Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

Israha

Pseudoretro stylizace tohoto snímku by se dala při důsledném rozebírání shodit poměrně snadno (příliš dynamická akce, vtípky, atd.), ale ten pocit, že sleduji rozpohybovanou adaptaci staré brakové horrorové sešitovky, tam byl, to se povedlo. Potěšil Man-Thing, typově potěšil casting lovců a staré paní Bloodstone, potěšila krvavost a semtam ta sympatická, chtěná, staromódní naivita. Klidně bych si dal seriálovou antologii v tomto duchu, v černobílé kamere, s přímočaře vyprávěnými příběhy a skvělou Elsou Bloodstone v podání Laury Donnelly jako průvodkyní...jen s méně zbytečnými vtípky a klidně i bez Gaela Bernala, jehož vlkodlak byl na celém tomhle snímku paradoxně to nejméně zajímavé. ()

TheHofi

Jediné, co bych filmu vytkl, je maska vlkodlaka. Trochu jsem doufal, že bude vypadat líp, ale jinak je to skvělý komiksový experiment, kterých chci od Marvelu víc. Za mě výborných 85%, s hromadou odkazů na staré hororové klasiky, prosím ať v tomhle Marvel pokračuje tohle fakt vyšlo. ()

skeptic

Čierno-biela jednohubka, ktorej by viac slušila dlhšia stopáž alebo seriálový formát. Najzaujímavejší bol pre mňa prostriedok filmu, kedy film nabáda rozmýšľať, prečo je lovec s údajne niečo nad stovkou zabití taký nesvoj a neobratný tam, kde by mal byť vo svojom živle (z plagátu alebo inak však už odpoveď dopredu vedieť tak či tak môžeme). Skutočne zaujímavou vecou v strednej časti filmu však je to, ako sú tradične feminínne charakteristiky pozitívne zobrazované na mužovi a tradične maskulínne sú priradené žene. Odhliadnuc od toho, že hl. mužská postava je neobratná (čo však i tak skôr slúži ako prostriedok pre vyvolávanie otázok v divákovi a až sekundárne pre pobavenie; a nebaví tým, že by to bola ženská vlastnosť na mužovi, ale tým, že je pobavujúca sama o sebe, bez ohľadu na gender) je podaná so ženskými vlastnosťami pozitívne, nie emaskulatívne, vysmievačne ako tomu často vo filmoch býva. Napríklad on je empatický, chce pomôcť ošetrením, chce predísť konfliktu (súboju), riešiť situáciu priateľskou komunikáciou („monštrum“ osloviť menom a poprosiť, nie zabiť). Je sociálne zameraný, bol by rád, aby si vzájomne pomohli. Ona je proaktívna, zameraná na riešenie problému (kým sú uviaznutý v hrobke on sa snaží empaticky validizovať jej pocity a vyjadriť pochopenie rozprávaním o rodine, ona rozmýšľa ako sa z hrobky dostať); dvakrát mu akčným spôsobom zachráni život, na druhej strane ale má problém s dôverou a je viac individualistická. Ku koncu však už u mužského protagonistu tento gender-swap viac slúži ako juxtapozícia jeho nespútaného vlčieho ja a krotkej človečej podoby; čo zanecháva pocit, že práve toto bolo hlavným cieľom celý čas. Celé to potom aj s tým farebným zakončením pôsobí skôr banálne (dostaneme aj typický fór, že „kto zachraňoval koho“, kde samozrejme ani jeden z mužov nechce byť vnímaný ako zachraňovaný). Zaujímavé mohlo byť napríklad, ak by finále poskytlo nejaké ďalšie pohrávanie sa s maskulínno-feminínnou optikou, napr. ako keď si obaja museli svoje prirodzené tendencie vymeniť (a ešte viac tak podčiarknuť ich komplementaritu): ona musela priateľsky poprosiť, zatiaľ čo on rozstreliť stenu bombou. I tak, síce váhavo, aspoň taký malý palec nahor. 65-70% ()

CaptainCzech

Příjemná změna v podání Marvelu a na 100% jeden z nejlepších snímků 4. fáze (bohužel není tak těžké se sem zařadit). Vyzdvihnout musím především atmosféru (budování napětí), hudbu a stylizaci hororů ze 30. let. Příběhově je to trošku slabší , ale postavy se mi celkem líbili. Bohužel v závěru opět zbytečný vtípky a přechod do barevného spektra. Za mě solidní 4* ()

