Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

(epizóda)
  • USA The Autopsy
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 57 min

Zkušený šerif ohledává v lese mrtvolu a zavolá si na pomoc lékaře, se kterým se zná celé roky. Společně pak odhalí sérii děsivých událostí. (Netflix)

kkarx

Z podivného úvodu se nakonec vyklubal nejlepší, nejnechutnější a nejbrutálnější díl série (až se mi chtělo zavírat oči), hlavně díky fantasticky padnoucí roli pro Abrahama. ()

Urukhaj98

Ve svém profesním životě jsme měl možnost vidět pitvu na vlastní oči, a ačkoliv pitvy zde ukázané se na realitu úplně nechytají, mají k ní poměrně blízko. To jen taková poznámka na okraj. To podstatné je, že tahle epizoda Kuriozit jakoby vypadla z Krajních mezí. A kdyby tomu tak bylo, řadila by se Pitva mezi ty lepší epizody, neboť se jedná o celkem solidní mysteriózní detektivku (místy dá vzpomenout na první řadu True Detective), která se někde v polovině překlopí do sci-fi (ne)survivalu. A F. Murray Abraham má pořád monstrózní charisma. 8/10 ()

ANTYCHRYST

Ho ho tak tohle bude legendární gore pitváníčko.. nikdy bych sám nezůstal s večerním programem pitvat 9 lidi.. hodně reálně natočeno a tohle je zážitek pro gurmány 90% zatím nejlepší povídka s maximálním vizuálním zážitkem ()

Caliboss

cože? první červené hodnocení v této sérii získá epizoda, kde  *SPOILER ALERT* švestky lezou do pytlu s mrtvolou, kolem níž se už rojí mouchy, bez rukavic? Šerif nechá dva civily hlídat les, po kterém může běhat masový vrah a doktor na pitevně cvaká žebra dospělého chlapa nástrojem o velikosti „nůžek na kuře“? Pointa je skvělá, ale jinak za tímhle nejde cítit moc práce, studia a přípravy (omg viděli jste někdy pitvu?) ()

Sebule

Dobrej díl, ale první polovina mohla být kratší. Atmosféra v pitevně než se ukázala příšera se mi velice líbila. Bylo to docela nechutné, ale opět skvělá práce s osvětlením a kamerou. Možná bych byl radši kdyby i ta druhá půlka byla taková víc atmosférická, autoři se rozhodli jít tou druhou cestou, brutální a nechutnou, což ve výsledku bylo fajn. ()

Draconian

Skvělý díl. Už od začátku parádní atmoška a hudba. Příběh je zajímavý, i když je tu i dost nelogičností nebo věcí, nad kterými člověk žasne. Viz. práce policistů a ostatně i poté samotná pitva. To se však promíjí, protože příběh je sice jednoduchý, ale dost dobrý. Filmařina je to parádní a i když osobně zrovna scény pitvání nemusím, tady dávám palec nahoru. Závěr to vše povyšuje a místy jsou záběry až dechberoucí. A konečně je zde povedený konec. 90% ()

annacz7

Strach, hnus a mráz po zádech. Tahle epizoda vám zaleze až pod kůži, atmosféra by se dala krájet a vy máte pocit, že jste součástí děje. ()

mottleone

*Tak tahle epizoda u mě zpětně vyhrála* opět o něco lepší než předešlá, konkrétně o schopnost evokovat nepříjemný pocit, tentokrát s lovecraftovou tématikou jako debil mixnutou fenoménem ufo. Atmosféra opět parádní. První polovina pomalejší, lehce chaotická kvůli skokům v čase, ale stejně to zvládne zainteresovat; a v té druhé polovině už to začne krásně zapadat. Finále na pitevně určitě patří k nejnechutnejším (jídlo si k tomu určitě nedávejte) i nejvíc creepy záležitostem, co sem letos mohl vidět + scény zevnitř těla, už byly jen krásný umocňující bonus, podtrhující další tragický konec. Pro nejlepší epizodu série - nadšených 90% a zářných 5* ()