Godzilla a Kong: Nová Ríša

• Česko Godzilla x Kong: Nové impérium (viac)

Epická bitka pokračuje! Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu - a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom. (Continental film)

malylada

Mozek člověk musí nechat doma, protože v této sérii logiku nehledejte a je to jen o mlácení monster, kde vše ostatní je pouhý mech. Bitky jsou hodně fajn a hlavně Kong si krade celý film v podstatě pro sebe a Godzilla hraje jen druhé housle. Je to asi i tím, že se tvůrci snažili vedle plno zbytečných postav budovat mytologii "duté" země a banálním způsobem z Konga udělat postavu projevující emoce. To se do jisté míry daří a na závěr se to jen rube. Když se zamyslím, tak mě tento díl asi bavil nejvíc i přesto, že laťka není moc vysoko.......60% ()

baribal

Totalni pitomina, kde je videt strasne moc strihani, ze i ten banalni pribeh prestava davat smysl. Akce fajn, ale zadne bojove combo nema na predchozi dily. Predchozi KxG slapala primarne diky MechaG, ktera to drzela az do konce a bylo to proste wow. Tady se hodinu ceka na orangutana s bicikem. Aspon ten malej pisisvor byl dobrej. ()

movieband

Neskutečně zábavná podívaná, kde akce střídá akci, kde o humor není nouze, nikdo si na nic nehraje a jede se jedna velká zábavná linka, u které člověk vypne mozek a nechá se drtit velkými monstry. Přijde mi, že to snad netočil stejný tým jako GozillaxKong. U předešlého snímku se jednalo o nekonzistentní jízdu. Tady se upustilo od vážnosti, a zůstal jen humor. A podle toho taky film vypadá. Všichni si to užívají, a tak to má v případě monster bijáku být. Klidně bych si dal pokračování ve stejném duchu. Kvalita série - Godzilla 85%, Ostrov Lebek 85%, Král Monster 90%, GxK 65%, Nové Impérium 80%. P.S Hejt moc nechápu. U obdobných filmů nelze čekat filozofické díla nebo bezchybné scénáře. Ta přepálenost k tomu patří. Záleží jen na míře tolerance. P.P.S. Jsem rád za tým, že se poučili, ubrali na lidském faktoru a nechali víc prostoru monstrům. Zaměření na Iwy byla trefa do černého. ()

Colby Sawyer

Poslední příspěvek do Monsterversa je nepřekvapivě opět parádní slátanina, kdy námět zřejmě opět vymyslela ratolest některého z producentů a režisér Adam Wingard si povzdechl, načež se podíval na šek a zpět na scénář s nadějí, že díky komerčnímu úspěchu snad dostane lepší nabídku. Jednou. Nuže vydal se točit a musím říct, že si vlastně zaslouží pochvalu, protože z toho mála opět vykřesal v pohodě ukoukatelnou věc. Současné americko-čínské pojetí Godzilly (a Konga) je přinejmenším dehonestující. Zatímco amíci z Godzilly udělali památkyníčícího dobráka, Japonci se drží monster varianty a je to za mě dobře. Godzilla by se dala uchopit jako lovecraftovský horor (když se k tomu Cthulhu nikdo pořád nemá) či survival katastrofický film, místo toho je jen přitroublá řežba. Lidé zůstávají jako nutné narativní zlo a CGI je sice ok, ale je ho tolik, že živý herci jsou až nepatřičným elementem. Edwardsova Godzilla měla k dokonalosti daleko, ale byla aspoň originální. Největším kladem tohoto je pouze ještě větší docenění Minus One. ()

TominoLa

Je to o parník lepší než Godzilla vs Kong. Přesto těch 114 minut mě připadalo jako nekonečných. Nudil jsem se i ve většině akčních scén. Hlavně scény s Godzillou. Asi před 20 lety bych si to užil. Dnes už chci více. Nějaký příběh, emoce ... 4/10 ()

