Jú jú hakušo

• Japonsko Yu Yu Hakusho (viac)
Japonsko, 2023, 4 h 12 min (Minutáž: 45–56 min)

Mladistvý delikvent Júsuke Urameši při obětavém zásahu přijde o život a dostane šanci stát se Duchovním detektivem, který má vyšetřovat případy nebezpečných jókaiů. (Netflix)

Ivoman

Ač neznám předlohu, ani mě nezajímá u takové věci hloubka postav a podobné píčoviny, které zajímají zdejší "cenzura cenzura", tak jsem se královsky bavil a spíše zíral, co dokáží v japonsku vytvořit. V émerice by to mělo přístupnost určitě R. Krásná krvavá řežba. Fantastická choreografie soubojů. CGI lepší než v některých émerických blockbusterech. Obrovská plejáda postav, kde každá ovládá něco jiného. Prostě paráda. Doufám, že budou pokračovat. ()

Fr

„SAKJO CHCE SPOJIT SVĚT DÉMONŮ SE SVĚTEM LIDÍ A PŘIVOLAT JÓKAI“…  Japonská Marvelovka ze světa, kde žijou lidi spolu s démony. A protože spolu zápasí, je to taková krvavá pohádka o snaze zastavit stavbu tunelu, kterej by přinesl peklo na Zemi... Zejména poslední dva díly jsou plný fantasy řežby, která baví díky „variabilitě“ démonů. Nekouká se na to špatně, děj odsejpá, ale je to takový bezemoční a ničím to nepřekvapí… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Předlohou je komediálně laděná fantasy manga série, která byla vydávána v letech 1990 – 1994 a dohromady čítá 175 kapitol, jež byly svázány do 19 tankóbon svazků. Prodalo se jí kolem 80 milionů výtisků. 2.) Kromě animovaných verzí vznikly videohry a dokonce (v roce 2019) divadelní hra. 3.) Thx za titule „Markéta Demlová“.  ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

Jirka_Šč

Příběh už mnohokrát viděný - lhostejný teenager musí zachránit svět a postupně stoupá po levelech. V tomto případě Júsuke změní názor až poté, co zemře a zjišťuje, že po něm někdo truchlí. Velmi slušný japonský standard (dost jsem se bavil při představě, jak musel v komixu vypadat charakter s dudlíkem). Svět démonů nesmí proniknout do světa lidí (současně ale ne každý démon je zlý). "Trochu" akční :). ()

Stanislaus

Minulý týden jsem se solidně svezl na japonské vlně: Po zhlédnutí nejnovější Godzilly jsem se vydal do světa Duchovních detektivů, jókaiů ... a "borce s dudlíkem", a i když nejsem úplně cílový divák a s předlohou jsem se setkal poprvé až v nabídce od Netflixu, jednalo se v případě Jú jú hakušo o svižnou jednohubku s řádnou porcí akce a sympatickou stopáží, kterou jsem si i přes onu nepřehlédnutelnou anime atmosféru a přehršel typicky japonského herectví veskrze užil. První cenu za nejotravnější (a takřka nejhůře odstranitelnou) postavu bezkonkurenčně získává Elder Toguro, na němž se i dost promítl nedostatečný budget na CGI, zatímco Genkai byla pro mě asi TOP postava. ()

Chen

Samozřejmě (i s ohledem na počet dílů) je to vůči předloze výrazně "osekané", některé věci jsou odlišné, ale podle mého názoru se hrané verzi podařilo zachytit onu skvělou přepálenost a určitou bizarnost předlohy. Akce je skvělá, triky občas nejsou ideální, ale obecně fungují a obsazení také fajn. Navíc to má spád a s ničím se to nezdržuje, takže jsem spokojen. ()

moviefreak

Dlhší rozbeh prvej epizódy kvôli deju a postavám, trošku sklamal ale len čo prišli súboje tak sánka dole. Áno príbeh je jedna veľká skratka, našťastie dostaneme viac ako zaujimave postavy, (hlavne zaporák je skvelo nabušený ako aj napísaný) a celý seriál akčne šľape nonstop dopredu, choreografia súbojov je špičkové vizuálne remeslo a Netflix tento rok veľmi potešil nielen One Piece-som. Som zvedavý, ktoré anime/manga bude ďalšie... Áno ten chlap s cumľom bol odveci,  niektoré veci by mali ostať verné predlohe. Tam mal ako dieťa zmysel. ()

Lenka.Vilka

Vlastně fajn zábava. Jenom dost škoda, že to všechno bylo tak trochu z rychlíku. Takže je dost těžký věřit určitým situacím. Na druhou stranu...hravý, zábavný a když přijde na akci, tak teda hodně, hodně dobrý. Takže jo, proč ne? :) 90%. ()

Hollohlaway

Předlohu neznaje, ze zvědavosti jsem se nechal zlákat. Není to úplná bída, poměrně nápaditá zápletka a vysloveně panoptikum všech možných postav, ať kladných či záporných celkem zaujme. Souboje kupodivu mají fajn náboj a choreografie vůbec není špatná. Ale triky nic moc a herci jsou na můj vkus moc japonsky ulítlí, celá ta mystika mně občas nedávala smysl. ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Na svoju dĺžku pekná kôpka súbojov, v podstate taký novodobý seriálový Mortal Kombat. Postavy síce japonsky prestrelené, ale nemôžem povedať, že by neboli sympatické. Záporáci a ich schopnosti na úrovni a hlavný mega záporák riadny drtič. Som zvedavý na druhú sériu, ak príde, ale s prihliadnutím na malý počet dielov predpokladám, že príde, pretože to nemohlo stáť majland. ()

