Angličanka

Cesty Eliho Whippa, vysloužilého zvěda a člena kmene Pawnee, se zkříží s Angličankou Cornelií Lockeovou, která se chce pomstít muži, jenž je podle ní zodpovědný za smrt jejího dítěte. (HBO Max)

Chrustyn

Bohužel slabší westernová záležitost, snažící se zaujmout přítomnosti ženy v hlavní roli. Emily Blunt je fajn, ale jinak putující odnikud nikam a ve výsledku nepřinášející nic nového ani překvapivého. ()

rikitiki

Kdyby tenhle scénář byl chlap, tak by si píchal testosteron a pil vývar z gorilích koulí. Chodil by v nátělníků bez rukávů, houpavou chůzí v roztrhaných džínách a trousil by jednu drsnou hlášku za druhou. A měl by IQ kovbojského sedla. _____  Série (dala jsem tři epizody) se vyznačuje hodně drahou výpravou a hodně drahými herci. Čímž klady končí. Protože jinak je to nejdrsnější drsně smirkové divadlo z Divokého západu, kam přijíždí anglická šlechtična sama, zato s taškou narvanou penězi, a okamžitě se setkává s nejdrsnějším násilím, ovšem vždy doprovázeným básnickými slovními výjevy. ----  Fakt, ty lidi se tam bezmyšlenkovitě vraždí na potkání (až mě udivuje, jak při takové redukci osadníků vůbec dokázali Ameriku kolonizovat), aby to vzápětí okomentovali květnatým slovním průjmem s přehršlí metafor. Všichni, včetně negramotných kovbojů, negramotných indiánů a možná jen trochu gramotných vojáků, se vyjadřují jak absolventi kurzu romantické poezie. Většinou plácají něco o hvězdách, aby se pak okamžitě povraždili pokud možno hodně nechutným způsobem. Ne, Angličanku, nebrat. Nechat jí mezi těmi úchyly a pustit si radši Rychle a zběsile 8, které si aspoň na nic nehraje. ()

Morholt

Ze začátku mi okamžitě naskočila Opravdová kuráž, ale coenovský rukopis se postupně úplně ztratil a na jeho místo nastoupil příběh oplývající indiánskou poetikou, lehkým romantickým nádechem a přímočarou a nekompromisní brutalitou, která prostupovala celý Divoký západ. Postavy jsou napsané na jedničku a tím nemíním jen oba hlavní protagonisty, ale i řadu dalších charakterů, které se seriálem občas až mihly. Emily Blunt tu je v životní formě a nevzpomenu si, že bych jí někdy tak nekriticky žral a Chaske Spencer dal jednoznačně zapomenout na to, že si vůbec kdy čuchnul k Tvajlajtu. Jeho stopař je tady top a vůbec bych se nezlobil, kdyby tenhle Póni dostal svůj vlastní spin-off. Nemám tu nejmenší výhradu. 100% ()

Lacike

Skvelé úvodné dva diely a nádherná záverečná epizóda v ktorých ústredný pár strávil spolu maximum času. Ich spoločné scény sú plné neskutočného iskrenia. Ale v prostredných epizódach dosť absentujú a zbytočne sa v nich séria hrabe v minulosti a zaoberá sa zloduchmi, ktorí ma príliš nezaujímali. Zostrihať to do celovečernej stopáže, tak by to bolo oveľa dynamickejšie. Aspoň by odpadli vedľajšie línie, ktoré sa dali zhrnúť v krátkom flashbacku. Rozhodne to ale za jedno pozretie stojí. Po dlhšej dobe zase raz jeden z tých lepších westernov so skvelým ústredným párom a aj drsnou akciou. Na minisériu 1883 sa to ale nechytá. To je o 2 levely vyššia liga. 7/10. ()

Padme_Anakin

Zvláštní, zajímavá, působivá věcička, western v takovém jiném kabátku, ovšem dle mého gusta.. Emily je v roli Angličanky úchvatná a strhující, věřila jsem jí každý úsměv i každou prolitou slzu.. Příběh ženy, kterou pohání touha po pomstě, mě zaujal, bavil a byla jsem napnutá jak struna, jak to dopadne.. Poslední díl celou skládanku pohnutých osudů hlavních postav završil, závěr zdařilý, pěkně natočené, báječný hudební podmaz, u mě spokojenost.. ()

