Hunter x Hunter

• Japonsko ハンター×ハンター
Japonsko, (1999–2004), 35 h 30 min (Minutáž: 22–24 min)

Predloha:

Jošihiro Togaši (komiks)

Hozumi Góda, Juki Kaida, Džunko Takeuči, Kazuki Jao, Kóhei Kowada, Reiko Kiuči, Kendži Tačibana, Urara Takano, Jošikazu Nagano, Akiko Kimura, Júki Tamaki (viac)

Mladý chlapec Gon Freaks se chce stát hunterem. Jeho otec jím byl též a nad to je to prestižní povolání. Jenže stát se hunterem není jednoduché, musíte projít náročným testem, který vyzkouší hranice vašich fyzických i psychických schopností. Gon se příhlásí a při plnění testu se spřátelí s dalšími kandidáty, Leoriem, Kurapicou a mladým asasinem Killuou. Pozná také svého budoucího protivníka, vražedného kouzelníka Hisoku. HUNTER X HUNTER je ukázkový shounen. Testy, souboje, nadpřirozené schopnosti. Ladění seriálu je podobné u nás známějšímu seriálu NARUTO. I hlavní hrdinové obou sérií jsou si povahově vcelku podobní. Televizní série nemá ukončený děj, rozuzlení divák nalezne až ve třech navazujících OAV. (Subjektiv)

Toren

Tohle bylo milé překvapení. Nechápu, proč jsem to tak dlouho odkládal. Přesto, že je původní Hunter x Hunter vcelku starší kousek tak je jeden z nejoriginálnějších, co jsem kdy viděl. Gon sice trpí povahou věčného dobrosrdectví, tak jako všichni ostatní hrdinové Shonenů, ovšem tady jsem s tím neměl žádný problém. Co je ale hlavním tahounem tohohle eposu, tak vedlejší postavy a především velmi vyvážený a vždy překvapující příběh, který mě pohltil a až do konce nepustil. Kurapika a jeho cesta pomsty, Leorio a jeho věčný pesimismus a horlivá povaha, Killua a jeho vražedný rodina a i ostatní prostě neskutečně táhnou příběh, který má pořád co nového nabídnout. Po úvodních zkouškách, které se teda s diváky moc nepitvořily a rovnou poslali do kytek několik postav se děj lehce zpomalí ale opět přijdou šlupy jako cesta ke Killuově rodině, arénové souboje, hledání Gonova otce, vydělávání peněz a finální arc s nemilosrdným gangem, který Kurapikovi zavraždil přátele... zkrátka je to pecka! Fillery jsou dodány tak, že to nečtenář mangy ani nepozná, sountrack je velmi povedený a hlavně se tvůrci nelekli cenzury a krve se za celou dobu nastříká nespočet. Opravdu velmi příjemné překvapení a rozhodně doporučení pro všechny, kteří rádi Naruta, Bleach, One Piece, Dragon Ball, Yu Yu Hakusko, Fairy Tail a miliardy dalších shonenů. Hunter je sice starší ale má velmi originální příběh a ještě lepší příběhové zákruty... občas až příliš zabijácké :D PS - Hisoka u mě vede v největším badass záporákovi! ()

Petus

Je překvapivé, jak moc mi Hunter připomínal jinou japonskou klasiku - Velkou zkoušku, a to především v hlavních postavách. Čím mi ale opravdu učaroval je Hisoka, který byť by měl být záporákem, je pro mě dalším hlavním hrdinou. Je to charismatický, nebezpečný, neuchopitelný, maniakální psychopat, který spřádá nepochopitelné plány, řídí se nepochopitelnými motivy, s nepochopitelnými cíly, ale neoddiskutovatelně přitahuje mou pozornost a jeho scény (nejenom) s Gonem jsou jednoduše skvělé. Už se těším na Huntera remake, kde si Hisoky užiju nepochybně víc. ()

Genryuusai

Nemůžu souhlasit s odsouzením hlavního hrdiny... Hunter x Hunter je podle mě lepší než Naruto hlavně v porovnání hlavních hrdinů. On vlatsně kdokoli by byl lepší než Naruto..) Navíc se mi zdá Hunter x Hunter naopak jako nejvyváženější anime seriál vůbec. Sice obsahuje fillery, ale to jsem poznal až po přečtení mangy, protože docela trefně doplňují děj. Taky bych chtěl dodat, že i když je děj zdánlivě krásně ukončený v OVA, nic není jak se zdá - viz manga (a musím říct, že následný děj se mi líbil víc než jakýkoli předtím - škoda, že zatím nemá konec..). Celkově je HxH jednoznačně v mých top 5 anime a celkovou kvalitou má možná i na první místo. ()

Jeoffrey

Dílo, díky kterému jsem se před cca 8 lety znovu vrátil k anime. Přestože se ke mě pár prvních dílu dostalo víceméně omylem, neodolal jsem a velice rychle si mě tohle dílo dokázalo získat. Má to hodně zajímavý a napínavý příběh, skvělé postavy (hlavně Killua a Hisoka), nebojí se to ukázat násilí a krev a to vše v krásných barvách a s pěknou hudbou. Remake z roku 2011 jde sice v příběhu mnohem dál a má mnohem ráznější tempo, ale z čistě nostalgického hlediska jsem si dal do TOP 10 tuto starší verzi. ()

ravalah

Co do pribehu, je Hunter x hunter skvely, vyborny scenar a spickova dejova linie, ktera se neustale meni a vyviji neocekavatelnymi smery, ze je schopna v podstate porad prekvapovat. Postavy jsou vynikajici, jejich rozdilnost, ktera je spojuje, jejich rozdilne nazory, ktere dokazi rozumne konfrontovat, jejich schopnosti, ktere jsou jednoznacne originalni. Informace o pokracovani pribehu v OVA mne potesila Subjektive, diky za ni. I tak zatim zejmena kvuli tomu debilnimu zakonceni (jak takove konce nazyva pritelkyne) davam 4 hvezdy. Ale pokud bude stat to OVA za to, zvysim to na 5. ()

• Největší inspirací Hunter x Hunter byl seriál Dragon Ball Z (od r. 1989), což vedlo k tomu, že některé postavy si jsou podobné. (Jokerada)
  • Tvůrce předlohy Jošihiro Togaši si v psaní mangy dává přestávky dlouhé až dva roky, během kterých hraje videohru „Dragon Quest“. (Jokerada)
  • Jméno „Killua“, v japonské katakaně „Kirua“, kombinuje anglická slova „kill“ (kiru) a „killer“ (kira). (Jokerada)