Godzilla a Kong: Nová Ríša

• Česko Godzilla x Kong: Nové impérium (viac)

Epická bitka pokračuje! Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu - a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom. (Continental film)

bobstock

Epická bitva pokračuje v hromadě digitálních soubojů přerostlých zvířat bezpečně dostupné pro dětské publikum bez subjektivně potřebných emocí a důsledků boje monster. Vítězství přichází s partou starých známých, kteří se musejí smířit stejně jako já, že při nich umírají miliony lidí z různých zemí a velkoměst a nikde to neuvidíte, nikomu to nevadí. Tím se bohužel nový Godzilla x Kong dostává do tupého soupeření ala posledních katastrofických bijáků dříve oblíbeného Emmericha. Roztomile němý kukuč Kaylee Hottle opravdu už nestačí. 45% ()

Klajnik odpad!

Asi nejsem dost blbej, abych se u takový dutý slátaniny bavil. A to jsem proklikal jen bitky, protože nehodlám investovat čas do scén s nezajímavými a prázdnými postavami, které divákovi vysvětlují okolnosti příběhu, který beztak nemá co říct a nedává ani smysl. Přesto je ve mně furt jistý klukovský zájem o akční žánr a zajímá mě, jak moc se užití propriet povedlo či nepovedlo v porovnání s jinými akčňáky a jinými kaiju filmy; Řekl bych, že kvalitativně je to stejně hrozný jako předchozí díl, Kong vs Godzilla, anebo Godzilla 2, oproti níž se to ale neutápí ve tmě, protože je to barevný jak lentilky. Nepracuje se zde s měřítkem a napětím jako v první (novodobé) Godzille, což je škoda, když už děláte filmy o obřích monstrech. Bitky zde nejsou ani zdaleka tak šťavnaté jako v prvním Kongovi, což byl jediný film, u něhož se v rámci této hollywoodské sérky dokážu bavit. Pokud si ovšem myslíte, že tyhle filmy zpravidla nemájí co říci, tak zkuste nedávnou Godzillu: Minus One nebo Shin Godzillu, která má ale taky hromadu nedostatků. ()

martinolcz

Pro mě jeden velkej digitální mišmaš. Godzille celkem fandím, ale tady se jí i ostatním absolutně vytratila jejich velikost v guláši počítačových vizuálních efektů. Film pro děti s rodinou o neděli ve 3 odpo s xxl krabicí sýrového popcornu asi jo, ale osobně bych si přál něco trošku napínavějšího, co mě vtáhne do děje a při záběrech monster si cvrknu do trenek. ()

ROCK,THE

Jak dopadl tento epický biják? Za mě skvěle, film mě nenudil snad ani na chvíli, hned od dynamického úvodu až po konec snímku je to jízda monster jakou jste si kdy mohli přát. V příběhu jako takovém je tedy hlavně upřednostněný Kong což mě trochu mrzí, jelikož jsem team Godzilla a i akce s tou bájnou velkou ještěrkou je méně než jsem doufal ale i tak jsem si film užil na 120% a finální epická bitva kdy Kong bojuje po boku Godzilly brala dech ale i zde mám výhrady, jelikož jsem doufal ve více společných akcí proti nepříteli. Každopádně za vertical suplex který uštědřila Godzilla Kongovi dávám minimálně o jednu hvězdu navíc. Audiovizuálně i hudebně skvěle podchycený, efekty nádherný a detailně zpracovaný. Takže pokud si chcete užit skvělý popcornový blockbuster a odpočinout si od náročných dramat a zkrátka se uvolnit a jen se nechat bavit a vést se na této popcornové horské dráze tak všem doporučuji návštěvu kina. Já si to nadmíru užil. Ale teď už zpět k Duně (smích). Mé hodnocení: 7.5/10 ()

