o partie mladíkov, ktorá stalkuje peknú susedku je asi úplným vrcholom, kde ma zaujal dej, atmosféra i dejový zvrat a príchod niečoho (nebudem spoilovať) čo by som v podobnom type filmu rozhodne nečakal. No a aj posledná poviedka od autorov nedávneho a vydareného Deadstreamu je vcelku nadpriemerná a vidieť na nej aj napriek evidentne mizernému rozpočtu talent a nadšenie tvorcov. Percentuálne a hviezdičkovo asi takto: 1.College underground (Maggie Levin)- 40%, 2.Suicide Bid (Johannes Roberts)- 45%, 3.Ozzy s Dungeon (Flying Lotus)- 55%, 4.The Gawkers (Tyler MacIntyre)- 70%, 5.To Hell and Back (súrodenci Winterovci)- 65%, po spriemerovaní mi to vyjde na priemerné 3* podobne ako pri poslednom dieli VHS, i keď tentokrát je výsledný dojem o čosi slabší ako minule. ()

Corpsegrinder

Nakonec ušlo, první skatepunk zombie povídka je hrozná a neni tam v tý tmě nic vidět, druhá už je trochu lepší, zejména pro klaustrofobiky. FlyLo svým příspěvkem potvrdil že je to magor neboť tahle kombinace 90s televizní show a lovecraftího hororu vedená Trevorem z GTA by mě asi nikdy nenapadla. Čtvrtá gorgon povídka spíš průměr, no a pátá od tvůrců nedávnýho Deadstream potvrzuje že tahle dvojice opravdu za málo peněz zvládne koukatelný FF, tentokrát se i ten humor povedl a doufám že příště zase použijou Melanie Stone která je pro jejich styl jak dělaná. Celkově asi nejlepší díl od dvojky, jen by to vážně chtělo dát těm režisérům čas na to vymyslet pořádný náměty. ()

TERRORDROME

Táto séria mala doteraz prekvapivo stúpajúcu kvalitu, ale tu tvorcovia predsa len narazili na umakart a vrátili sa na začiatok so všetkými neduhmi, predovšetkým hromadou krákajúcich blbcov ako hrdinov jednotlivých segmentov. V prvej poviedke kapela pubertálnych dementov ide hrať na miesto kde kedysi zhorela iná banda a po nejakom tom trapasení sa mŕtve hudobníčky vracajú zabiť nudu. Okrem solídnych masiek je tu všetko na prd, postavy chcete sami umučiť, pointa už bola triliónkrát videná a prevedenie toho celého biedne a nudné. V druhom segmente dievčatá tiež na zabitie pochovajú za živa "kamarátku" v rámci prijímacieho rituálu na tie ich debilné školské spolky a keď tá skutočne umrie tak sa neprekvapivo vráti pomstiť. Postavy rozstrieľať guľometom, pointa bambilión a jeden krát videná a úplne nezmyselná. Sračka ako vyšitá. Ďalšia časť je konečne celkom zábavná, aj keď je to taká chujovina o zbesilej súťažnej show a znova o pomste naprdnutých rodičov. Obézna černoška promenádujúca sa v podprsenke, plazenie hovnami a až surreálna pointa s vyžratou zlatou rybkou z vesmíru dávajú dohromadu takú podivnú srandu. Potom tu máme bandu pubertálnych deciek špehujúcich susedku, z ktorej sa vykľuje bájna medúza čo ich pohľadom premení na kameň. Teda aspoň tie časti ktoré ešte neskameneli pohľadom na jej kozy. Opäť postavy na slnko, seno a pár faciek a najsprostejšia pointa tiež ledabolo vycmúľaná z intímnych partií. Všetko nakoniec zachraňuje posledná historka kde sa konečne znesiteľný hrdinovia dostanú satanským rituálom do pekla a musia sa prebiť späť na zem skrz roztodivných démonov. Aspoň táto časť pôsobila že tvorcov nejakým spôsobom zaujíma čo robia a vkladajú do toho snahu a nápady. Väčšinovo kravina, ale nakoniec nie úplne mizerná. ()

Warhorr odpad!

Vypadá to, že tahle kdysi skvělá série se snaží najít své pomyslné dno. Ani se mi nechce rozebírat jednotlivé povídky. Tenhle odpadní systém mi nestojí za nějakou hlubší analýzu. Všechno je to přehlídka tristních masek a kostýmu s amatérským CGI jak od studentů IT na střední škole a chvílema si hraním na nějaký gore. Ono ten nápad na některé příběhy by nemusel být špatný ( krom posledního příběhu, to je vrchol trapnosti a ubohosti, kdy jsem myslel, že už to do konce prostě nevydržím ), jenže provedení je zcela žalostný. Když jsem si zjistil co to režíruje za lidi, tak se vlastně ani nedivím, že to dopadlo jak to dopadlo. Horký adept na hororový odpad roku 2022. ()