Martrix

Po hooodně dlouhé době v kině. Olympia Brno. Kino poloprázdné a přesto se mezi tou cca dvacítkou lidí našli pitomci, kteří přišli o půl hodiny později, courali tam a zpět, nebo aspoň svítili mobilem. Sorry staří kinofilové, ale díky stále nižšímu prahu mé tolerance vůči bezohledným tupounům, se pro mě kino stalo spíš stánkem utrpení, než zábavy. Platit takový prachy za tak mizernou službu.... . Chodit do kina budu asi už jen na vás, Nolane, Camerone a Villeneuve. A to přestože zrovna Kong vs Godzillák, nabízí skvělé triky, dynamické akční sekvence...velké platno té megapodívané opravdu sluší. Tvůrci posunuli vizuální stránku filmu, zase o kus dál. Nic neodflákli, od začátku do konce moc pěkný pokoukání. Přitom těch momentů s podporou CGI, bylo opravdu požehnaně. Jak taky jinak, když se vůbec nedrželi zkrátka při psaní scénáře. Nové impérium je dobrodružné fantasy jak vyšité (rozuměj pohádka na stereoidech). Ale ano, asi takhle má vypadat americký blockbuster - no brain, just game. Míra zábavnosti se od posledně zvedla, protože tentokrát bylo vše mnohem, mnohem odlehčenější. Hodně pomohlo i obsazení mého oblíbence Dana Stevense a slušivý sestřih Rebeccy Hall, kterou vždy rád vidím. Bohužel jim to kazila postava užvaněného, rádozábavného černocha...tohle klišé je velmi zatuchlé. Nicméně toho žvanění nebylo mnoho, protože většinu stopáže obstaral příběh Konga....tentokrát byl "opravdovou" postavou v hlavní roli. Méně epic měřítko, trochu upravený scénář a klidně to mohl být film ze ságy Planety opic. Přitom i ta linka s lidmi byla důležitá a pěkně se s tou Kongovou prolnula. Vlastně ani nemám potřebu vynášet nějaká negativa. Jde už o několikátý Monarch universe film. Rubou se tam obří monstra, je to prodchnuté konspiračními a úsměvně nablblými teoriemi...jestli někdo čekal shakespearovský scénář, tak je jelito. Tohle má být především zábavná podívaná. Podobně jako Transformers, Jurský svět, Pacific Rim... . A za mě byla. Dokonce když zajdu dál a půjdu cestou srovnání celých sérií, tak Monarchversum nemá zdaleka tak kolísavou úroveň kvality jednotlivých filmů, jako třeba Transformersum a dost možná ani o moc kolísavější, než filmy Dinoversa. Nové impérium je tak dobře technicky provedené, že až to uvidí Roland Emmerich, tak mu závistí prasknou podvazky. Míra destrukce byla sice v Moonfall vysoká, ale vedle toho, co teď předložil Wingard, zaostává ve všech aspektech. Takže já jsem spokojený. Dostal jsem asi i víc, než jsem čekal. A celkový tón...sympaticky pozitivní nálada filmu, včetně závěru...to mě dokonce příjemně překvapilo. Je to američárna, co víc by jste sakra chtěli? Ty 4* dávám jako kompenzaci za ty dvojhvězdičkové filozofy, kteří jdou do kina na film s názvem Godzilla x Kong: Nové impérium a pak tady píší, že je to blbina. Dost možná jsou to ti pitomci, kteří dnes přišli do kina pozdě, nebo byli půl filmu nalepení na telefonu, nebo jsou to dokonce kino-ripáci, kteří sjeli na mobilu hned mezi prvními, špičkovou půlgigovou kopii z nějakého bulharského kina. () (menej) (viac)

c.tucker

Ani jsem se nerozkoukal a už byl konec. Uteklo to parádně a furt se tam někde mlátila nějaká monstra. Lidi jsou jen takové nenápadné prěmostění mezi souboji a útěky. ()

NiWi

Pokud se vám předchozí díly líbily, líbit se vám s největší pravděpodobností bude i tento. Ve mě však zvolený styl a full action mode vzbuzuje určitou nevoli. Je to celé extrémně šílené, akční, tvůrci chrlí jednu bláznivou scénu za druhou, a rozhodně to má tempo a nedovolí vám se nudit. Jak Edwardsova Godzilla, tak Doughertyho King of Monsters však v sobě měli alespoň záblesk realistické osudovosti. Mytologie kolem titánů se v rámci možností držela při zemi a měla pevné kořeny. Nové impérium nám servíruje neobjevené civilizace, mýtické bitvy a proroctví kterým chybí pevná půda pod nohama. I přestože už Godzilla nepůsobí jako zvíře na které si můžete sáhnout, ale spíše jako marvelovský hrdina z komiksů, pořád vás dokáže slušně zabavit. K tomu přidejte o něco lépe zapamatovatelné lidské postavy, hromadu akce, a také spoustu nových příšer, a máte přesně ten šílený akční výplach který chcete v pátek večer s kamarády vidět. ()

