Zadlužený muž si pořídí sklepní kóji plnou záhadných věcí, které chce prodat. Brzy ale zjistí, že se kvůli tomu ocitl ve smrtelně nebezpečné a zoufalé situaci. (Netflix)

forsythia

Asi jsem čekala trošku víc. Dlouhý úvod a kratičký (i když výživný) závěr. Každopádně mě to na chvíli vrátilo do dětských let, kdy jsme s kámošema šmejdili ve sklepích starých baráků na pražských Vinohradech. Bůhvíproč se mi pak zdávaly ještě dlouho děsivé sny... ()

Dakken

Krátky poviedkový koncept kazí celkový zážitok z epizód. Je veľmi ťažké za 40 min prerozprávať hororový príbeh so všetkým čo k horou patrí a dôstojne aj príbeh ukončiť, aby pôsobil celistvo a nie uponáhľane. Má to svetlé chvíľky, miestami peknú atmosféru, ale čakal som viac. Uvidíme čo ďalej. ()

drackula

Paráda. Áno, bolo to od istého momentu vcelku predvídateľné, ale to vôbec nevadí. Krásne vystavaný temný príbeh plný okultizmu, zlých ľudí, démona a zaslúženej odplaty. Palec hore za kvalitný začiatok hororovej fantasy antológie. 80% Netflix ()

kenkaku

Má jít o ucelené příběhy a tak jsem čekal, že scénář ví co dělá. Asi jsem čekal víc “del Toro” styl. Možná více úderný scénář co prostě jede. Vůbec nepomáhá ústřední postava (ukázkový debil), co se chová jako křupan i v situacích, kdy to vůbec není nutné. Co funguje je atmosféra (tak nějak), ale zabíjí ji zcela zbytečně natahované scény a líný scénář, protože to co jsem čekal od začátku (nebo řekněme většinu stopáže) jsem dostal až ve 40 minutě příběhu (ze 43 minut dlouhé epizody). ()

JamesSi

Tohle jsem fakt nepochopil. Hlavní hrdina je klišoidní rasistický sobec, který by asi fungoval jen tehdy, kdyby zemřel po pěti minutách jako potrava pro monstrum. Místo toho ho sledujeme 40 minut a jenom opakujeme jeho základní charakteristiky. Že je rasista, sobec a bývalý voják.  Pak se objeví postava, která jen vychrlí veškerou expozici, jen aby o pět minut později umřela. No a pak to dopadlo, tak jak to dopadlo. ()

Prochy38

Moc pěkná žánrovka. Pokud další díly povídky budou v podobném duchu, myslím, že si mě seriál získá. Atmosféricky na 110%, uměl bych si představit i celovečerák. Protože nedojít tomu dech, bylo by to dech beroucí. Tady s tak krátkou stopáží nestihne vtáhnout. ()

molcan2

"Položka 36" bola slušným začiatkom "Kabinetu kuriozít", ale nesplnila celkom moje očakávania. Pri najlepšom bola napätá, napínavá a trochu zaujímavá. Nechápal som, prečo bol hlavný hrdina vykreslený ako absolútny hlupák... naozaj som si kvôli tomu nemohol k nemu nájsť vzťah a fandiť mu. Hodnotím to na 6,5/10, pretože trvalo príliš dlho, kým to začalo mať šťavu, a keď sa tak stalo... bol koniec. Som si istý, že príde aj lepšie epizódy, ale "Položka 36" ma k nim ďaleko. Poznámka: Po druhom zhliadnutí je to to lepšie zo seriálu. ()

warrenur

Velmi slusne zahrane a atmosferu budujuce mysteriozne dielko. Zaver trochu neurcity. Tim Blake Nelson ako zahorkly cynik rozhodne uveritelny. Aj tieto drazby pozostalosti su sposob, akym sa da obcas prist k prekvapivym "artefaktom" :). 60% ()