Extraktori

• Česko Extraktoři (viac)
Česko, 2023, 6 h (Minutáž: 60 min)

Pavla Gajdošíková, Jakub Štáfek, Jan Révai, Ján Koleník, Jitka Schneiderová, Sofie Anna Švehlíková, Gabriela Heclová, Michaela Petřeková, Jiří Štrébl (viac)

Čerstvě vytvořený tým české zpravodajské služby má za úkol pomáhat Čechům, kteří se v zahraničí ocitli v nouzi. Potřebují k tomu nejen špičkový výcvik a fyzickou kondici, ale i jazykové znalosti, kulturní a politický přehled, bystrý úsudek, schopnost rychle se rozhodovat. (Voyo)

castor

Potěší kamera ostříleného Vladimíra Smutného, potěší herecké obsazení, potěší téma, protože špionážní žánr je v našich končinách nedostatkovým zbožím. A vlastně potěší i ambice. Poznáváme dvě holky, které se vydaly do Indie. Ale berou to přes sousední Pákistán. Chyba veliká. Poznáváme i zvláštní agenty z týmu zpravodajské služby, kteří v cizině pomáhají krajanům z nesnází. Instrukce ale bohužel dostávají z Prahy, ve které se hodně mluví a místy to dost skřípe. Dialogově, situačně. V hlavní roli vystupuje šéfka rozvědky, ovšem její zapálenost působí lehce úsměvně (neokoukaná Gajdošíková se sem typově prostě příliš nehodí), stejně jako „kancelář“ v podobě nějaké opuštěné továrny s černým SUV. K tomu její IT kolega Spinner, který je přehlídkou klišé, všude samý neon, spousta záběrů z dronu, silácké dialogy či tklivá hudba, kdykoliv se ocitneme u unesených dívek. Naopak Révai se Štáfkem nevypadají s útočnými puškami vyloženě směšně. Vedlejší linie (včetně té rodinné) nestrhnou, řada scén je dost přihlouplých. Ale na tuzemský píseček to lehce nadprůměrné je, body ovšem po celou dobu srážel zejména scénář, přílišné kopírování a dělání ramen i neochota budovat zajímavé charaktery. Prostě hlavně škoda, že se bereme tak moc vážně. ()

bourec

Myslím, že natočeno na vysoký úrovni. I obsazení bylo dobrý. Bohužel mě do série neseděla Pavla Gajdošíková. V Chybách dobrá, tady mě trochu nepasovala. Ale neva. Úplnej problém to není. Bohužel mě trochu mrzí to provedení. Spousty odboček, málo vypjatejch scén. Chápu, že autoři chtěli zachovat civilnost a autencitu příběhu. Jenže můj názor je tokovej, že chci, aby film poskytl takovej průběh a rozuzlení příběhu, který ve skutečnosti není možný. Proto jen tři. Prostor pro slušně odpíchlej děj tady byl. 50%. ()

3 AM Code

Na český poměry je to s přidřenejma ušima na 4*. Civilní dialogy a scény, akce je ok a není přepálená, čož by se k vážně pojatý záležitosti nehodilo. Rodinné trampoty agentů v těchto typech seriálu mě většinou otravují, naštěstí to nebylo až tak na sílu a dalo se to přežít. Snad jen poznámka, že speciálové by drobnou analytičku od stolu do ostrý akce v terénu fakt nevzali, ale chápu že když máte herce hlavních rolí, musíte je mít v hlavních scénách. ()

verbal

Ač to rozhodně patří k tomu méně retardovanému, co kdy z komerčních žump pro lopaty vylezlo, pořád je to špatně zrežírovaná i napsaná, patetická a afektovaná neumětelská Ordinace v Kandaháru a pícnina pro hovada á la TV Hovna, komicky si hrající na Holý ÚD, s velmi amatérsky povoděnými čtyřmi opravdovými herci, partičkou na bazaru najatých kožených Turků, bandou prkenných příbuzných či rozkuřovačů producenta, dvěma zoufale topornými tytrubkovými pičinkami, jednou bulvární štětkoneherečkou a naprosto děsivou Švehlíkovic protekcí. Jindy parádní hobití Pavle s proporcemi tak akorát na ocumlávání Pytlíka vestoje ta malá, vzteklá a jakože hustě krutopřísná trpaslice xmíchu absolutně nesedla a ajtý exprd z večerky s Chujliem Lavickým působí spíše jako agenti – dementi, tudíž jakž takž neafektovaně a od přirození kašparují jen Révai se Zachem.  Ovšem i těm ta „ostřílená“ scénáristka telenovel vkládá do huby repliky José Armanda del Bolsa-lleny. Parodie na režiséra už jednou přesvědčila o svých nesporných análalpinistických qalitách, čili ideální kandidát, tak jen houšť, soudruzi, ta masa solvin z růžových zahrad dozajista zachrochtá blahem. Jo, a úplně jsem zapomněl na morální závadnost námětu. Dvě nesvéprávné piče, které jedou samy do Pákistánu, bezvýhradně zasluhují leda doživotní šaríu pod nějakým kozomrdem, a nikoliv 130 míčů z našich daní a tolyk cytlyví a napýnavý seryjál! ()

RedRose

Na české poměry hodně zajímavá věc, ale nezvládnutá úplně nejlépe... Vynechám spoustu výhrad, jiní jich tady už napsali dost, ale celkově myslím, že to chtělo na 6ti dílný seriál mnohem vic péče o obsah a nebo to sestříhat na dvouhodinový film a úplně vynechat tu domácí bramoračku kolem Gajdošíkové... Takto je to opět nevyužitý potenciál... ()

• Na scénáři se podílel i investigativní reportér Jaroslav Kmenta. (Finále Plzeň)
  • Seriál se točil mimo jiné v Turecku na hranici s Íránem. (Finále Plzeň)