BOURQUE

Slušný rozjazd, ale postupne to stráca dych. Finálne súboje sú na slušnej úrovni, ale záver bez sily. Najlepšie momenty má „Ted“, ktorý so svojim výzorom pripomína sluhov príšery Cthulhu. Marvel potvrdzuje, že filmy s hororovými prvkami nie sú pre nich neznámou oblasťou a že s nimi v budúcnosti je potrebné počítať. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

panvasik

No konečně... je vidět, že zrovna tady se Disney nesralo někde, kam nemělo a vznikl z toho dobrý poměrně solidní hororový speciál. Jak jsem říkal, jde vidět že Michael Giacchino měl volné ruce a natočil se projekt, který není dělaný pro mladší publikum a konečně jsme se dočkali po delší době dobrého projektu od Marvelu. U lidí je to určitě to příjemnější překvapení za poslední dobu. :) 75% ()

char_t

MCU už fakt neví co by... Werevolf je relativně zábavná jednohubka, s prapodivnou stopáží, která se nemůže rozhodnout, jestli je zábavným hororovým béčkem, nebo akční marvelovkou, ale nakonec to jakž takž funguje. Rozhodně lepší než většina poslední MCU tvorby (She-Hulk, Moon Knight, I Am Groot?). A je to režijní debut skladatele Giacchina? Na prvotinu dost dobrý. ()

Razzor_82

"Zabte mě tak jak jsem!"  Marvelovský experiment. Pokus o poctu starým hororům díky děsivé atmosféře a hudebnímu podkresu. Celkem dlouho se čeká na pořádný rozjezd. Od půlky je to už celkem krvavá jízda. Převtělený vlkodlak si mohl ukousnout větší sousto na scéně. Zpracování je na úrovni seriálu.  6/10 ()

Urukhaj98

Aneb jak to dopadne když Kevinu Feigemu dojde trpělivost se všemi zarytými brblaly, kteří tvrdí, že Marvel dělá furt to samé. Werewolf by Night je asi tou nejvíc osobitou Marvelovkou, která kdy pod hlavičkou Marvel Studios vznikla. A je hrozně super. Vůbec by neuškodilo přidat pár desítek minut navíc a udělat z toho regulérní celovečerák, ale možná je tenhle formát pro takový experiment to pravé. Příběh je jednoduchý až běda (ačkoliv pár zvratů se dočkáme), ale nepřetržitě uhání kupředu a ani na chvíli nepolevuje. Určitě se nejedná o horor v pravém slova smyslu, ale zvolený styl k tématu skvěle sedí. Hlavní hrdina je sympaťák a zbylé postavy, když už nic jiného, minimálně zaujmou. A dokonce se dočkame i v menší ovšem důležité roli jedné zapadlé marvelácké postavy, která si svůj debut v MCU odbyla se ctí. Tohle se zkrátka moc povedlo a já se těším na další podobné speciály, které si mohou tohle žánrové experimentování dovolit mnohem víc než celovečeráky. 8/10 ()

helraiser

Excelentní, perfektní, zabavná záležitost. Něco takového bych od Marvalu opravdu nečekal. Černobílý formát tomu dodá tu správnou příchuť. Minimálně začátek je pěkná pocta Universalu a konec má opravdu velký koule. Tohle se prostě povedlo a neskutečně jsem se u toho bavil. ()

tomik99

Něco nového, neokoukaného, svěžího a hlavně si tu konečně někdo pohrál se scénářem a režií. Poslední Marvelovky stojí za starou bačkoru, ale tenhle počin byl příjemným padesátiminutovým překvapením. Postavy poznáváme tak akorát, abychom si k nim dokázali vybudovat nějaké pouto, chápeme jejich motivace. Příběh poměrně odsýpá, nic není natahováno. Michael Giacchino se za svou prvotinu rozhodně nemusí stydět. Zvládl i na Marvel poměrně dobrou akční scénu v chodbě. Palec nahoru a dost možná jeden z nejlepších MCU projektů tohoto roku. ()