ArsenalEagle

Fajn westernová podívaná se zajímavými postavami a vší špínou Nového světa. Zajímavý námět, celkem dost akce a formát 6 epizod je pro tento lehounce utahanější příběh tak akorát. ()

grogodil

Za mňa menej limonádkový a sústredením sa viacmenej len na dve postavy aj zomknutejší, hlbší a dojemnejší westernový roadtrip, než rozmáchnutejší a výpravnejší 1883. Navyše s malebnou kamerou, ktorej krajinkové zábery so siluetami postáv na koňoch na obzore, si každý bude pamätať pri spomienke na Angličanku. Teda okrem tých dvoch hlavných ústredných charakterov (ok, troch, R. Spall si zaporáka užíva). Skvelá a zároveň nevšedná dvojka. Bluntová je výborná ako odhodlaná, no krutosťou divokého západu nepoškvrnená a šokovaná panička, ktorá je hodená medzi vlkov. No a jej domorodý spoločník je tak zaujímavý, výstižný, že si pravdepodobne Eliho Whippa budem teraz nejaký čas vybavovať pri predstave toho ikonického indiána z divokého západu. ()

kagemush

Tedy občas jsou tam takové (ne)logi(sti)cké lapsy , že i na poměrně jednoduchou drsňáckou roudmouví storku to nedůstojné jest. A toho žvatlaní pod hvězdami snad až příliš. Když ale já ty kruťácky temný vyprávěnky tak rád ... . ()

M.i.k.e

povedená minisérie nejen o cestě za pomstou, která sice plyne pomalu, ale dokáže zasadit řádný úder na solar když uzná za vhodné. Emily Blunt je v roli anglické paničky, která se na vlastní pěst vydává na neprobádané území pomstít smrt syna skvělá a zvládá s přehledem jak tu citlivější, tak tu drsnější polohu. Chaske Spencer jí pak velmi zdatně sekunduje. Příběhově je to nadprůměr, nicméně nejvíc mě tady bavil opět trošku jiný pohled na tehdejší divoký západ. Není možná úplně nejoriginálnější a přehnaně novátorský, ale zajímavý je zcela určitě...80% ()

vydumnica

Ešte asi NIKDY v minisérii ma nezaujala KAMERA tak ako práve v THE ENGLISH. Aj keď po príbehovej stránke to nie je až také skvelé, ale tie prenádherné obrazy, prírodné scenérie👌také, že wow!!!! Hudba a soundtrack sú tu tiež na vysokej úrovni. Dá sa povedať, že prevažuje forma nad obsahom. Herecké výkony hlavnej dvojice sú veľmi fajn. Emily Blunt sa do roly Cornelie veľmi hodí a aj jej to v tejto minisérii veľmi pristane, myslím, že ešte nikdy nevyzerala krajšie. Páčia sa mi aj kostýmy a farby a celkovo ten KONTRAST farieb prérie s červenou či ružovou farbou šiat Cornelie. Ako som už spomínala, práca s kamerou je na špičkovej úrovni, nejde len o záber samotný, ale celkovo práca s osvetlením a farbami. Po technickej stránke na jednotku s hviezdičkou. [Miesto nakrúcania: Segovia, Guadalajara a Toledo, Španielsko]. EDIT: Celý čas mi hodnotenie tejto minisérie vychádzalo na niečo medzi 3 a 4*, FINÁLE bolo však také fantastické, treba ho až rozdýchať, úplne že wow, takže dávam tie **** Ešte dodatok, kameramana som si musela dať do TOP 10! ()

Nach

Tak tohle mi velmi sedlo. Přesně ten důvod, pro který mám rád moderní westerny i s jejich naturalističností. Pořádně prokreslené charaktery, atmosféra tak hustá, že by se dala krájet a nejistota v každé scéně. Přidejte k tomu i originální práce s klišé, kdy jednotlivé zvraty úmyslně přijdou s něčím jiným a máte westernové drama roku 2022. Srdeční záležitost s krásně uzavřeným a odvyprávěným příběhem. 90% ()

Streeper

Tohle bylo hodně milé překvapení. Westerny mám tak 50 na 50. Musejí být fakt hodně dobré, aby se mi líbili. A na tenhle seriál jsem se chtěla podívat jen kvůli Emily Blunt. Nezklamala. Angličanka je povedená mini série, která má promyšlený příběh, trochu historie a romantiky a krásně to utíká. Místy je to i napínavé a hlavně herecky skvěle zahrané. ()

moviefreak

Áno je to strašne pomalý a ukecaný seriál, avšak verte mi, všetky tie kecy sú nielen zaujímavé, dopĺňajú a hlavne prekrúcajú naše poznatky o westernoch, ale aj tvoria neskutočne rafinovaný príbeh, ktorý na konci zapadne do seba ako šerbeľ na riť. Teda riť na šerbeľ. Nádherná krajina, každá jedna postava originálne zaujímavá a keď dôjde na akciu tak je bravúrne krvavá a hlavne nie fujky CGI. Normálne mám chuť na druhú sériu, alebo aspoň prequel s našim drsným Indiánom... ()