Triple H

Myslím, že toto by mala byť definitívna bodka za monsterverse. Čo bol pre Transformers Last Knight, to je pre monsterverse New Empire. Preplácaná hovadina, bez hlavy a päty, kde sa to rube krížom krážom od začiatku až do konca a na ktorej je veľmi citeľne vidieť doba, v ktorej film vznikol a pocitovo mi to pripomenulo minuloročného tiež podobne ustreleného Flasha. Skrátka či už sú efekty kvalitné a poriadne to rachoce a melie sa, je to už veľká chujovina na kvadrát, ktorá mieša dokopy všetko možné vrátane akéhosi revivalu Skull Island (ktorý bol určite lepší). Nečakal som veľa, ale celkom sklamanie. Najlepšou vecou bolo vidieť v IMAX-e trailer č. 2 na Furiosu, ktorá začína vyzerať naozaj veľmi veľmi podareno, a s malým srdiečkom začínam nejako dúfať, že Millerovi sa podarí zázrak a síce trochu inak, ale znova zanechá dojem silný ako Fury road. ()

Akira777

Je to hrozný, já jdu na akční film o monstrech a chci od toho vztahovku, a filozofické témata na styl, proč vlastně existujeme, a co děláme na téhle planetě. Místo toho dostanu film s monstry, které se mlátí, ale to jsem přece jako divák nemohl čekat, vždyť každý předchozí film o monstrech byl velmi filozofický. ()

Johnny.ARN

Ja som dostal presne to, čo som očakával a na čo ma navnadil trailer. Oteplená ružová Godzillka tu hrá len tretie husle, zase je tá zlá, aj keď už menej ako predtým. Skôr je to o opičákovi a jeho svete, v ktorom žije a v ktorom sa dejú podivné veci. Zo zdanlivo pokojnej dutej zemi sa stane válečné bojisko a dvaja rivali musia spojiť sily. Súboje, farbičky, rev a miestami aj vtipné hlášky. Presne to som chcel a to som aj dostal. Záverečný súboj na povrchu bol perfektný. Silné 3 z 5 (premiéra, 4dx, CC) ()

BROKEN_

Větší, rychlejší, akčnější a barevnější než předchozí díly, ale zároveň jednodušší a hloupější. Nový díl série MonsterVerse je zábavná popcornovka u které je důležité vypnout mozek a bavit se, protože jinak budete kroutit hlavou. Samotný příběh okolo Titánů a Duté země vlastně moc nedává smysl, ale nějakou tu gradaci a epičnost, že to někam směřuje a o něco jde, tak takové filmy to prostě potřebují. Lidské postavy jsou zde minimální a jsou zde hlavně proto, aby vysvětlovali divákům, proč Godzilla a Kong dělají to co dělají. Humor celkem fungoval a na hercích šlo vidět, že si natáčení užili. Finální digitální bitka 4 Titánů byla fajn a zde si tu podívanou užijí především mladší diváci. Godzilla x Kong: Nové impérium je fajn popcornovka u které ty 2 hodinky utečou jako nic. Když divák ví na co se jde dívat, tak by neměl být zklamaný. Splnilo to svůj účel. 6/10 ()

oveckaoa

Asi nejsterilnější díl co vyšel po Godzille (2014) .  Kong žije v duté Zemi Godzilla na Zemi jednou  se Kong dostane pod dutou zemi kde je civilizace kde vládne Scar King (zjizvená opice) ten má jako otrokyni ledovou ještěrku Shimo tuším  chce se dostat na Zemi. Ti z té civilizace  povolají nějak tu holku co umí mluvit s Kongem , aby oživila Mothru (její smrt v předchozím díle tudíž nedává ani smysl) s ní jdou další 4 lidi (voják , její ´´matka,, , Kongův zubař a ten konspirační teoretik z minulého dílu). Godzilla to nějak cítí taky tak  se jde nabít narůžovo (tohle je tam nejspíše jen kvůli tomu, aby se zbavili dalšího titána)  a na konci se pobijou. Scar King je sráč, který bez té  ledové ještěrky je nulový na co se ta Godzilla nabíjela je mě záhadou , protože by je dala oba jak nic.  Lidské postavy jsou nudné jelikož víte, že  nikdo neumře, protože jsou důležité  v celém filmu umře jeden voják a to ještě takovým nudným způsobem závěrečný boj taky žádná hitparáda. Naštval mě i konec kdy si Kong zotročil tu ledovou ještěrku místo, aby jí dal svoboda tím pádem není lepší než Scar King. Jo a jinak ta civilizace si mohla kdykoliv zavolat o pomoc a má technologii co dokáže  přesunout lidi ze Země k nim proč to nepoužila dříve a nepovolala  si jiné titány třeba Ghidoraha nebo Rohana? Dal bych si reparát s Ghidorahem a pak bych to radši ukončil začíná to mít trasformeří tendenci . P.s. Godzilla si zakempí na koloseu a všem je to u prdele ještě jim vláda vyhrožuje , že to mají nechat být? Godzilla s Kongem zde zničí pyramidy a nikomu to nevadí jako vážně?   60 procent ()