Batahst8

6/10. To byla ale kravina, nýbrž dobrá kravina. Godzilla x Kong je pitomost, která nemá pramálo nic společného s první Godzillou z roku 2014. Ono je to totiž ještě přímočařejší než minule, akčnější než minule a hlavně hloupější než minule, a to je co říct, protože už minule to byla naprostá pitomost. Jenže režisér Adam Wingard ví, že dělá film pro desetileté kluky, a tak se ho snaží trošičku odlišit, ať nějakým barevným kontrastem nebo záběrováním. Navíc Adam umí udělat vcelku nápaditou akci, jenž je s přibývající stopáží lepší a lepší, a finální bitka je skutečně epic. Lidské postavy skoro neexistují, a to je jich tu naprosté minimum a jejich role, tu jsou absolutně zbytečné. Brian Tyree Henry tam je jenom proto, aby říkal trapné vtipy. Dan Stevens, aby vypadal cool. A Rebecca Hall, aby vysvětlovala věci, které jsou všem jasné. Hudba je docela dobrá, ty dvě hodiny utečou vcelku rychle a velké plátno tomu skutečně velmi sluší. Pokud půjdete do kina s očekáváním, že jdete na hezký akční výplach, kde nedává vůbec nic smysl, tak budete spokojeni. ()

dannyyy

Nejhorší Kong ze všech Kong filmů, co jsem viděl. Celou dobu jsem na film zíral s otevřenou držkou, bohužel úžasem to ale nebylo. Méně je někdy více tady platí minimálně dvojnásob. Překombinované, už to mělo kousek ke Kung Fu Pandě bez humoru, z nepřátel se najednou stanou kamarádi na život a na smrt, takový Avengers jinak :))) tvl, to nevymyslíš. Nejlepší byl na filmu samotný Kong a jsem rád, že dostal mnohem více prostoru než nudná Godžila. Už se těším na novou Planetu Opic a snad si zlepším chuť. ()

warrenur

Neskutocna, monstrozna a presaturovana blbina plna heroickych klise. Ak to divacka/divak prekusne a vypne niektore kognitivne schopnosti, da sa na to pozriet ako na jednoduchy "rodinny sci-fi komix".  Taky vizualny a myslienkovy vyplach. Kedze mam rad "priserky" tak som to skusil, ale ..."bolelo" to. ()

panvasik

Jestli jste si někdy řekli, že si tvůrci během natáčení filmu něčeho šlehli, tak žádný film nemá šanci konkurovat poslednímu filmu z Monster Verse, protože tady si nikdo nešlehl, tady se pracovalo pod tunami trávy a koksu. Během filmu mě napadalo tolik hlásek na různé situace, že já jsem reálně, jako člověk co nepije alkohol dostalchuť na škopek 65% ()