BoXBe

Hodně vydařená minisérie s poctivě strukturovaným scénářem. Vyniká kamerou se záběry širokoúhlých scenérií a sebejistotu při budování atmosféry v prostředí brutálního divokého západu. Příběh se odlupoval jako cibule a k závěru rozdával všemi směry dost nekompromisní rány. Připomněl se Sergio Leonne i Tarantino, především je to ale dobře fungující románový příběh, který si i díky své intenzitě a pomalu budovanému napětí rád i v budoucnu někdy připomenu a rozhodně s klidným svědomím doporučím komukoliv, kdo má rád filmy, které se umí za trpělivost odměnit dobrým, i když drsným, příběhem. P.S. Pěkná recenze z České televize v Externích recenzích. ()

fantassia

Zas tak moc nadšená jsem z toho nebyla. Dost utahané, proházené a cosi falešné , neměla jsem zrovna  na co koukat, ale žádný zázrak. ()

Blue.Poison

Perfektně vystavěná a zahraná minisérie. Nelineárně vyprávěný příběh z toho dělá prakticky mistrovské dílo. Všechny postavy mají konkrétní cíle, doprovází je pohnuté osudy a pomalu odkrývají karty divákovi. Po dlouhé době něco, co má duši. A taky skvělou hudbu. ()

hroubek

Pokud jste byli nadšený z 1883, z RDR2 nebo máte rádi Emily Blunt a kvalitní filmařinu, tak si to dejte. Je to hodně moc povedený seriál. Tvůrce Hugo Blick si tento seriál napsal a zrežíroval, a odvedl při tom výbornou práci. Blick je jako režisér dost sebevědomý a je radost koukat na precizně zrežírované scény a momenty. Blickovi nedělá problém akce, která je nekompromisní a brutální, a velmi přesně prodává danou dobu a způsob myšlení a jednání. Osobně se mi moc líbil scénář, který je skvěle napsaný a vystavěný. Z mého pohledu výborně fungují emoce, práce s postavami, vyprávění a způsob jakým jsou dávkovány informace. Naprosto luxusní jsou dialogy, které mezi sebou mají hlavní hrdinka Cornelia a Eli. Zde Blick předvádí největší sílu svého scénáře, protože v těchto momentech se dostáváme postavám pod kůži a chápeme všechny jejich rozhodnutí a bolest na těle a na duši, kterou si sebou nesou. Každá z těchto scén je neskutečně silná a plná emocí. Blick to nádherně zrežíroval a prodal, a díky tomu "vztah" mezi hlavními hrdiny funguje, tak moc luxusně a je dojemný a něžný. Emily Blunt je zde perfektní a podává vynikající výkon, který jsem si moc užil. Hodně se jí povedlo prodat tragický příběh své postavy a dodala své postavě hloubku. Chaske Spencer má neskutečné charisma a svou roli doslova žije a krade si scény pro sebe svým luxusním výkonem. Spencer využívá, že má perfektně napsanou postavu a zahrál to na výbornou. Rafe Spall podává velmi povedený výkon a je vidět, že si moc užil svou slizkou postavu. Spall je v této roli dokonalý a při pohledu na něj mi nebylo příjemně. Toby Jones, Stephen Rea a Ciarán Hinds krásně doplňují hlavní herce. Jediný, kdo herecky trochu zaostává je Tom Hughes, který svou postavu pojal dobře, ale něco mi tam chybělo. Samotný seriál má nádhernou vizuální stránku. Krásné záběry na přírodu, které se nikdy neomrzí. Po technické stránce je to precizní a moc jsem si užil to, jak seriál vypadá a i zní. Seriál má dobré tempo, až na některé zbytečné odbočky, ale ty mají výsledku své opodstatnění. Jediné, co mi trochu nesedlo bylo lehce urychlený vývoj hlavní hrdinky. Angličanka je velmi dobrý a povedený seriál, který mi udělal velkou radost. ()

Hollohlaway

Vynikající kamera, krásně westernová atmosféra, hudba a exteriéry. A navíc skvělé výkony hlavní dvojice. Konec byl sice trochu moc melodramatický, víc se mi líbila první polovina, kde se jen cestovalo a střílelo, ale závěrečné vysvětlení zápletky alespoň dost věcí vyjasnilo. Líbilo se mi balancování mezi kýčovitým romantickým Západem a naopak Sergioleonovským flusáním bezzubých zpocených kovbojů. Tohle bylo realisticky tak nějak mezi, za mě ideální. Hluchá místa jsou, ne že ne. Ale ten indoš je prostě tvrďáckej správňák kterýmu chcete fandit, Vinetou de vod válu, to je jednou jistý. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD