Monstrum

USA, (2022–2024), 9 h 53 min (Minutáž: 45–63 min)

Tvorcovia:

Ryan Murphy, Ian Brennan

Evan Peters, Richard Jenkins, Niecy Nash, Michael Learned, Molly Ringwald, Karen Malina White, Penelope Ann Miller, David Barrera, Shaun Brown (viac)

Usvědčený zabiják Jeffrey Dahmer (Evan Peters) za víc než deset let zavraždil sedmnáct mladých kluků a mužů. Jak to, že tak dlouho dokázal unikat spravedlnosti? (Netflix)

baddass01

Psal jsem původně dost dlouhou stať, ale defacto to jde shrnout jen do jednoduchého konstatování, že něco tak zoufale nudného jsem už dlouho neviděl. Vydržel jsem první 4 díly a doufal, že se to snad nějak zlepší, ale bohužel ... ()

darjeeling

Říkám si, že kdyby se Dahmerův příběh trochu upravil, tak by to byl v podstatě takový radikálnější Viktor Frankenstein. Muž, co chce překonat smrt, aby nebyl sám. Ale udělat z něj romantického hrdinu by asi bylo při nejmenším velmi kontroverzní a objektivně nemorální. No, přejdu raději k samotnému seriálu. První díl tuto desetidílnou sérii uvedl parádně (za mě to bylo to nejlepší, co divákům seriál nabídl). Děj začíná v podstatě na konci a ti, kteří nemají rádi skákání v čase, tak budou docela trpět. Mně se forma vyprávění příběhu velice líbila a divák si postupně skládá obraz tohoto psychopatického vraha. Pro ty, kteří příběh před zkouknutím seriálu znali, je tento styl vyprávění velice vítaný, neboť na začátku téměř každé epizody ani znalci příběhu neví, co bude následovat.  Co se týče hereckého obsazení, tak nemám žádnou výhradu. Casting se povedl (zejména hlavní představitel Evan Peters a také vrahův otec Richard Jenkins byli výborní). První polovina seriálu je výtečná. Bohužel zejména poslední dvě epizody opět potvrdily současnou tendenční tvorbu a seriál už nebyl o Dahmerovi, ale o tom, že jeho černá sousedka chce postavit pomník obětem a o zlých policajtech, kteří nadávají přistěhovalcům jiné pleti. Nechápu, proč radši místo stále opakujícího se tématu o zlých bílých heterosexuálních policajtech a hodných černých homosexuálech a žen (jako rodina, která nechá svého 14-ti letého syna potloukat se v noci po okolí, po tom, co jeho bratr byl zneužit a zdrogován, asi není tak spořádaná a nevinná, jak je v seriálu vyobrazená), nedali aspoň malý prostor společným sezením a výslechům Jeffreyho Dahmera a jeho právničky, na které jsem se těšila celý seriál. Chápu, že rasových problémů a života homosexuálů se tento případ dotkl a byla potřeba a nutnost se mu věnovat, ale jeden, dva díly by stačily. Rasová nevyváženost se zde řešila až nehezky dlouho a byla to pěkná nuda plná klišé a tak dále... vždyť to znáte, teď je toho plno. Nejvíce se mi líbila atmosféra prvních dílů, kde z obrazovky úplně cítíme ten příšerný smrad, který se linul z Dahmerova bytu. Nejlepší složkou seriálu je za mě hudba Nicka Cave a Warrena Ellise! ()

kukkik

Tohle jsem naprosto nečekal. Seriál je naprosto dokonalý snad ve všech nutných aspektech. Je zcela věrný skutečným událostem, casting i herecké výkony jsou na jedničku a přitom věřím, že tohle zahrát muselo být opravdu neskutečně hodně náročné, především pro Evana.. klobouk dolů za to, vzít takovou roli. Četl jsem Černou knihu sériových vrahů, viděl jsem Mindhunters, přesto nebo spíše právě proto se mi u tohoto seriálu vloudila otázka, kterou ve mě doposud žádný film, seriál ani kniha nevzbudily nebo alespoň ne tak palčivě a sice, zda takový seriál měl být natočen. 5/5 ()

Psycho.R

Za me naprosto nepochopitelné nadšení. Tesne predtim jsem si pustil dokument, ktery je na Netflixu také a během tří epizod bylo řečeno vše. Stejné je to i tady, prvni polovina dokazala udrzet pozornost. V druhé půlce scénář přehodí výhybku a začne se zabývat vedlejšími postavami. Tim se to cele rozbředne a jde to neskutečně dolů. A nejvíc vysilující je sledovat protěžovanou postavu sousedky, ktera neustale dokola opakuje instantní morální moudra. Chapu, ze v realu to tak být mohlo, pak všechna čest té dámě, ale seriál tim sel totálně do kopru a stal se z něj další Netflix produkt. ()

Hellknight12

Môže obsahovať spoilery. Konečne pozretý tento seriál z Netflixu. Na úvod musím pochváliť herecký výkon E. Petersa, ktorý za mňa by si zaslúžil oscara za tento seriál. Pred týmto seriálom som ho videl ešte v seriáli American Horor Story, kde to tiež zahral bravúrne. Jemu sa proste tieto záporné postavy hodia. Zvyšok hereckého obsadenia bol tiež výborný. Príbeh Dahmera je zaujímavý sám o sebe ale vážne to muselo mať 10 časti? Spôsob ako natočili tento seriál je fajn ale na jednej strane si hovorím, že je to natiahnuté a na druhej strane je to krátke. Hneď vysvetlím prečo. Tvorci sa rozhodli celý jeho život vstrebať do jednej série, čo je za mňa síce fajn ale niektoré pasáže, tu vôbec nemuseli byť. Seriál mohol mať kľudne 8 časti a nič by sa nezmenilo. Áno tým, že to natiahli na 10 je síce fajn po charakteristike postáv. Hlavne u tých dôležitých, keďže obetiam a ich rodinám a tiež aj rodine Jeffa sa na, to akým štýlom ide tento seriál venuje primálo. Za ďalšie áno sú tu vraždy a pár je ich aj ukazanych normálne ale väčšina z nich je z rýchlika. Čo je škoda. Po úvodnej časti som si povedal ok pôjdeme retrospektívne. Super. Po druhej som si povedal ok pôjdeme na preskačku. Nakoniec sa to drží preskakovania a je to fajn ale aj nie. Mne osobne pri výsluchoch chýba nejaká tá pauza. Kde by išli trebárs sa najesť, napiť alebo na záchod. Nemusí to byť stále ale raz alebo dvakrát by to mohli ukázať, takto mi to príde, že tam sedeli bohvie koľko hodín a niekto im priniesol kávu a pokračujeme. A hlavne to mohli spraviť R-kove. Viac brutality v takomto prípade by neuškodilo. Takže jedna séria ok ale kratšia a brutálnejšia alebo druhá verzia, ktorá by bola síce dlhšia ale podľa mňa by lepšie spracovala príbeh. Druhá verzia by bola, žeby spravili 2 série s 10 časťami, kde by sa v prvej čisto venovali jeho životu od detstva až po rok 1991. V druhej sérii sa mohli kľudne venovať jeho vraždám a aj súdnemu procesu až po jeho smrť. Takto som zz tohto seriálu v rozpakoch. Na jednej strane mu chcem dať plné hodnotenie a na druhej nemôžem. V seriáli sa spomínajú mena Ed Gein a John Wayne Gacy. O Gacym už máme dokument bude aj seriál? Ja osobne by som to bral. Spravia dokument aj o Ed Geinovi? Rád by som videl jeden celý a pekne dlhý dokument aj o ňom. Vo väčšine dokumentov čo poznám sa spomína v skratke. A ak by následne na Eda rozhodol Netflixu spraviť aj seriál, tiež by som bol rád. Seriál môžem odporučiť, každému kto má rád krimi drámy a hlavne ho bavia sériovy vrahovia. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Anayka

Zajímavé, ale zbytečně roztahané, 5 dílů by klidně stačilo. Sledování se tak pro mě stalo trochu drásavým, nikoli kvůli hrůzám v ději, které se opravdu staly, ale už jsem se nemohla dočkat, až se na to konečně dodíváme. ()

waska

Skvělá podobizna a naprosto fantastický výkon Evana Peterse. Už samo o sobě jde a dost úchylnou věc, ale jak do sebe hodil tu krev, no.. udělalo se mi mdlo.. ()

BFG2000

Ještě jsem opravdu plný emocí, tak budu psát možná trochu chaoticky... Každopádně, Monster je totální masterpiece!!! Tohle jsem vážně nečekal. Musím se však přiznat, že přibližně v polovině prvního dílu jsem to celé chtěl vypnout, ukončit a rozhlašovat o celém seriálu, jaká je to hrozná kravina, nuda a nesmysl. Jenže ono se něco zlomilo, ani nevím co. Ten první díl jsem dotáhl a od druhého už jsem měl jen vyražený dech, sevřené půlky a husí kůži. On je ten první díl až příliš pomalý a scény, zejména v posteli, si režisér doslova vychutnává. Pokud je sleduje divák, který naprosto vůbec netuší, kdo Dahmer je, úplně mu to nedává smysl. Proto se táhlejším úvodem opravdu nenechte odradit! Musíte také předem pochopit, že Monster je série, která rozhodně není pro každého. Jde o neskutečně těžkou a náročnou podívanou, na kterou se dost obtížně dívá. Jste z toho všeho děsně znechucení, je to odporné, nechutné, smradlavé a špinavé. Jenže, ono to takové skutečně bylo. Když v sobě tyto negativní pocity překonáte, tak zkrátka musíte uznale smeknout před tvůrci. Těm se tento totálně odporný příběh podařilo naprosto dokonale a věrohodně přenést na obrazovky. Neskutečně z toho celého srší všechny druhy emocí. Série je však vůči pozůstalým po obětech velmi citlivě natočená, kdy prakticky neobsahuje přímo násilné scény a kupodivu neobsahuje ani vyloženě napínavé scény. Celá ta atmosféry zkrátka vzniká už z podstaty Jeffa. A když jsme u něj, tak Evan Peters byl naprosto dokonalý! Nevím, zda má tenhle seriál dabing, pokud ano, pak na něj zapomeňte, protože Evan je úžasný a bez jeho hlasového projevu by to bylo celé snad poloviční. Ale i všichni ostatní herci ze sebe dali maximum a byli zcela a plně uvěřitelní. K tomu tíživá hudba, bezchybná kamera a špinavé kulisy tamní doby a místa. Série opravdu zcela vyváženě a objektivně dávkuje hlavní nosná témata, tedy nejen, šílenou hlavu Jeffa a jeho skutky, ale také homosexiualitu a problematiku rasismu. Vše se zde přirozeně kloubí v úžasný celek. Takhle mě už dlouho nic neodrovnalo. Nic podobného neznám a nikdy jsme neviděl. Je to hnus, depka, psycho, ale je to dokonalé! Tohle střihnout jako 150 min film, tak posbírá zcela zaslouženě nejednoho Oscara (Herec hl. role - Evan, herec, vl. role - Jenkins, herečka, vl. role - Niecy Nash, režie (všichni pánové režiséři byli úžasní, osobně bych favorizoval Clément Virgo, za E02, kamera).  Pokud máte rádi skutečnou filmařinu, pak je tohle naprostá povinnost! ()

Mini_X

Konečně, jsme dostali úžasný životopisný film/seriál okolo Jeffreyho Dahmera. Jeffrey Dahmer, podle mě nikdy neměl moc dobrý životopisné filmy, ale konečně jsme dostali jeden z nejlepších životopisný seriálu okolo sériového vraha. Seriál má všechny důležité aspekty co se stali v reálném životě, a taky má své originální nápady které, ale fungují na 100% taky jsem nikdy nečekal, že bych byl plný slz u filmů/seriálu okolo sériového vraha. Každá epizoda byla naprosto geniální, ale ty nejlepší podle mě jsou epizoda 6 a epizoda 8, konečně Jeffrey Dahmer působí jako sériový vrah. Ale to co mě na seriálu nejvíce zaujalo byl ten fakt, že jsem byl plný slz ve scéna z Jeffreym a jeho otcem nebo v epizodě 6 z Tonym. Jsem rád, že Jeffrey Dahmer má už konečně úžasný životopisný seriál. Musím fakt říct, že se prozatím jedná o nejlepší seriál roku 2022, a taky se podle mě jedná o jeden z nejlepších seriálu co jsem kdy viděl. Tenhleten klenot si zaslouží. 10/10 ()

RAFT

Tak tenhle seriál na netflixu se vážně povedl. Dokonalej seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera.Že, by seriál roku. Peters zde hraje svoji postavu přimo nejlépe jak dovede,až se vám žačne tajit dech. Tenhle seriál vás vtáhne do děje a díly na jedno zkouknutí. Dobře odvyprávěné, skvěle zahrané, skoky v různých dílech pěkné. Netflix má seriál roku. Za mě 90% ()

ANTYCHRYST

Zajímavej..a znepokojivej příběh vraždící zrůdy..obrovská poklona herci..že tohle dokázal zkousnout..a neskutečně důvěryhodně zahrát!! Byl to fakt mega slizoun..Mě by asi hráblo tohle vydržet..Samotná postava Dahmera a jeho myšlení mi bylo vyloženě odporné..je jasné..že v tom svou roli hráli rodiče..zejména matka co do sebe rvala desítky prášků denně a otec co se o něj nestaral..(jak byl starší tak mě pěkně sral) ale ani to neomlouvá to co dělal a jak to dělal..Brr...občas při sledování tohoto monstra jsem cítil velkou úzkost..když jsem si představil..že tohle všechno se stalo...Fizlove to mohli dávno zastavit..neskutečné jak na to srali a vše ignorovali..Gvenda ta byla neuvěřitelná!! Bohužel v té době jako černoška..nikoho nezajimala..tak to dopadlo jak dopadlo..Nedovedu si představit..jak večer usínala v posteli..v tom puchu a poslouchala..jak je tam vedle porcuje..no tvl. .:( škoda ..že se toho Netflix bál a neudělal z toho pořádnej gore odstrašující seriál!! Aby každej ty hnusy viděl..Závěr ve vězení a pohoda vraha ..když se nejednou obrátil k bohu..se mi vyloženě hnusila a nic než smrt jsem mu nepřál..80% Na mé gusto je to moc natahovane a občas tomu dochází dech..přidal bych více z těch zrudnosti a mohlo z toho bejt opravdu kontroverzní dílo..I tak to byl nepříjemnej pohled čeho všechno jsou lidi schopný.. ()

syphoon

Nebylo to špatné, ale.................. Paradoxně se mi líbíli záverečné díly, daleko více jak ty úvodní. Pohled na celou věc ze strany příbůzných, sousedů či policie, mě až šokově překvapil. Nevím do jaké hloubky je postup police věrohodný, ale řekl bych, že na celém příběhu je právě TO nejstrašnější!!! To, že někomu jebne a někoho zabije, zneužije nebo dokonce ochutná, to jsou dle mě věci, které se vyskytovali a vyskytovat budou. Některé víc a některé méně, doufejme (tím myslím to ochutnávání). Kdež to přístup lidí z řad "pomáhat a chránit", kteří si po uzavření případu rozdávají metály jak "oufabáci" povýšení, je více než zarážející! S tím bychom asi někdo něco mohl/měl dělat! Herecký výkon není třeba komentovat, tam to za nás udělá nějaká akademie, možná i oskaři? Celkově souhlasím, že na NETFLIXu nyní (4.10.22) stěží najdete větší seriálový tráha :) 75% ()

departed

Sympatizovat se seriovým vrahem je těžko představitelný, skoro až nemožný, ale v podání seriálu je to jednoduší, když si uvědomíte, že Jeff byl vlastně - jednoduše řečeno - obětí své vlastní mysli. Nejde v žádném případě o glorifikaci obyčejného vraha, který si myslí, že mu každá vražda projde, aby se za chvíli vrhnul na další. Je to daleko komplexnější než se na první pohled zdá. A dopad to má nejen na Dahmera a jeho rodinu, ale i na rodiny obětí, na místní etnickou komunitu, město a veřejnost. Činy, které znepokojily úplně všechny měly ve své podstatě ale odůvodnění, ať už to zní jakkoliv hrozně. Nejsilnější momenty na strávení jsou pak paradoxně ty mezi otcem a synem, kde jeden zklamal navzájem toho druhého, ale ve výsledku si dokáží odpustit a doufat v lepší zítřky. Hodně znepokojivý téma. Rozhodně ne materiál pro všechny. Evan Peters si zaslouží nějakou větší roli, možná ne hned hlavní roli ve velkým filmu, ale něco decentního, aby se vymanil ze seriálů a šel taky na velký plátno v plný formě. A Richard Jenkins mu bravurně sekundoval. ()

