V tomto neo-noirovom trileri z New Yorku, plnom bezcitnej manipulácie a riskantných mocenských hier, nie je nikto taký, ako sa zdá. (Apple TV+)

Marze

Psychologicka pohadka z mestskeho prostredi. Pomaly chod, trocha podezirani. Ke klasice zanru to ma daleko, ale je to dost chytry film se zvraty. V kategorii mirne zabavny zabijec casu. Lze ho sledovat s prateli, rodinou nebo sam se ztlumenym svetlem a druhy den si v hlave uvedomite, jak to do sebe zapada. Ve tretim dejstvi drama prekrocilo hranici uveritelnosti. ()

Malarkey

Zvláštní film se zvláštním námětem, který Vám nic neřekne už obsahem zde, ale mnohdy ani v průběhu samotného filmu. Ten totiž začíná poměrně běžně, obyčejně, všedně, aby se pak postupně děj čím dál tím více zamotával a vytvářel domnělé tajemno. Já jsem mu ale na lep neskočil. Moc mě to nebavilo a zajímaví herci tomu taky moc nepřidali. ()

Fr

„RYCHLOST, KLID, IMPROVIZACE“…  Začalo to jako nějaká červená knihovna (až jsem se musel přesvědčit, jestli jsem tady správně). Teprve potom se z toho vyklubal „kruhovej“ příběh o tom, jak si oškubat svýho hejla. To je taková hra, na kterou (asi) nemáme všichni žaludek a přesto se můžeme stát její součástí. I když prej „Poctivýho člověka podvýst nejde“… Samo o sobě je to vyprávění celkem zdlouhavý. Fajn je, že to dává (hlavně na konci) smysl. Není to žádná akčňárna, ale poctivě budovaný drama s fajn rozuzlením. Takový nenáročný, ale fajn pokoukání.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám macechu zlatokopku. 2.) Všichni po mně chtěj prachy.  ///  Thx za titule „Karel Himmer“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Neskutečná nuda a největší letošní trápení. Bratříček Focus a Podfukářů ? Těžko. Místo heistů a podfuků se tu řeší mezilidské vztahy a převažuje drama, kde se fakt nic zajímavého celé 2 hodiny neděje. Postavy mě vůbec nebavily, dialogy yaaawn, o rychlém tempu, napětí či zábavě zde nemůže být ani řeč a celé je to takové chladné, odtažité a nezaujaté k divákovi. "Zvraty" mě tu nepřišly absolutně zajímavé ani šokující. Za mne ztráta času, nebavilo mě tam absolutně nic. 3/10. ()

castor

Pocitově je to asi spíš na tři hvězdy (protože se mi to záhy vykouří z hlavy), ale prostě ten příběh neměl úplně nepevné švy. A jednoduše si dokázal díky několika slušným zvratům udržet náskok před svými diváky. Startujeme u knihovníka, který se zakouká do půvabné studentky. Brzy jsou z nich dvě hrdličky a rozjíždí se příjemná newyorská romance. Vážně jde o thriller/drama? Jde. Protože jemu ono knihkupectví patří, a když se její bratr dostane do finančních potíží, vyjde najevo, že 350 tisíc dolarů pro něj nepředstavuje problém. A protože ona není tak úplně postgraduální studentkou. Přitom je to teprve začátek, postav, které se zdají být někým, bude přibývat. Takže se na scéně záhy objeví empatická a milá zlatokopka Julianne Moore nebo charismatický manipulátor Sebastian Stan (úchvatně neurvalý v sérii Pam & Tommy) s pokerovým výrazem a jasně nalajnovanými plány. Některým fandíte, jiným méně (za mě třeba zhrzený synek miliardáře), nicméně nějaký ten podvod má v rukávu nakonec každý. Kachní žaludek má zelenou. Finále už to má s pravděpodobností hodně nahnuté, ale dá se to tvůrcům odpustit. Určitě bych uvítal víc opravdu silných zapamatovatelných scén, ale přesto jde o elegantní kus, který divákovu inteligenci neuráží. ()

filmfanouch

Výsledkem je dobře uchopený, vizuálně výrazný i herecky výrazný film, kterému ovšem chybí dostatek výraznější IP i nosná třešnička na dortu. Caron přechod k celovečernímu filmu zvládl obstojně, jen z toho možná mohl mít lepší film.... ()

sochoking

Omylom som si myslel, že ide o drámu s niekoľkými postavami, ktorých osudy sa na konci filmu pretnú navzájom. Takéto drámy ja mám veľmi rád. No tu sa mi dostal do ruky film o ojebávakoch a tie sú typické svojimi zvratmi, ktoré ani nie sú vlastne zvratmi, ale akýsimi hračkami v rukách scenáristov, ktorí si ich tam nahádžu toľko, koľko sa im hodí a koľko im ich um dovolí, a teda treba s nimi i počítať. Takže záver ma osobne vôbec nijako neprekvapil. ()

