Kuso

(festivalový názov)
  • USA Kuso

Na odvrácenou stranu diskotéky vás zveme s bizarním projektem plným léčivých análních humrů, mluvících krčních boláků dožadujících se orálního sexu či lesních monster pojídajících výkaly. Název Kuso znamená v japonštině „sračka“, a snímek skutečně vypadá, jako kdyby ho natočil David Lynch nadopovaný projímadlem – ale také viagrou. Soubor čtyř střídajících se dějových linek prokládaný monstrózními kolážovitými animacemi a nevkusně zpracovanými video spoty působí jako delirická noční můra, která klouže kupředu poháněná proudy mazlavých tělních tekutin. Psychedelickou přehlídku podmanivého hnusu ovšem ve skutečnosti režíroval elektronický hudebník Flying Lotus, který podobnou, tvrdě vyšinutou poetiku vkládá i do svých videoklipů a ostatně i do hudby samotné. Kromě Flying Lotuse ve filmu navíc vystupuje frenetický hiphoper Busdriver, excentrická rapperka The Buttress nebo funková legedna George Clinton, který tu dovádí své motto „Free your mind and your ass will follow“ do skatologicky doslovných rozměrů. V soundtracku můžete kromě zmíněných performerů slyšet také Aphex Twina nebo japonského videoherního skaladtele Akiru Jamaoku. (Festival otrlého diváka)

Peter.Coney

Já sakra nejsem schopen nikomu film popsat ani doporučit. Jak jen začít? Připrav se na kožní nemoce a školáka co sere do hladovějícího stromu? Na úchylnou hlavu co leze z hajzlu a blowjob od zdeformovaný housenky? Tohle je něco, co se jen tak nevidí, tak či tak je to výjimečný zážitek s odpornou hudbou, kterou jsem nemohl dostat týden z hlavy. ()

Easykill

Kuso, nelze jednoznačně, žánrově zařadit ani označit jako film. Nemá to žádný "řád", ale random bizarní scény v random pořadí. Chvílemi jsem říkal, že to má na svědomí snad AI. Tohle dílo mělo prvoplánově šokovat což se v mém případě nepovedlo ani v nejmenším. Když si, ale tutu snahu odmyslím tak mi zůstane jen jakýsi psychidelický obraz s občasným vtipem, jen bez nějakého hlubšího smyslu a to je celkem škoda. Jediné co mě tady bavilo, bylo právě střídání stylů "vyprávění". Jinak to dokáže místy i nudit. Čekal jsem něco jiného... ()

ink flo

Šuk prc mrd Flying Lotusovi stejně jako kdysi Švankmajerovi nesedl papír sliz hovno hnis tak natočil něco mezi Nahým obědem, japonským Funky Forestem a monty pythonama šulinová voda smradlavá kunda chcípni fskutečnosti nechutná horrorová komedie blitky vřed smrad kterou nelze hodnotit měřítky této dimenze pochcanej potrat zkvašená žluč doporučuji každému kdo chce někdy dát více než jednoho papíra ztrouchnivělý vnitřnosti žabí puch jedovatý žlázy tyhle místa existují a těší se až váš mozek sežerou zaživa pojdi ve škarpě nafouklý břicho znetvořený děcka. ()

darkrobyk

Na mě příliš upovídané. Některé nápady pobavily (lékařské vyšetření mělo správný zvrhlý říz, monstra v lese připomněla hovínkový národ z Fleshe Gordona 1974, závěrečný pohlavní akt vše korunoval). I některé animované vložky byly fajn, ale čekal jsem větší bizarnost s lepšími triky. Hudba mimo můj vkus, herci otřesní, což až tak nevadilo, jelikož měli stejně všude boláky a nádory. Celkově mne to nenadchlo, raději mám Tromu. ()

mimozakon

Tak tohle přátelé...to je počin... Doporučeni: - najezte se plný břich nejlepšího jídla, které znáte až k prasknutí, nalijte si a vypijte lahev vínečka. ---PAK si PUSŤTE tohle "DÍLO"--- ...aneb příručka, jak se rychle vyzvracet, nebo nahlédnout do světa humusu, zkaženosti a ... ani nevím jak dál... ...tohle mohla natočit jen chorá mysl na pokraji smrti s nadbytečnou dávkou drog v žilách a v záchvatu epilepsie.... vůbec netuším, proč jsem tam tu hvězdičky mrsknul, asi jsem ji vyzvracel. ()