Flopik

Tak poďme klasicky po porade. 1. Teenageri idú zahrať koncert do podzemia kde umrela jedna kapela. Úplný otras, roztrasená kamera, nesympatickí herci , furt to šumelo, preskakovalo no strašné. Malé plus aspoň masky príšer - 1*. 2. Asi najlepší, študentka sa chce dostať do spolku a jej deň nemôže byť horší, ako fakt. Predstavte si, že najprv vás vyprankujú a pochovajú zaživa, potom vám tam z krabičky ktorá ma pomôcť vybehnú pavúky, nasleduje dážď a potopa do rakvy no a aby to nebolo málo tak na vás zaútočí ešte aj zasratý duch... Hl. hrdnika mal proste šťastie 4*. 3. Vibe deväťdesiatych TV show, nasleduje únos redaktora nejaké to mučenia s extrémne otravnou a hlavne extrémne tučnou černoškou. Koniec je divný a zbytočný za 2*. 4. Zase teenageri sledujú sexi susedku z ktorej sa nakoniec vykľuje známa príšera. Nie je to zlé, ale príbeh trvá 15 minút a finále má asi minútu  3*. 5. Dvojica, ktorá stojí za peckou Deadstream sa opäť predviedla. Vyvolávanie démona sa zvrtne a dvaja kamoši sú teleportovaný do pekla, kde musia nájsť démona aby sa dostali naspäť. Mini rozpočet ale skvelé efekty, atmosféra a občas sa aj schuti zasmejete. Za mňa sa delí o prvú priečku a 4*. Celkovo mi to vychádza na 3*, kde ak nemáte čas odporúčam rozhodne len druhý a posledný príbeh. ()

domirovec

Mám-li být naprosto upřímnej, dlouhou dobu jsem neměl na co koukat. Však to znáte, nudíte se, nevíte do čeho píchnout a pak zničehonic.. BUM! Přiletí nová, pro epileptiky naprosto, za nejhorší noční můru vydávající se kazetička z dob přelomu devadesátkových let, kdy každýho tupýho amíka mlátily nadpřirozené entity, duchové, vrazi či odporní týnejdžři nebo nesympatičtí televizní uvaděči velkým, až skoro děsivě vypadajícím číslem dva tisíce až do bezvědomí. Au. Nicméně tentokráte dali zabrat pořádně i mně, doopravdy obrovskému hororovému fandovi, jelikož na mne vyslali tolik blikajících světýlek, těžkou nostalgii vyvolávající VHSkový přechody a hromadu, mnohdy až nerozeznatelných VFX elementů, které z tohoto filmovýho kousku neudělaly ani tak velký ''horor'', ale spíše takovou decentní černou komedii o bandě tuponosých kreténů (a kravek), kteří prostě musí lézt do opuštěných prostorů, a kteří se prostě musí, jen tak z neznámých důvodů a příčin, zavírat do rakví. Dělají, jako by jim nestačil ten giga-náser blikajících efektů, ze kterých mi tentokrát fuckt skoro jeblo, teda omlouvám se, přeskočilo. 3/5 ()

helraiser

Když to tak vezmu tak pohodový průměr na který jsme v této sérii zvyklí s docela vyváženými povídkami a slušným vizuálem všech potvor a místy i povedenou atmosférou. Na zabití dlouhé chvíle ideální. ()

Daiker

Zklamání..... Po skvělé 94 jsme dostali skoro odpad FF. Nezajímavé, nudné příběhy.... Není to strašidelné, děsivé a vypadá to jako by parta fanoušků FF natočila svoje VHS. Strašně se to snaží vypadat retro, až moc. Každý příběh 20 minut keců a 3 minuty nějaké akce..... Bylo mi divné, že po tak krátké době po uvedení 94 se hned vyrojilo 99 v produkci bloody-disgusting.com. Výsledek je bohužel hrozný ()