Bozvav

I když zjevně nejsem cílová skupina a původní seriál neznám, docela se mi to líbilo. Jistě zápletka banální, jak hláška od Krainové, dialogy by taky soutěž v inteligenci nejspíše nevyhrály, efekty mnohdy tak digi až z toho boleli oči, ale zase na stranu druhou, docela sympatičtí herci, fajn souboje, hodící se muzika a mělo to šťávu. S přihlédnutím k tomu, že nejsem zrovna fanoušek východoasijské produkce, za mne rozhodně jeden z těch lepších počinů. Kdyby v další řadě více propracovaly zápletku a trochu zapracovali na dialozích, mohla by to být bomba. Rozhodně je to neskutečně lepší, než debilní One Piece. Za mne 62%. ()

Daiker

Průměrná fantasy.... Čekal jsem spíš jiný děj. První díl mě nalákal.... Pak se to ale změnilo v jakýsi Mortal Kombat kde se jen bojovalo a bojovalo.... Ale je to krátké a rychle to uteče ()

E lan

Slibný začátek, protrpěný prostředek a vlastně docela povedený závěr téhle japonské “marvelovky”. Je třeba se obrnět tolerancí, protože některé herecké výkony jsou pro nás divné, hlavní bůh s dudlíkem jakbysmet:-) Ale vlastně je to zajímavá a nakonec zábavná podívaná. ()

Athree

Po celkem povedeném One Piece live action seriálu (pokud nejste skalní fanoušek animované předlohy), je tohle celkem zklamání. Nehledě na to, že jsem viděl animovanou předlohu, tady se prostě nic moc nepodařilo. Ten děj je tak hrozně zkrácený, že to prostě nepůsobí dobře, ale vůbec. Plusem jsou bojové scény a výběr hlavního herce (Takumi Kitamura), to lze konstatovat jako pozitivum. Na jedno podívání dobré, ale bohužel nečekejte zázraky. A chyby v českém dabingu jsou už jen třešnička na dortu. ()

krvinka56

Pokud znáte původní seriál a příběh tak se tomuto raději vyhněte.  Velmi osekaný a spojeno několik příběhů do jednoho.   Za mne rozhodně ne. Shlédnuto jen ze zvědavosti. ()

MT_Y

SPOILER :  Za mě se to jako fakt i povedlo, Koenma že je zde vlastně velký je zklamání, ale zase na druhou stranu to zahrál pěkně a aspoň mu nechali dudlajs :D Urameshi za mě skvěle zahraná role, ono celkově si myslím že svě role zahráli všichni skvěle. Jooooo jasně, určitý záporák že ho takhle posunuli už sem a tak jooo o to možná trochu náročnější to postavy měli, ale za mě pěkné zpracování, herci úžasní a že samozřejmně je to dost osekané a trošku pozměněné, no co zde se to dle mě i povedlo. :) 10/10 ()

Predator77

65 Procent, Celkem fajn podívaná, s čím jsem ale měl problém bylo to že 5 dílu je prostě málo a tím pádem pak není dostatek prostoru jak pro hlavní ale i vedlejší postavy které jsou mimochodem fajn a herci podávají dobré herecké výkony a nebyl tu vyloženě nikdo kdo by mě sral což beru jako plus, jinak co se týče fungovaní světa a monster tak se toho taky moc nedozvíme a jo hlavní příběh hodně rychle uteče a celkové tempo je místy na můj vkus až moc vražedné ale z mého pohledu by si to zasloužilo bud delší minutáž nebo alespon to natáhnout na 8 dílů takhle se pak ve výsledku jedná a fajn akční blbinu a celkem dlouhýma akčníma scénami a promarněním potenciálem který tenhle seriál rozhodně má, jo a co se týče cgi tak dívat se na to celkem dalo a rozhodně se nejedná o takový paskvil jako bylo třeba u seriálu Sweet Home kde efekty monster bylo z mého pohledu vyloženě k zblití !!! Za mě tak můžu tenhle seriál doporučit hlavně těm kdo hledají nenáročnou zábavu ;) ()

Gretchen

Anime předlohu znám jen z vyprávění, ale je mi jasné, že velký počet dílů této série se musel nutně osekat. Přesto si však myslím, že by se nic nestalo, kdyby se hraná verze roztáhla na takových 8-10 dílů a více se rozvinul příběh. I tak pro mě bylo Yu Yu Hakusho skvělou podívanou a především bojové scény, na kterých seriál staví, jsem si užívala v každé vteřině. Navíc mě baví, když je v hraných verzích zachován anime/manga charakter, díky čemuž o to více vyniknou japonské divnoemoce a divnoreakce (miluju, ale pro běžného diváka je to většinou ultra cringe). Jednu hvězdičku ale musím bohužel srazit za to, že některé efekty byly z neznámého důvodu nedotažené, ne-li zanedbané, a působily zbytečně amatérsky a počítačově. ()

kokofek

Není to úplně můj šálek kávy,ale bavila jsem se a dokonce držela palce hlavní postavě,která se dlouze dostávala k vlastnímu sebepoznání. Myslím,že řada lidí často odmítá poznat sebe samu. ()

Pythonator

Byl jsem zvědav na japonskou fantasy. Nějak jsem to prozíval, takže mi to asi nic moc nedalo, jako fantasy fanouškovi. Co se týče efektní akce a matrixovsky dobře stylizovaných zpomalených výskoků a jiných blbinek, je to na jedničku. Ovšem ten děj tak nějak plyne od mlátičky k mlátičce a nic moc se tam neděje. Postavy jsou nesympatičtí namachrovaní japonští dementi, což celkovému prožitku asi taky moc nepřidá. Leda bych to pojal jako komedii a prostě se těm Japoncům vysmál. Ovšem na to tam není vůbec žádný humor. A smát se smutné filmařině... to si radši pustím Godzillu. ()