Anderton

Už dlhšie som si nepozrel podobne komplikovaný puzzle podvodnícky triler, takže ma Sharper veľmi potešil. Je fajn, že nejde o nič postmoderné plné čierneho humoru, ale ide sa na vážno od začiatku do konca. Našťastie sú komplikované podvody prehľadne napísané a nakrútené, takže stále vieme, kde sa zrovna v príbehu nachádzame, prípadne sa nám všetko osvetlí v nasledujúcej kapitole venovanej inej postave. Záver je možno trochu zbytočne riskantný, ale na čo zbytočne vŕtať do logiky, Sharper je totiž vo svojom žánri príťažlivý od začiatku do konca. ()

Arsenal83

Film typu kruhový objazd, kde sa všetko nakoniec spojí v jednom. Dobre prepojené postavy, nechýbali emócie, momenty prekvapenia, ale všetko to bolo také nevýrazné, čo je škoda, lebo inak to mohol byť sakra dobrý film a takto je len dobrý a nevýnimočný, hoci sa odlupoval postupne ako cibuľa. Pochvala aj pre nasvietenie Julianne Moore, ktorú dokázali dostať do polôh, aby vyzerala sťaby mladica a nie penzistka. ()

Chrustyn

Přechcávačka, která se tváří chytřeji, než ve skutečnosti je. Vše začne jak standardní romance a dospěje do konce, který připomene jednu filmovou klasiku podvodnických filmů. Bohužel divák už po první třetině pochopí tvůrčí záměr, který je celý postaven na tom, že někdo podvádí aby byl nakonec podveden větším podvodníkem. To překvapí poprvé ale napopáté už to spíše otravuje, stejně jako negradující tempo. Neurazí, nenadchne, vyšumí. ()

TheEvilTwin

Tak tohle byla pecka a další pětizářez! Popis filmu od Apple+ vypadá jako úmorná drama nuda, ale je to víceméně úplný klam, protože Sharper je napínavý thriller plný zvratů, neskutečných podvodů a intrik sledující na první pohled odlišné osoby, ale čím hlouběji film jde, tím většího propojení se nám dostává a v samotném závěru se vše spojí do dokonalého obrazu. Tvůrci nám servírují zvraty, výborně zahrané postavy i spletitý příběh a celá tahle banda zlodějíčků, o které film pojednává, je teda sakra působivá. Spád, napětí, áčkoví herci a precizní podání celého příběhu dělají ze Sharper absolutní top shit pecku evokující skvělý Focus (Will Smith) a já jsem zas nadšený jak malé dítě, protože tyhle filmy já můžu. V jednom měl oficiální popis ale pravdu - nic není takové, jak se zdá. Luxusní záležitost! ()

M.i.k.e

solidní skoro heistovka o třech podvodníčcích, která se postupem času různě zamotává, rozmotává a pak zase zamotává, aby nakonec ve svém závěru úplně nepřekvapila. Nemůžu říct, že bych se úplně nebavil, ale na to abych dal Sharper čtyři hvězdy mě tam některé postavy dost iritovaly a v určitých pasážích to bylo celkem zdlouhavé a nedokázalo mě naplno vtáhnout. Plusem je rozhodně to, že Sharper není hloupý a v tom podstatném dává smysl a je i celkem uvěřitelný...70% ()

Streeper

Tak tohle pro mě bylo velké překvapení. Čekala jsem spíše nudu, takže jsem od toho neměla velká očekávání a ze začátku to i tak vypadalo. Trochu pomalejší tempo, příběh se lehce vlekl, ale pak se příběh odhaluje víc a víc a všechny dílky do sebe začínají zapadat a neskutečně mě to chytlo. Vymýšlela jsem si různé teorie, jak by to mohlo dopadnout (nakonec jsem to i uhodla), ale napětí krásně gradovalo, herci skvělý a sympatičtí. Opravdu jeden z lepších filmů ze streamovacích služeb, jaké jsem za poslední měsíce viděla. ()

rowdys

Vždy sa teším, že midbudget ešte úplne neumrel a je to aj vďaka Applu, ktorý má od roku 2018 kontrakt s arthousovým A24, v rámci ktorého sa zrodil aj Sharper. Jeho príbeh začína pozvoľna priam romantickou idylkou, ale plynule anachronicky prerastá do Grooming: The Movie, kde si každý podvodník trpezlivo pestuje svoju obeť. Natočené to je s precíznosťou Davida Mameta a mal som v úmysle pôvodne spomenúť aj to, že sa s tým tvorcovia zvládli vyhrať aj bez lákadla v podobe full-mesh premetov, kde stihne ísť úplne každý po každom. Záver to ale taktrochu poprel, hoci scenár v podstate ani nemal kam inam vyústiť. Veľmi príjemný a dobre obsadený počin (Julianne Moore je aj v šesťdesiatke sexy redheadka) a áno, A24 má ešte stále dobrý nos na indie kúsky. ()

hanagi

Mám prostě tyhle "podfukářské" příběhy ráda. Možná právě proto, že se bavím tím, co bych sama nesvedla. A možná i kvůli tomu, že jsou to vlastně takové pohádky pro dospělé, nakonec je vždycky potrestaný ten největší hajzl. Myslím, že tři solidní hvězdičky jsou tak akorát. ()