Slávni mušketieri sa rozhodnú, že ochránia česť koruny a aj tento raz bude ich voľba správna. To ešte netušia, že ten cynický, krutý a ľahkovážny Ľudovít XIV. (Leonardo DiCaprio) vôbec nemusí byť pravým kráľom, ale jeho dvojčaťom, a skutočného panovníka nechal s maskou na tvári zatvoriť do väzenia, aby sám využíval a zneužíval jeho výsady. Tento záhadný muž so železnou maskou, ktorý sa volá Philippe a je údajne dvojčaťom istého vysokopostaveného urodzeného pána, prináša mladému kráľovi desivé nočné mory. Mladý kráľ Ľudovít XIV., vedomý si svojej absolútnej moci, nestará sa o ľud ani krajinu, iba o to, aby nevychladlo lôžko v jeho spálni, v ktorom sa pravidelne striedajú tie najpôvabnejšie dvorné dámy. Ale jedného dňa spadne kosa na kameň – keď kráľ pošle kvôli priazni krásnej Kristíny do vojny jej snúbenca. Ten vzápätí padne a jeho otec – ktorým nie je nikto iný ako jeden z mušketierskej trojice Athos (John Malkovich) – sa rozhodne ukončiť kráľovu krutovládu. Spojí sa opäť s Aramisom (Jeremy Irons), ktorý sa stal kňazom, s búrliváckym Porthosom (Gérard Depardieu), z ktorého sa stal bolestínsky hypochonder a s kapitánom D´Artagnanom (Gabriel Byrne), aby opäť obnovili v krajine poriadok a nastolili vládu pravého kráľa Philippa (Leonardo DiCaprio), ktorý bude naozaj hodný svojho titulu... (TV JOJ)

PlysovyMacko

Musketieri na dochodku vymyslia plan ako vymenit rozmaznaneho sebeckeho krala za jeho dvojca, ktory je mnoho rokov v zalari so zeleznou maskou na tvari. Mladucky Leo v dvojroli skvely, musketieri su cista charizma a jasne, ze to neni historicky verne, ale ako dobrodruzny film skvele. A uplne topkova hudba. ()

Patch odpad!

Tak ted ale opravdu nevim co mám tomuto filmu vytknout jako první. Tak je napřed úplné díry a vyšlenosti v ději. D'Arthanan randí s královnou....hmm dobrý....Ludvík a Filip jsou jeho děti......hmmm taky dobrý. Z chudáka Gaskonce tam udělali naprostou svini atd. Prostě příšerný....fujtajbl ()

kneekal

jedna hvězda... nejspiše se soucitu nad Ironsem a Malchovicem.... no a výborná hudba, že bych dal 2... hmm... raději ne... dobrého pomálu, což o tomto filmu platí stoprocentně. Btw. a když už plivememe na historii, dělejme to aspoň stylově a trochu zábavně viz. Gladiátor... ()

Ygan

Kostra děje má užasný potenciál, hudba je famózní a obsazení hvězdné - bohužel ve výsledku samoúčelně. Scénář mohl být lepší, ale film zakopává do hnoje hlavně televizní režisér. Průměrná až špatná kamera, otřesné dialogy, nekomplexnost, jediné zvládnuté postavy jsou D'Artagnan a dalo by se říct že i bratrská dvojce. Ústřední trojce je vlastně jen na přicmrndávání a přestože jsou na plátně většinu času, působí jako vedlejší postavy. Spousta scének hraničí až se sebeparodií a film často vyvolává rozpačité úsměvy. Jak z filmového hlediska, tak z historického. 2,5* ()

jakoby

Ja hodne ctu. A zajimam se o historii. Leonardo byl dobry v dvojroli, ale potom jsem VHS vyhodila do smeti.Vickrat uz tuto verzi videt nechci. ()

Skytavka

Možná slabší, ale čtyři hvězdy. Nechápu většinu hodnocení. Sice mě to nevystřelilo na Mars, ale rozhodně to není tak špatné! ()

Matamoroz

Hm, určitě bych film viděl v "červených číslech". řekněme 75%. Je to trochu sladkobolné a taky nejsem velký fanoušek DiCapria, ale vcelku to splňuje moje očekávání. Možná proto jsem v hodnocení mírnější. ()

jokerik

Navzdory nízkému hodnocení a komentářům hanící jméno tohoto filmu, musím světu oznámit, že je to jeden z mých nejoblíbenějších snímků s mušketýry v hlavní roli. Dojemné chvilky, krásní mušketýři a Leonardo Paprika, který zvládá zahrát bravurně oba bratry, Káina i Abela z Versailes. K tomu úžasná hudba a spousta odvahy. Nemluvě o vousatém Depardie v dámských šatech. :-) Irons i Malkovich přetékají přitažlivostí. Kurňa a že jim to v těch mušketýrských hadrech sekne! ()

Gig

Ty hvězdy snad za hudbu. To ostatní je jako co? Dartagnan jako milenec královny, jež ji zplodil syna a krále? Dějiny pomozte! Ne, že by si nevymýšlel sám autor Alexandre Dumas, ale tady jde pryč veškerá etika oné doby a onen americký pohled na svět - všichni jsou si rovni je všude patrný. A takový to mělo potenciál. V kupě zůstal jen Athos, jeho syn Raul, který umřel ve válce a jeho milovaná Valierová. Další bod jen za to, že po několika zpracováních této látky, se zde objevují všichni tři, tedy čtyři mušketýři. Ale vše ostatní je hnus. ()

Dr.Jane

Odlehčené dílko, jak by tomu u zpracování historické mystifikace mělo být. Proto bych ostatní neřešila. Plus za Lea, kterému tady toho svůdce, ač není můj typ a jako Ludvík má tragický vkus, zcela věřím. Jinak klasický případ, kdy filmu škodí chybné žánrové zařazení a očekávání. U mě dobrý. ()

Weany

Pořád přemýšlím, proč lidi dávají tak nízké hodnocení. Mně se ten film prostě líbí, podle mě je to nejlepší zpracování románu Tři mušketýři. Nenudila jsem se, bylo to zábavné i akční, hudba skvělá. A DiCaprio to svou úžasně zahranou dvojrolí jen vyzdvihl. ()

Fnoobroklic

Opět jako u několika dalších filmů nechápu nízké hodnocení. Je to vavážený film s dobrou zápletkou a dějem zasazený do historických souvislostí, prostě kvalita late 90. To už se dneska netočí. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (viac)