Air, v hlavnej úlohe s Mattom Damonom v réžii Bena Afflecka, odhaľuje neuveriteľné spojenie, ktoré zmení budúcnosť jednej značky. A to všetko vďaka partnerstvu medzi vtedajším nováčikom a budúcou legendou Michaelom Jordanom a začínajúcou basketbalovou divíziou tenisiek Nike, ktoré so značkou Air Jordan spôsobilo revolúciu vo svete športu a súčasnej kultúry. Dojímavý príbeh nekonvenčného tímu o stávke na jednu kartu, ktorá môže buď všetko zničiť, alebo zmeniť športové dejiny, o nekompromisnej vízii matky, ktorá vie, aká je hodnota obrovského talentu jej syna, a o najväčšom basketbalovom fenoméne všetkých čias. (Continental film)

Motinski

Film má najväčšiu nevýhodu v tom že je len v pohode. Nemá výnimočné scény ktoré by ste si pamätali, ani razantné dialógy, ani chuť odlíšiť sa. Všetko ste už videli inde a to je problém. Affleck je zručný režisér, doručil nám odľahčený príbeh kde väčšina hercov baví a nudné pasáže som neevidoval. Obdobie 80. rokov má iskru a po dopozeraní cítite fajn pocit. Scenár ale ide moc na istotu a zvraty serviruje presne vtedy kedy čakáte. Toto je vlastne typický príklad dobrého filmu. A dobrý znamená na 3. ()

Tosi

Kdepak, životopisnej, ani sportovní film to není. Basket je tady lízlej jen z velký dálky, ale atmosféru to stejně udělalo. Celej film je o podpisu smlouvy Michaela Jordana s Nike. Taková blbost, ale je skvěle divácky zmáknutá a musím uznat, že Affleck má vypravěčskej talent. Člověk ví, jak to dopadne,  ale stejně na to čumí se zatajeným dechem. Prostě jednoduchej, ale srdečnej film. ()

Johnny.ARN

Film o topánke s nesympatickým obsadením a ešte o jednom lietajúcom černochovi. Ja ako hobbit som basket nikdy nejak nemal rád, nezaujímam sa o módu a už vôbec nie o merch. Pre mňa zbytočný film, len som videl, ako sa žilo v osemdesátkách. 2 z 5 ()

hanagi

Nevím, jak to udělali, ale donutili mě zírat na film, který se tématicky naprosto vymyká okruhu mého zájmu. Obyčejné sportovní boty a dohadování s budoucí basketbalovou legendou? To jako vážně utáhne celý film? A ono jo! Ben Affleck pořád umí točit filmy. ()

elanius

(56/2023) / Jedna z naj vlastností dobrého filmu je taký ten subjektívny pocit rýchlosti plynutia času pri filme. A pri Air sa stalo to, čo mám najradšej, zrazu bol koniec a ja som si zároveň uvedomil ako kráľovsky som sa zabavil. Super, že stále vznikajú filmy, kde neni potreba aby to celé vyzeralo ako cool hudobný klip, kde netreba šialenej kamery, či farieb. Stačí poctivý príbeh. Air má super oldschoolový flow, je dosť času na predstavenie postáv, nikam sa zbytočne neponáhla a v dostatočnom množstve pravidelne posúva príbeh dopredu. A ten 80s feeling je parádny bonus k tomu. Inak celkom dobre mi padlo, že Last Dance mám napozeraný, Michael Jordan by isto vydal na mnoho filmov. Je ale dosť možné, že tento o teniske bude ten najlepší. (8/10) ()

_DAVE_

Že nejde natočit zábavný a strhující film o přetahované sportovních firem o tom, který basketbalista obuje zrovna jejich cool botu?? Omyl!! Ben Affleck to dokázal.. Má to spád, něco se i dozvíte z historie sportu a je to v tom nejlepším slova smyslu o Americkém snu. Trochu mi to připomíná velmi povedené “korpo drama” Tetris. ()

hroubek

Moc jsem se na tento film těšil, a ne a ne se na něj dostat do kina. Až dneska to konečně klaplo a já jsem rád, že jsem ho v kině viděl, jelikož se jedná velmi dobrý film, který je perfektně natočený. Ben Affleck se po dlouhý letech vrátil za kameru a je vidět, že to stále má v ruce, a umí parádně točit. Hodně moc se mi líbilo, že se jedná o takový "obyčejný feel good film", kde jsou hlavní hrdinové obyčejní lidé, kteří chtějí uspět ve svém oboru a tajně doufají, že se zapíšou do historie. Affleckovi se to podařilo natočit parádně a krásně vystihl ten správný zápal pro věc. Ve filmu sice nejsou žádné opulentní scény, nebo velké a složité scény, ale nudit se určitě nebudete. Většina filmu stojí na precizně vystavěných a odehraných dialozích, které mají sílu, a mají taky co říci. Matt Damon je v této roli přesný a uvěřitelný, a já si jeho výkon dost užil. Jason Bateman tenhle typ postav umí a zde je moc dobrý. Viola Davis si krade každou scénu pro sebe a podala velmi kvalitní výkon. Chris Messina má velmi vděčnou roli a je vidět, že si jí užil. Samozřejmě, se mě líbil výkon Bena Afflecka, na kterém je vidět, že uvolněný a tenhle projekt a postava ho opravdu baví, a užívá si, že může být na place s přáteli a lidmi, které má rád. Air: Zrození legendy je povedený film, který se mi dost líbil a já se těším až ho někdy uvidím znovu. ()