Ydrosten

1- opět mě po 20 minutách šíleně rozbolela hlava protože zvuk byl na 300% a ještě to dunělo jak v tunelu (proč nikdo nechápe že kinosál 30 na 30 není stavěnej na takový zvuk) a všiml jsem si že to tentokrát vadilo opravdu většině lidí, kdy bylo v obzvláště uřvaných a dunivých věcí vidět jak si lidi zacpávají uši // 2- po příchodu jsme zjistili že nás tam bude asi 35. // 3- už jsem opět přísahal že se nenechám vylákat do kina na "hloupý film" ale jsem bohužel gentlama a bez doprovodu bych dneska manželku nikdy do světa nepustil // 4- film je kravina bez pravidel, kdy se v předchozích filmech něco dozvíš, potom to překroutíš, otočíš, popřeš a pak si ty věci doslova za pochodu vymyslíš a řekneš "tak to bylo, protože mi to věřte" // 5- film jako takový nemá děj (on ho má teda ale .....) a jde jen o to že se tam mlátí velký zvířata a u toho mimo kameru umírají tisíce a tisíce lidí, kdy nic na nic nemá vliv a je úplně jedno jestli jsme v moři, na písku a nebo na sněhu. // 6- Když i totálně zprasený seriál kde je Godzilla asi 2 minuty v celé stopáži je jakoby přehlednější a alespoň dává v tom universu nějaký smysl, tak si představte co za kopanec do koulí je tohle. Pokud si chcete užít večer a nechcete minimálně na týden ztratit jakoukoliv vůli existovat, tak se tomu vyhněte, zajděte někam na sekanou v housce s nulapětkou kolou a určitě zažijete lepší zážitek než v tom kině. Chtěl jsem udělit odpad ale musím tomu přiznat tu trikovou stránku kdy už konečně i můj mozek uznal že takhle nějak mohly opravdu ty potvory před miliardami let poskakovat po tej naší malé kuličce (jako pořád je ta jejich velikost přehnaná, protože i třeba jen tak 5 takhle velkých zvířat by tenhle svět vyjedl tak za 10 let, natož asi 35 takových zvířat ale je to scifárna takže netřeba nad tím až tak přemýšlet) // 7- slibovaný návrat do dutozemě a jeho širší průzkum, který sliboval Wingard, se moc nepvedl. Není to blbě vymyšlený nebo nějak hloupě podaný (no vlastně je), ale úplně z toho trčí že to nemůže fungovat v rámci toho co je nám řečeno. Totální chaos kdy netušíte co se děje na plátně momentálně v tomto filmu překonal cokoliv co bylo kdy natočeno. Po tomhle bordelu i Trasformeři začly dávat smysl a to jsem u těch filmů inteligenčně umřel. // Dodatek :  lidé tu jsou asi jako lžička vedle pizzi. Někdo ji asi zaregistruje a popřemýšlí k čemu tam je a zbytek okamžitě pochopí že je to ztracená součást jiného jídla a je tu omylem. ()

Gediman

Určitě o stupeň lepší než předchozí díl. Tvůrci se poučili a dali sem to, co diváci od této série skutečně čekají - hodně monster a hodně soubojů. Je tu také věnováno více času průzkumu podzemního světa, což je taky velké plus. Nutno dodat, že film se zaměřuje na Konga, Godzilla tu má vlastně jen vedlejší úlohu. Vztah Konga se Sukem je vykreslený pekně. Více v mé audiorecenzi, tentokrát s hostem. ()

Domis2809

Je to hrozná hloupost, zároveň ale nesmírně geniální. Cíl filmu byl splněn, dva nejznámější titáni se rvali se vším, s čím to jen šlo, každá další bitka navíc byla o Kongův chlup jinačí, než ta předchozí. Mezitím co koukáte na tyto monstrštvanice, utíráte slzy radosti a hledáte pod sedačkou spadlou bradu, ani vám nedojde, jak to jako celek nedává vůbec smysl a je to hrozně primitivní. Proto při vycházení ze sálu raději nemyslete na film jako takový, ale na tu euforii, kterou jste cítili při pohledu na Konga jedoucího na Godzille. Bude se vám pak lépe spát. ()

BOURQUE

To, čo platilo minule, platí aj teraz – film nejako „funguje“ v kine s dobrým hardwarom na zvuk. Keď už zvuk, pesnička od KISS bola vybraná a použitá na nesprávnom mieste. Príbeh poskladaný zo známych ingrediencií, jeho vedenie je priemerný. Vizuálne efekty (tvorcom odporúčam pre inšpiráciu toto) neprekvapujúce, potenciál kolaborácii Gozdilla & Kong nie je úplne využitíý. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Hapretor

Podle mě úplně zbytečné. Místy trochu vtipné, trochu dojemné. Jinak ale o ničem. Kdyby radši ty prachy dali někam jinam a účelněji ... ()

Artard

Dej, dialógy, ale hlavne až bolestivo hlúpe postavy, keby to robil Asylum, nevyzeralo by to inak. Vedia v Hollywoode že armáda má aj väčšie zbrane ako zopár dronov? A nemyslím atómové zbrane. ()

