B.T.K.

• Slovensko Zviazať, mučiť a zabiť! (viac)

Skutočný príbeh masového vraha Dennisa L. Radera, ktorý takmer tridsať rokov systematicky mučil a zabíjal svoje obete. Malé stredoamerické mesto Wichita skrýva mimoriadne temnú minulosť. V 70. rokoch minulého storočia narušila tunajší pokojný život rad brutálnych vrážd. Spáchal ich sériový vrah, ktorého nazvali BTK - prezývka zdôrazňovala, že svoje obete zväzoval (Bind), mučil (Torture) a zabíjal (Kill). Po siedmej vražde zrazu zmizol a obyvatelia Wichity sa zúfalo usilovali vrátiť k normálnemu životu. Po štvrťstoročí sa však vrah znovu objavil a mesto opäť zachvátila atmosféra hrôzy. Nikto netuší, že tento odporný vrah sa volá Dennis Rader a žije navonok normálnym životom, je manželom a otcom, pracovníkom bezpečnostnej služby a predsedom chrámového zboru. Jeho druhý život je plný krvi, hrôzostrašných zločinov a nepríčetnosti. (oficiálny text distribútora)

Frajer42

Na první pohled takový sympatický policista. Na pohled druhý sympatický vrahounek. Na tomto filmu se mi moc líbil právě kontrast mezi těmito dvěma růzými životy. Vraždy už tak pohledné nejsou. Ani nevím jak jsem tehdy mohl dát 3*. Dnes by to bylo zcela určitě méně, ale hodnocení už měnit nebudu. Takže tak. ()

Morholt

To byla taková nuda, až to bolelo. Přesně takhle by se neměly filmy o sériových vrazích točit. Nebylo tu vůbec nic, co by zdůvodňovalo vrahovu motivaci, kontrast mezi šíleným mordýřem a otcem od rodiny nebyl prakticky žádný a navrch si zabiják při vraždění počínal jako slon v porcelánu, takže pokud by byl film brán jako berná mince, je těžké uvěřit, že Rader tak dlouho unikal. Jediné, co stojí za povšimnutí, je vrahův představitel, kterého bych si dokázal v podobné roli představit i v ambicióznějším projektu. Tohle není dobré ani pro TV či video. 10% ()

zdenny

Já za to nemůžu. Jsem vlastně chudák. Vždycky cítím takové nutkání a musím to prostě udělat. Z klinického hlediska můžeme tohoto člověka chápat jako nemocného. Jako někoho, kdo za svou nemoc nemůže. Z kriminologického a hlavně z lidského hlediska je to ale zrůda, která patří do nejdelší smrti za mříže anebo alespoň do detenčního ústavu. Tento film není horrorem, jakým by si ho zde parta lačnící po krvi přála. Je to spíš drama o člověku, který žil dvojím životem. Jedna jeho tvář byla tváří starostlivého otce, důstojného občana, ta druhá byla tváří sadistického vraha, který se vzrušil snad jen při mučení a zabíjení své ženské oběti. I přesto všechno si myslím, že si tento člověk má říct. Má si říct "nemůžeš to dělat". Byť by jeho bažení bylo co největší. Ten člověk přece věděl, že dělá špatnou věc a špatné věci se nedělají. Takže se dá usoudit, že mu chyběly základní morální a sociální návyky. Takového člověka někteří pseudohumanisté mohou litovat. Pak bych jim doporučil půjčit mu na jednu noc svou dceru nebo manželku. Já si myslím, že je to lidská zrůda. A jen proto, že jsme všichni boží děti, nedal bych mu trest smrti. Myslím že doživotí je na místě, ale ne v podmínkách, na které jsou zvyklí doživotní vězni například u nás. Pro takovéto zrůdy bych vyčlenil nějaký ostrov (třeba jako ve filmu "Nová země") a tam ať pro své chování najdou pochopení u ostatních jim podobných. PS: Kane Hodder má velice masivní krk. Snad ani není možné, aby člověk takový krk měl. V tomto případě tedy dobrý výběr hlavního představitele. ()

kaylin

Nápad to není špatný, i když "svázat, mučit a zabít", což zkratka znamená, je přece jen trochu zavádějící, protože tohle není tak drsný snímek, jak by název mohl slibovat. Jako pohled do choré mysli to ale docela ujde, takže jsem film snesl, jen je místy celkem nelogický a nefunguje, jak by asi měl. Kane Hodder se chová trochu moc divně na člověka, kterého má komunita zbožňovat. ()

gabin(a) odpad!

B.T.K. aneb W.T.F.? Viděla jsem v TV (Barrandov), teletext měl popis k úplně jinému filmu s Laurencem Fishburnem (Bobby Z), což jsem nevěděla. Místo Laurence, kterého mám ráda, jsem se dočkala slizáka vraždícího ženy a dojmu, že se jedná o horor 4. cenové skupiny natočený magorem, který se evidentně vyžívá v rádoby polodokumentárním snímání vražděných žen. Ještěže se nechopil příběhu masového vraha Čikatila! Tady na diskuzi se píše o podrazu v závěru - tak toho jsem se ušetřila tím, že jsem TV vypla a tu chvilku před usnutím kula krutou pomstu na ČSFD:-) Chtělo by se mi napsat, že větší hovadinu jsem neviděla, ale bohužel viděla a mockrát a často se to pyšnilo třeba i označením komedie.... ()

• Skutečný Dennis Lynn Rader vraždil v letech 1974 až 1991. Zatčen byl ale až v roce 2005. Během dvoudenních výpovědí vyšlo najevo, že Rader trpěl několika sexuálními úchylkami. Podle vyšetřovatelů si už v mládí oblékal ženské šaty a rád týral a věšel zvířata. Obžaloba Radera vinila z osmi vražd. On sám se však přiznal k deseti činům. Rader dostal desetkrát doživotní trest. (pornogrind)
  • Skutečný D. L. Rader tvrdil, že ho ovládali démoni a sexuální fantazie. (pornogrind)