V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

petikacka

Opět 90.-ová pecka. Jasně, že Uprchlík byl lepší, ale ani tento film si s ním nezadal. Škoda Weslyho talentu, který zahodil kvůli nezaplaceným daním. Měl fuckt dobře našlápnuto. Za mě 85% ()

jasanka

Film založen na stejném principu jako Uprchlík, i se stejnými herci. Akorát tady se děj více soustředí na policisty než na údajného zločince. Jestliže jsem Uprchlíkovi dala slabší 4*, Šerifům dávám 3*. ()

Wargoo

Nie zlý, ale slabší druhý voľný diel The Fugitive, ktoré radšej nebudeme porovnávať. Prvý diel patrí k jedným z najlepších akčných filmov vôbec, zato druhý ani zďaleka. To ale neznamená, že Dvojka je zlá. Naopak, tiež tu je akcie na rozdávanie, napätie sa dá krájať, len si tu nezískate také porozumenie, a empatiu voči hlavnému hrdinovi. Akciu mám rád, a preto aj U.S. Marshals som si pekne v kľude vychutnal. PS: Jedna z naj scén bola pre mňa unikajúcí Wesley, ktorý sa "húpačkou na kábli" dostane až ku vlaku... 3a pol*** a 69,233% ()

DHDV

Tenhle film je kvalitně natočený to bezpochyby, to že je to „vykrádačka“ ostatních filmů by sem v dnešní době neřešil. Herecké výkony sou celkem dobré, ale co tomuto filmu chyby je napětí. V tomto filmu by jste hledali atmosféru, stejně těžko jako ve vakuu! ()

Hapretor

V mém mládí velmi záživný thriller. Wesly Šnaps je pro akční filmy jasná volba. T. L. Jones pro role detektivů-buldogů jakbysmet. ()

alambert

Opravdu by mě zajímalo, který DEBIL přejmenoval tenhle film z U.S. Marshals na Šerifové. U.S. Marshals mají s šerify společné asi to, že to taky jsou obyvatelé USA. Šerifové jsou něco jako velitelé obecní(městské) policie, t.j. s obecnými (leč poměrně omezenými) pravomocemi na velmi omezeném území. Kdežto U.S. Marshals je speciální organizace, která se zabývá jen a pouze hledáním lidí, na který je vydán zatykač, uprchlíků z vězení apod., kterou ovšem praktikují po celém území USA a jejich pravomoci jsou myslím opravdu rozsáhlé. ()

helloween93

Snaha o pokračování geniálního thrilleru Uprchlík s Harrisonem Fordem. Tento příběh už nemá tu dramatičnost a napětí z Uprchlíka a co si budeme povídat, Wesley Snipes není Harrison Ford. 3* ()

KHkomiks

Největší neherec a prdelní xindl jako Wesley Snipes zaručuje blbost. Chudák Downey jr., že se objevil v tomto patoku, nejspíš tehdy ještě potřeboval prachy na kouzelný bílý prášek. ()

Ydrosten

Volné pokračování úspěšného Uprchlíka už nebylo tak dobré, ale přesto nijak neurazí. Určité výhrady by se ale našly. Tak zejména, výrazně ubylo napětí. Dále pak Wesley Snipes už není tak kvalitní postava, jakou vytvořil už před ním Harrison Ford, ale snahu mu určitě nelze odepřít. Hodně nepřesvědčivý byl pro mně ale agent Royce, v podání Roberta Downeyho, který se mezi ostatními vyšetřovateli ztrácel a jako profesionál mi příliš nepřipadal. O několik těch procent výš to potom ve výsledném hodnocení vytahuje opět skvělý Tommy Lee Jones, který opět ukázal, že role rázného pronásledovatele mu sedne na míru. Tak tedy, díky němu dávám solidních 80%, jako druhý díl to špatný film nebyl. ()

Besyn

Není to špatné,ale nato že to bylo propagováno jako volné pokračování Uprchlíka....Kdepak,to vůbec nesnese srovnání. ()

kamil0606

Neskutocna kopia UTECENCA dokonca este i s Tommy Lee Jonesom ... Az zas take hrozne to nebolo ale urcite to nedosahuje kvality UTECENCA a Wesley Snipes sa na dobraka nepodoba ... Vcelku pozeratelne a Tommy Lee Jones znovu ako superpolicajt co mi pripomenulo parodiu nanho , Utopenca na uteku ... ()

Skleni

Akurát, že tých útekov a naháňačiek je v podaní Tommyho dajako kurevsky vela nemyslíte ?!!!.. Preboha nach s tým už prestane! Nejde o to či je to zlé alebo dobré, ale trápne! 57% ()

Kingjiri

Nebýt hereckýho obsazení (Tommy Lee Jones a tehdy nepříliš známej Robert Downey Jr.), byla by to nuda k uzívání. Přesto, že se pořád něco dělo, nenabízel samotnej příběh něco víc zajímavýho a jinýho, než jenom náhled do života americkejch agentů prostřednictvym nudnýho příběhu a naprosto nezajímavě napsanejch postav. ()

KafuR

Mám trochu obavy, aby se u chudáka Sama Gerarda teď někdy vůbec zastavil telefon, protože si dovedu úplně přesně představit, jak žádoucím zbožím musí být tenhle šerif pro všechny zabijáky, kteří jsou skálopevně přesvědčeni o svojí nevině, obzvlášť po tom, z čeho všeho dokázal vysekat Kimbla a tady i Robertse. No úplný zázrak! Sice tentokrát to měl s trochu tvrdším dopadem, přičemž nepochybuju, že po tomhle do letadla sedne už jenom poté, co nejdřív pečlivě prohledá WC a osobně pohlídá všechny Číňany putující se během letu vylulat.. ()

deLaFere

Bohužel s Uprchlíkem těžko srovnatelné, není to špatný snímek, ale akčnosti je již mnohem více a scénář v žádném případě nedosahuje kvalit svého staršího bratra. Výměna Forda za Snipese byla velká chyba, Snipes v žádném případě nedosahuje hereckých kvalit hollywoodského veterána a celý film táhne jen Tommy Lee Jones a při nižší kvalitě scénáře ho prostě utáhnout nemůže. Nevýhodou snímku je, že je volným pokračováním Uprchlíka, jehož kvalit prakticky asi nešlo dosáhnout. ()

dalziel

Akčnejšia verzia Utečenca avšak Snipes sa ani nepribližuje Fordovej charizme a to je asi dôvod že film ešte nepreskočil do červenej ligy. ()