Slávni mušketieri sa rozhodnú, že ochránia česť koruny a aj tento raz bude ich voľba správna. To ešte netušia, že ten cynický, krutý a ľahkovážny Ľudovít XIV. (Leonardo DiCaprio) vôbec nemusí byť pravým kráľom, ale jeho dvojčaťom, a skutočného panovníka nechal s maskou na tvári zatvoriť do väzenia, aby sám využíval a zneužíval jeho výsady. Tento záhadný muž so železnou maskou, ktorý sa volá Philippe a je údajne dvojčaťom istého vysokopostaveného urodzeného pána, prináša mladému kráľovi desivé nočné mory. Mladý kráľ Ľudovít XIV., vedomý si svojej absolútnej moci, nestará sa o ľud ani krajinu, iba o to, aby nevychladlo lôžko v jeho spálni, v ktorom sa pravidelne striedajú tie najpôvabnejšie dvorné dámy. Ale jedného dňa spadne kosa na kameň – keď kráľ pošle kvôli priazni krásnej Kristíny do vojny jej snúbenca. Ten vzápätí padne a jeho otec – ktorým nie je nikto iný ako jeden z mušketierskej trojice Athos (John Malkovich) – sa rozhodne ukončiť kráľovu krutovládu. Spojí sa opäť s Aramisom (Jeremy Irons), ktorý sa stal kňazom, s búrliváckym Porthosom (Gérard Depardieu), z ktorého sa stal bolestínsky hypochonder a s kapitánom D´Artagnanom (Gabriel Byrne), aby opäť obnovili v krajine poriadok a nastolili vládu pravého kráľa Philippa (Leonardo DiCaprio), ktorý bude naozaj hodný svojho titulu... (TV JOJ)

Pintenta

Má to príbeh, má to skvelých hercov, má to zápletku, má to krásne kostýmy, má to nádhernú hudbu, má to všetko, čo má mať dobrý historický film. ()

marcoss91

Možná to není závratně dobrý film, ale vysloveně mě štve, že už se takové natočí. Když se zavzpomínám, nemohu si vybavit něco z poslední doby, co by se tomu blížilo a tím myslím jednoduchou zápletku co graduje, hrdina se sebeobětuje popřípadě hrdinská smrt postavy (i vedlejší) a to vše podbarvené úžasným soundtrackem, když bych se zavzpomínal tak filmy jako Statečné srdce, Patriot, Armageddon, Král Artuš, První rytíř a Muže se železnou maskou si vybavím hned, ale to je vlastně už historie, nic z poslední doby a to je dle mého škoda :( ()

Adah

Obsazení a výprava super, ale jinak je to příšerná hovadina. Hrozně americké, kýčovité a patetické. Mám moc ráda starší francouzské filmy s mušketýry, ale tohle mě neoslovilo. 40% ()

Nataniel73

Kostýmy, výprava, hudba, herecké obsadenie, kamera, strih. Všetko na veľmi vysokej úrovni, čo sa nakoniec odzrkadlilo aj na výslednom hodnotení - slabšie štyri hviezdy. Dej rozhodne nenudil aj keď nie všetci moji obľúbení herci sadli do svojich rolí. John Malkovich ako Athos bol presvedčivý (osobne som ho ešte nevidel hrať špatne), Depardieu ako Portos ma naopak príliš nenadchol, skôr to bolo sklamanie a tá rádoby vtipná postava mu vôbec nesadla. Ďalšie hviezdne meno Leonardo di Caprio pôsobil vo svojej dvojroli (kráľ Ludvík XIV. resp. kráľ Filip) klasicky štandardne v zmysle nesklamal a ani neurazil. A na záver Jeremy Irons ako Aramis si zaslúži jednotku s hviezdičkou. Svojim poňatím postavy predčil aj svojich slávnejších kolegov. Knihu som nečítal tak neviem posúdiť do akej miery sa film od nej odklonil, ale musím mu uznať remeselnú zručnosť a aj snahu o čo najlepšie pobavenie diváka. Nič pre náročné publikum, ale ja som bol celkom milo prekvapený. Čakal som rozhodne slabší film. 75% ()

Holly_Molly

Seru na historii a předlohu sloužící jako inspirace! Natočený je to krásně, s hromadou mistrů hereckýho řemesla (Dicaprio neskutečnej mladej slaďouš :-D), je tam akce, dojetí, zrada i pomsta. I přes věci který někdo bere jako neskutečnou katastrofu, je to stejně sakra krásnej a co se Mušketýrů týká snad i nejlepší film. :-) ()

Sopholojong

Asi to najnenavidenejsie, s historiou si rit vytierajuce, guilty pleasure, ktore ma tak sakramentsky pritazlivu atmosferu "ludovikovskeho" Francuzska "podkutu" instrumentalkou ako z toho najepickejsieho oscaroveho eposu, je tak nabite vtedajsou hereckou smotankou (trojica starnucich musketierov, zahrata matadormi JM-GD-JI, nebola nikdy charizmatickejsia a vtipnejsia) a tak odusevnene v nom hra dvojrolu krala/vydedenca megatalent DiCaprio, ze pod 9/10 nepojdem ani ked to tu bude na samotnej nule. ()

Peky

Film, který jsem si v dětství zamiloval a rád se na něj podívám i dnes, kdykoliv na něj narazím. Skvělé obsazení, poutavý příběh a především nádherná hudba. Neznám film s lepším soundtrackem, Nick Glennie-Smith je génius. Za mě hodně podhodnocený film. ()

Malignus odpad!

Zvratky, hnus, humus, blivajz...! Nejhorší zprznění Dumasova díla, jaké sem kdy v životě viděl! Za tohle by se měl dávat doživotní zákaz činnosti! Tenhle "film" si na adaptaci Dumasova románu jenom hraje a je spíše hodně nepovedenou parodií! NEKOUKEJTE SE NA TO! ()

sun.eagle

Obsazení je vskutku hvězdné, ale to samo o sobě nestačí pokud ty hvězdy nemají na čem stavět. Viděl jsem to dvakrát a podruhé už jenom shodou náhod, a to už pak byla jen zvková kulisa. Marně se znažím vzpomenout na něco co ve filmu bylo, nějaká replika, scéna, hláška.....a nic. Jinými slovy tohle je zbytečný film. ()

soud90

Mě osobně se ten film líbil. Samozřejmě, že to nemá na klasické mušketýry s Michaelem Yorkem atd., ale tohle je takové rozloučení s touto čtveřicí, ze kterých jsou nakonec, stejně jako na jejich samotném počátku, pouze tři. Dobrá hudba, výprava, herecké obsazení i výkony a nakonec i sám příběh. Běžného diváka ani nenapadne srovnávat film s opravdovou historií a jestli se Ludvík XVI. stal nebo nestal nejmilovanějším a nejlépe panujícím králem, to nikoho nezajímá. Film má i přes Dartananovu smrt šťastný konec a to je....................konec. ()

Petko92

No tak toto nechápem. Ľudia nevedia ohodnotiť kvalitu, len zato, že režisér nie je slávny. Nech hľadám jak chcem, tomuto filmu neviem nič vytknúť. Dokonalý scenár, réžia na úrovni, hereckí výkon docela slušný a k tomuto všetkému ladí hudba, ktorá tam sekne akurát a zvýrazňuje dramatické scény. Film, ktorý si rád pozriem hocikedy a hocikde. ()

Honzyg

Žasnu nad schopnostmi DiCapria zahrát kladnou a zápornou postavu tak, že je v celém průběhu filmu divák snadno pozná už podle výrazu tváře. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (viac)