Skeksis

Treba natočiť aj Adidas, Puma, Timberland, Vans, Balenciaga, Fila a Reebok. Vlastne treba natočiť filmy o všetkých značkách, lebo by sme prišli naozaj o vééééééľa. Tak si idem odškrtávať: Klan Gucci, Versace, Yves Saint Laurent, Chanel, Inside Dior... A ďalej ani neviem. Všetky nanič. Vrátane tohto. Blábolenie skoro celý film, verbovanie nenásytného zmrda Jordana, ktorý si asi ani nikdy neuvedomí, že polovica jeho slávy tkvie ani nie v talente, ale v reklame. Navyše zase tí dvaja, na ktorých sa ja pozerať nemusím - Matt Damon "Vysunutá brada" a Ben Affleck "Konská hlava". ()

Timak

Ok, duo Affleck a Damon má stále co říct. Jako upřímně, celý film (112 min.) o jedné botě? Jako ne o společnosti, ale o jedné konkrétní botě?! Ale ono to funguje. Ano, hlavně Damon to drží pevně v rukou, ale i ostatní se neztratí a styl vyprávění se mi prostě líbí. Ano, je to zřejmě trochu off od pravdy, ale tahle verze je prostě fajn a já to můžu jen doporučit. Nudit se nebudete. ()

JohnSmith

Asi každý kdo se jen trochu zajímá o NBA zná Michaela Jordana a pojem Air Jordan mu není cizí. Osobně jsem netušil co všechno stálo za zrodem těhle kecek a byl jsem dost překvapený. Boj výrobců o budoucí hvězdu NBA je zajímavý, hlavně ty čachry. Nicméně jsem čekal, že to bude mít větší spád a bude to napínavější. Jinak je to slušný film, herci jsou moc fajn a Affleck zvládl slušně i režii, i když ve srovnání s jeho předchozími filmy, jsem tak nadšený nebyl. Holt i na tématu záleží a tady to nebylo kdoví co. Stačí vidět jednou. ()

VanTom

Tak koukám, že už i o výrobě tenisek lze natočit strhující film. :-) Sebejistě režírujícímu Affleckovi se maximálně zúročilo parádní vykreslení (nostalgických) zlatých osmdesátek, stejně jako poctivých sympatických lidiček "riskujících" svůj americký sen – podepsání hvězdného Michaela Jordana. Regulérně jsem byl napjatý, jestli se jim prototyp a vyjednávání podaří! ()

Sany33

Príbeh: Cesta k tomu ako Nike podpísal najväčšiu hviezdu svojej basketbalovej kolekcie a síce Michaela Jordana. Herecké obsadenie: Vidieť Matta Damona v tejto slušňáckej rovine so zapravenou polokošeľou do mrkváčov je celkom zaujímavý. Ostatné postavy sú samozrejme esá a celkovo dosť nudný príbeh dostanú na vyššiu úroveň. Prevedenie: Strašne veľa vaty, ktorá divákovi ale v konečnom dôsledku nevadí, lebo sa postupne prepracovávame v veľkému finále a jednému veľkému podpisu, ktorý zmení históriu športového marketingu. Pocity: Veľmi dobre sa na to pozerá a aj napriek tomu, že je Nike hnusný korporát divák je tlačený do roviny aby im jednoducho fandil až do konca. Všetci vieme ako história dopadla. Pridaná hodnota: Cesta za podpisom superhviezdy značky Nike. 70% ()

fabecc1222

Po delší době zas film, u kterého mi příjde, že byl přímo natočen v době, ve které se odehrává, a nikoliv až nyní. Tady z toho ta retro filmová atmosféra dost čiší a pravdou prostě je, že takovýchto filmů dnes už moc nevidíte, a už vůbec ne v takto mainstreamové produkci s velkými hvězdami v hlavních rolích. Velmi fajnová atmosféra, sem tam nějaká ta hudební dobová vložka, bavící se herci, super dialogy. To všechno dělá z Air pohodový film, který asi nutně nemusíte vidět na velkém plátně, ale na zimní večer u TV je jako dělaný. Affleck opět ukazuje, že je dost možná o dost lepší režisér než herec. ()

dragon94

Řemeslně velmi dobře natočený film, který však podle mě nenabízí bohužel příliš zajímavý příběh. Na nedělní odpoledne to asi stačí, ale nic víc od něj nečekejte. 3* 60% ()

blackJag

"BOTA JE VŽDYCKY JENOM BOTA, NEŽ SI JI NĚKDO OBUJE." Film, u kterého jsem v podstatě dostal to, co jsem od něj očekával - feel good movie. Banda známých herců, kumpáni Damon/Affleck opět pohromadě (Ben tentokrát trošku lepší, překvapivě :-), jako ústřední motiv snaha korporátního underdoga přechcát svou konkurenci a podepsat budoucí sportovní superstar. Možná jsem trošku čekal, že to mrazení v zádech, až to všechno pěkně klapne, bude krapet výraznější, i přesto dojem pozitivní. 75% ()

m.a.t.o.

„Páči sa mi ten nový slogan.“ – „Mne sa nepáči. Je od nejakého väzňa, ktorého sa pred popravou opýtali na posledné slová.“ – „Just do it? A z toho vznikol slogan?“ Pekné retro. Za to Affleckovi všetká česť. Ale celý ten nápad natočiť film o vzniku spolupráce Michaela Jordana s Nike musel už na papieri vyzerať ukrutne nudne. A rovnako nudný je, bohužiaľ, i samotný film. 40 % ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (viac)