JohnnyKladno

Myslel jsem, že jsem na film dokonale připraven. Nulové očekávání, mozek vypnutý a doufal jsem, že si budou obří příšery prostě dávat po držce. Ten film má 114 minut a i to na mě bylo moc. Všichni lidé, kteří tam jsou úplně nudní, k ničemu a rozhodně nevtipní v žádném ohledu. Zasloužily by si podstatně vystříhat a nechal bych se řezat jen ty opice, ještěry a další opice a další ještěry a ještě nějaký pteromotýlokomáry. Kong, krom návštěvy zubaře musí přesvědčit Godzillu, aby společně odvrátily nebezpečí, které se blíží z útrob duté země a které by v minulých dílech vyřešil Kong či Godzilla v prvních 10 minutách filmu jako takovou představovačku. No nebavil jsem se, ani samotné rubačky monster mě neuchvátily. 40% ()

GavlaDan

Je to kravina galaktických rozměrů? Rozhodně ANO. Ale to nutně neznamená, že bych si to neužil. GxK jde ve šlépějích minulého filmu MonsterVerseu. Jenomže tentokrát je to ještě šílenější, ještě hloupější, a ještě barevnější než posledně. Tímto filmem MonsterVerse oslavil 10. narozeniny. A mně upřímně trochu mrzí, jakým směrem se tento svět začal ubírat. Ale do kina jsem šel bez předsudků a film si celkem užil. Děj moc nedává smysl. Vlastně skoro vůbec. Lidské postavy jsou tu jenom od toho, aby nám vysvětlily, co se právě děje na plátně, kdyby na ten film šel náhodou nějaký slepec. Nic v tom filmu nerespektuje ani jeden jediný fyzikální zákon. Ale i přes to všechno je to zábava. Protože vidět na velkém plátně mlátit se čtyři obří monstra je fajn zážitek. Trochu mě překvapilo, že je to vlastně film o Kongovi a Barbzilla (Ano, budu Godzille říkat Barbzilla, protože má stejnou barvu jako Barbie.) se tam objeví jen na pár scén. A pak ve finálním souboji. Jenom je trochu škoda, že z těch titánů už nejde cítit taková obrovitost, jako tomu bylo v prvních filmech tohoto světa nebo třeba v nedávném Monarchu. 6/10 ()

Davidkkk

Scénářem rozhodně nejodpadnější díl z tohohle ubohýho Monsterverse. Amazonky v zemi pod zemí byly skutečně lahůdkou. Paradoxně mi to ale v kině uteklo, bombově to řvalo, a když se to bilo, tak jsem se vlastně bavil. Což jsem u předešlejch dílů říct nemohl. Ve zkratce - v pohodě sračka. ()

Filmárik

Úplný opak japonskej Minus One. Digitalna rúbanica snažiaca sa ísť viac do hĺbky (doslova a zároveň aj cez postavy) no moc sa jej to nedarí, tam majú navrch Japonci. Nečakal som vážny zážitok ale toto bolo miestami totálne tupé. Bitky, efekty a celková akcia však zabavili. Ak sa to dočká pokračovania pozrem asi na streame. ()

Johny M.

Tady muselo kolovat mezi scénáristy hodně drog a na fet se dal už asi i Wingard. Nebo že by zapojili AI, naprogramovali kritéria: ještěři, opice, vše je dovoleno? Miloval jsem Edwardsovu Godzillu, ten lehce hororovej, tajuplnej styl. Sequel byl stejně fajn, jen monumentálnější a i tam mě v kině mrazilo. U Wingardova prvního crossoveru už jsem musel trochu přivřít oči nad infantilitou příběhu, v Novým Impériu se zase musím smířit s jalovým castingem (už zbyla jen sympaťanda Rebecca Hall) a celkově linka s lidmi je nejen zbytečná, to byla vždycky, ale hlavně úplně debilní. Nad naprosto fantasmagorický dění v dutý zemi se člověk musí povznýst, tam už se scénáristům vážně nekladly meze a ano, je tam pro takovej úlet prostor. Úplně nechápu, že zrovna New Empire má nejlepší hodnocení série, na druhou stranu je to pořád kulervoucí zábava, u který člověk v kině parádně vypne a souboje si prostě musí náležitě užít. A o to tam jde především. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (viac)