Cooller

poutavě zachyceno a klasickou serialovou formou odvypravěno, pro takovýhle formát mam daleko vic respektu než pro všechny ty Netflusové pseudo-dokumenty posledních let, bohužel nic moc o něm nevím takže, nevím kolik z toho co si nelze ověřit je založene na pravdě musim tak lehce s nadhledem řict že emotivně to je spiše na Jeffově straně v = poměru k oběti, což v tomhle připadě určitě neni špatně, ale seriovy vrah by dle meho medialně neměl dostavat tolik sympatie, nehledě na to jak omluvitelne byli přičiny. Dost z toho šlo určitě zkratit a taky nerozumim tomu proč některé oběti dostali víc prostoru než jine, třeba ten hluchej kluk o kterým byl de-facto cely dil... opravdu jsem nepochopil čim je tak vyjimečný od těch ostatnich a ta sousedka by zasloužila brokovnici do huby a stisknout spoušť taky, fakt že ji Jeff neoddělal značí že to nebyl vnitru zlej člověk, protože ja byt seriovy vrah, tak tuhle otravnou, vlezlou ježibabu sundam hned ve dveřich. A teď muj ne přiliš popularni nazor na Jeffuv přiběh. Když pominu fakt že zbytečně zařvalo X lidi, nemyslim si že Jeff byl jinak zločinec. Naprosto očividně byl nemocný a potřeboval pomoc, kterou nedostal ani když si o ni řekl, rodiče oba stali za hovno a to nehledě na to že taťkovi to bylo na konci lito. Navíc k tomu vyrustal v ještě vic pokrytecke době než je dnes, bez možnosti nějake komunikace online a jine uvolnění frustrace ať u internetu, nebo jinym dnes už dostupnym zpusobem, a tak se naprosto nevyhnutelně zhroutil. Takových lidi je mraky, opravdu nechapu proč zrovna Dahmer dostava tolik medialni pozornosti... je to kvuli tomu že většina těch kluku byli homo a negři a to jsou dneska citliva temata na která se nesaha? vždyť on je jenom v podstatě chudák jako byl Dexter, akorát bez Harryho ,který by mu dal tištěný navod do života. ()

Najt

Velice povedený seriál o jednom s nejbrutálnějších masových vrahů historie. Seriál zobrazuje celý jeho život, od doby kdy byl ještě v lůně, přes dětství, dospívání až po dospělost, kdy se jeho aktivita probudila nejvíce, V seriálu vidíme i dopadení, uvěznění i jeho smrt. Zároveň je seriál zaměřený i na oběti a jejich rodiny, na rodinu Dahmera i jeho samotného. Tvůrci se snaží zachytit jeho charakter, příčinu jeho chování i jeho sklony ke kanibalismu, nekrofilii, homosexualitě a alkoholismu. Je pravdou , že pro takového člověka na Zemi místo není a jeho činy nikdy nemůžou být odpuštěny. Jenže při sledování máte někdy pocit že nejednou Vám bude Dahmera líto. On to neměl jednoduché, byl nemocný, uvědomoval si co dělá a věděl, že to je špatné ale člověk si své vzrušení nevybírá. Někdo je Gay, někdo je pedofil, někdo nekrofil. Většinou se s tím člověk už narodí. Takže na jednu stranu bylo velmi zajímavé sledovat, že Dahmer tu byl vyobrazen taky jako oběť, oběť jeho vlastního podvědomí, myšlení, života, kdy mu nikdo a nikdy nenabídl pomocnou ruku. A různé souhry náhod a rozhodnutí ho dovedly až tam, kde skončil. Navíc mě dost zaskočily první dvě vraždy. Tohle nejde omluvit, ale lze konstatovat, že pokud realita byla obdobná, stačilo něco udělat jinak a ty oběti by mohly žít dodnes. Každopádně vše je bravurně zpracované, neskutečně zahrané ( Evan Peters ) a perfektně natočené. Jen škoda, že je v seriálu absence gore, u takovýchto projektů to zkrátka divák očekává. Není potřeba nechutnost ani horor, ale chybělo mi více šokantních scén a více času, který trávil s obětmi. Pak bych neodolal plnému hodnocení. I tak ale velmi slušné 4* .. // no spíše 4,5* ()

