Extraktori

• Česko Extraktoři (viac)
Česko, 2023, 6 h (Minutáž: 60 min)

Pavla Gajdošíková, Jakub Štáfek, Jan Révai, Ján Koleník, Jitka Schneiderová, Sofie Anna Švehlíková, Gabriela Heclová, Michaela Petřeková, Jiří Štrébl (viac)

Čerstvě vytvořený tým české zpravodajské služby má za úkol pomáhat Čechům, kteří se v zahraničí ocitli v nouzi. Potřebují k tomu nejen špičkový výcvik a fyzickou kondici, ale i jazykové znalosti, kulturní a politický přehled, bystrý úsudek, schopnost rychle se rozhodovat. (Voyo)

elpin

Paráda. Taky jsem odkojený na amerických akčňácích a k české akční tvorbě se vždy stavěl trochu s despektem, ale v tomhle případě je to hodně milé překvapení. Kdyby Nova točila víc takových, bylo by to super. ()

rigby

Kdybych nepoznal české herce, tak bych podle provedení a tématu nehádal, že se jedná o českou tvorbu. Byl jsem tímto seriálem, od kterého jsem nic neočekával, velmi mile překvapen. Jedná se o perfektně natočené i scénáristicky zvládnuté dílo na dospělé vážné úrovni. Asi kromě podivně vybraných hereček unesených dívek a J. Schneiderové, která se sem nějak nehodila, nemám co vytknout. Chválím i Voyo, protože několik posledních počinů je skutečně na vyšší úrovni než produkce České televize, jejíž některé krimi seriály bývaly top. 4+ ()

Grázl83

Na české seriálové poměry solidní počin. Scénář místy působí nevěrohodně a uspěchaně, jindy je to zase zbytečně roztahané. Celá dějová linka matka-dcera-znásilnění úplně zbytečná. Herecké výkony až na výjimky slabší, stejně tak i režie. Nejvíce mě bavil Jan Révai, který se Štáfkem udělal super dvojici drsňáků a jako jediní byly uvěřitelní. ()

zodiak217

Skvelý český serial, ktorý sa vymyká priemeru. Veľmi zaujímavé a silné téma na spracovanie s dobrým, menej opozeranym hereckým obsadením. Stále sa tu niečo deje, atmosféra graduje a skutočnosť, že je to inšpirované skutočnými udalosťami umocňuje zážitok zo sledovania. Každá epizóda sa mi veľmi páčila, tak dúfam, že bude vznikať viac podobných seriálov. ()

nudlis

Na poměry TV zHovna jde o poměrně solidní počin, ALE (vždycky jsou tam nějaký ale): poměrně dost mi vadil "hereckej" výkon paní Gajdošíkový. Nejen kulometná mluva, ale i její pojetí "drsný" policajtky. A zbytečná dějová linka s "odhalením pravdy o sestře/dceři". Taky mi vadily většinou poměrně hluchý a nudný pasáže holek v zajetí. Pokud mi to mělo pomoct vcítit se do unesenýho člověka, tak ne, nepomohlo. Révai i Štáfek byli fajn. Takže nakonec průměr. ()

dammit83

To je tak, když takovéhle téma dělají Češi... Obsazení "Laviho" Štáfka s Revaiem taky byl krok vedle...v západní produkci by to bylo o level jinde... potenciál to mělo, tohle téma je vždycky filmově atraktivní. ()

quokam

Za mne televizni projekt roku. Jo melo to drobne chybky, ale nic zasadniho. Voyo po Chlapovi opet vypalilo letosni televizni rybnik. 9,5/10. Update 10.1.2024, muj maly bezvyznamny oscar pro rok 2023, cena pro nejlepsi namet a nejlepsi hereckou dvojici v dramaticke roli (GH + MP) + muj hlas v ankete csfd na Ceskeho lva ()

VashCZ

Mám z toho smíšené pocity. Obecně technické zpracování, zejména kamera a prostředí mě přišlo na velmi dobré úrovni. Dívky a afhánci na svém písečku taky herecky úplně v pořádku. Ale čeští herci... to je pořád takovéto české hraníčko. Hlavní hrdinka a extraktoři předvádí skvělé záběry na které je radost hledět, aby o pár záběrů později vystupovali buď ve v hloupém osobním dialogu nebo neuvěřitelných(ne v dobrém) akčních scénách. Není to dostatečně satirické, aby to české přehráváníčko byla akční satira alas deadpool nebo např. Případ mrtvého nebožtíka. A není to ani dost seriózní aby jsme viděli 30 minut po půlnoci. Vložená linka arabského šejka mě nepřišla zajímavá vůbec, ale možná jsem to jen já. 50% ()

m.a.r.a.

Slušnej průměr - 50 %. Málo nějaké větší akce. Politické a novinářské rozuzlení se nekonalo. Za mě bohužel nejslabší herečka P. Gajdošíková. Do této role mi nějak nepasovala. ()

Kesinka

Štáfek svým výkonem příjemně překvapil. Révai velmi dobrý.  A ano, P. Gajd. bohužel nejslabší. Bavily mě tam celkem dost i vedlejší role jako ředitel Štrébl, kterému bych dala více prostoru nebo J. Schneiderová, která na svůj věk vypadá zatraceně skvěle. Mělo to spád a hodně dobrou výpravu. Na naše poměry výbornej propracovanej seriál. ()

Petbrab

Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale ten konec byl dojemný pro tu bezelstnost a pak zklamání v očích malé Hazárky. Jinak skutečný námět, perfektní lokace natáčení plus skvělý výkon muslimských herců je jistě plus. Mínus jsem viděl ve výkonech Gajdošíkové, Révaie a Štáfka i AnhTrana. Takhle naivně vystupující agenti rozvědky jistě neexistují. ()

BlackDemon

Ten pocit, keď natočíš za strašné prachy seriál, ktorý dobre vyzerá a má aj šancu na nejaký dej a potom Ti to celé do prachu zadupe mizerne hrajúca a neartikulujúca herečka v hlavnej postave, musí byť strašný. Tvorcom nezávidím. ()