Pápežov exorcista

• Česko Papežův vymítač (viac)

Film je inšpirovaný skutočnými poznámkami otca Gabriela Amortha, hlavného vatikánskeho exorcistu (Russel Crowe). Pápežov Exorcista sleduje otca Amortha pri vyšetrovaní desivého posadnutia malého chlapca a končí odhalením dávneho sprisahania, ktoré sa Vatikán celé stáročia zúfalo snaží udržať v tajnosti. (Itafilm)

Sharleen76

Papežův exorcista v podání Russella "Gladiátora" Crowa je tak trochu rebel se smyslem pro humor, který přechází plynně mezi italštinou a angličtinou. Povedená žánrovka, která rozhodně neurazí. ()

bearmeedek

Horor není moje parketa, ale přitáhnul mě Russel Crowe. Který je ve filmu skvělý a ať už to v životě přehnal se současnou váhou, k této roli to dobře sedí. Začátek je vyloženě zábavný, otec Gabriel má humor a jeho profese zavání spíš psychologem, než svatým vymítačem. Následně se dostaneme do vážné fáze a lehkých hororových scén a stále čekáme, kdy a jak Gabriel rozlouskne ten podivný a nepřirozený problém. O to větší je překvapení (oproti jinak nastavenému začátku), že závěr potvrzuje, že ďábel existuje a dojde ve sklepení starého kláštera na závěrečnou akční bitvu dvou knězů s ďáblem vyššího hodnostního postavení. Tyto žánrové přechody kapánek snižují hodnotu filmu, ale Russel táhne celý film a vidět se to dalo. Odhalení "ututlané aféry" španělské inkvizice byl dobrý nápad, otec Gabriel Amorth je reálná postava (ne tento děj) a Vatikán má k filmu velké výhrady. V hodnocení jsem trochu přidal. ()

rublik05

Málokdy se stane, že mě nějaký duchařský horor zaujme. Papežově vymítači se to však povedlo, a to hned z několika důvodů. V první řadě mě zaujal námět. Příběh, ač ne úplně originální, vůbec nepůsobí hloupě, což je u tohoto typu hororů docela zázrak, líbilo se mi i celkové zpracování, kdy tvůrci nesází primárně jen na obligátní lekačky, ale spíše na temnou, drsnou atmosféru, tajemné prostředí a kvalitní filmařinu. Chválím i svižné tempo, finále pěkně graduje, povedl se i hudební doprovod. Russell Crowe je jako vymítač naprosto vynikající, postava mu sedla jako ulitá, moc mě v této roli bavil a určitě bych ho takto ještě někdy rád viděl. Dá se říct, že celý film do jisté míry stojí na jeho charismatu, vizáži a překvapivě i humoru. Papežův vymítač jednoznačně patří k těm lepším hororům, hodně mě bavilo zapojení mytologie, a to aniž by to působilo nějak pitomě či nedomyšleně. Skvělá podívaná, vřele doporučuji. 8/10. ()

noizcore

Motiv vymítání démonů byl použit již v mnoha filmech, ale hlavní devizou Papežova vymítače je skvělý Russell Crowe, mix žánrů (horror, akční a občas i komedie) a povedené audiovizuální efekty. 7/10 ()

Rattlehead

Kromě třech dílů klasiky "Vymítač ďábla" je to můj jediný film s touto tématikou a jsem naprosto spokojený. Jasně, Friedkinovo veledílo překonáno nebylo, ale v kině se jedná o silný zážitek. Pěkné spojení duchovního tématu s odlehčeným humorem. Jasně, je zde spousta klišé, ale ve kterém žánru nejsou? ()

wixet

Obstojně natočené téma, které však víc než na atmosféru sází na vizuál. Díky tomu tak za svým vzorem zaostává na pouhé tři hvězdy. Stačí vidět jednou, víckrát není třeba. POLOSPOILER: Jo a ta snaha očistit církev od největších zvěrstev, kterých se v minulosti dopouštěla, je vážně úsměvná... :-) ()

RAFT

Režisér Avery a jeho čtvrtý celovečerní film .Russel Crowe poprvé v hororu to se musí vidět .Snímek neurazí,takový příjemný horůrek na večer.Otec Gabriel a otec Esquibel dobré.Crowe to v celém filmu táhne.Film dobrý,už se těším na pokračování.Za mě 60% ()

Toshio

Tenhle film se nedá ignorovat, ale zároveň se nedá nesrovnávat s The Exorcist (1973). Bohužel tady Russell Crowe pokulhává za Maxem von Sydowem. Na druhou stranu tady vymítač nebere sám sebe moc vážně, tak jak nemůžeme brát celou katolickou církev. Největší horor na tom je to, že každý pravověrný katolík věří, že to, co se ve filmu děje, má reálný základ. ()

Homerking

Průměrný mainstreamový horor s okázalou zápletkou. Do tohoto subžánru nepřináší bohužel nic nového a ani po kolena nesahá vymítačským klasikám ale o propadák se určitě nejedná, určitě můžu pochválit atmosféru, solidní efekty a vynikajícího Russella jenž opět nezklamal. ()

Brooks

Úvodná scéna pobaví a poteší triezvym pojatím fenoménu exorcizmu, ale od príchodu rodiny do starého, ošarpaného baráku sa opäť ocitáme v mantineloch predvídateľnej, bezpečnej duchárčiny. Scenár ničím neprekvapí a nechcene smiešnym CGI finále vyslovene sklame. Snahou o naštartovanie ďalšieho filmového univerza dokonca otrávi. Hviezdička za vydarenú výpravu a druhá za Crowea, ktorému úloha netypického exorcistu sadla. 2* ()

movemat

Človek by povedal, že keď už na tak otrepaný žáner akým je possession horror prikývne Russel Crowe, tak to musí byť niečo výnimočné. Ale houby. Najpriemernejšie z priemerných. ()

ŠpetaMarek

Neni to kdovico a konec je jak vystrizeny z prelomu tisicileti, ale neurazilo, hlavni postava dobre prodana a dalsi dil bych dal. Ten ale asi nebude. ()

ANTYCHRYST

Třikrát hurá! Jeden z nejlepších filmů z poslední doby o exorcismu. Russeell se zhostil hlavní role opravdu bravurně..od Gladiatora jeho nejlepší role.. Italština se dobře poslouchala ..jeho smysl pro humor ještě celou postavu posunul.. prostředí opatství..postavy..démon..vše fungovalo na výbornou! Samotné vymítání mělo atmosféru a kvalitu. V rámci žánru o posednuti ..bez debat plný počet * 100% ()

milwaukee

Stejně nejlíp vymítal otec McFeely ve Scary Movie 2. Na toho nikdo nemá. Ale ani tenhle filmek nebyl k zahození. Rozhodně lepší než Jeptiška a Pavián. ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (viac)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)