Vabr

Minulé V/H/S za moc nestálo, zato tohle je o něco lepší. Omáčka je zde opravdu jen pro oddělení povídek, jinak je bezvýznamná na rozdíl od předešlých dílů, což osobně nevnímám ani jako plus, ani jako mínus. Takže k povídkám... Shredding: Taková průměrná podívaná. Jedná se o jednoduchý děj s prostým průběhem a poměrně gore vyvrcholením. Za mě jedna z těch, co neurazí ani nenadchne. 2/5. Suicide Bid: Nejlepší povídka. Klasická báchorka alá pipky dostanou od ponížené holky pořádně na frak! Atmosférická, klaustrofobní, nepříjemná jednohubka s pavouky a strašidelnou povídačkou o jedné holce, která mě pořádně prohnala. Já být tam, tak umřu strachy! Možná jen to monstrum mohlo mít vizuál krapet lepší. 4/5. Ozzy´s Dungeon: Nejslabší povídka. Slibný úvod s šílenou televizní show, bohužel návrat do přítomnosti slabý a ničím zajímavý. Ke konci až zbytečně moc wtf a celá povídka až zbytečně až zbytečně absurdní a nereálná. 2/5. The Gawkers: Staré známé V/H/S vyprávění, na které jsme byli vždycky zvyklí a které v těch novějších příbězích chybí. Po celou dobu tam je něco sakra zvláštního, a to žene celý děj kupředu. Prostě jak to má být, jen kdyby to tak šlo až do finále. Ke konci se to celé rozpadne, vše se moc uspěchá a celá výstavba napětí přijde naneštěstí vniveč. 2/5. To Hell and Back: Šílená underground povídka se slušným gore podsvětím. Za mě spokojenost. Sice po příběhové stránce žádný trhák, zato po hororové, a hlavně komediální paráda, na kterou se hezky kouká. 3/5. Celkově tedy hodnotím lehkým nadprůměrem, a to hlavně za druhou a poslední povídku. Všiml jsem si ale u všech povídek takového nešvaru, a to toho, že měly častokrát problémy s tempem, což zamrzí. Správně tempo by udělalo rozdíl. Vyhodnocení: Ještěže nejsou tahle sesterstva u nás ()

Likan7

Nebýt posledního příběhu, ve kterém manželé Winterovi potvrzují svůj talent, tak bych šel nejspíš ještě níž. Žádný příběh není vyloženě špatný, ale taky mě ani jeden nebavil tak jako v "94". Zajímalo by mě kolik dalších pokračování vznikne, tenhle formát je totiž prakticky bezednej, i díky levným trikům, protože FF. ()

messi@h

Jedna hvězda ze soucitu za povídky Suicide Bid, The Gawkers a To Hell and Back, které se s odřenýma ušima vyškrábaly do průměru a Suicide Bid měla navíc i jednu celkem funkční lekačku. Zbytek je ale bída, bez atmosféry, bez náznaku strašidelnosti a vlastně bez čehokoliv zajímavého. Ozzy's Dungeon je potom pravý a nefalšovaný odpad, něco tak špatného jsem už dlouho neviděl. Jen si smutně povzdechnu, kde jsou časy Safe Haven (ostatně kromě Slumber Party Alien Abduction kterákoliv povídka z V/H/S/2 strčí do kapsy všechny povídky z tohohle nepovedeného pokračování). ()

3pe3k0

Táto séria nemá na svojom konte prvotriedny diel, no čo malo znamenať toto?  V celom filme poriadne nefunguje jedna jediná poviedka. Vážne. Pri sledovaní každej z nich najprv len krútite hlavou, potom vycítite slušný rozbeh, no vo výsledku ide každá jedna do outu (pritom prvý až štvrtý príbeh smeruje dobrým smerom). Tak schválne. Trebárs štvrtá poviedka. Partia pubertiakov sa celé dni fláka a spoločnosť im robí kamera jedného z nich. Ich múzou sa napokon stane suseda jedného z partie, ktorá však skrýva jedno tajomstvo (vidíte, tu je ten nábeh na slušný kúsok). Ukáže sa však, že tým tajomstvom je pomerne smiešna identita mladej susedy. Je totiž Spoiler: Medúza. Vážne. Čo je však ešte horšie, tento "šokujúci" zvrat tak nejak odhalíte pekných pár záberov predtým, ako nám ho ukáže samotné dielo. Keď som videl trailer na 99-ku, napadla ma myšlienka, či nepôjde o záverečný diel (napokon, záver predchádzajúceho tisícročia predznamenával koniec tohto média). Keby sa však teraz nechystala celkom sľubná šestka (na V/H/S/85 pracujú ľudia ako Bruckner, či Derrickson a tak to jednoducho musí vyjnsť), tak by som v tejto chvíli ani nebol proti tomu, keby bola päťka zároveň finálnym dielom. Ozaj, Steven Ogg vo V/H/S/-ke? Bravo. Veľmi váhavých 6/10 ()

Facerr

Občas mi to přišlo už až moc "stylové" . To, že člověk kouká na cosi z VHSky je zdůrazňované pořád. Stejně tak v rámci found footage je kamera rozklepaná někdy až moc. Nicméně, kromě dvou kousků slušný a zajímavý nápady. ()

Valenta28

A tímto (prozatím nejnovějším) dílem u mě série V/H/S klesla naprosto. Žebříčková hodnota trapnosti vzrostla o něco více a pokud se vydá další díl, budu velmi skeptický, než se na něj podívám. Jediné, co zde stálo za dvě hvězdičky, byly efekty (ty sou zkrátka nejsilnější stránkou budgetu) a jeden příběh, a to ten s dětskou TV show. To mě bavilo, ta snaha o děsivou maminkovskou odvetu. Jinak sem zklamán ještě více než dílem 94. Doufám, že série V/H/S mi ještě tento dojem napraví a vznikne něco dalšího, a tentokrát fenomenálního. ()