Jú jú hakušo

• Japonsko Yu Yu Hakusho (viac)
Japonsko, 2023, 4 h 12 min (Minutáž: 45–56 min)

Mladistvý delikvent Júsuke Urameši při obětavém zásahu přijde o život a dostane šanci stát se Duchovním detektivem, který má vyšetřovat případy nebezpečných jókaiů. (Netflix)

Hollohlaway

Předlohu neznaje, ze zvědavosti jsem se nechal zlákat. Není to úplná bída, poměrně nápaditá zápletka a vysloveně panoptikum všech možných postav, ať kladných či záporných celkem zaujme. Souboje kupodivu mají fajn náboj a choreografie vůbec není špatná. Ale triky nic moc a herci jsou na můj vkus moc japonsky ulítlí, celá ta mystika mně občas nedávala smysl. ()

Ivoman

Ač neznám předlohu, ani mě nezajímá u takové věci hloubka postav a podobné píčoviny, které zajímají zdejší "cenzura cenzura", tak jsem se královsky bavil a spíše zíral, co dokáží v japonsku vytvořit. V émerice by to mělo přístupnost určitě R. Krásná krvavá řežba. Fantastická choreografie soubojů. CGI lepší než v některých émerických blockbusterech. Obrovská plejáda postav, kde každá ovládá něco jiného. Prostě paráda. Doufám, že budou pokračovat. ()

Fr

„SAKJO CHCE SPOJIT SVĚT DÉMONŮ SE SVĚTEM LIDÍ A PŘIVOLAT JÓKAI“…  Japonská Marvelovka ze světa, kde žijou lidi spolu s démony. A protože spolu zápasí, je to taková krvavá pohádka o snaze zastavit stavbu tunelu, kterej by přinesl peklo na Zemi... Zejména poslední dva díly jsou plný fantasy řežby, která baví díky „variabilitě“ démonů. Nekouká se na to špatně, děj odsejpá, ale je to takový bezemoční a ničím to nepřekvapí… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Předlohou je komediálně laděná fantasy manga série, která byla vydávána v letech 1990 – 1994 a dohromady čítá 175 kapitol, jež byly svázány do 19 tankóbon svazků. Prodalo se jí kolem 80 milionů výtisků. 2.) Kromě animovaných verzí vznikly videohry a dokonce (v roce 2019) divadelní hra. 3.) Thx za titule „Markéta Demlová“.  ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

moviefreak

Dlhší rozbeh prvej epizódy kvôli deju a postavám, trošku sklamal ale len čo prišli súboje tak sánka dole. Áno príbeh je jedna veľká skratka, našťastie dostaneme viac ako zaujimave postavy, (hlavne zaporák je skvelo nabušený ako aj napísaný) a celý seriál akčne šľape nonstop dopredu, choreografia súbojov je špičkové vizuálne remeslo a Netflix tento rok veľmi potešil nielen One Piece-som. Som zvedavý, ktoré anime/manga bude ďalšie... Áno ten chlap s cumľom bol odveci,  niektoré veci by mali ostať verné predlohe. Tam mal ako dieťa zmysel. ()

Stanislaus

Minulý týden jsem se solidně svezl na japonské vlně: Po zhlédnutí nejnovější Godzilly jsem se vydal do světa Duchovních detektivů, jókaiů ... a "borce s dudlíkem", a i když nejsem úplně cílový divák a s předlohou jsem se setkal poprvé až v nabídce od Netflixu, jednalo se v případě Jú jú hakušo o svižnou jednohubku s řádnou porcí akce a sympatickou stopáží, kterou jsem si i přes onu nepřehlédnutelnou anime atmosféru a přehršel typicky japonského herectví veskrze užil. První cenu za nejotravnější (a takřka nejhůře odstranitelnou) postavu bezkonkurenčně získává Elder Toguro, na němž se i dost promítl nedostatečný budget na CGI, zatímco Genkai byla pro mě asi TOP postava. ()