Tereza s Danou putují pozemní cestou do Indie. V Praze se ve stejnou dobu pod velením Leony Váchové chystá zatčení šejcha Al Rašída. Po akci dostává Leona rozkaz soustředit se na případ obou dívek, které zmizely v Pákistánu. Leona kontaktuje dva české agenty operující v této oblasti – Petra a Teda. (Voyo)

fabecc1222

Na první dobrou poměrně kontrastní věc, kdy vidíme velmi solidní technické zpracování, námět a asi i solidní finanční podporu. Na druhou stranu vidíme překvapivě špatnou Gajdošíkovou, naprosto nevhodně obsazeného Štrébla, klasicky nesympatickou youtuberku Heclovou a až příliš rutinní scénář. Uvidíme, co se z toho vyklube. Na ploše šesti dílů to asi nenabídne nějaké větší množství zvratů či hloubku ala 24 hodin či Ve jménu vlasti, ale kdyby se z toho stala více přímočará akce, bez odboček do soukromí hlavní hrdinky, tak by to mohla být fajn jednohubka. Snad to nespadne do průseru ako Vědma. ()

Axident

Když si ne úplně snadno zvyknete na české herce (a nijak zvlášť sympatickou ani herecky zdatnou Gajdošíkovou) v prostředí a tématu, které není zrovna filmařsky na domácím písečku obvyklé a tudíž ne přirozené a uvěřitelné, není to taková pohroma, jak se první minuty zdá. Chtěl jsem pohrdlivě Extraktory odpískat jako topornou zbytečnost po pár minutách, ale nakonec dám šanci druhému dílu. Jistý fortel a poctivost nelze seriálu upřít, herecké výkony ovšem oscilují mezi průměrem a podprůměrem. ()

castor

Potěší kamera ostříleného Vladimíra Smutného, potěší herecké obsazení, potěší téma, protože špionážní žánr je v našich končinách nedostatkovým zbožím. A vlastně potěší i ambice. Poznáváme dvě holky, které se vydaly do Indie. Ale berou to přes sousední Pákistán. A v jihozápadní provincii Balúčistán je unesou neznámí ozbrojenci. Poznáváme i zvláštní agenty z týmu zpravodajské služby, kteří v cizině pomáhají krajanům z nesnází. Instrukce ale bohužel dostávají z Prahy, ve které se hodně mluví a místy to dost skřípe. Dialogově, situačně. V hlavní roli vystupuje „šéfka“ rozvědky, která případ dostane na starosti, zatím má ale myšlenky víc ponořené u bohatého arabského šejka, který u nás sexuálně zneužíval dospívající dívky a hrozí, že jeho vyšetřování skončí v rodné zemi. A její zapálenost zatím působí lehce úsměvně. Stejně jako jejich kancelář v podobě nějaké opuštěné továrny. Amerika volá. ()

ledzepfan

Parádní námět a kvalitní kamera ve spojení s exotickými exteriéry to táhne nahoru. Úvodní titulkové intro navnadí na něco nového. Ale.. Výsledek je zatím zoufalý. Naprosto otřesné a papírem šustící dialogy lezou z úst hercům, kteří absolutně netuší jak svou roli uchopit a tak přehrávají jako by stáli na divadelních prknech. Nejzoufalejší je Gajdošíková, její právnickej amant (chemie naprosto nulová), obě turistky a pak třeba i Matásek ve svém štěku. Nechci to svalovat jen na jejich herectví. S tak pitomým scénářem a evidentně bezradnou režií se jejich výkonu nelze divit... Možná se to ještě usadí, nebo to spasí Štáfek s Révaiem. Zatím je to ale křeč. ()

mira007

První díl nového českého špionážního Voyo seriálu má několik highlightových věcí: 1) exkluzivní námět inspirovaný skutečností z pera Kmenty o unesených Češkách v Pakistánu 2) řemeslně a technicky nadprůměrné  3) produkčně téměř až Netflixovské - lokace na Turecko-iránské hranici (až na ty turecké nápisy jsem věřil, že se to odehrává v Pakistánu) 4) pěkná kamera 5) fajn obsazení ... a pak to má pár malých mušek, které mi brání dát pět hvězd - trochu moc na sílu vykreslení hlavní hrdinky jako vostré holky, což ji zatím moc nevěřím, ale třeba Gajdošíková překvapí. Zbytečné okénko ze soukromí kapku brzdilo drajf ()