V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

savra

Thriller který ničím nevybočuje, děj je podobný Uprchlíkovi. Hlavním tahákem abych se na tenhle film podíval pro mě byl Tommy Lee Jones a nezklamal, předvádí něco podobného co v Uprchlíkovi jen proti němu nestojí sympatický Richard Kimble. ()

Agnostik

Velmi dobrý akční thriller.Je jasné že se film dost srovnává z hitem Uprchlík,a i když jde v jeho stopách tak nijak jej nekopíruje a působí velice svěžím a originálním dojmem.Snad za to může i obsazení T.L Jonese opět jako detektiva na stopě neprávem obviněného,který štvaný na jedné straně zákonem se snaží na druhé straně bojovat o svoji čest a nevinnost v podání skvělého černošského herce Wesleyho Snipese.Velice dobré 80%! ()

smartynaf

A proč existuje Uprchlík a Uprchlík Black Edition? Znám MTV Black, ale k čemu je dobrý tento film. To je jako nějaký remake, nebo co? Nevím. :-/ ()

Bloodoom

Kamerou i hlavními aktéry to je velmi povedený film. Jen se při pohledu na něj nemohu zbavit pocitu, že to je podobné jako film A. Davise "uprchlík" (H. Ford uteče z vlaku při nehodě, zatímco W.Snipes utíká z havarovaného letadla). Jinak Tommy Lee Jones dokazuje, že je supr policista neboť si to již vyzkoušel u Harrisona Forda. ()

Puchyr

Volné pokračování famózního snímku. Uprchlík převyprávěn jinak. Samotná podstat příběhu je stejná. Nevinný na útěku. Tommy si svou roli sřelil podruhé,, proč né vžyď je v tom neuvěřitelně skvělí. Wesley jeko uprchlík,, není to Ford, ale já v tom nedělám tak velký rozdíl. Pochopitelně že Ford je mnohlem lepší a jednička je bez konkureční, ale dvojka pobaví. Pár skuečně dobrých scén. V močálech, seskok po laně na projíždějící nadzemku, souboj v kopci písku a finále v nemocnici. Nevěřil jsem že by pokračování nebo-li opakování může mít nějakou šanci na úspěch. Byl jsem velmi překvapen že to dopadlo jak to dopadlo. Nezklamalo, neurazilo, pobavilo a zkrátka milovníka akčních thrillerů a fanoušků prvního dílu to bylo dost pobavilo. 75% Slušné. ()

swg

naprostá pecka ! Tommy Lee jak za mlada, skáče, střílí....zvládá vše ....trošku to připomíná Uprchlíka....Tommy tady je taky na straně zákona a taky honí údajně nebezpečného zločince. Trošku jiná zápletka a nyní víc akce, ono bývalý agent umí více utíkat než doktor v Uprchlíkovi. ()

mpet

To, že je to napodobenina Uprchlíka bych ještě překousl, ale vadí mě tady absolutně nevýrazný Wesley Snipes. Čekal jsem od něj opravdu víc. Jinak docela solidní kousek, který stojí za zhlédnutí. ()

shakeXL

Mě se tyhle, jak je zde napsáno Akční/Krimi/Thrillery z konce 90. let velmi líbily.(nepřítel státu, con air, skála) Dneska těm akčňárnám prostě něco chybí.. ()

beaverkiller

Zlatá stará klasika. Jones je suchej jak vagína prostitutky po noční šichtě a Snipes je prostě sympaťák. Rozhodně to NENÍ POKRAČOVÁNÍ UPRCHLÍKA. Nevím, proč to tu každý pošuk srovnává. ()

Oxytocin

Tento film je plný solidní akce a napětí s podobností lépe hodnocenému Uprchlíkovi, kde je rovněž T.L.Jones, který se pro policejní práce svým obličejem narodil. ()

PORTER44

Zase jedna ze skvělých,napínavých a akcí nadupaných akčních kriminálek se skvělým obsazením.T.L.Jones jako velitel šerifů a W.Snipes jako uprchlík. ()