J.e.r.e.c

Dahmer jídlo? Tenhle seriál dělá jenom to, co Macabre se svým opusem magnum vyřešili už před dvaceti lety. Ale dělá to zatraceně dobře! Přestože se vyhýbá prakticky všem nechutným či potenciálně kontroverzním záběrům (nejsou tu žádné detaily pitvání či likvidace lidského těla, není tu ani homosex, a už vůbec tu není homosex s mrtvým tělem!), tak divák samozřejmě ví, že k tomu dochází. (Byť sexuální aspekt Jeffreyho vražd je do značné míry potlačen. Proč?) Toto podprahové vědomí pak tvůrci dokáží náležitě využít a díky tomu je i bez gore efektů místy extrémně nepříjemné Dahmera sledovat. Dokáže totiž navodit velice zneklidňující pocit třeba jenom tím, že zabírá Jeffreyho, jak pokládá na úhledně ustlanou postel tři igelitové pytlíky naplněné při krevní transfuzi... V rámci žánru true crime bylo už o sériových vrazích řečeno a natočeno hodně, ale Dahmerovi se přesto daří nacházet nové cestičky. Je nejspíš prvním dílem, které se snaží vyprávět příběh z pohledu zločince (včetně dětství, školních let atd.) a přiblížit jeho pro „normálního“ diváka absolutně nepochopitelný svět natolik, aby mu ten divák mohl v jistých ohledech nejen rozumět, ale dokonce s ním i sympatizovat. To se může jevit jako značně kontroverzní přístup, ale podle mě je něco takového pouze logické, stejně jako bylo kontroverzní a logické třeba polidštění Hitlera v Untergangu. Ostatně bych čekal, že v 21. století už budou lidé dávno chápat, že neexistuje nikdo absolutně zlý, a že i ti nejhorší vrazi a úchylové jsou v mnoha ohledech stejní jako kdokoliv z nás. Také se mluví o dalším etickém problému, který souvisí se zobrazováním obětí a jejich příbuzných, přičemž nikdo z těchto lidí údajně nebyl produkcí osloven, aby se na seriálu nějak podílel a mohl tak „zaznít jeho hlas“. Ve světle skutečnosti, že se tu ve větších i menších rolích vyskytuje opravdu hodně postav, které mají své předobrazy v reálných a stále žijících lidech, kteří si následky Dahmerova řádění nesou dodnes, se zdá taková výtka na místě. Mně to ale nesedí. Podmiňovat zveřejnění jakéhokoliv polofiktivního výtvoru (a tohle je navzdory snaze o zachycení mnoha skutečných událostí stále napůl vymyšlené) tím, že by lidé v něm zobrazení měli mít nějakou možnost zásahu či kontroly finální podoby díla, mi přijde jako nesmyslný požadavek. Umělec přece musí mít absolutní tvůrčí svobodu, pochopitelně včetně toho rizika, že pak spoustu lidí nasere, a někteří ho třeba dají k soudu. 80 % ()

Oxyuranus

Přidávám recenzi, kterou jsem přidal k pátému dílu. Ono to není špatně natočeno, jen je to takové nemastné neslané. Příběh Dahmera znám jen potutelně, ale zkrátka mi tam chybí takový to potěšení z lovu... Dahmer asi opravdu takový byl, ale koukat se na jeho nesmělost moc nebaví.  Asi někde bude chyba, když nejsilnější moment celého seriálu je na začátku 10. dílu a to ještě o jiném sériovém vrahovi. Ono je to prostě takové lesklé nic. ()

mikki089

Naprosto geniální a nejlepší seriál na téma Dahmera. Poprvé po dlouhé době se dokumentární seriál zaměřuje na to, jak Jeff ovlivnil životy lidí kolem něj, kdo byli jeho oběti, a nesnaží se sympatizovat s ním, nesnaží se ho vykreslit jako dobrého člověka, kterému nikdo nerozuměl. Jeff Dahmer byl samotné zlo a tento dokument diváka pouze utvrdí v této myšlence. ()

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

30.03.2023

Kdybyste si měli tipnout nejsledovanější premiéru Netflixu v letošním roce a třetí nejlepší start v historii streamovací služby vůbec, pravděpodobně byste to neuhodli. Co víc, podobný úspěch nejspíš… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

12.10.2022

Jeffrey Dahmer ovládl Netflix

Jeffrey Dahmer ovládl Netflix

09.10.2022

Před necelými třemi týdny na největší streamovací službě vyšla nová minisérie Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera. Její titulní postava, pro niž se označení „zloduch“ zdá jako zcela nedostačující,… (viac)