V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

TSZ

No...i když dva dělají totéž, tak to prostě není totéž. Je zajímavé sledovat, jak velký rozdíl je v hereckých schopnostech Harrisona Forda a Wesleyho Snipese. Scény, ve kterých Harrison působil v jedničce věrohodně a člověk mu držel všechny dostupné palce, pak Wesley zcela nezvládá. Tommy Lee Jones je absolutně supr, ale prostě mu chybí protihráč na úrovni. ()

Knor

Lehký podprůměr, chtěl jsem původně dát o hvězdu víc, ale když si uvědomím, že jediný co táhlo tuhle špatně slátanou kopii uprchlíka je Tommy Lee Jones nemůžu víc než dvě a obě patří právě jemu. Jemu tahle role sedla stejně perfektně jako v Uprchlíkovi. ()

TommyDiamond

Akčňáky z 90.let jsou doslova bez chyby. Mají šťávu, náboj a spád. Dneska už by se dalo říct, že akční klasika prakticky vymřela. A když už se do nich někdo pustí, tak to stojí za starou belu. Šerifové patří mezi ty nejlepší. T.L.Jones jako charismatický šerif, který si ví vždy rady. Wesley Snipes jako psanec, který pro svou nevinu musí podstoupit nemožné. A Robert Downey Jr. jako falešný agent. Čisté čtyři hvězdy ()

Shitonit

Snaha o návrat na výsluní.. Porovnávat s Uprchlíkem je pitomost. Šerifové špatný rozhodně nejsou, ale jak padá to éro ..to je taková blbost, drama, všem zůčastněným vypadávaj oka hrůzou, éro je na sračku a vězni si pobíhaj jak kuřata.. Naštěstí se to postupně vylízává, několik vtipných pokusů o návrat k Uprchlíkovi, Tommy to drží svým pokrfejsem, a to je tak asi vše co ze sebe jsem schopnej k danému tématu vydojit. ()

celticek

Opakovaný vtip není vtipem aneb když vezmete 75% obsazení z Uprchlíka, nahradíte Forda Snipesem a okopírujete (resp. jedete dle stejného scénáře), můžete si chvíli myslet, že film bude podobně úspěšný. Chyba lávky, ani hovno! Mohl bych jmenovat spoustu věcí, ale třeba jenom ta laciná havárie letadla..ach jo. Nikdy více. ()

deep

jako volné pokračování uprchlíka neobstojí,ale jako samostatný film je to docela solidní průměr.žádnej zázrak,ale dá se na to podívat ()

Korbelka

Námět je v podstatě stejný, mnoho nových hlášek se zde také neobjeví, ale přesto je velmi dobrý film a k tomu Robert Downey hraje úlisného křiváka výborně. Je to prostě dobrá dvojka :) ()

Gardis

Hraje tam Tommy Lee Jones, takže je to skvělí film. Protože když se na plátně objeví on a Robert Downy Jr. tak film nemůže být jinačí než skvělí. ►100%◄ ()

Guran

Nestárnoucí film se Snipsem, Jonesem a Downiem. Děj, efekty, herecké výkony. Najdou se tu sice i scénky, které člověku nicmoc neřeknou, ale stejně je tento snímek pro mě unikát, asi jako "Jurský Park" a další. Rozhodně doporučuji. ()

subic

Tommy Lee Jones opět jako Sam Gerard. Na rozdíl od předchozího Uprchlíka (1993), kde byl ještě jako vedlejší role, je tu už v roli hlavní. Ale to není ten hlavní rozdíl, tento film už není tak poutavý a nemůžu ho ohodnotit stejně. Film má slušnou výpravu a i nehoda letadla na začátku vypadá důvěryhodně. ()

johnsnow

Peckový akční thriler bez žiadneho hluchého miesta, lovenie, akcia, kecy k veci a takto dokolečka. Finále som čakal velkolepejšie ale to je jediné mínus. Tommy skvelý, Snipes v asi jeho najlepšej roli a zaporák Stark tak to bolo niečo. ()