Slávni mušketieri sa rozhodnú, že ochránia česť koruny a aj tento raz bude ich voľba správna. To ešte netušia, že ten cynický, krutý a ľahkovážny Ľudovít XIV. (Leonardo DiCaprio) vôbec nemusí byť pravým kráľom, ale jeho dvojčaťom, a skutočného panovníka nechal s maskou na tvári zatvoriť do väzenia, aby sám využíval a zneužíval jeho výsady. Tento záhadný muž so železnou maskou, ktorý sa volá Philippe a je údajne dvojčaťom istého vysokopostaveného urodzeného pána, prináša mladému kráľovi desivé nočné mory. Mladý kráľ Ľudovít XIV., vedomý si svojej absolútnej moci, nestará sa o ľud ani krajinu, iba o to, aby nevychladlo lôžko v jeho spálni, v ktorom sa pravidelne striedajú tie najpôvabnejšie dvorné dámy. Ale jedného dňa spadne kosa na kameň – keď kráľ pošle kvôli priazni krásnej Kristíny do vojny jej snúbenca. Ten vzápätí padne a jeho otec – ktorým nie je nikto iný ako jeden z mušketierskej trojice Athos (John Malkovich) – sa rozhodne ukončiť kráľovu krutovládu. Spojí sa opäť s Aramisom (Jeremy Irons), ktorý sa stal kňazom, s búrliváckym Porthosom (Gérard Depardieu), z ktorého sa stal bolestínsky hypochonder a s kapitánom D´Artagnanom (Gabriel Byrne), aby opäť obnovili v krajine poriadok a nastolili vládu pravého kráľa Philippa (Leonardo DiCaprio), ktorý bude naozaj hodný svojho titulu... (TV JOJ)

harycek

Nic oslňujícího , ale kino pro nenáročného diváka to plně vystihuje!? A snad to zachraňují kvalitní herci v hlavních úlohách!?!?!? ()

koza3

Mušketýry ani obecně francouzskou revoluci a její filmové adaptace jsem nikdy neměl moc v oblibě, ale tohle má hodně es v rukávu. Určitě výborné herecké obsazení, silný příběh a asi i tučný rozpočet. Dá to však dohromady pouze lehce nadprůměrný snímek, který by mohl dosáhnout na víc. ()

Lex.San

Béčko s hvězdným obsazením a velice zdařilou hudbou. Film má slabší patetické pasáže, ale najdeme zde i  lehčí humor a příběh má celkem švih. Není to sice kousek do hvězdné filmotéky, ale občasné zhlédnutí mě nijak neuráží – 3* ()

nash

Nakonec dávám hvězdičky tři, i když ani nevím proč. Asi že jsem se ani moc nenudil. Přesto bych tenhle film označil za lehce podprůměrný, hlavně díky několika neuvěřitelně stupidním scénám a dialogům. Od filmu s takovým hereckým obsazením bych čekal víc, ale výkony všech hlavních představitelů včetně Johna Malkoviche (což mě obzvláště mrzí), jsou dost velkým zklamáním. ()

izinka

Hezka hudba,za to hvezdicka. Jinak hovadina se spoustou jinak skvelych hercu. A u "sokujiciho" konce jsem dostavala zachvaty smichu, kdo takovou blbost vymyslel ?! ()

Gwilwen

Po filmu, který čerpá z Dumase, nemůžete chtít historickou přesnost. Tento pán - ač píše velmi čtivě a jeho romány jsou zábavné, francouzskou historii pěkně zkomolil. Nicméně je fakt, že v tomto případě si přisadili i filmaři. Přesto se mi film líbil a nemám k němu příliš výtek. Hvězdné obsazení (pravda - DiCaprio mohl vykreslit oba hrdiny méně černobíle), skvělé kostýmy, navíc se natáčelo na půvabných zámcích Fontainebleau a Vaux. Plus úžasná hudba Nicka Glennie-Smithe. Vždycky si vzpomenu na fenomenální volnou jízdu krasobruslaře Alexeie Yagudina na tuto hudbu na Olympiádě v Salt Lake City, za kterou získal zlatou medajli. ()

Akyno

Preboha.....tak absurdný film ktorý prekrucuje a naivne idealizuje históriu som nevidel ani nepamätám. Asi najhorší počin Leonarda DiCapria. ()

Jamall

Hudba i herci jakoby do tohoto filmu nepatřili, protože převyšují zbytek o dvě třídy. Přesto jsem se ani moc nenudil a scéna, kdy mušketýři běží sami proti palebné přesile patří mezi mé nejoblíbenější filmové scény. ()

KacHnAop

Upřímně nechápu tak nedoceněně nízkého hodnocení. Je pravda, že začátek je mírně nudnější a zdlouhavý, ale poté se děj výborně rozběhne a za doprovodu úchvatné muziky šlape jako hodinky. Dokonce jsou vidět i obdivuhodné herecké výkony. Mě se to líbilo. :) ()

Didon.pipi odpad!

Viděl jsem mužů s maskama i železnejma hafo, ale toto je na rotaci Dumase v hrobě a Caprio tomu fakt nasadil masku, jsem zhnusen! Šups do kanálu! ()

janulin123

Pěkně počesku začneme tím špatným. Když na chvíli zavřete oči, dojde vám na jakou blbinu se to vlastně díváte. Ale mělo to i pár světlých stránek...S příběhem jsem se setkala poprvé, DiCapria mám ráda a v této roli byl podle mně naprosto skvělý. Depardieu a malkovich jsou taky jedni z mých favoritů...Takže už proto stálo za to podívat se na to. V konečném důsledku to nebylo ani zdaleka tak blbé jak 99 % českých seriálů a komedíí na markíze... ()

Hookins86

Perfektní příběh Ludvajse XIV. (sráče) a 3 nebo 4 mušketýrů, kteří sesadili zlo a nahradili ho dobrem. Herecké obsaní je lukrativní a příběh je bezva. Pro mě nejlepší film s mušketýry a železnou maskou... ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (viac)