NorseSword24

Podarilo sa? Podarilo. Film si uvedomuje čo predstavuje a to zdôrazni hneď na začiatku. Inak kamera ľahko nadpriemerná, čierno biely vizuál s červeným prvkom bol super a keďže to režíroval tak skvelý skladateľ tak dobrá hudba chýbať nemohla. Sranda ako to ma zdávať hold starým hororom od Universalu a pritom to je pre mňa lepší film ako ten starý vlkodlak. (menší SPOILER) Tiež sa mi ľúbilo ako sa vlkodlak ukáže takmer až na konci vďaka čomu sme dostali dobré predstavenie a vybudovanie hlavnej postavy, ktorá mi okamžite prišla sympatická.(koniec SPOILERU) Tiež skvelé napätie počas celého filmu ale strach od toho neočakávajte. Dosť z filmu zaberajú čisto rozhovory, ktoré ale boli zaujímavé aj vďaka scenáru ale aj vďaka hercom a ich chémií. A bola tam aj jedna scéna kedy vlkodlak bojuje v chodbe a ta scéna bola tak skvela! Čo ma ešte potešilo tak že aj keď sa tam objavia nové postavy z komiksov a zopár odkazov tak dosť sa to podobá Moon Knightovi a je to dosť oddelené. A to ma mrzí, že tu postavu pravdepodobne dajú voľakedy do klasických marveloviek a pokazia mi ju. No čo už. Ale aj cez tu odlišnosť tak stále sa tu nájde 1, 2 vtipy ktoré sú lepšie ako v iných marvelovkách ale občas to trochu kazia. Ale nevadí nijak extra. Konečne ďalší dobrý krok od marvelu. Možno aj nová klasika na Halloween... ()

AloeB

Trailer lákal na ujetý horor, ale všechny ujeté hororové scény jako by byly natočeny jen pro trailer a zbytek byl akční rubačka, bez které by se, zdá se, značka Marvelu neobešla. Gael García Bernal vypadá v make-upu naprosto luxusně, mnohem víc sexy než za mlada a o poznání mladší než v jak ho namaskovali do Kubánské spojky. Pojetí je veskrze sympatické a atmosféra, byť občas pokulhává, je příjemná. I v necelé hodině by ale šel napsat lepší příběh, nutno podotknout. ()

Daiker

Zpracování bylo na výbornou..... Měli z toho udělat film bez návaznosti na Marvel. Taková Mumie by byla taky super.....Je to krátké, obsazení bylo dobře vybrané a ta bílá smrtka lovec budila asi největší hrůzu..... Co se mi nelíbilo bylo zpracování vlkodlaka. Ten byl takový jak z filmu Školák vlkodlak..... Velké mínus pro film..... ()

B.Wilde

Jako nebylo to špatný, takový průměr... ale prostě proč? Připadalo mi to jak nějaký kraťas od začínajících tvůrců, co mají možnost natočit něco v celkem fajn kulisách, ale jinak? Nebýt to pod tou nálepkou "je to od Marvelu" tak si to ani nepustím... asi by si měli na tyhle svoje experimenty zařídit nějakou podznačku, člověk by řekl, že už fakt neví co by... ()

Davidkkk

Vážně tady budeme Marvel vychvalovat za černobílý originální filtr, který se tváří jak kdyby do univerza přinesl něco rádoby nového? ()

Kingjiri

Na takhle krátkou stopáž bych teda čekal větší porci akce společně s napětim. Začátek a závěr jsou fajn, ale ta ukecaná prostřední část se teda dost vlekla. A i když byl gore na poměry Marvelu přece jenom odvážnější, pořád to nebylo uplně ono. Horor si zkrátka představuju jinak. Objevil se taky jeden fakt do očí bijící logickej kiks aneb zabijáci, co dokážou zabíjet jak na běžícim páse nedokážou vyrazit dveře ... WTF? Na tři slabší hvězdy to vytáhlo jen černobílej vizuál a sem tam funkční atmosféra. ()

Jajar

Černobílý debut Michaela Giacchina a první krok MCU do hororového žánru. Werewolf by Night je příběh o lovcích monster, kteří po smrti svého vůdce soupeří o nástupnictví i mystickou relikvii. Disney+ umožnil vytvořit dospělejší, temnější a vizuálně expresivnější podívanou, než celovečerní marvelovky, které se v pravidelných intervalech objevují v kinech. Tahle osvěžující zábava ovšem mohla a měla jít mnohem dál. Víc krve, víc lekaček, víc gore, víc erkových hlášek a méně melodrama. Jak by podobný krátký snímek vypadal v podání Quentina Tarantina nebo Roberta Rodrigueze se můžeme jen domnívat. ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)