Jaro.Krafcik

Prekvapivo má to aj celkom bavilo. Po prehovorení kamarátov či ísť na novú godzillu a konga do kina až po veľkej noci alebo pred sme sa vybrali na veľkokonočnú nedeľu. Ešte som cez tieto sviatky v kinosále nebol. Škoda že nebol dabing. Ale moc sa tam nerozprávalo a skôr bojovalo. Pripomínalo mi to Konga ostrov lebiek. Mimo kina bez dolby atmos a velkého plátna by to na štyri asi nevytiahlo ale jedná sa o fajn sci-fi. Nikdy som nebol nejaký extra fanúšik godzilly ale určite o trochu lepšie ako predošlá a ich veľký súboj. Zase sme sa nedozvedeli kto by vyhral. Miestami to aj pripomínalo avatara, toho veterného. 4* ()

blackJag

Už i monstra se pěkně týmují, jedno oko nezůstane suché, jak se ti netvoři organizují na ochranu lidského švábstva - tu strašnou devastaci výstavby velkoryse pomineme :) Nahlížet film z nějaké pravděpodobnostní perspektivy je přísně zakázáno! Nicméně si myslím, že to ani nebylo ambicí této taškařice - ta odsýpá jedna radost, v podstatě se furt něco děje, triky jsou cajk, nějakých člověčích citových prodlev je super poskrovnu, takže ano, je to v pohodě popcornová zábava. 65% ()

Koda

Co k tomu napsat. U těchto typů, kde jsou monstra, které na vás vystrčí svojí kamennou kládu a vysypou z ní sopku chcanek, nebo stylem, kde si člověk nemusí říct ani frázi: Všechno jde do s*aček jsou asi v pohodě... v tuto chvíli i lepší, protože tenhle film zahrnuje něco mnohem děsivějšího. Jasný, absolutní vybagrování Ria, Káhiry, Říma a dalších míst, kde lidé zdrhají i když už dávno měli vědět, že tyhle stvoření tady převládají a nikdo s tím nic nemůže udělat. Místo toho smečka vědců budou následovat obří gorilu, který půjde porazit opičáka, vládnoucí otrokům a zároveň zajistit, aby Kong se dal dohromady s Godzillou, který je též jeho nepřítelem. Logika na entou a lívance s kečupem. Svět se ve filmu totálně zbláznil, napáchá škody neuvěřitelných čísel, a obří gorilla si udělá barák v Koloseu. Ale vezměme v potaz, že v tuto chvíli to budu brát tak, že je to prostě film, že už tyto typy filmů jsou, kde se svět prostě najednou zboří, i když to tak reálně není a tak bych to mohl psát u každého filmu v těchto typech. Takže to vezmu filmařsky: Velice zajímavý a celkem i dobrodružný film, kde se opičáci proti sobě mydlí. Celkem poutavý příběh, kdy náš Bumblbee se žlutou robotickou rukou pomáhá malému pardálovi proti Kingovi a zároveň celkem skvělé efekty, barevnost, hravost filmu... možná mi tam chyběla trochu i ta komedie jak z Jurského parku. Je tam i přátelství jak s malým Kongem tak tou holkou. Za mě hezky strávený večer. ()

kenkaku

No… už během úvodních titulků zvládla Godzilla rozmlátit Řím a ubytovat se v Koloseu. Kong zase zjistil, že potřebuje zubaře... Tak tohle bude “čím víc pruhů, tím víc Adidas”. A taky že ano (víc než jsem si uměl představit). Aby se zaručila prakticky non-stop akce, film má tři příběhové linky Kong - Godzilla - hluchá holčička (a protože je postižená, diverzní a obdařena vagínou tak se z ní stane úplně nejvíc zásadní postava všech světů! Árijský chlapeček by to nedal :)). Každopádně, ty 3 linky si jedou většinu filmu nezávisle vlastním životem (propojí se cca 20 minut před koncem… po tom co rozmlátí pyramidy). Co mě celkem zklamalo, je totální popření faktů a děje seriálu (který se sám o sobě o napojení na první 3 monster verse filmy snažil jak mohl). Celkem vzato mi přišla “GxK 2” o něco koukatelnější než jednička. Málem jsem dal hvězdičky 3. Ale možná jsem si jen na ten cirkus zvykl. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (viac)