O patnáct let dříve se Trafford stane svědkem brutálního masakru v Americe, který odstartuje další tragédii v Anglii a rozhodne o osudu Eliho a Cornelie. (HBO Max)

castor

Nejprve to pozitivní, co ostatně platí po celou sérii. Každý druhý záběr, každý několikátý nápad s umístěním kamery nádherně nasnímaných scenérií a sytých barev by se dal zarámovat na zeď. Jinak je tenhle díl dost komorní, respektive plný dialogů a prakticky jen se dvěma lokacemi. Vracíme se časem zpět, kdy proběhne rozprava mezi trojicí mužů a trojicí kavaleristů s následným masakrem indiánů. Pak dojde k přesunu do Anglie, kdy setkání dvou lidí vyvrcholí pohledem na do klubíčka schoulenou Emily Blunt. Události z toho dne budou mít (jednou) za následek smrt jejího syna. Hodně pomalý díl k zamyšlení, který ale rozhodně nesedne každému. ()

vydumnica

Zo všetkých epizód ma práve táto bavila najmenej, dej sa mi zdal ťažký na pochopenie, akosi som sa v tom strácala. V čase sme sa vrátili o 15 rokov dozadu, mnohé sa na konci vysvetlilo, dôležité puzzle zapadlo do svojho celku. Interiéry v Londýne sa dali obdivovať, ale predsa len tá úžasná kamera lepšie vynikla v nekonečných a slnkom zaliatych prériach :-). Emily Blunt je v tejto minisérii fakt skvelá, keď sme tu skočili tak výrazne v čase, je veľmi poznať jej vek, darmo na 20 nevyzerá. (pozreté 23.05.2023) ()