Extraktori

• Česko Extraktoři (viac)
Česko, 2023, 6 h (Minutáž: 60 min)

Pavla Gajdošíková, Jakub Štáfek, Jan Révai, Ján Koleník, Jitka Schneiderová, Sofie Anna Švehlíková, Gabriela Heclová, Michaela Petřeková, Jiří Štrébl (viac)

Čerstvě vytvořený tým české zpravodajské služby má za úkol pomáhat Čechům, kteří se v zahraničí ocitli v nouzi. Potřebují k tomu nejen špičkový výcvik a fyzickou kondici, ale i jazykové znalosti, kulturní a politický přehled, bystrý úsudek, schopnost rychle se rozhodovat. (Voyo)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (7)

Extraktori (2023)

Další z řady ambiciozních projektů ze strany Voyo, u kterého je vidět, že prostě tvůrci v tomto žánru nejsou u nás dostatečně zkušení a rozepsaní. Ano, scénář to tady posílá brutálně dolu, a stejně tak i produkční rozhodnutí, zřejmě z Novy, že tu budou hrát všechny hvězdy z ostatních seriálů, což je ale extrémně kontraproduktivní, protože vyjma Štáfka se do svých rolí nehodí vůbec nikdo, a pro Gajdošíkovou se jedná jednoznačně o nejhorší roli kariéry, obohacenou ještě o ultratragickou rodinnou linku. Jakmile se přejde k akční stránce, které je překvapivě mnohem méně, než se očekávalo, tak to šlape vcelku fajn, ale jakmile někdo otevře pusu do libovolného dialogu, tak se vám otevírá kudla v kapse. K tomu spousta zbytečných postav (Koleník...), jejichž linky nikam nevedou, a je vidět, že chtít méně je někdy vlastně více, protože když chcete moc, tak se vám to celé rozpadne pod rukama. ()

Únos (2023) (E01)

Na první dobrou poměrně kontrastní věc, kdy vidíme velmi solidní technické zpracování, námět a asi i solidní finanční podporu. Na druhou stranu vidíme překvapivě špatnou Gajdošíkovou, naprosto nevhodně obsazeného Štrébla, klasicky nesympatickou youtuberku Heclovou a až příliš rutinní scénář. Uvidíme, co se z toho vyklube. Na ploše šesti dílů to asi nenabídne nějaké větší množství zvratů či hloubku ala 24 hodin či Ve jménu vlasti, ale kdyby se z toho stala více přímočará akce, bez odboček do soukromí hlavní hrdinky, tak by to mohla být fajn jednohubka. Snad to nespadne do průseru ako Vědma. ()

Tým (2023) (E02)

Sem při hodnocení prvního dílu úplně zapomněl na parťáka Spinnera, to je taky docela silný kafe na nepřetáčení scén s ním. Ono i Révai je dost mimo. Nejlíp z toho vychází Štáfek, který sem pasuje ideálně, ale jinak je to bída. Obsadit to různými hvězdami Novy se prostě neukázalo jako dobrý nápad. Sice to celé vypadá fajn, ale jinak to skoro vůbec nešlape. Zatím to nevypadá na takový propadák jako Vědma, ale myslím, že potenciál a očekávání byli úplně někde jinde. Proč se třeba náš tým vrátil zpět do Prahy? To asi nikdo moc nečekal, že budou operovat takto na dálku... ()

Naděje (2023) (E03)

Objektivně spíš na 2*, ale za ten tragický zvrat v závěru jdu teda s hodnocením dolu. Ta rodinná linka je opravdová tragédie, a zatim vůbec nechápu, k čemu tu vůbec je. ()

Bouře (2023) (E04)

Zatím nejlepší díl seriálu. Konečně dojde k nějaké větší akci. Sice nic světoborného, ale aspoň se něco děje, a to je fajn. Útěk hlavní hrdinky dost naivní, vesměs bylo od začátku jasné, jak dopadne. ()

Dohoda (2023) (E05)

Docela začínám fandit únoscům, protože obě holky jsou dost nesnesitelný a obě se ještě ke všemu chovaj dost mimo. Jsem zvědav, jak to chtěj za jeden den rozplést, když jsou vyšetřovatelé vlastně pořád na začátku. Celá ta linka v Praze je vůči našim reáliím a prostředí extrémně nereálná, nebo to tak aspoň působí, že takhle by vyšetřování v našich podmínkách vůbec nevypadalo. Gajdošíková a její styl běhu ala Phoebie z Přátel, akorát, že tady myšleno vážně, byla jen taková třešnička na dortu. ()

Svoboda (2023) (E06)

No, popravdě za mě až takovej směsnej konec....Policajtka jde do školy zmlátit učitele a je za hrdinku...Zajatkyně konvertuje k Islámu. No, budiž, neni to ani první případ, kdy tohle vidíme, reálně se to asi opravdu stává, ale motivace, která je tu znázorněná, je teda hodně pochybná. Samotní extraktoři opět spíše na druhé koleji, zvlášť Révai je vlastně celou dobu úplně k ničemu. Plusové body vesměs jen za to, že je to opravdové finále a vše se tak nějak uzavřelo. ()