Jú jú hakušo

• Japonsko 幽★遊★白書 (viac)

Yusuke Urameshi je 15-ročný výtržník, ktorý až na jednu priateľku z detstva nemá kamarátov lebo sa ho každý bojí. Jedného dňa však Yusuke zachráni malého chlapca z pod kolies auta, ale sám pri tom zahynie. Potom už len prekvapene pozerá ako duch na svoje nehybné telo. Lenže v Duchovnom Svete nepočítali s tým, že by sa Yusuke takto obetoval a preto mu vracajú život, ale aj novú prácu tzv. Detektíva Duchovného Sveta. Dobrodružstvá Yusuke Urameshiho môžu začať... (Babli)

JohnMiller

Seriál som mal možnosť zhliadnuť až po Dragon Ball Z. Mne sa oveľa viac páčil ako spomínaný DBZ,.4 silné série 112 dielov súboje ani dej neboli naťahované ako v dnešných anime seriáloch niekedy sa mi zdali až moc krátke boje famózne nepriatelia strašidelný a niekedy boli fakt nepremožiteľný.Niektoré pekelné sili boli naozaj strašidelné podsvetie plné démonov mafia čo predala diablovy svoje duše niektoré časti boli dosť temné. no proste môj najobľúbenejší anime seriál. ()

Hromino

Odpusťte, vážení, ale prostě ne. Možná jsem si od toho sliboval příliš, když jsem slyšel a četl ony komplimenty typu „kult”, „klasika” nebo „top anime”, možná jsem si dělal moc velké oči kvůli autorovi mangy, jenž napsal mimo jiné i Hunter × Hunter, což považuji spolu s Fullmetal Alchemist za nejlepší šóneny vůbec, možná to mělo být jedno z mých prvních anime, abych v tom viděl něco nového, neokoukaného, možná jsem se neměl narodit do rodiny, v níž se nikdy nesledoval Animax, ale… zkrátka a dobře, Yu Yu Hakusho vážně nebyl můj šálek čaje. Silně lineární, repetitivní šónen, který možná ve své době vzniku byl něčím průlomovým, ovšem patina času se na něm zjevně silně podepsala a v roce 2014 na něm opravdu už nic průlomového či nevšedního nevidím. Opravdový kult si má uchovat své vlastní kouzlo a odolat zubu času, což z mého pohledu není případem Yu Yu Hakusho. Děj je – jak jsem již výše napsal – repetitivní, lineární a téměř nikdy nepřekvapí, postavy Júsukeho a zejména Kuwabary mi připadaly poněkud nesympatické, příliš neporazitelné a měly až příliš mnoho prostoru na úkor postav mnohem zajímavějších, a to sic Kuramy a především Hieie, jehož považuji za nejzajímavější postavu Yu Yu Hakusho. Kvalita kresby a animace je poplatná době vzniku, hudba je podle mě docela tristní (s výjimkou úvodní znělky) a souboje kvality kolísavé. Někdy mají náboj, nápad a švih, jindy jsou zas rozplizlé a takřka bez nápadu. Končím po 32. díle, s pozdějším Hunter × Hunter nesrovnatelné. Možná tomu ještě někdy dám druhou šanci, ale v nejbližší době to určitě nebude. ()

SonGokussj

Daleká to cesta. Stará to animace (a to je jen dobře, oproti té sra*ce co je v roce 2016). Zábavná hudba. Retro always wins! bych rád řekl, ale není tomu úplně tak. Pokud někdo nadává na DBZ, že je neskutečně jednoduché a bez příběhu, zde to platí též. Oněch 112 episod jsem skoukl s mnohdy zrychleným tempem v nějakých pasážích, nudné souboje, kde se opakují "triky", postavy mnohdy nezajímavé. Hlavní hrdina je spíše k naštvání, nejsympatičtějšími byli Kurama a Hiei. Yusukemu prostě něco chybělo. Pořád naštvaný, stále by se rval a to je vše, co ho charakterizuje. Neříkám, že Goku nebo Luffy to mají jinak, ale je na nich něco zajímavějšího. Power levely jsou zde naprosto střelené, konec totálně uspěchaný, prostředek natáhlý, hrozně nevyrovnaný seriál, který prostě působí rozporuplně. Co víc, po vcelku zábavném tournamentu udělali na konci jeden naprosto stejný, co víc, se stejnýma postavama. Dokonce vyhrabali 6 z episod 30-40. Proč?!? Nebýt Kurami a Hieiho, tato show by se naprosto jistojistě nikomu do paměti nezapsala. I ten Koenma začal být snesitelný. Možná klasika, možná něčí srdcovka, ale značně jednotvárná, mnohdy nudná a hlavně až k pláči lineární. Pokud chcete místo tohoto vidět opravdový skvost, koukněte na Hunter x Hunter (tu starou verzi a jak skončí, od té doby pokračujte novou verzí. Nová verze jde sice též od začátku, ale nehorázně jí urychluje a ubližuje tak originálu!!!). Yuu Neyuu 55% ()

Torako.chan

Něco nadpozemského mě přivedlo k tomuhle anime, čímž následně započalo celé mé anime šílenství. Je to pravda poněkud obstarožní, na mě to ovšem udělalo takový dojem, že je to stále moje nejoblíbenější anime. Zamilovala jsem si snad všechny postavy i s jejich nedostatky, obzvláště mě rozesmál nádherný démonický bojovník Suzuki neboli Onji, ale i mnoho jiného. V dnešní době téměř dokonalých anime je to možná těžko k pochopení. Kultovní písně Matsuko Mawatari(pro mě úžasnou zpěvačkou páč má na japonku krásný znělý hlas, jako jedna z mála)a dnes již zesnulého Hiro Takahashi zcela zbožňuji. Animace není podle dnešních měřítek asi nic moc, každopádně "pohybovka" je na onu dobu dle mého názoru skvělá. Co víc říct? Snad jen Yu Yu Hakusho forever! :D ()

Spike23

Tak to je to moje top1 osudové anime, které u mě odstartovalo tu strašnou a už nejméně šest let trvající závislost. Obsahuje všechno, co jsem kdy u jakéhokoliv anime potřeboval.Skvělý příběh, přes hodinu trvající a vyčerpávající boje, které jsou nesmírně zábavné až do konce a největší týpek hlavní hrdina, který může většině připomínát asi známějšího Naruta. Ale nebojte se, narozdíl od něj to neni debil, který za 400 dílů vůbec nic neumí a nic nedokázal :). A už by to chtělo pokračování... ()

• V 21. epizodě se dá zahlédnout v Kuwabarově pokoji plakát na New Wave / Rockovou skupinu s názvem Oingo Boingo, založenou Danny Elfmanem (ČSFD)
  • Kurama a Hiei, jména dvou postav z tohoto seriálu, jsou také jména dvou hor v Japonsku (ČSFD)
  • V 22. epizodě dostane Yusuke VHS kazetu od Koenmy, na které je kromě informací o únosu Yukiny také parodie na typické úvodní znaky Columbia Pictures (žena držící pochodeň) a MGM (řvoucí lev) (ČSFD)